فاطمه کروبی: حاکمیت به این بی‌قانونی‌ها خاتمه دهد

فاطمه کروبی، با تشریح آخرین وضعیت مهدی کروبی، از حاکمیت خواسته است که وضعیت میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و همسرش را مشخص کند.
 
خانم کروبی در گفت‌وگویی که روز دوشنبه۲۰ آذر در وب‌سایت کلمه منتشر شده، گفته است: «بیش از ۶۰۰ روز است که از حبس آقای کروبی، آقای موسوی و خانم رهنورد می‌گذرد. این سه تن، نه شرایط یک زندانی را دارند نه شرایط یک حبس را دارند. به هر حال قبلا هم گفتم و شرمنده هستم که دوباره تکرار می‌کنم. پیش از این هم افرادی را داشتیم که حصر بودند اما این شکل نه حبس است نه حصر نه زندان.»
 
وی گفته است: «شرایط زندانی این است که مجازاتی دارد، ملاقاتی وجود دارد، مرخصی می‌دهند. و فرد هم می‌داند که شرایط کدام مجازاتش را می‌گذراند. اما این بزرگان الان بلاتکلیف در حبسی هستند جدا از فرزند و خانه و خانواده. آقای کروبی هم که کاملا در انفرادی هستند. به اسم، در حبس هستند اما حبسی که از خانه به دور از خانواده به دور حتی دریع از یک تلفن که در اختیارشان باشد. من یک مادرم، درک می‌کنم خانم رهنورد به عنوام یک مادر الان چه می‌کشد از این دوری و بی خبری. و حالا هم که مدتی است به خاطر این که زهرا را ممنوع‌الملاقات کرده‌اند، دختران دیگر هم گفته‌اند به ملاقات مادر و پدر نمی‌رویم. این شرایط بسیار سخت و دشوار است. من نمی‌دانم آخر شرایط حصر این است؟»
 
خانم کروبی همچنین درخواست کرده که حاکمیت، وضعیت را مشخص کند. وی گفته است: «دادگاهی تشکیل دهند و معلوم شود و ما هم بدانیم زندانیمان چه مدت در زندان خواهد بود، ملاقات‌هایش مشخص شود. آیا گاهی مثل برخی از زندانی‌ها می‌توانند مرخصی داشته باشند؟ اما این بلاتکلیفی که ما دو خانواده در آن به سر می‌بریم جدا از سختی آن برای حاکمیت هم جای تاسف دارد که به نام نظام جمهوری اسلامی این اتفاقات می‌افتد. گرچه ما به نام نظام نمی‌گذاریم و مقصر اصلی حاکمیت است.»
 
همسر مهدی کروبی، در مورد فشارهایی که به آنها وارد می‌شود گفت: «گاهی به خود من هم گفته شده که شما اخبار را بیرون می‌برید. می گویم من چه اخباری را بیرون بردم؟ اخبار ابتدایی را فرزندان و من دوستان من سئوال می‌کنند، من هم توضیح می‌دهم که در چه وضعیتی هستند. اگر مریض هستند بگویم مریض نیستند؟ اگر حالشان بد شده پزشک برده شده یا نبرده شده و گفته شده که مثلا نباید منتقل کنیم، خب خیلی بیرون طبیعی است که می‌گوییم چه پیش آمده است. این ها چیزهای خیلی معمولی است. من تنها یک بار یک پیام را به آقای کروبی منعکس کردم که حدود ۴ ماه من را ممنوع‌الملاقات کردند. من هم گفتم خیلی خب دیگر پیام هم به ایشان نمی‌دهیم. اما اخبار ابتدایی را که دیگر نمی‌شود ندهیم.»
 
خانم کروبی همچنین  در مورد دسترسی آقای کروبی به اطلاعات و اخبار روز گفته است: «تا به حال که دسترسی اطلاعاتی اصلا نداشتند اما اخیرا روزنامه جام جم و همشهری به ایشان می‌دهند که روزنامه‌هایی است که اخبار سیاسی خاصی ندارد.»
 
وی همچنین خطاب به حاکمیت گفته است: «مسئولان باید هر چه سریعتر تکلیف را مشخص کنند، زندان؟ حصر؟ الان در چه وضعی هستیم؟ وضعیت را روشن کنند. البته تکرار و تاکید می‌کنم که افتخار هم می‌کنیم و ایشان هم مانند کوه استوار ایستادند.»
 
مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد معترض به نتیحه انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، در بهمن ماه ۱۳۸۹  از معترضان خواسته بودند تا تظاهراتی در حمایت از اعتراضات در کشورهای عربی برگزار کنند.
 
به دنبال حضور معترضان در خیابان‌ها در روز ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹،  زهرا رهنورد، فاطمه کروبی، مهدی کروبی و میرحسین موسوی تحت بازداشت خانگی قرار گرفتند. پس از مدتی  فاطمه کروبی از حصر خانگی خارج شد.
 
مهدی کروبی، میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد، بیش از ۶۵۰ روز است که بدون محاکمه و  برگزاری دادگاه بررسی‌کننده اتهاماتشان، در حبس خانگی به سر می‌برند.

+49
رأی دهید
-10

azadi-iran - وین - لااتریش
خانم کروبی باید با صداقت بگویم که مهدی کروبی اشتباه محض در زندگی سیاسی خود انجام داد . اقای میرحسین موسوی هم همچنین. برای این که این مردم در این حکومت ریا هضم شده اند و لیاقت این را ندارند که کسی برایشان مبارزه کند. همان طوری که دیدید همین مردم صدایشان هم در نیامد چون این مردم مردم نمک نشناسی هسنتد.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 00:17
exam292 - تهران - ایران
azadi-iran - وین - لااتریش: سزای عمل این آقایون، حداقلش مرگه... آراء آقای کروبی که کمتر از آراء باطله بود و آقای موسوی هم میدونه که آراءش از احمدی نژاد کمتر بود ولی دانسته یا ندانسته بازیچه ی دست دشمنان شدند و کشور رو به هم ریختن!!!! خود من به آقای موسوی خیلی علاقه داشتم.. ولی با این عملکردش از او متنفر شدم...
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 02:33
antieslah - وین - اتریش
azadi-iran - وین - لااتریش- اتفاقا بر عکس ، این مردم ، مردم باهوشی هستند و آگاه به این امر که این ٢ نفر یعنی آقای کروبی و موسوی زمانی دستشون تو دست دزدا و جنایت کارا بوده و اگر کاری می کنند در درجه اول به فکر خودشون و بعد حفظ نظام جمهوری استبدادی است !!!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 07:52
romano - تهران - ایران
azadi-iran - وین - لااتریش شما از ماموران جمهوری اسلامی هستی همانهایی که قدرت مردم را آرام آرام کاهش می‌دهید و مثلا در سایت بالاترین هی مینویسید میر سبزمان را فراموش کردیم و از امشب چراغها را خاموش می کنیم یا سوت می‌زنیم. آقا ناراحتی مشکلات مردم ایران رو هم که میدونی بفرما شما فردا بیا کردستان 35 هزارتومان پول بده بهت بک کلاشینکوف می‌دن حتی مواد منفجره هم می‌دن بیا تهران انقلاب کن یا برو جلو مجلس نماینده‌ها رو ترور کن ببینم چکار می‌کنی. بخدا هم اسمت جاودانه می‌شه و هم می‌شی شهید وطن (همتون ابن الوقتید وقتی ایران هم بودید همین بودید همش لاف و دروغ این چیزیه که من از به اصطلاح مخالفان خارج دیدم).
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 08:34
ordak - بن - المان
حالا میدونید خانوادهای که فرزندانشان بی‌ سرو صدا اعدام و بی‌ نام و نشان با لودر زمان امارت این دو جنایتکار هم آغل خمینی خاکشون کردند چی‌ میکشند،ولی‌ هنوز به نسبت فرزندان خلق که با طناب این دو دزد بیوجدان تو چاه کهریزک افتادند خیلی‌ بهتره،حد اقلّ به این دو اشغال تزوز نمیشه هر چند این دو بیوجدان دوست داشتند!!از عنایات بردران زحمتکش بی‌ بهره نباشند
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 10:32
kambizian - تهران - ایران
exam292 - تهران - ایران. من هم با این نظرت ننتو م
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 12:15
shirzan e irani - استکهلم - سوئد
زمانی‌ که مردم مقابل حکومت جاهل وقیح ایستاده و در جهت آزادی از زیر سلطه عبای چرکین و پوسیده روحانیت بی‌ معنویت با خون خود مبارزه میکردند شماها که مثلا امیدهای مردم بودید با رفتار مسالمت آمیز با جاهل وقیح و مهره‌هایش پشت مردم را خالی‌ کردید و خودتان را به دام/ تا زمانی‌ تمام کسانی که در حکومت دستی‌ دارند و هنوز ذره ائی از شرف و انسانیت در وجودشان باقیست نفهمند که بر روی دریای فاضلاب و منجلاب نمی‌توان خانه ساخت همین است/ در این گور مرده ائی نیست که برایش شیون میکنید/ از ابتدا جنازه ائی متعفن به نام انقلاب صادراتی شوروی و انگلیس و فرانسه و امریکا وارد خاک پر بار ایران شد که تا کنون حاصلی غیر از تعفن و مسمومیت نداشته و تا زمانی‌ که این جنازه هست همین حکایت است و بس/ بر این شیون کنید که سنگ بیگانه‌ را بر سینه میزنید و از خود و خودی خود غافل اید/
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 12:46
mohandes57 - تهران - تهران
exam292 - تهران - ایران، حال آدم از افراد مثل تو به هم میخوره،افرادی که حتی زحمت یک ساعت فکر کردن هم نمیکشند و بیخود اظهار فضل میکنند. رهبرانت هم مثل تو حکم مرگ صادر میکنن بدون محاکمه و ....خیلی ......دشمن این مردم و کشور شمایید نه کسه دیگه!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:09
exam292 - تهران - ایران
mohandes57 - تهران - تهران: بی انصاف!!! کمی واقع بین باش.. قبل از انتخابات 88 کشور تقریبا در یک ثبات اقتصادی و یک قدرت سیاسی منطقه قرار داشت(در این رابطه، تحلیل اربابای استکباریتو ببین) فضایی که اینها در سال 88 ساختن، کشور را تا پای سقوط بردند و ضربه ی سختی به کشور زدند!!!....
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 06:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.