سایت کلمه: تغییر رفتار «نگران‌کننده» زندانبانان میرحسین موسوی

میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد ۲۲ ماه است که در حبس خانگی به‌سر می‌برند.

وب‌سایت خبری «کلمه»، نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت، روز یکشنبه ۱۹ آذر، از «تغییر رفتار نگران‌کننده زندانبانان میرحسین و خودداری از تامین مواد غذایی» برای او و همسرش زهرا رهنورد خبر داد.
 
«کلمه» می‌نویسد که «ماموران امنیتی که پیشتر از آوردن هرگونه مواد غذایی از سوی فرزندان میرحسین و رهنورد برای پدر و مادر زندانی‌شان جلوگیری می‌کردند، و مواد غذایی را خود رأساً تامین می‌کردند» هم‌اینک «می‌گویند خود را مسئول مواد غذایی آنها نمی‌دانند و خانواده باید این کار را برعهده بگیرند.»
 
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، ۲۲ ماه پیش از این، پس از درخواست مجوز برای راهپیمایی ۲۵ بهمن با هدف حمایت از جنبش‌های اعتراضی در خاورمیانه، در حصر خانگی قرار گرفتند و کلیه کانال‌های ارتباطی آنها با نزدیکان و هواداران‌شان مسدود شد.
 
حبس خانگی این افراد در حالی ادامه دارد که هیچ دادگاهی در ایران حکم به حصر خانگی آنها نداده است و مقام های قضایی و سیاسی حاضر نیستند که مسوولیت این اقدام را بپذیرند.
 
گزارش روز یکشنبه «کلمه» در ادامه می‌نویسد که هم‌اکنون ماموران، مواد غذایی را که فرزندان تهیه کرده‌اند، جلوی در تحویل می‌گیرند تا به پدر و مادر آنها برسانند.
 
این گزارش می‌افزاید: «این رفتار عجیب اکنون این نگرانی را در خانواده موسوی ایجاد کرده که نیت و غرض خاصی در کار باشد و عاملان و آمران این بازداشت غیرقانونی و طولانی‌مدت خانگی، قصد سوئی برای خدشه به سلامتی میر حسین و رهنورد و رفع مسئولیت از خود داشته باشند.»
 
این تصمیم جدید زندانبانان، به نوشته کلمه، «وقتی اولین بار در یک ملاقات طرح شد، میرحسین و رهنورد آن را به منزله تهدید جانی قلمداد کردند و هشدار دادند که مسئولیت سلامت آنها بر عهده زندانبانان است.»
 
این منبع خبری هم‌چنین از نامناسب بودن وضعیت جسمی میرحسین موسوی که با درد در ناحیه قلب و افت فشار خون روبه‌رو است، و هم‌چنین لرزش دست و صورت زهرا رهنورد خبر می‌دهد.
 
روز دوشنبه محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، در دیدار با همسر نسرین ستوده، وکیل و حقوقدان زندانی، بار دیگر خواستار آزادی زندانیان سیاسی شد.
 
بنا به گزارش وب‌سایت محمد خاتمی، وی از «ادامه حصر و حبس نیروهای فعال و شایسته که نوعاً در فعالیت‌های خود از چارچوب قانون و موازین خارج نشده‌اند» ابراز تأسف کرده و اظهار امیدواری کرد که «از این پس حق قانونی و شرعی و انسانی این زندانی و سایر زندانیان رعایت شود.»
 
وی اظهار امیدواری کرد که «نه تنها به حقوق مسلم زندانیان احترام گذاشته شود، بلکه به سوی فضایی برویم که هیچ زندانی سیاسی در کشور نباشد.»
 
روز سوم تیرماه سال‌جاری غلامحسین اسماعیلی، رییس سازمان زندان‌های ایران به خبرگزاری مهر گفت که «در ایران اصلا زندانی سیاسی نداریم بلکه این زندانیان، امنیتی هستند.»
 
او درباره مرخصی دادن به این دسته از زندانیان هم گفته بود که دادن مرخصی به زندانیان امنیتی ممنوع نیست، اما تنها دادستان می‌تواند دستور آن را بدهد.

+105
رأی دهید
-20

بابک - سبزوار - ایران
با درود بر جناب میرحسین موسوی و خانم گرانقدرشان زهرا رهنورد و همچنین جناب کروبی و پشتیبانی از عملکردشان در مقاومت در برابر قلدری های رژیم ددمنش و گرگ صفت خامنه ای و ارزوی سلامتی برای ان ها و تمام عزیزان دربند و ارزوی ازادی ان ها و برچیده شدن این معاویه های زمان از همه ایران دوستان وانسان دوستان می خواهم همدردی خود را با این بزرگان اعلام نمایند.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 13:52
najairani - قطر - قطر
کجای دنیادیده شده که حتی به زندانی غذا ندن وخانواده اش را مجبور کنند درروز سه وعده غذا به در زندان ببره،بوالله خامنه ای جنون آورده و به سیم آخر زده،البته خیالش راحته که صدائی از مردم درنمیاد،موسوی هم با گفتن(دوران طلائی)مردم رااز خودش دلسرد کرد ودلیل بیصدائی همین هست،ولی باید بدانند وببینند که درنهایت کشور مال مردمه وروزی آن راپس میگیرند،نمیدانم این ناجوانمرد به اینموضوع فکر میکنه یانه؟ و اگرمیکنه از مردم نمیترسه؟
دوشنبه 20 آذر 1391 - 13:59
habilian - قم - ایران
مرگ بر موسوی و کروبی. مرگ بر فتنه گر. سرنوشت اینان هم چو منافقین خواهد بود ان شءالله. ( الله اکبر خامنه ای رهبر )
دوشنبه 20 آذر 1391 - 14:29
zedehal2020 - مانهایم - آلمان
آقای موسوی کشتار سال ٦٧ یادته ؟ یادته مادران سیاه پوش دم در زندان ها جنازه فرزندانشان رو تحویل می گرفتند ، یادته چند نفر تو اون سالها زیر شکنجه کشته شدند ؟ یادته؟ ، آقای موسوی میشنوی صدام رو ؟ ، قتل های زنجیریی چی ، اونا هم یادته ؟ ، پس باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد که مادران سیاه پوش داغداران زیباترین فرزندان آفتاب و باد هنوز از سجاده ها سر بر نگرفتند !
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:23
jahangir404 - تهران - ایران
بابک - سبزوار - ایران- برای شما یه مثال میزنم که شاید در آینده کور کورانه از آقای موسوی ، کروبی و و و ( اصلاح طلبان ) حمایت نکنید - زمانی ٢ تا دزد و جانی و جنایت کار همکار بودند ، جیک و پیک شون یکی بود ، شب اگر به هم شب بخیر نمی گفتند خواب شان نمی برد ، بعد از مدتی میزنند به تیپ هم ، دزد گردن کلفته دیگه کوچک تر رو بازی نمی ده و نمی ذاره تو بخور بخور دخیل باشه ، حالا کوچک تره اومده دست به دامن مردم شده ، البته در نقاب های مختلف ، از مدافع حقوق زنان بگیر تا مسیحیت و طرفداری از همجنسبازان که آی مردم بیایید بریم به جنگ دزد ! کسانی که از دزدان حمایت می کنند خود دزد و جانی و جنایت کار هستند !!!!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 15:38
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
habilian - قم - ایران. گوربابای هرچه اصلاح طلب فریبکار!!! و اربابان اصولگرای تو!!! خجالت بکش ۲ زاری
دوشنبه 20 آذر 1391 - 17:51
elief - ایذه - ایران
habilian - قم - ایران بنظرمیرسه یه چندروزیه عضوسایت شدی لابداز جمکران می آی
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:03
roxana_110 - تهران - ایران
habilian-قم-ایران. مسلمون!!! همین موسوی دست راست خمینی رهبرت بود که بعد از مرگ خمینی کنار گذاشته شد! اینقدر هم منافق منافق نکن منافق کسی هست که ظاهر و باطنش با هم فرق داره و نون به نرخ روز خوره نه اینکه سه سال بدترین سختی ها رو بکشه یه خورده تحقیق کن شاید معنی منافق رو تو وجود خودت پیدا کردی در ضمن یه آدم مسلمون و خداپرست هیچ وقت مرگ برای کسی نمیخواد حتی دشمنش
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:36
mohammad.avaz - تهران - ایران
قوم-ایران خیلی‌ باید ملاها راضی‌ باشی‌...که اینجوری حرف میزانی‌ همیشه اینجوری نمی‌مونه
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:32
دل سوخته - اریزونا - امریکا
قم ایران نهایت ... خودرا نشان دادی مبارک باشد . مسئولین حکومتی اینقدر قدرت و ثروت برایشان مهم هست که طاقت شندین نظر مخالف خودرا ندارند زندانی کردن که برایشان امر خیلی راحتی هست هر جنایتی که از ان بدتر نباشد برای از دست ندادن قدرت و ثروت انجام میدهند
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:36
abdolmalek - رامسر - ایران
habilian-طویله قم-ایران...خاک.. خاک بر سر اون سید علی گدای پوفیوز که ملت هرچی میکشه از دست شما جیره خوارای .....ننگتان باد
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:58
نه اینوریا نه اونوریا - بازل - سوئیس
habilian - قم - ایران.شماها واقعا از عجایب خلقتین
دوشنبه 20 آذر 1391 - 19:29
iranibash - تهران - ایران
خدایا شکرت‌ چقدر بزرگی! جناب مهندس من به دستور مستقیم شما چندین سال از بهترین دوران زند‌گیم را زندانی شدم ..و امثال من زیاد هستند ! گرسنگی کشیدم .. چه طمع یی‌‌ دارد !!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 20:03
azadi-iran - وین - لااتریش
habilian - قم - ایران. هیچوقت فراموش نکن که روزی خواهد رسید که شماها حزبلا هیا وساندیس خورها به سزای اعمال کثیفتان به دست ایرانیهای اصلی ایران که همانا 95% ایران را تشکیل می شود خواهید رسید. شما ها نماز و روضه خون های جنایتکار تاریخ بشریت هستید که دین را بهانه ای برای اعدام و قصاص کشتن فرزندان ایران قرار داده اید.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 19:34
bojan - شیراز - ایران
با درود بر جناب میرحسین موسوی و خانم گرانقدرشان زهرا رهنورد
دوشنبه 20 آذر 1391 - 22:54
real_patriot - واشنگتن - آمریکا
habilian - قم - ایران. تو خوبی؟ نگران حالتم. دوستان من habilian - قم - ایران را میشناسم اگه میخواهید مشخصاتشو بهتون بدم.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 21:30
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
habilian - قم - ایران. شما یوزرتو اشتباه درست کردی هموطن باید میزاشتی قابیل. ( الله اکبر زنده باد آزادی و آزادگی )و خداوند انسان را آزاد و مختار افرید
دوشنبه 20 آذر 1391 - 21:55
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
چه اهمیت داره از اول جنگ تا الان میلیونها نفر از فرزندان این ملت در جبهه ها , توی زندانها در تظاهرات , بلاهای طبیعی و زیر شکنجه و بخاطر ناتوانی مسئولین اداره آب و برق و .. بخاطر شکستن سد و پاره شدن سیم برق و آتش گرفتن بخاری نفتی , سرنگونی اتوبوسهای فکسنی .... غیر از بین رفتن این یکی هم روش مگه خون این از ستار بهشتی رنگین تر است.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 23:59
ghafas - مشهد - ایران
درود بر میرحسین سلطان قلبها
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 05:55
asal55290 - مشهد - ایران
اصلا کار به عملکرد یا گذشتشون ندارم ولی از نظر حقوقی و انسانی اینجور حبس ومحرومیت از حقوق اولیه زندانی با قوانین حقوق بشر سازگار نیست امیدوارم هر چه زودتر ازاد بن...
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:15
massoudoslo - اسلو - نروژ
تو خرج و هزینه آب و غذای این زن و مرد مانده اند .
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 06:47
habilian - قم - ایران
بزارید یک خاطره ای از دوران 8 ماه دفاع مقدس ( 8 ماه فتنه گری بعد از انتخابات ) براتون بگم.اواخر آبان 88 بود که به طور اتفاقی یکی از افسران اطلاعاتی سپاه وارد پایگاه ما شد که داشت توضیح میداد با فشار اندکی که ما بر فنته گران وارد کردیم زود پا پس کشیدند و دیگر کسی جرئت حضور در 13 آبان 88 را نداشت و این جریان ادامه داشت تا پایان فتنه.به هرحال ، اینو میخواستم بگم شماها که با یه ذره فشار کم میارید لازم نکرده به دنبال انقلاب تو این مملکت اسلامی عزیز ما باشید.ما حداقل 30 الی 40 سال در راس قدرت خواهیم بود چون نظام حقیقتا ضربه ناپذیره با تشکیلات و بچه حزب اللهی ها که ما داریم.شما از لحاظ عملیاتی و اطلاعاتی از دید ما صفر مطلق هستید.این چیزی که دارم میگم شوخی نیست، شما واقعا واقعا صفر هستید.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 08:17
habilian - قم - ایران
سازمان هایی هم مثل منافقین خلق با اینکه تنها گروهی هست که سازمان یافته هست ولی به خاطر جنایت هاش در چشم موافقین و مخالفین ما ( با دیدی که شما به این سازمان دارید آنها هم میفهمند هیچ پایگاهی ندارند در ایران که باعث رفع خطر این گروه خطرناک از سر ما شده که باید به شما ضد انقلاب بابت این کارتون برای نظام احسنت گفت ) بقیه گروه ها هم که هیچ اند چون سازمان یافته و تشکیلات ندارند. خلاصه کلام اینکه بهتره از این راه بیایید بیرون.به خدا این نیرویی که دارید صرف انقلاب میکنید به جاش کاره دیگری میکردید به یه جایی میرسیدید.پرونده موسوی و کروبی هم که برای همیشه بسته شده یعنی ما نمیزاریم کسی از اصلاح طلبا سر کار بیاد.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 08:20
ordak - بن - المان
وی اظهار امیدواری کرد که «نه تنها به حقوق مسلم زندانیان احترام گذاشته شود، بلکه به سوی فضایی برویم که هیچ زندانی سیاسی در کشور نباشد.»..............!?جالبه از حق زندانی تو کشوری که هیچکس حق نداره جز ولی‌ فقیه و هم تویلیهاش.آخه بود و نبود این دو تفاله طویله خمینی چه تأثیر به حال ملت درد،نمن صدارت خودشون را فراموش کردند که فرزندان خلق گره گره اعدام می‌شدند.حالا دست به دامن همون خلقی میشن که انها سیاه پوش کردند،اینها رو دارند الحقّ.
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 10:46
ordak - بن - المان
ranibash - تهران - ایران. تا احمق راد ایرانه ،آخوند سوار میمانه،تو چقدر بدبختی که با دستور این دو دزد بوجدن که شریک هزاران جنایت رژیم هستند و بودند زندان تشریف بردید
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:05
iranibash - تهران - ایران
عملکرد گذشته ما شخصیت ما را می‌سازد چرا همین آقا زمانی که در قدرت بود بفکر قوانین حقوق بشر نبود چرا بسیاری از جوانان ما را زندانی کرد چرا بفکر آزادی زندانیان اوین نباشیم این آقا از جنس همینهاست!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 11:53
ariya777 - تهران - تهران
habilian - قم - ایران -- حتما یه دکتر برو واست خوبه
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 16:48
kawir - فرانکفورت - آلمان
ranibash - تهران - ایران راست!!!!خب بگو در حین شلوغیها چی دزدیدی که افتادی ییزندان
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 17:59
roxana_110 - تهران - ایران
habilian-قم-ایران. اولا که فشار اندکی نبود اون بلاهای کهریزک و له کردن جوان مردم زیر چرخهای ماشین و......فکر نمیکنم اندک بوده باشه!!! ثانیا شما تا دندان مسلح هستید و مردم بی پناه هیچ ! ولی با حرف دومت کاملا موافقم که مردم تشکیلات سامان یافته ای ندارند و متاسفانه متحد نیستند ولی بترسید از روزی که چنین اتفاقی بیافته شعار کلیشه ای خودتون که یادتونه پیروزی خون بر شمشیر آهان!! کلام آخر اینکه با بلاهایی که در کهریزک و در خیابان بر سر هموطنات آوردی تو اصلا الله رو میشناسی که حزب اللهی حزب اللهی میکنی!؟؟
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 18:20
ordak - بن - المان
iranibash - تهران - ایران خیلی برای حماقتت متأسفم,با دستور مستقیمش رفتی زندان,تو از قماش ... هستی که روح منی بت شکنی خمینی میکردند،.. شغال سر اون همه جوان ملت و خورد اخ نگفت،سر و ته اراجیفش بازگشت به دوران طلایی امام بود،و با این برنامه ریزیش اخوندها را 33سال دیگر بیمه کرد،خیانت به خلق که شاخ و دم نداره
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 18:34
mohammad r - مارسی - فرانسه
habilian - قم - ایران. اگه سواد داشته باشی‌ که بعید میدونم داشته باشی‌ و تاریخ خونده باشی‌ می‌فهمی هیچ دیکتاتوری تو قدرت نمی‌مونه و همشون به یک سر نوشت دچار شدن.پس بهتره به جای این بلبل زبونی‌ها و دم زدن از اون قدرت کذائی یکم بفکر اون روزی باشین که همین مردم دمار از روزگارتون در بیارن.دیر زود داره اما سوختو سوز نداره...
‌چهارشنبه 22 آذر 1391 - 02:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.