ستایش گرد مولر از رکورد شکنی مسی

لیونل مسی تا آخر فصل تا سه بازی دیگر فرصت دارد تا تعداد گل‌های زده اش را بیشتر کند.

گرد مولر به خاطر شکستن رکورد گلزنی‌اش در یک فصل ازلیونل مسی قدردانی کرد.

مولر در فصل ۷۲-۱۹۷۱ میلادی ۸۵ گل برای بایرن مونیخ و آلمان غربی به ثمر رساند ولی مسی با زدن ۸۶ برای بارسلونا و آرژانتین باعث شد، رکورد او در سایه قرار گیرد.

گرد مولر در گفت و گو با روزنامه آلمانی اسپورت وان گفته است: "رکورد من ۴۰ سال دست نخورده باقی مانده بود، ۸۵ گل در شصت مسابقه. حالا بهترین بازیکن جهان این رکورد را شکسته است. من برای او بسیار خوشحال هستم. او بازیکن بی نظیر و بزرگی است."

گرد مولر مهاج پیشین بایرن مونیخ، در ۲۷ سالگی، ۷۲ گل برای تیم باشگاهی ‌اش و ۱۳ گل برای تیم ملی آلمان غربی به ثمر رساند. او با این گل‌ها در سال ۱۹۷۲ رکوردی را به نام خود ثبت کرد که چهل سال دست نخورده باقی ماند.

مسی ۲۵ ساله و برنده سه جایزه بهترین بازیکن جهان، سه بازی دیگر تا آخر این فصل در پیش دارد و می تواند رکورد خود را تا آخر سال افزایش دهد.

مولر درباره مسی گفته است: "او بازیکن حرفه‌ای خوب و فروتنی است و امیدوارم او بتواند یک یا دو گل دیگر در این فصل بزند و بتواند این رکورد را برای چهل سال دیگر در اختیار داشته باشد. او فوق العاده است و تنها یک اشکال دارد و آن این است که برای بایرن مونیخ بازی نمی کند."

مسی ممکن است در مراسمی در ماه آینده میلادی برای بار چهارم به عنوان بهترین بازیکن سال جهان انتخاب شود، او به همراه هم تیمی‌اش آندرس اینی یستا و کریستیانو رونالدو از رئال مادرید سه نامزد نهایی این جایزه هستند.

مسی بعد از شکستن رکورد گرد مولر گفته است:"من تلاش خواهم گل‌های بیشتری به ثمر برسانم تا برای بازیکن بعدی شکستن آن سخت تر شود."

+55
رأی دهید
-12

p.sezar - ساری - ایران
خدای فوتبال مسی..
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:35
p.sezar - ساری - ایران
خدای فوتبال مسی..
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:35
0102 - هرات - افغانستان
فقط وفقط مسی
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 16:53
0102 - هرات - افغانستان
فقط وفقط مسی
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 16:54
ensanam arezoost - خارگ - ایران
نظر و صحبتهای گرد مولر نشان از فرهنگ و ادب بالا و اخلاق ورزشکاریست که قابل تحسین است
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 18:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.