دستکش‌هایی برای استفاده از تلفن‌های هوشمند

کاربران تلفن‌های هوشمند در زمستان هنگام استفاده از صفحه لمسی تلفن خود که تنها به تماس انگشت واکنش نشان می‌دهد، دچار مشکل می‌شوند. حال کارخانه‌‌ای آلمانی با تولید دستکشی ویژه راه‌حلی شیک برای این مشکل پیدا کرده‌است.
 

یکی از امتیازات تلفن‌های هوشمند این است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا حتی زمانی که در راه هستند هم بتوانند از سرویس‌های مختلف اینترنتی استفاده کنند. اما برای به‌کار انداختن صفحه ‌لمسی این تلفن‌‌ها آن‌ها بایستی از انگشت خود بدون داشتن هیچگونه پوششی استفاده کنند و این نکته کار کردن با این‌گونه تلفن‌ها را در سرمای زمستان کمی دشوار می‌کند.
 
استفاده از سوسیس برای کار با تلفن‌های هوشمند
 
البته تا به حال راه‌‌های هر چند غیرمتداول برای این مشکل کشف شده است. اگر واژه‌های آی‌فون (iPhone)، کره (Korea) و سوسیس (Sausage) را در جستجو‌گرعکس گوگل وارد کنید، عکس‌های متعددی پیدا خواهید کرد از افراد آسیائی که دستکش پوشیده‌اند و برای استفاده از صفحه‌ی لمسی تلفن خود از سوسیس‌هایی به اندازه‌ی خودکار استفاده می‌کنند.
 
این سوسیس‌ها هدایت‌کننده الکتریسیته هستند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا در زمستان بدون درآوردن دستکش‌هایشان بتوانند از آی‌فون خود استفاده کنند.
 
دستکش‌های مجهز به سنسور الکتریکی
 
حال کارخانه‌ای آلمانی به نام "روکل" (Roeckl) در زمینه تولید دستکش  در مونیخ ایده‌ی شیک‌تری پیدا کرده‌است. راه‌حل پیشنهادی این کارخانه مدل جدیدی دستکش چرمی با نام Sportive Touch است. چرم بکار برده شده در این دستکش‌ها طوری دباغی شده تا بتواند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد. اما کارخانه "روکل" جزئیات مرتبط با محصول جدید خود را فاش نکرده است.
 
البته نخستین بار دستکش‌های مجهز به سنسور الکتریکی در آمریکا اختراع شده‌اند و این کارخانه‌ی مونیخی مجوز استفاده از این نوع‌آوری را همزمان با آغاز فصل سرما از آمریکا گرفته است.
 
این دستکش‌ها طراحی زیبائی دارند و می‌توان آن‌ها را با لباس رسمی نیز پوشید. پیش از این برای این‌که بتوان در سرما نیز از انگشتان دست استفاده کرد، دستکش‌هایی پشمی رایج بود که تنها انگشتان را تا نیمه می‌پوشاند، اما آن‌ها بر خلاف دستکش‌های  Sportive Touch چندان مناسب پوشیدن با لباس‌های رسمی نیستند.
 
در عین حال می‌توان تصور کرد که قیمت دستکش‌های هادی الکتریسیته کمی بیشتر از دستکش پشمی یا "سوسیس" باشد. کارخانه "روکل" که از سال ۱۸۳۹ دستکش و کلاه تولید می‌کند، قیمت این محصول جدید خود را ۷۹/۹۹ یورو اعلام کرده است.

+40
رأی دهید
-10

zagros_finland - هلسینکی - فنلاند
لازم نیست دستکش مخصوص داشته باشی تا بتوانی از موبایل استفاده کنی بشرطی که گوشی نوکیا لومیا 920 داشته باشی ، میتوانی با دستکش هم از ان استفاده کنی .
دوشنبه 20 آذر 1391 - 14:28
Archi - بیجین - چین
آدم چی بگه! این دسکشا که یه چیزه معمولیه این روزا...سوسیس دیگه چیه!! کشف چیه!! خدا برسونه خبر دست اول!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 16:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.