درگذشت یکی از دانش آموزان حادثه آتش‌سوزی مدرسه شین آباد در اثر شدت جراحات

 

نماینده پیرانشهر در مجلس روز یکشنبه ۱۹ آذرماه گفته است، سیران یگانه، دانش‌آموز ۱۰ ساله‌ که در سانحه آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد پیرانشهر دچار سوختگی شده بود، به دلیل شدت جراحات جان سپرد.
 
به گزارش «باشگاه خبرنگاران جوان» وابسته به صدا و سیما،‌ رسول خضری گفته است:« براساس شدت جراحات وارده از جمله سوختگی ریوی خانم سیران یگانه که کلاس چهارم ابتدایی بود فوت کرد.»
 
روز ۱۵ آذرماه بر اثر آتش‌گرفتن یک بخاری نفتی در مدرسه‌ای در شین آباد پیرانشهر در استان آذربایجان غربی ایران، شماری از دانش آموزان  مصدوم شدند.
 
‌ رسول خضری گفته است:‌«در حال حاضر از مجموع ۲۹ دانش آموز حادثه دیده مدرسه شین‌آباد پیرانشهر ۱۴نفر در بیمارستان سوختگی سینای تبریز و مابقی نیز در ارومیه بستری هستند که هم اکنون ۳ نفر از آنها تحت مراقبت ویژه هستند.»
 
نماینده پیرانشهر در مجلس در ادامه گفته است:«در خصوص انتقال مصدومین به تهران نیز بحث‌هایی هم شده است ولی به دلیل وجود ریسک بالای این کار و احتمال صدمات شدیدتر این کار صورت نگرفته است.»
 
در همین زمینه، علی شرق ، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی‌ ‌آذربایجان غربی، روز یکشنبه گفته است:«  ۷‌نفر از دانش‌آموزان اعزامی به تبریز دارای حال عمومی مناسبی نیستند و احتمال فوت تعدادی از آنها وجود دارد، اما ‌‌گزارشی از فوت دانش‌آموزان در ارومیه نداشته‌ایم.»
 
به گفته وی در حال حاضر ۱۳ دانش آموز در بیمارستان امام خمینی ارومیه و ۱۵ دانش آموز در بیمارستان سینای تبریز بستری هستند که تمام دانش آموزان بستری شده در ارومیه وضعیت مناسبی دارند.
 
در حالی خبر جان سپردن دانش آموز ۱۰ ساله پیرانشهری منتشر شده است که روز یکشنبه حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر اموزش و پرورش برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان مجلس در مجلس حاضر شده بود و رسول خضری در نطق پیش از دستور خود با اشاره به حادثه آتش سوزی مدرسه‌ای در شین آباد پیرانشهر، به وزیر آموزش و پرورش توصیه کرد به دلیل رخداد این حادثه استعفا دهد.
 
رسول خضری در  نطق  خود در مجلس گفته بود: «باید از ملت ایران برای این حادثه عذرخواهی شود. هر جای دنیا این اتفاق رخ می‌داد وزیر مربوطه استعفا می‌کرد من همین توصیه را به حاجی بابایی دارم.»
 
این در حالی است که حمیدرضا حاجی بابایی، معلم کلاس را مقصر این حادثه دانست.
 
وزیر اموزش و پرورش گفته است:«معلم در هنگام آتش سوزی به جای خارج کردن دانش آموزان به کمک سرایدار تلاش کرده تا بخاری را از کلاس خارج کند، اما دستشان سوخته و بخاری را مقابل کلاس رها کردند که این مسئله خروج دانش آموزان را با مشکل مواجه کرد.»
 
به گفته حمیدرضا بابایی، «اگر او [معلم] این کار را انجام نمی داد و دانش آموزان را از کلاس خارج می کرد شاهد این حادثه تلخ نبودیم.»
 
رسول خضری  به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است:«درحال حاضر ۱۵۰ هزار کلاس در کشور وجود دارد که از بخاری نفتی استفاده می کند که این نیازمند اصلاح است.»

+60
رأی دهید
-28

chelmsford - چمسفورد - انگلیس
yeganeعزیز جایت در بهشت باشد با تمام وجود برایت افسوس میخورم و همچنین برای خانواده عزیزت
یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:43
منگوله مشهدی - مشهد - ایران
دارم منفجر می شم. برم بیرون زیر بارون، شاید بی غیرتی و سکوتم یادم بره. جای همتون رو تو این انزوای خفه کن، در کنار خودم خالی می کنم آی هرزاب هایی که کشورم رو به این روز کشوندید. روزی ماندلا گفت می بخشیم اما فراموش نمی کنیم. من هیچکس نبودم و نیستم. اما نه می بخشم و نه فراموش می کنم ...
یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:43
datis - سن دیگو - امریکا
کثافتها پولا رو خرج لبنان و گشنه بسیجی‌ها و تروریست‌ها می‌کنید، بچهای مظلوم باید پر‌پر شن، لعنت به حکومت پر از دروغگو جنایت آخوندی
یکشنبه 19 آذر 1391 - 22:24
piranshahr - درامن - نروژ
درگذ شت این نهال کوچلو را به اموزش و پرورش کل کشور تبریک می گویم.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:31
albalooo - لندن - انگلستان
انشالله که خونه زندگی غافلان و بی خبرانی که در دادن امکانات به این بچه ها سهل انگاری کردن اتیش بگیره خدایا صبر تا کی
یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:30
princesse - تهران - پرژن
خدا وجود نداره بیخودی صداش نزنید اگه هم باشه هم کوره هم کر .!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 22:07
بت شکن - مونترال - کانادا
این همان جراح هاتی ‌ست که حاجی فرمودند سطحی بوده و اعلام آمادگی کرد که اگر نیاز به ارسال آنها به هر کشوری باشد آموزش و پرورش هزینه آن‌ را میپردازد !! اگر جرا‌هات سطحی بوده که نیازی به بذل و بخشش شما نیست! حالا هزینه این یکی‌ را چطور میخواهید بپردازید حاجی؟؟ رضا شاه بود می‌‌کردت توی همون کلاس و زنده زنده آتیشت میزد!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:34
ghafas - مشهد - ایران
دارم بلند بلند به حال مادرش گریه می کنم
یکشنبه 19 آذر 1391 - 23:49
classic - تهران - ایران
باز هم آموزش و پرورش قربانی گرفت
دوشنبه 20 آذر 1391 - 08:10
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
این حاجی بابای الاغ به کی‌ باید جواب بعده به نمایندگانی کا حتا نمی‌تونن واسه یه سوال از رئیس جمهور اقدام کنن از کی‌ میخوان سوال کنن .اون احمقی نژاد حتا از این نونهالان بازدید نکرد حرفی‌ هم نزد .اگه یه حـ... فلسطینی یا لبنانی بود کا تا اونجا واسه عیادت میرفتین .ننگ به شرف نداشتتون
دوشنبه 20 آذر 1391 - 12:14
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
طفلک قربانی یک مشت بی‌ شرف کثافت تازی شد که ۱۱۴ کیلو طلا برای ضریح یک قاتل میدهند ولی‌ وسائل گرما متعلق به عهد بوق!!! ا!! بهشت هم در هیچ گوری نیست!!شمع خاموش و گل پر پر شده!همین----
دوشنبه 20 آذر 1391 - 18:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.