جناب اعتماد به نفس! قبل از حادثه ، هزینه می کنند نه بعد از آن !

هنوز یک ماه از درگذشت بیش از 26 دانش اموز در اثر واژگونی اتوبوس راهیان نور نمیگذرد که خبر حادثه تاسف بار دیگری در رسانه ها منتشر میشود.

به گزارش سرویس اجتماعی «انتخاب» ؛ چندین دانش آموز یک مدرسه در روستای محروم شین آباد پیرانشهر بر اثر آتش سوزی بخاری قدیمی نفت سوز دچار سوختگی شدید بدن بویژه در ناحیه صورت و آسیب شدید ریه به علت ورود دود و هوای به شدت گرم شده اند.

موضوع تاسف آوری که یادآور تکرار حادثه کشته شدن بیش از 13 دانش آموز در روستای سفیلان شهرستان لردگان استان محروم چهار محال و بختیاری در سال 1383 ا آن هم بر اثر آتش سوزی بخاری نفتی است.

حاجی بابایی وزیر اموزش و پرورش ، که به همین علت به مجلس احضار شد بجای عذر خواهی و پذیرش استعفاء در صحن مجلس ، شخص معلم را مقصر معرفی می کند و می گوید من در آن لحظات در سمینار بوده ام !!! و در عوض قول میدهد برای انجام درمان های پیشرفته ، دانش اموزانی که هم اکنون در آی سی یو بسر می برند را با هزینه آموزش و پرورش به هر کشور پیشرفته جهان که لازم باشد اعزام نماید !

آنچه که در این زمینه حائز اهمیت است عدم تدابیر مدیریتی وزیر آموزش و پرورش است چرا که :

اولا : وجود بخاری نفتی در اتاقی کوچک و پر از انسان آن هم در حالی که در قرن بیست و یکم بسر می بریم یعنی چه؟ چرا از سیستم های گرمایشی مناسب استفاده نمیشود؟

دوما : بنابر گفته دانش آموزان ، در خروجی کلاس ، دستگیره نداشته ، لذا دانش اموزان در کلاس حبس شده اند و مسئولین مدرسه مجبور به شکستن شیشه ها برای امکان تنفس دانش اموزان میشوند .

بنابراین به سادگی میتوان نتیجه گرفت چرا شخص وزیر اموزش و پرورش در این امر دخیل است چون اگر مدیریت و درایت وی کافی بود در خروجی کلاس بی دستگیره نمی بود ، سیستم های گرمایشی با سوخت فسیلی برچیده میشد و از سیستمهای نوین بی خطر مانند شوفاژ استفاده میشد.

چرا در خروجی کلاس باید همچنان بی دستگیره باشد ؟ چرا نباید کلاس به شوفاژ مجهز باشد؟ اگر هزینه های بسیار سنگینی که هم اکنون وزیر از ییت المال برای سلامت دانش آموزان (که معلوم است دیگر هرگز به گذشته باز نخواهند گشت) انجام دهد قبل از حادثه انجام میشد امروز شاهد این همه حوادث تاسف بار نمی بودیم.

آیا وزارت آموزش و پرورش دارای معاون ایمنی و سلامت دانش اموزان هست؟ آیا دارای شبکه رصد و بازرسی وضعیت ایمنی و سلامت مدارس هست ؟

بنابراین نتیجه می گیریم اگر دلسوزی و خرد و مدیریت و درایت به اندازه کافی در مدیریت وزارتخانه ای که دلبندان مردم بدانجا سپرده میشود وجود داشته باشد آنگاه شاهد این حوادث نخواهیم بود و وزیر آموزش و پرورش هم برای فرار از بار مسئولیت و استیضاح و برکناری مجبور به هزینه از جیب خود مردم آن هم بعد از فاجعه نخواهد بود!

نکته ی آخر اما طلبکاری همیشگی و اعتماد به نفس کم نظیر وزیر آموزش و پرورش است که گوی سبقت را در این زمینه از بقیه مسئولین ربوده است . او چنان آسوده در مورد اتفاقات مشابه سخن می گوید و تقصیر را گردن دیگران می اندازد که گویی ایشان وزیر شده اند وزارت و ریاست کنند نه مدیریت!

البته این سئوال نیز مطرح است که این طلبکاری و اعتماد به نفس جناب ایشان ازکجا نشات می گیرد؟ آیا او سابقه و فعالیت علمی متفاوتی داشته که چنین شانی برای خود قائل است که به طعنه می گوید «من باید عذرخواهی کنم؟» یا «وزیر که عذرخواهی نمی کند».

+148
رأی دهید
-9

دلگشا - تهران - ایران
خدا لعنت تون کنه. نوش دارو بعد از مرگ سهراب.البته من به مجازات در همین دنیا اعتقاد دارم. باشه تا روزیکه صبر خدا تموم بشه.اون روز دور نیست.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 00:08
perfectman - ماستریخت - هلند
به آتش خواهی افتاد اقای وزیر در اینده نه چندان دور!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 00:25
ukang - لندن - انگلستان
امیدوارم که اه دل شکسته پدر و مادران اون کودکان معصوم و بی گناه گریبانگیر خودت / خانوادت و دیگر دزدان این رژیم منحوس بشه.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 00:45
Iran e azad - هورتن - نروژ
جای خجالت داره که ایرانی‌ اینجوری زندگی‌ کنه!. امام حسین و آقا امام زمان از دست ما راضی‌ باشه،کافیه!!!!!!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 02:42
alborzi - کرج - ایران
شوفاژ اونم تو یه روستای دورافتاده ! خواجه در پی نقش ایوان است .
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 04:22
You kay - لندن - بریتانیا
اولاً معلم یک خانم بوده و وقتى سر کلاس حاضر میشه با دست پاچگی مستخدم را خبردار میکند مستخدم که وارد کلاس میشود حرارت به حدی بوده که نمیتوانستند که بچه ها رو از کلاس خارج کنند ( بخاری کنار در خروجی کلاس قرار داشته) ایمنی ترین کار جمع کردن بچه ها گوشه کلاس بوده که متأسف انه بخاری منفجر شده، حالا جناب وزیر توجه بفرمایند این اتفاقات کمتر از ٢ دقیقه پیش امده، از این گذشته مگه نه اینه که طبق دستورالعمل خود شما جناب استفاده از سوخت فسیلی ( نفت گاز) برای گرم کردن کلاس قدغن هست ، حالا دیواری کوتاهتر از دیوار معلم پیدا نکردید، از رئیس آموزش و پرورش شهرستان چرا بازخواست نمیکنید؟ نکنه به جایی وصله؟ نامردی تا چه حد، مطمئن باشید اهالی منطقه و مردم آگاه و فهیم هستندو گوش به حرفهای سخیف شما نخواهند سپرد
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 03:47
asal55290 - مشهد - ایران
واقعا اینجا صدق میکنه که به کدامین گناه کشته شدن.......بی تدبیری بی لیاقتی بی عرضگی بی.....مسیولان
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:00
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
عجب مملکته امام زمانی‌ داریم!!! تلفات آموزش پرورش از وزارت دفاع بیشتره. خوشم میاد این ساندیسی‌ها اصلا نطق نمیکشن اینجاها، حالا اگر یه فرمانده سپاه بیاد ز‌ر بزنه که ما قدرت منطقه هستیم میان خودشون رو جر میدن!. این آدمو باید یا الان یا بعد از وزارتش بزنن به فجیع‌ترین وضعی بکشن، من طرفدار خشونت نیستم ولی‌ بعضی‌ آدمهارو مخصوصا اونهایی که به بچه‌ها ظلم می‌کنن یا تجاوز می‌کنن باید واقعا دمار از روزگارشون در آورد. بهترینش اینه که بندازیش تو یکی‌ از زندانهای آمریکا!! تو زندان معمولاً کسی‌ که به بچه‌ها تعدی کرده باشه سالم نمی‌مونه!!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 04:34
moci 30 - دوحه - قطر
این اقا وزیر خیلى حروم لقمه و حـ... است تو مدرسه ى ایرانى در قطر جند نفر معلم مقیم قطر اونجا استخدام غیر رسمیند با حقوق بسیار ناجیز یه روز که این اقا وزیر به قطر سفر کرده بود این بنده خداها خوشحال بودند که مشکلشونو به این نامرد میکن و این وزیر میتونه حل کنه و حقوقشون زیاد کنه و رسمى بشن وقتى مشکلشون بهش کفتن فورا یه نامه از طرفش اومد.یا حقوقشون کمتر از این بشه یا اخراجشون کنید رسمى بى رسمى
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 05:32
massoudoslo - اسلو - نروژ
جای اینکه میلیارد میلیارد بمالید به پس و پیش استخان های اعراب مرده در عراق و مرقد و مقعد شان را طلا کنید بروید این پول را خرج مردم ایران کنید که از پیشرفت جمهوری اسلامی دارند زنده زنده تو آتش و دود تلف میشوند !! بی لیاقت تر و بی ارزه تر از جمهوری اسلامی کشوری در منطقه نیست .
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:33
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد
وزیر حاجی بابایی خدا از رو زمین ورت داره.مردک تو لیاقت اداره کردن یک قهوه خانه روهم نداری.ایشان چندین دانشگاه غیر انتفاعی داره.رفیق فابریک رحیمی هم هست
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 07:51
sama128 - شیراز - ایران
اگر آدم بودی و بویی از انسانیت برده بودی نه مثل اون جهرمی عوضی با 400 میلیون کارانه و پاداش که فیش حقوقی اون هم توی اینترنت هست . اگر آدم بودی بخشی - قسمتی یا کمی از همین پولهای یامفت که تو هم میگیری را میدادی مناطق محروم حداقل 100 تا بخاری میگفتن با بودجه و هزینه خودش از این پول های یامفتی که میگیره گرفته اگر ماهی در فیش حقوقی یامفت تو عوضی 120 ساعت بشه 119 ساعت خشتک مدیرمالی همان وزارتخانه را میکشی سرش - کارانه پاداش و ... نباید یک روز دیر بشه ولی به این نقطه که میرسه یا بخاری ارج مقصر یا معلم یا شرکت سام سونگ در کره یا سونی در ژاپن - راستی پس تو این سفرهای استانی که کل وقت رئیس جمهور و هیات دولت مفت خور و همراه را گرفته آیا به 4 تا مدرسه سر زدی ببینی سقف دارند بخاری دارند کولر دارند تخته وایت برد دارند. ارواح عمه و خاله و جد و آبادت
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:12
prince of darkness - دبی - امارات
ukang....الهی امین
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 08:10
mnbbi - کیف - اکراین
ظالم‌های پست . بویی از انسانیت نبردید بخدا
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 08:18
boomfang - آبادان - ایران
بابا خجالت بکشید این حرفا چیه میزنید!!!!فلسطین مهمتره
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 09:42
shah_par - شيراز - ايران
ببخشید ها ولی حالم از این مردک ناوزیر به هم می خوره...شما هم عکس متکبرانه اون رو چاپ می کنید.....اصلاً چاپ کنید به من چه....
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 10:01
arash 11 - تهران - ایران
تو روحتون کثافتهای بی شرف یه لایه اهن پاره یه لوله بهش وصل کردن شده بخاری میلیارد میلیارد حق مردم ایران خرج رقص زیبارویان لبنانی تو استخر میشه سید چاقی عشق و حال کنه میلیارد میلیارد اختلاس میکنن اب از اب تکون نمیخوره میشه اون جاده های نا امن اون وسایل نقلیه از رده خارج میشه این بخاری ها و میشه این سوختن مردم ایران از این همه درد حالا پاچه خوراش بیان جر بدن بگن خمینی خائن نبوده
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:26
بت شکن - مونترال - کانادا
باید هم معلم و هم بابای‌ مدرسه را اول اخراج بعد هم اعدام کرد و سپس به سراغ رئیس مدرسه رفت او را هم ضمن اخرج باید ابد داد، خبرنگاران را نیز بایستی به خاطر درج این خبر گرفت و به کهریزک فرستاد تا یاد بگیرن قبل از وقوع چنین اتفاقات هولناکی جناب وزیر را از وضعیت کلاس‌ها و مدارس آگاه کنند نه بعد از وقوه حادثه!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:31
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
امید وارم کا از این بد تر سره خودتو خانوادتو اون اراذل‌ اوباشش جمهوریه اسـ... بیاد کا شرف ندارین؛ برین دلرا رو واسه ...مالی بدین به عربای وحشیه فلسطینو لبنانی بیان واستون اینجا تو اروپا مشروب بخورنو باهاش خوش بگذرونن؛
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:45
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
پیکره هر حکومت از اجزای متعدد تشکیل شده وقتی‌ راس یا مغز حکومت از موادی غیر ارگانیک مانند مواد روسی، عربی‌، امریکای، چینی، انگلیسی‌ و غیره تشکیل شده روشن است که عملکرد پیکره در جهت بازدهی مواد مورد استفاده است/ وقتی‌ قلب حکومت در منجلاب سیاهی ، حیله گری ، منفعت طلبی ، ظلم ، بی‌ عدالتی و ناراستی میطبد از عملکرد اجزای پیکره چه انتظاری میرود/ ننگ بر هر ایرانی‌ که به نام ایران و ایرانی‌ به خود ، هم میهن خود ،خاک و تاریخ خود خیانت کرده نمک خورده و نمکدان می‌شکند و برای بیگانه و بیگانه پرستان مزدوری میکند/ نفرین خاک پاک ایران دامن گیرتان باد /
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 13:47
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
bakhtiyar - گوتنبرگ - سوئد/ اگر قرار باشه همه چیز را به خدا بسپاریم تا آخر دنیا وضع ایرانیان همین است , ملت باید این وزیر را از وزارت بردارند, خدا هیج کاری ازش برنمیاد. یا مرده یا خودش و بخواب زده بخاطر اینکه از شرمنده گی در مقابل مردم ایران نمیره.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 17:36
بامزی - اصفاک - ایران
برو عمو جم کن. انگار تمام ایران الان سیستم پیشرفته گرمایشی دارن. بابا نصف مملکت بخاری نفتی دارن چی دارین بلغور می کنین؟ وزیر آموزش پرورش که نمی تونه یه کاره راه بیفته همه مدارس رو چک کنه این مدرسه ها مدیر داره هر شهری رییس اداره داره رییس کل داره و هزار کوفت دیگه مدیریتی وجود نداره نظارتی نیست دلسوزی نیست از همه مهمتر هیچ اعتراضی نیست همه راضی اند دیگه بابا
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 04:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.