احمدی نژاد: همانگونه که برای ملت غزه و فلسطین دل می‌سوزانیم دلمان برای ملت آفریقا و آمریکا هم بسوزد

رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین انتخاب‌ها در شرایط اکراه فاقد ارزش است گفت: آزادی بالاترین موهبت برای نوع بشری است.

محمود احمدی‌نژاد که در اجلاس جهانی اساتید دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی در حضور 600 نفر از اساتید ایرانی و غیرایرانی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما سخن می‌گفت، با ابراز خرسندی از حضور در این جمع و اهمیت این اجلاس، گفت: اجلاس شما دارای عنوان مهمی است و جمعی از عالمان و دانشمندان و اساتید در اینجا گرد هم آمدند و تردید نداریم و نباید تردید داشت که هر چه خیر و نیکی است از ناحیه علم،‌ معرفت و دانش است و اگر بنا باشد که اتفاق مثبتی در عالم رخ دهد، باید از ناحیه عالمان، دانشمندان و از طریق ارتقای دانش و علم باشد.

وی با بیان این‌که نقش دانشمندان و اساتید در اصلاح جامعه و تحقق آرمان‌های بشری نقشی برجسته و یگانه است، به موضوع بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: بیداری اسلامی نیز عنوان بسیار مهمی است که من می‌خواهم چند جمله در مورد آن صحبت کنم.

وی با طرح این پرسش که بیداری یعنی چه؟ گفت: آیا بیداری به این معناست که ما می‌خواهیم انسان‌ها را نسبت به مسائل سیاسی آگاه کنیم تا شرایط محیط تغییر کند؟ آیا منظور آن است که انسان‌ها نسبت به مسائل اقتصادی آگاه شوند و منجر به تغییر شرایط شود؟ منظور از بیداری چیست؟ اعتقاد دارم که منظور از بیداری یعنی بازگشت انسان‌ها به حقیقت انسانی خود.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: فرض کنید که مردم دنیا به مسائل سیاسی و اقتصادی آشنا شوند، آیا تمام مسائل دنیا حل می‌شود؟ بخش اصلی مشکلات دنیا از ناحیه کسانی است که به مسائل سیاسی و اقتصادی مسلط هستند و در حقیقت باید گفت مشکل بشر، غفلت از حقیقت انسانی خود است.


"اعتقاد دارم که منظور از بیداری یعنی بازگشت انسان‌ها به حقیقت انسانی خود"
بخش اصلی مشکلات دنیا از ناحیه کسانی است که به مسائل سیاسی و اقتصادی مسلط هستند و در حقیقت باید گفت مشکل بشر، غفلت از حقیقت انسانی خود است.


احمدی‌نژاد با اشاره به اهمیت انسان و با تاکید بر این‌که موضوع عالم، انسان است، اظهار کرد: اگر انسان را از هستی بگیریم، دیگر موجودات بی‌معنا هستند.

وی با بیان این‌که همه پیامبران آمده‌اند برای بیداری، اظهار کرد: بیداری یعنی این‌که انسان نسبت به حقیقت خود و ماموریت خودش در این عالم آگاهی و احاطه پیدا کند. کسی که خود را فراموش کرده است، زندگی برای او چه معنا دارد؟ کمال و اصلاح چه معنایی خواهد داشت؟ بی‌معنا خواهد بود.


ریشه مشکلات بشر در طول تاریخ، فراموشی خود انسان است
ظلم‌ها، اشغال‌گری‌ها، کشتارها، مساله فلسطین‌، برده‌داری، استعمار، غارت از ملت‌ها، آدم‌کشی و زورگویی‌ها به خاطر این است که عده‌ای حقیقت انسانی خود را فراموش کرده‌اند.


رییس‌جمهور افزود: پیامبران آمدند، برای بیداری انسان‌ها و بازگشت انسان‌ها به فطرت خود و ریشه مشکلات بشر در طول تاریخ، فراموشی خود انسان است. همه همت شیاطین بر این بوده که انسان‌ها، خودشان را فراموش کنند، ظلم‌ها، اشغال‌گری‌ها، کشتارها، مساله فلسطین‌، برده‌داری، استعمار، غارت از ملت‌ها، آدم‌کشی و زورگویی‌ها به خاطر این است که عده‌ای حقیقت انسانی خود را فراموش کرده‌اند.

احمدی‌نژاد در ادامه با طرح این پرسش که حقیقت انسانی چیست؟ گفت: انسان مهمترین موجود عالم است، انسان آیینه خداوند است و در واقع انسان موجودی است که می‌تواند تجلی خداوند در عالم هستی باشد. انسان می‌تواند به جایی برسد که هر کسی به او نگاه می‌کند، خدا را ببیند. انسان ظرف معرفی خداوند است، همه صفات و اسماء الهی در فطرت الهی انسان متجلی است و استعداد الهی شدن در تک تک انسان‌ها نهادینه شده است. انسان می‌تواند از پایین‌ترین مراتب هستی و ارزش‌های انسانی تا مقام خلیفه‌اللهی بالا برود.

وی با بیان این‌که نقطه‌ی اولی و اصلی اختلاف ما با مستکبران و قلدران به تفاوت تعریف ما از انسان برمی‌گردد، افزود: در واقع نقطه اختلاف ما با دنیاپرستان به این موضوع برمی‌گردد. اگر تعریف و دریافت از انسان اصلاح شود و در باور به حقیقت انسان، اصلاحات صورت بگیرد، مابقی مسائل به تبع آن اصلاح می‌شود.

رییس‌جمهور با بیان این‌که اولین گام در اصلاح جهان، اصلاح انسان است و اولین گام برای اصلاح انسان‌ها، اصلاح در باور و نگاه انسان به خود انسان است، اظهار کرد: بقیه تحولات تبع است، انسان باید خود را از خاک تا خدا بالا بکشد و همه ماموریت انسان در عالم مادی همین است.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: همه زندگی انسان 70، 80 سال عمر در این دنیا نیست، قبل از آن بوده و بعد از آن نیز خواهد بود، در واقع انسان ابدی است و چون ابدی است، ازلی نیز است.

وی با بیان این‌که این مقطع دنیا فرصت جهش و کمال برای انسان است، تصریح کرد: در نقطه‌ی مقابل این اندیشه، اندیشه مادی است،‌اندیشه‌ای که نقطه تمرکز آن معرفی انسان به عنوان موجودی خودخواه که به دنبال ارضای شهوت‌هاست، می باشد.


خداوند انسان را آزاد خلق کرد و انتخاب‌های انسان زمانی ارزش دارد که آزادانه باشد. بهترین انتخابات‌ها در شرایط اکراه فاقد ارزش است؛ چرا که کمال‌آفرین نیست


رییس‌جمهور با بیان این‌که انسان برای این‌که خود را بالا بکشد، نیازمند چند عامل است،‌گفت: اولین عامل، آزادی است. خداوند انسان را آزاد خلق کرد و انتخاب‌های انسان زمانی ارزش دارد که آزادانه باشد. بهترین انتخابات‌ها در شرایط اکراه فاقد ارزش است؛ چرا که کمال‌آفرین نیست. زمانی تصمیمات و اقدامات ما کمال‌آفرین است که همراه با انتخاب آزادانه باشد و اکراه، کمال‌آفرین نیست. بهترین اعمال نیز اگر از روی اکراه صورت بگیرد، کمکی به تعالی انسان نمی‌کند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که آزادی بالاترین موهبت الهی به نوع بشر است، اظهار کرد: ما با اشغالگری و استعمار مخالف هستیم؛ چرا که آزادی انسان‌ها را محدود می‌کند.

وی همچنین به اهمیت مقوله عدالت در این زمینه اشاره کرد و گفت: عدالت بستر کمال انسان و اعتلای روح انسان است و هر موجودی در این عالم که به لحاظ جسمی، فیزیکی و معنوی در شرایط عادلانه رشد می‌کند.

رییس‌جمهور در ادامه با تاکید بر این‌که ما با ظلم و اشغالگری مخالف هستیم؛ چرا که شرایط را ناعادلانه می‌کند و فرصت کمال انسان‌ها را می‌گیرد، اظهار کرد: ظلم هم ظالم را در مسیر کمال ساقط می‌کند و هم مانع کمال دیگران است.

احمدی‌نژاد به اهمیت موضوع عشق و محبت اشاره کرد و گفت: خلق انسان بر اساس عشق بوده است و محال است کسی از موضع کینه‌ورزی به کمال دست پیدا کند.

وی افزود: هدایت جز بر بستر محبت و عشق نیست و محال است که به اجبار بتوان کسی را هدایت کرد، با اجبار می‌شود از سقوط جلوگیری کرد، ولی برای هدایت و بالا بردن نیازمند محبت و عشق هستیم.


عبودیت یعنی این‌که انسان از تمام گرایش‌های زمینی و خودخواهانه تخلیه شود و گرایشات او به سوی خدا و تسلیم در برابر خداوند باشد.


به گزارش ایسنا، رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که همه آزادی در سایه عبودیت خداوند است، گفت: عبودیت یعنی این‌که انسان از تمام گرایش‌های زمینی و خودخواهانه تخلیه شود و گرایشات او به سوی خدا و تسلیم در برابر خداوند باشد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که تنها راه آزادی، عبودیت است و اگر عبودیت نباشد، آزادی معنا ندارد، به اهمیت حاکمیت انسان‌های عادل و صالح نیز اشاره و اظهار کرد: جامعه انسانی بدون حکومت یعنی هرج و مرج و تحقق عدالت و آزادی در سایه حاکمیت انسان‌های آزاده، عادل و صالح است.

وی با طرح این پرسش که یک حکومت چقدر می‌تواند عدالت،‌ آزادی و عشق را حاکم کند، گفت: به میزانی که مردم طالب این موضوع باشند. اگر مردمی طالب عدالت نباشند، عدالت محقق نمی‌شود، ‌اگر طالب آزادی نباشند،‌ آزادی حاکم نمی‌شود و همه پیامبران آمده‌اند تا مردم را مشتاق عدالت، آزادی و کمال کنند.


مهمترین ماموریت پیامبران، بیدار کردن انسان‌ها و زنده کردن شیرینی عدالت، عشق و آزادی در کام انسا‌ن‌ها و نشان دادن افق بلند انسانیت به انسان‌ها بوده است


رییس‌جمهور گفت: هر چقدر در جامعه انسانی در زمینه عشق، عدالت و آزادی مطالعه بالاتر و عمیق‌تر باشد، به همان نسبت نیز این مقوله‌ها در جامعه حاکم می‌شود.

احمدی‌نژاد ادامه داد: مهمترین ماموریت پیامبران، بیدار کردن انسان‌ها و زنده کردن شیرینی عدالت، عشق و آزادی در کام انسا‌ن‌ها و نشان دادن افق بلند انسانیت به انسان‌ها بوده است.

وی ادامه داد: فرض کنید که مردم خواهان عدالت، عشق و آزادی باشند،‌ حاکمان چگونه باید باشند؟ چقدر می‌توانند عدالت را پیاده کنند؟ به میزانی که در درون خود عادل و آزاد باشند به همان نسبت نیز می‌توانند عدالت، آزادی و عشق را نیز حاکم کنند و کسی می‌تواند همه عشق، عدالت و آزادی را حاکم کند که در نقطه‌ی اوج آن باشد و آن کسی نیست جز انسان کامل، انسانی که تمام زیبایی‌های انسانی در آن شکوفا شده و به اوج رسیده است و پیامبر ما یک انسان کامل بود.

رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود در اجلاس جهانی اساتید دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی گفت: ما می‌گوییم بیداری اسلامی، بیداری اسلامی یعنی چی؟ یعنی مسلمانان بیدار شوند یا نه، اسلامی صفت بیداری است؛ معلوم است که منظور ما تعریف دوم است یعنی بیداری از جنس اسلامی.

احمدی‌نژاد با طرح این پرسش که اسلام چیست؟ اظهار کرد: آیا خداوند برای یاری انسان‌ها در سیر بی‌نهایت کمال جز اسلام چیزی دیگری فرستاده است؟ خیر. تنها دینی که خداوند فرستاده از آدم تا خاتم، اسلام است، مگر حضرت ابراهیم، موسی و عیسی مسلمان نبودند؟ مگر می‌شود که خداوند برای هدایت نوع انسان که واحد است دو هدایت گوناگون و متفاوت ارسال کند؟ محال است.


همان مقدار که ما دل‌مان برای مردم غزه و فلسطین می‌سوزد، باید از ظلمی که در آفریقا و آمریکای لاتین نیز صورت می‌گیرد، ناراحت شویم، هر جا ظلمی هست باید ناراحت شویم.


وی تصریح کرد:یک دین و یک صراط است، ما 10 تان دین نداریم، اسلام آمد که انسان‌ها را به فطرت الهی خود برگرداند و قوم و طایفه خاصی مدنظر نبوده است، خطاب اسلام ‌بشری است و برای تمام انسان‌هاست، اسلام مرز ندارد و هر کسی در هر جای دنیا به فطرت اسلامی خود برگردد و تسلیم امر خداوند، می‌شود مسلمان. بیداری اسلامی مخصوص مسلمانان نیست و متعلق به تمام بشریت است، اسلام نیز برای همه است و جهانی است؛ چرا که انسان موجودی جهانی است. نوع نگاه مسلمانان نیز باید جهانی باشد، مسلمانان نمی‌توانند جهانی فکر نکنند. همان مقدار که ما دل‌مان برای مردم غزه و فلسطین می‌سوزد، باید از ظلمی که در آفریقا و آمریکای لاتین نیز صورت می‌گیرد، ناراحت شویم، هر جا ظلمی هست باید ناراحت شویم.

وی ادامه داد: برخی تصور می‌کنند که در موضوع بیداری اسلامی یک نگاه قومی و تعصبی داریم، در صورتی که این تصور اشتباه است، این برای همه است. البته وقتی ما دعوت به دینداری می‌کنیم به این معنا نیست که دیگران زیر حاکمیت ما قرار بگیرند، هر کس باید سیر کمالی خود را طی کند و نقطه مشترک همه ما که تحقق آزادی، عدالت و عشق است، حاکم شود.

رییس‌جمهور با تاکید بر این‌که اگر بخواهیم مسلمانان را نیز نجات دهیم نگاه ما باید جهانی باشد؛ چرا که عشق ، آزادی ، عدالت و انسان مفهوم جهانی است، اظهار کرد: دشمنان بشریت تمام مفاهیم خود را مثل دموکراسی و حقوق بشر جهانی کرده‌اند، مفاهیم مورد نظر ما نیز باید جهانی باشد و دل‌مان باید برای مردم آمریکا و اروپا هم بسوزد؛ چرا که آنها نیز تحت ظلم هستند و اسیر حاکمان ناصالح.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: نقطه مشترک تمام انسان‌ها، رسیدن به نقطه کمال و حاکمیت کامل عدالت و آزادی در جهان است و این زمانی محقق می‌شود که انسان کامل بر تمام عالم حاکم شود، در واقع انسان کامل محور وحدت تمام انسان‌ها، عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان است.

وی در پایان گفت: پیش به سوی بیداری، بیداری تمام انسان‌ها برای رسیدن به اهداف اسلامی،‌ یعنی کمال، ‌عدالت، عشق و آزادی.

 پیش از سخنان رییس‌جمهور، علی‌اکبر ولایتی، علی‌اکبر صالحی و جمعی از اساتید شرکت‌کننده در این همایش به ایراد سخنرانی پرداختند.

+28
رأی دهید
-141

samuk66 - لندن - انگلستان
بی‌ خیال ملت خودمون!!!آخر کارشه بازم می‌خواد مردمو گلو بزنه.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 14:03
zagros_finland - هلسینکی - فنلاند
خیلی بی شعوری چون دلت برای 37 دانش آموز سوخته شین آباد که در اثر بی عرضگی وزیرت پرپر شدند باید بسوزد چرا تا حالا سکوت کردی ؟؟؟؟ لازم نیست دلت برای غزه و لبنان بسوزد .
دوشنبه 20 آذر 1391 - 14:26
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
مثل همیشه چرت و پرت، همه این اراجیف را بدهی‌ سبزی فروشی سر محل، نیم کیلو سبزی خوردن بهت نمیدن!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 14:30
baas - روتردام - هلند
.همه ملتها بله بجز ملت ایران!!!! تًف به‌‌ مرامت .
دوشنبه 20 آذر 1391 - 14:21
vesna - مسکو - روسیه
برو بمیر احمق بیشعور . اگه ایرانی بودی دلت واسه ملت بدبخت خودت میسوخت.چرت و پرت عوضی
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:01
hussain dad - کابل - افغانستان
واقعآ حرف های خوب می زند آفای احمدی نژاد در باره انسانیت اما سوال اینجاست که آیا به گفته های خود در فبال انسانیت عمل می کند یا خیر؟ . آیا کشتن 13 تن افغانان که برای دریافت یک لقمه نان به ایران رفته بودند کار انسانی است؟. واگر کشتید خوب چرا اجساد آنها را برای خانواده های شان بر نمی گردانید؟
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:03
kamran irani - اصفهان - ایران
زر نزن مردک کودتاچی . اول دلت به حال ملت خودت بسوزه. بعد بقیه.اگه دلت میسوخت سال 1388 حدود 200 تا خانواده رو عزادار نمی کردی
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:08
mountainman - استکهلم - سوئد
خوب باید بدهی یونان و اسپانیا و ایتالیا و ایرلند و پرتغال و کلی کشور دیگرو هم باید بدین خوبه همینطور برید جلو
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:17
sia-2012 - تهران - ایران
ملت ایران هم پششششششششششششششششم !!!! هههه
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:32
louis - خرونینگن - هلند
بی‌ خیال ملت خودمون..! واقعا خیلی بی لیاقتی و بیشعوری مموتی
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:50
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
این بیمار روانی باز قاطی کرد و حالا شروع به کفر گوئی هم کرده البته از دید مسلمانها! احمدی‌نژاد در ادامه با طرح این پرسش که حقیقت انسانی چیست؟ گفت: انسان مهمترین موجود عالم است، انسان آیینه خداوند است و در واقع انسان موجودی است که می‌تواند تجلی خداوند در عالم هستی باشد. انسان می‌تواند به جایی برسد که هر کسی به او نگاه می‌کند، خدا را ببیند. انسان ظرف معرفی خداوند است، همه صفات و اسماء الهی در فطرت الهی انسان متجلی است و استعداد الهی شدن در تک تک انسان‌ها نهادینه شده است..." ما دنیا باوران هم میگیم که انسان خودش خدای خودش است گویا دوزاری مموتی تازه دارد میافتد. یا جای دیگر گفته " احمدی‌نژاد به اهمیت موضوع عشق و محبت اشاره کرد و گفت: خلق انسان بر اساس عشق بوده است و محال است کسی از موضع کینه‌ورزی به کمال دست پیدا کند." خب اگر راست میگی پس چرا با امریکائیها کینه داری و 34 سال مرگ بر امریکا میگوئی یا نسبت به غرب کینه داری؟ پس برای همین در خریت ماندی و به کمال نرسیدی! برو بهشان محبت کن و عاشقشان بشو و ببین میتونی؟ حرفهای مفت دیگر میزند انگار نه که خودش در راس یک حکومت دیکتاتوری اسلامی است.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:58
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
باز یک زری زد این گماشته ولایت فقه ای ممودی تو رو به عنوان تیر خلاص زن مردم تحصیل کرده ایران چه دانشگاهی ومعلم وزندانی کارگر یک زرشک بزرگ به پیشانی خود به چسباند تا مردم کرامت انسانی ذبودن تیر خلاص زن را بیشتر درک کنند .
دوشنبه 20 آذر 1391 - 16:02
m18 - مشهد - ایران
ان شا. اینقدر دلت بسوزه تا کباب بشه
دوشنبه 20 آذر 1391 - 16:13
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
در مورد تک تک چیزهائی که گفت میشود بهش ایراد گرفت و ثابت کرد که باز حرفهای بی اساس زده و ضد و نقیض میگوید و دوباره داروی عارفی را خورده و فاز هذیانگوئی اش شروع شد. مردک میگوید دلش برای مردم فقیر خارج از ایران میسوزد ولی در بیخ گوشش خبر ندارد که مردم ایران با چه فقر و بدبختی دارند میجنگند و یا هلاک میشوند. گوش این الاغ را باید گرفت و روی زمین از تهران تا سیستان کشیدش تا ببیند که مردم برخی استانهای پرت ایران در چه فقری زندگی میکنند. من از دوستان سایت ایرانیان یو.کی خواهش میکنم عکسهای چند روز پیش از سیستان را که من در سایت پیک ایران دیدم بگذارند یا از بلوگش ( وبلاگ شخصی علی صنعتی-ali-sanati.blogfa.com ) بیاورند و آنوقت ببینید هر ایرانی وطن پرست با دیدن این عکسهای فقر سیستانی ها شرم میکند و گریه اش میگیرد یا نه؟ این خرافه پرست مسلمان کی دست از عوامفریبی مردم بر میدارد و کی شرم و حیا میکند دروغگوئی و فریبکاری مردم را کنار بگذارد؟ حالا اومده موسی و عیسی را هم مسلمان کرده و وجود ادیان دیگر را تکذیب میکند و اسلام عقب مانده خودش را باز بر کرسی دروغ دین بودن مینشاند. ننگت باد!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 16:29
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
حق داره. وقتی‌ آدم می‌بینه که ملت ایران همه در رفاه کامل و آزادی و آسایش بسر میبرن، شکم‌ها همه سیر و شب‌ها همه در خواب ناز هستند و آرزوی صبح شدن رو می‌کنن، تا دوباره روزی زیبا را در ایران به شب برسانند، معلومه آدم تو این وضعیت درخشان ایران و ایرانی‌، باید به فکر ملت‌های بدبخت آمریکا و آفریقا و بخصوص اروپا هم باشه. حالا در فکر هستیم که برای مردم بدبخت استرالیا هم یه فکری بکنیم...
دوشنبه 20 آذر 1391 - 17:42
mami irani - بولتون - انگلستا ن
اشغال به جای اراجیف برو سیستم گرمایی مدارس رو درست کن که عزیزان دل ما در اتش کباب نشن
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:27
madjid aramesh - پاریس - فرانسه
اشغال‌گری‌ها، کشتارها،غارت از ملت‌ها، آدم‌کشی و زورگویی‌ها به خاطر این است که عده‌ای حقیقت انسانی خود را فراموش کرده‌اند.با این حساب سران جمهوری اسـ... و اول از همه تو و اون رهبر چلاقت که ایران رو اشغال کردن و با کشتار ها آدمکشی و زورگویی ملت ایران رو غارت کردن حقیقت انسانی خود را فراموش کردید ؟فکر نمیکنم چون برای فراموشی حقیقت انسانی باید انسان بود که شماها آنسام نیستید در ضمن حیوان هم نیستید چون حیوان شرفش از شماها بیشتره
دوشنبه 20 آذر 1391 - 17:08
vahid_ - گلاسگو - انگلستان
یکم دلت به حال ملت ایران هم بسوزه ،،،اونا هم آدم هستن ،،،لول
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:41
roxana_110 - تهران - ایران
نمیخواد دلت برای بقیه بسوزه اول دلت برای ملت خودت بسوزه بعد منظورت از کمال-عدالت-عشق و آزادی همونیه که تو کشورت جریان داره؟!اگر منظورت همینه امیدوارم هیچ کشور و هیچ انسانی به این اهداف نرسه!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:45
دل سوخته - اریزونا - امریکا
دزد بی شرف دلت برای ملت ایران بسوزد که از فقر و گرسنگی دارن جان می دهند بقول معروف چراغی که به خانه فرض است برای مسجد حرام هست
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:29
perser68 - فلوریدا - امریکا
دلقک روانی!بیمار کلاهبردار!!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 20:37
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
محمود جان ، واسه ملتِ آمریکا، اونجایی که می‌سوزه دلت نیست حاجی ،، خودت میدونی‌ کجاته ،، پس " آبو بریز همونجات که می‌سوزه " هههاا . با تشکر !
دوشنبه 20 آذر 1391 - 21:16
Azadikhah - تكسل - هلند
این هم یک نمونه دیگر از این حکومت مردم خارجی‌ پرست!:همزمان با جنجال بر سر کمبود اعتبار برای خرید دارو و تجهیزات بیمارستانی در ایران که به اعتراض وزیر بهداشت هم انجامید معاون وزارت خارجه ایران برای افتتاح بیمارستانی که با پول ایران در بولیوی ساخته شده وارد آن کشورشد.علی اصغر خاجی، معاون وزارت خارجه ایران در امور اروپا و آمریکا، در لاپاز، گفت کشورش در برابر هرگونه تهاجمی پاسخ خواهد داد و "خیلی خوب" می داند چگونه ازخود دفاع کند. او تأیید کرد که ایران آماده است تا "از مردمی که برای آزادی و استقلال‌شان تلاش می کنند" حمایت کند. او در دیداری که با مقامات دانشگاهی و دانشجویان بولیوی گفت که مردم ایران "بسیار صلح جو" هستند و "هرگز به دنبال جنگ نیستند". او همچنین افزود: "طی دو قرن اخیرکشور ما به هیچ کشور دیگری حمله نکرده است!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 20:59
razmandeh - استکهلم - سوئد
فعلا باید آتیش یه جا دیگه‌هات را خاموش کنی‌ دلو ولش کن !! مثل دستمال توالت از تو استفاده کردند و حالا با باید بری جایی که همه رئیس جمهورهای رژیم ملاها رفتند
دوشنبه 20 آذر 1391 - 22:31
darkoob-1390 - قم - ایران
اجمدی نژاد. بعد از ۴ سال رییاست جمهوری : کار ما تمومه کسی نمی خواد بره دستشوی؟؟؟
دوشنبه 20 آذر 1391 - 22:10
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
احمدی نژاد: همانگونه که برای ملت غزه و فلسطین دل می‌سوزانیم دلمان برای ملت آفریقا و آمریکا هم بسوزد !! ،، البته ما برای همه ملتها دنیا دلمان می‌سوزد ؛ به جز ملت ایران !!! ،،، یعنی گور بابای‌ ملت ایران !
دوشنبه 20 آذر 1391 - 23:14
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
آره دلتون واسه همه دنیا بسوزه غیر از بچه های زلزله زده آذربایجان , بچه هائی که در مدرسه سوختند و مادرانی که با بچه های نوزاد در زندان هستند, جوانانی که در زندان زیر شکنچه و ضرب وشتم پرپر میشوند , مادرانی که بچه هاشون بخاطر عدم توانائی های مسئولین کشته میشوند و دخترانی که در اتوبوس های راهیان گور سرنگون میشوند, بچه های کارتن خواب و گرسنه ..... بی خیال اینها ببین تو غزه و عراق و فلسطین مدرسه ها گاز سوز هستند و یا منتظر جمهوری اسلامی اند که گاز مجانی 20 سال آینده آنها را تامین بکند.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 23:45
exam292 - تهران - ایران
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان: تو به چه چیزی اعتقاد داری؟!!! درک و فهم افراد رو میشه از سطح کامنتهاشون تشخیص داد!!!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 04:08
massoudoslo - اسلو - نروژ
در واقع داره میگه برا ملت لبنان و فلسطین دلمون میسوزه ولی برا امریکا و اروپا اونجا مون میسوزه !!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:46
shakila99 - شارجه - امارات
قسمت خنده دارش اینکه که ملت آمریکا را با ملت آفریقا یکی می دونه !!!!!!!!!!!!خیلی آدم عجیبی است این احمدی نژاد
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 07:26
ahoramazda.pers - امستردام - هلند
گور پدر ملت ایران ملت ایران اصلا چه خری هستند ما جز آدم‌ها نیستیم فقط لبنان فلسطین فقط اینها ،انگلستان اینها رو کاشت و چپوند به ملت ایران که همین کارها رو با ماها بکنند این ....این روانیه بی‌ همه چیز بی‌ سوادآبرو حیثیت واسه ما نزاشت در جهان از ابتدای یها که خمینی بود تا خود این بی‌ ناموس الان هم که به دستور انگلستان باید از کار بر کنار بشه بره دنبال دزدیهای کوچولوتر دوست دارم ترت کنند به بد‌ترین شکل
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 12:12
exam292 - تهران - ایران
ahoramazda.pers - امستردام - هلند: از وطن فروشهای خائنی همچون شماها بیشتر توقع نمیرود!!!
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 07:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.