مهندس متبحر...

مهندسی بود که در تعمیر دستگاه های مکانیکی استعداد و تبحر داشت. او پس از۳۰ سال خدمت صادقانه با یاد و خاطری خوش باز نشسته شد. دو سال بعد، از طرف شرکت درباره رفع اشکال به ظاهر لاینحل یکی از دستگاه های چندین میلیون دلاری با اوتماس گرفتند. آنها هر کاری که از دستشان بر می آمد انجام داده بودند و هیچ کسی نتوانسته بوداشکال را رفع کند بنابراین، نومیدانه به او متوسل شده بودند که در رفع بسیاری از این مشکلات موفق بوده است.

مهندس، این ا مر را به رغبت می پذیرد. او یک روز تمام به وارسی دستگاه می پردازد و در پایان کار، با یک تکه گچ علامت ضربدر روی یک قطعه مخصوص دستگاه می کشد و با سربلندی می گوید: اشکال اینجاست آن قطعه تعمیر می شود و دستگاه بار دیگر به کار می افتد. مهندس دستمزد خود را ۵۰۰۰۰ دلار معرفی می کند.

حسابداری تقاضای ارائه گزارش و صورتحساب مواد مصرفی می کند و او بطور مختصر این گزارش را می دهد:
بابت یک قطعه گچ: ۱ دلار و بابت
دانستن اینکه ضربدر را کجا بزنم: ۴۹۹۹۹ دلار

+131
رأی دهید
-14

be_pa.khaste - هارلم - هلند
خیلی‌ مسخره بود بابت گبچ اول ۱ دلار و بابت یه ضربدر ۴۹۹۹۹ دلار
یکشنبه 19 آذر 1391 - 22:22
kasra persia - لندن - انگلیس
اتفاقا ما تو ایران در زمینه حکومتی از این مهندس دکتر‌ها زیاد داریم با این تفاوت که اونها مثلا ماهیانه ۵۰ میلیون تومن میگیرند و ۴۹.۹۹۹.۹۹۹ تومن برای گبچ و ۱ تومن برای اطلاعاتی‌ که دارند و همه جارو گبچ کاری میکنند
یکشنبه 19 آذر 1391 - 22:32
Cyrus77 - کلن - آلمان
اگه این داستان مال ایران بوده میبرنش کهریزک ۱۰۰ تومنم واسه ی شیشه نوشابه چارجش میکنن .
دوشنبه 20 آذر 1391 - 00:19
alimoradi0098 - بیرمنگهام - انگلستان
خیلی جالب بود. کاش همه مخصوصاً ما قدر ادمهای که مغزشون کار میکنه. رو میدونیستیم. امروز اخوند رمال جای اونا رو نمیگرفت که بگه. (پناهیان : اجداد ما به عنوان غلام در مدینه و اطراف آن پراکنده بودند. شما فکر نمی کنید گریه کردن برای امام حسین ژنتیک است برای ما)
دوشنبه 20 آذر 1391 - 01:23
arash.kh - تهران - ایران
be_pa.khaste - هارلم - هلند. به نظرم تو هم آدم مسخره ای هستی...
دوشنبه 20 آذر 1391 - 05:11
بامزی - اصفاک - ایران
هارلم-هلند. بالام جان آی کیو این جا صحبت از مغزه نه گچ تو کله تو
دوشنبه 20 آذر 1391 - 04:47
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
از این آقا خواهش کنید ببینید میشود به مغز ما ایرانیان هم یک نگاهی‌ بیندازد و بگوید خرابی مغز ما ایرانیان کجایش بوده که سال ۱۳۵۷ مغز ما خوب کار نکرد و خودمان با دست خودمان لگد زدیم به بختمان !, و سپس ۳۳ سال است که داریم میسوزیم و میسازیم !،، از ایشان تقاضا میشود که یک نگاهی‌ به مغز خراب ما ایرانیان بکند و خواهشا" اگر میشود تعمیرشان کند و دستمزدش هم هر چقدر شد بروی چشم پرداخت خواهیم کرد !، البته اگر تعمیر کردن مغز ایرانیان توی لیست تحریم نباشد ؟!؟!
‌سه شنبه 21 آذر 1391 - 03:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.