مهدی خزعلی اعتصاب غذا کرد

خانواده مهدی خزعلی، فعال سیاسی ایرانی که در بازداشت به سر می برد، از اعتصاب غذای او خبر داده‌اند.

محمدصالح خزعلی، فرزند مهدی خزعلی گفت که پدرش دیروز پس از چهل روز بازداشت، از زندان اوین با خانواده خود تماس داشته گفته است که از "امروز (شنبه) وارد اعتصاب غذای تر شده است."

فرزند این نویسنده و فعال سیاسی در گفت و گو با سایت کلمه اعلام کرد: "پدرم در تماس کوتاهی که داشتند بیشتر نگران خانواده بودند و اینکه الان در سلولی هستند که خودشان به مستراح از آن یاد کردند، به طول ۲ متر و عرض یک متر. و در وسط آن یک دستشویی فرنگی است و کف آن مرطوب است طوری که یک پتو اضافه تر زیر می اندازند تا کمتر خیس بودن زمین آزارشان دهد و بوی تعفن فاضلاب هم سلول را پر کرده است."

مهدی خزعلی که تاکنون شش بار بازداشت شده است، آخرین بار پس از چندین روز اعتصاب غذا با قرار کفالت آزاد شد.

نگرانی از وضعیت میرطاهر موسوی

سایت کلمه همچنین در گزارشی در مورد آخرین وضعیت میرطاهر موسوی، نماینده پیشین مجلس ایران نوشته است که این زندانی سیاسی "بیش از ۱۰۰ روز است که به رغم بیماری، در شرایط پر فشار و شکنجه در سلول انفرادی به سر می برد."

سایت کلمه ماه گذشته نیز به نقل از یکی از نزدیکان میرطاهر موسوی، نوشت: "در مواجهه کاملا اتفاقی که در روز شنبه ۲۹ مهر در راهرو دادسرا با او داشتیم، مشهود بود که کاهش وزن زیادی داشته و بسیار ناتوان و بیمار بودند و خودشان نیز وقتی از حالشان پرسیدیم، تنها جمله ای که گفتند این بود که حالم خیلی بد است و در هفته گذشته ۴ بار بیهوش شده و زیر سرم رفته ام."

مادر مجید توکلی: سه سال است پسرم را ندیده ام

مادر مجید توکلی، فعال دانشجویی که روز ۱۶ آذرماه سال ۱۳۸۸ بازداشت شد، گفته است که از آن زمان تا کنون "فرزندم را ندیده‌ام و از بهمن ۸۹ نیز تلفن‌هایش را قطع کرده‌اند و صدای پسرم را نشنیده‌ام."

مجید توکلی از فعالان دانشجویی در روز دانشجو و در مقابل دانشگاه پلی تکنیک بازداشت و در دادگاه به هشت سال و نیم زندان و محرومیت مادام العمر از تحصیل محکوم شد. این زندانی در حال حاضر محکومیتش را در زندان رجایی شهر می‌گذراند.

مادر این زندانی سیاسی که با سایت جرس مصاحبه کرده با اشاره به مسیر طولانی از شیراز، محل زندگی خانواده آقای توکلی تا زندان رجایی شهر کرج گفت: "پانزده و شانزده ساعت فاصله است و وضعیت جسمی من و پدرش طوری نیست که بتوانیم این مسافت را طی کنیم. من مریض هستم و پدر مجید هم دیسک کمر دارد. اگر بیمار نبودیم هر هفته این مسیر را برای دیدن روی مجید می رفتیم."

خانم توکلی همچنین گفته تا کنون بارها خواستار پیگیری وضعیت فرزندش شده و به دادستانی نامه نوشته و تماس گرفته است، اما جوابی دریافت نکرده است.

مادر مجید توکلی ادامه داد: "من خواسته زیادی ندارم، حالا که مرخصی نمی دهند و او را آزاد نمی کنند، حداقل بگذارند در روز و ساعت ملاقات یک تماس تلفنی با من بگیرد تا صدای او را بشنوم. بارها و بارها این را درخواست کردم اما جوابی نگرفتم."

او همچنین با اشاره به وعده مرخصی فرزندش گفت که در شهریورماه ۶۰ میلیون تومان وثیقه تهیه شد، اما بعد از مدتی مقامات با مرخصی آقای توکلی مخالفت کردند.

+85
رأی دهید
-12

Iran e azad - هورتن - نروژ
ثابت کردی که پسری هستی که، کو ندارد نشان از پدر!. دمت گرم !
دوشنبه 20 آذر 1391 - 01:45
feminism - لندن - انگلستان
پدر شما، حضرتِ آلت الله ابول قاسم، فرموده اند که شما " منحرف " شده اید و اگر بمیرید جسدتان را هم تحویل نمیگیرد !!! چه میکند این مذهب صلح و آرامش !!! آلت الله ابول قاسم در جائی میگوید : من لبهای احمدی نژاد را بوسیدم :-) چرا که نام حضرت ولی عصر را در کشور شیطان بزرگ جاری کرد. لبهای احمدی رو میبوسه ولی جنازۀ بچه اش رو تحویل نمیگیره !!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 00:46
مارتين - تگزاس - امریکا
یک مرد واقعی بااین همه موقعیت چطور خودش الوده این مفت خوران جمهوری اسلامی نکرد .افرین دمت گرم
دوشنبه 20 آذر 1391 - 02:29
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
این نظام پست فطرت که رهبرش آفت الله رهبری شیطانی خامنه‌ای هست به مادرش هم رحم نمیکند چه رسد به دیگران.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 02:57
علی سهرابی - تهران - ایران
چرا قبلا فکر امروز نکرده بود که حالا التماس بکنی در ست تربیتش میکردی به اینجا ختم نمی شد
دوشنبه 20 آذر 1391 - 04:53
machan - لس انجلس - آمرکا
درود بر خزعلی و ننگ بر رژیم تروریست ایران
دوشنبه 20 آذر 1391 - 05:12
دل سوخته - اریزونا - امریکا
اخه تا کی میخواهید به مردم ظلم کنید و تا کسی نظرش با شما هم خوانی نداشت به زندان روانه اش کنید ؟؟؟؟ فکر نکنم حکومت شما از حضرت علی که الگوی خودتون به دروغ قرار داده اید بالاخره هر حکومتی پایانی داره . جنایاتی که شما در حق مردم و ایران کردین هیچ قومی تا حالا اینجور رفتار نکرده حتی مغول هایی که بیگانه بودند
دوشنبه 20 آذر 1391 - 09:45
exam292 - تهران - ایران
این افراد به اتهام تبلیغ علیه نظام و انتشار مطالب خلاف واقع، دستگیر و بازداشت شده اند.. الکی برچسب زندانی سیاسی رو نزنید(زندانی سیاسی کسیست که به خاطر بیان عقیده بازداشت میشه)!!! اگه جرات دارید موضوع هولوکاست رو زیر سوال ببرید.. بعد ببینید چطور سرتون رو زیر آب میکنن!!!!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 11:28
Iran e azad - هورتن - نروژ
exam292 -تهران. اگر جرات داری بگو ابروی آقا،کجه!. اگر جرات داری از حقوق مردمی حرف بزن،که بچه‌هاشون واسه یک بخاری نفتی‌،۳۰-۴۰ ساله اینجوری شدند. آن وقت میلیارد،میلیارد دلار میگه جیب عرب ها! اگر تو تو تهران نمی‌‌بینی‌،امثال من می‌بینند که لبنانی‌ها چه شیعه،چه سنّی ،فلسطینی ها،افغان ها، عراقی‌ها حق مردم ما را میخورند و به ایران فحش میدهند. اول با چشم خودت به مدارک هولاکاست ،اردوگاه آدم سوزی و.... نگاه کن. آنوقت اگر عقلت گفت اشتباه !بگو که نیست! چطور آن چیزی رو که ۱۳۰۰-۱۴۰۰ سال پیش اتفاق افتاده رو باید بدون چون و چرا قبول کنیم که مثلا ۷۲ نفر با این شقاوت به شهادت رسیدند،اما خانواده این آدم‌ها که عکس و مدارک خانواده‌هاشون ر1 هنوز از جنگ جهانی‌ دارند،نمی‌تونن ادعا کنند!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 03:23
exam292 - تهران - ایران
Iran e azad - هورتن - نروژ: اگه دنبال حقیقتی!!! هولوکاست واقعی توی ایران اتفاق افتاده!!! فقط اشاره میکنم برو آمار جمعیت ایران رو قبل از جنگ جهانی دوم رو با بعد از جنگ جهانی، مقایسه کن(بااینکه ایران در جنگ اعلان بی طرفی کرده بود!!! ولی همین قدرتهای استکباری توی ایران نسل کشی واقعی راه انداختند!!!...)
‌پنجشنبه 23 آذر 1391 - 07:10
iran e azad - هورتن - نروژ
exam292. به دلیل استفاده از آب حوضی که ملا توش دوش گرفته بود و عقب ماندگی با واسطه اسلام ملا یی مردند. ملا‌ها همه چیز این خاک و فرهنگ چند هزار ساله را با کمک حکومت‌های عقب مانده به فنا دادند. متأسفانه ما هنوز هم ولن نمی‌کنیم!
دوشنبه 27 آذر 1391 - 03:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.