پیامکی که بوی جنایت می داد

مرد جنایتکار پس از قتل همسر اولش با پیامک موضوع را به دوست مقتول خبر داد و خود را به زندان معرفی کرد.


به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 18:45 سه شنبه 23 آبان ماه سال جاری از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، وقوع یک فقره قتل در منطقه دولت آباد ـ خیابان پروین اعتصامی به کلانتری167 دولت آباد اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری و تیم بررسی صحنه اداره دهم در محل، در بررسی های انجام شده مشخص شد خانمی به هویت «منصوره . ف» 34ساله بوسیله روسری توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با شناسایی اعضای خانواده مقتوله، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتوله پیش از به قتل رسیدن، با خواهرش قرار ملاقات داشته تا برای خرید لباس به بازار برود اما در ساعت 16 روز سه شنبه 28 آبان ماه طی تماس تلفنی که مقتوله با خواهرش داشته عنوان داشته که همسرش به هویت «فرشاد . ق»40 ساله با او تماس گرفته و قصد دارد تا برای بردن مدارک شناسایی به خانه بیاید و به همین علت از خواهر خود خواسته تا یک ساعت دیرتر به بازار بروند.

خواهر مقتوله به کارآگاهان اظهارداشت: در حالیکه منتظر تماس منصوره بودم، یکی از دوستان خواهرم (منصوره) با من تماس گرفت و عنوان کرد که از شماره تلفن همراه منصوره پیامکی را با این عنوان که «منصوره را خفه کردن؛ به خانواده اش خبر بدهید» دریافت کرده و بعد از آن نیز تلفن همراه منصوره خاموش شده است.

شناسایی فرشاد در زندان

با توجه به اظهارات خواهر مقتوله، کارآگاهان اداره دهم با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از خانواده مقتوله موفق به شناسایی محل سکونت همسر مقتوله در شهرستان آستانه اشرفیه شدند.

کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به شهرستان آستانه اشرفیه رفته و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که فرشاد دارای همسر دوم می باشد که به علت مطالبه مهریه و نفقه از سوی همسر دوم خود، به حبس محکوم گردیده و و در حال حاضر نیز در زندان به سر می برد که با انجام هماهنگی های لازم، فرشاد از زندان تحویل و جهت انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال داده شد.

با آغاز تحقیقات در اداره دهم، فرشاد در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی گردید و مدعی شد که در زمان وقوع جنایت در تهران حضور نداشته و خود را به مسوولان زندان معرفی کرده است.

کارآگاهان اداره دهم در بررسی سوابق زندان اطلاع پیدا کردند که بر خلاف ادعاهای فرشاد، وی چند روز پیش از وقوع جنایت از زندان مرخصی گرفته و پس از گذشت چند روز از زمان وقوع جنایت و در روز شنبه 27 آبان ماه خود را به زندان معرفی کرده است.

اعتراف به جنایت

با توجه به اطلاعات جدید بدست آمده و برخی اظهارات ضد و نقیض بدست آمده از اظهارات اولیه، فرشاد به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت به کارآگاهان اظهارداشت: مدت 10 سال پیش با مقتوله در تهران ازدواج کردم اما در طی این مدت به خاطر بالا گرفتن اختلافات، تصمیم گرفتیم تا به صورت توافقی از همدیگر جداشویم؛ پس از آن، من به شمال رفته و حدود دو سال قبل با همسر دوم خود ازدواج کردم. پس از گذشت مدتی، منصوره مجددا با من تماس گرفت و به اصرار وی تصمیم گرفتم تا دوباره او را به عقد خود در بیاورم و حتی برای او خانه ای در شهرستان آستانه اشرفیه تهیه کردم که همسر دومم متوجه موضوع شد و با طرح شکایتی درخواست مطالبه مهریه و نفقه خود را کرد که به علت عدم توانایی در پرداخت آنها به حبس محکوم شدم و منصوره نیز مجددا به تهران بازگشت.

وی افزود: 20 آبان ماه برای یک هفته از زندان مرخصی گرفتم و در روز سه شنبه 23 آبان برای دیدن منصوره به تهران آمدم اما در تهران متوجه شدم که او قصد زندگی با مرا ندارد در حالیکه بسیار عصبانی شده بودم، روسری اش را دور گردنش پیچیدم و پس برداشتن مبلغ 50 هزار تومان و ارسال پیامک از طریق تلفن همراه منصوره، گوشی تلفن همراه وی را در داخل جوی آب انداخته و به شهرستان بازگشتم و با توجه به پایان مرخصی زندان، خودم را به زندان معرفی کردم.

سرهنگ آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، اظهارداشت: با توجه به اعتراف صریح متهم و به دستور مقام محترم قضایی ، قرار بازداشت موقت به اتهام قتل عمد صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

+26
رأی دهید
-35

lucina - تهران - ایران
واااااا. همه قاتل شدن. چه بر سر این مردم اومده اخه؟ دیگه کشتن ادمها شده مثله بازیه پلی استیشن
دوشنبه 20 آذر 1391 - 02:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.