اعتصاب کارکنان تامین امنیت در ده فرودگاه مهم آلمان

 

صدها تن از کارکنان تامین امنیت فرودگاه‌های آلمان صبح دست از کار کشیده‌اند. این اعتصاب به خاطر عدم توافق در مورد نظم کاری این کارکنان بوده است. فعالیت عادی دست‌کم ده فرودگاه آلمان به خاطر این اعتصاب مختل شده است.
 

از صبح روز دوشنبه (۱۰ دسامبر / ۲۰ آذر) کارکنان تامین امنیت در دست‌کم ده فرودگاه‌مهم آلمان تا اطلاع بعدی دست از کار کشیده‌اند. این اعتصاب به دعوت اتحادیه "وردی" آغاز شده است. وردی بزرگترین و پرقدرت‌ترین اتحادیه کارکنان و کارگران بخش خدمات آلمان است.
 
اعتصا‌ب روز دوشنبه از ساعت ۴ صبح نخست از فرودگاه‌های کلن‌/بن، دوسلدورف، اشتوتگارت و بادن‌بادن آغاز شد. یک ساعت بعد فرودگاه‌های برمن، هانوفر و فرودگاه شونه‌فلد برلین به اعتصاب پیوستند. در ساعت شش صبح نیز کارکنان تامین امنیت فرودگاه‌های فرانکفورت و هامبورگ دست از کار کشیدند.
 
علت اعتصاب کارکنان تامین امنیت فرودگاه‌های آلمان پیشرفت کند مذاکرات میان اتحادیه کارکنان و صاحبان فرودگاه‌ها بر سر قرارداد دسته‌جمعی اعلام شده است. اتحادیه "وردی" نیمه‌شب گذشته دعوت به اعتصاب کرد.
 
هنوز ابعاد و تاثیر اعتصاب کارکنان تامین امنیت فرودگاه‌ها مشخص نیست. دست‌کم هزار نفر در نخستین ساعات صبح روز دوشنبه دست از کار کشیده‌اند. یک سخنگوی فرودگاه اشتوتگارت صبح دوشنبه از تاخیر در پروازهای این فرودگاه در اثر اعتصاب کارکنان امنیتی فرودگاه خبر داد.
 
اختلال در پرواز نیز از سوی فرودگاه فرانکفورت نیز اعلام شده است. سخنگوی اتحادیه وردی نیز از احتمال اختلال در پروازها و تاخیر در آنها خبر داده است.
 

 


براساس آمار ارائه شده از سوی اتحادیه وردی حدود ۱۵ هزار نفر در خدمات مربوط به تامین امنیت فرودگاه‌های آلمان مشغول به کار هستد. این کارکنان بیش از هر چیز مسئول کنترل ایمنی مسافران و بار همراه آنها هستند.
 
"آندریاس زاندر" یکی از مسئولان اتحادیه وردی که هدایت مذاکرات با صاحبان فرودگاه‌ها را بر عهده داشته، می‌گوید مسئله مورد مذاکره قبل از هر چیز برنامه‌ی کاری عادلانه کارکنان امنیتی فرودگاه بوده است. به گفته او، کارفرماها به درخواست‌های مکرر اتحادیه در این زمینه واکنش نشان نداده و تاکتیک "پشت‌گوش انداختن و وقت‌کشی" را در پیش گرفته‌اند.
 
آندریاس زاندر از چهار دور مذاکره با کارفرمایان خبر داد که آخرین آن در نوامبر بوده اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

+25
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.