یک نماینده مجلس: ۵۰ نفر به سفارت ایران در دانمارک حمله کردند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید که حدود ۵۰ نفر روز شنبه به سفارت ایران در کپنهاگ پایتخت دانمارک حمله کردند.
 
احمد بخشایش در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، گروه مجاهدین خلق را متهم کرده است که با همکاری اسراییل، این حمله کرده را سازماندهی کرده و گفته است که شیشه‌های ساختمان سفارت شکسته شده و بر روی دیوارهای آن شعارنویسی شده است.
 
وی می گوید که «گروهی ۵۰ نفره» از کسانی که آنها را «منافقین» خطاب کرده است، «با داشتن تمامی امکانات حتی نردبان، از دیوار سفارت بالا رفته و حتی با قیچی های خاص، سیم های خاردار را بریدند و بعد از ورود به سفارت، شیشه ها را شکسته و شعار علیه جمهوری اسلامی نوشته اند با این مضمون که جمهوری اسلامی موشک به فلسطین در جنگ هشت روزه داده است.»
 
به گفته آقای بخشایش، شعارهای نوشته شده بر روی سفارت ایران در دانمارک همان شعارهایی است که دو هفته پیش بر روی سفارت ایران در برلین نوشته شده بود.
 
پلیس آلمان روز هشتم آذرماه اعلام کرد که حدود ۳۰ ایرانی با سنگ و رنگ به سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین حمله کردند که ده نفر از آنها را بازداشت کرده است.
 
گیدووستروله، وزیر امور خارجه آلمان، در تماس تلفنی با علی اکبر صالحی، همتای ایرانی خود، از وقوع این حادثه ابراز تاسف کرد و اطمینان داد که از سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین محافظت خواهد شد.
 
خبرگزاری های ایران از جمله فارس، بلافاصله انگشت اتهام را به سوی اعضای سازمان مجاهدین خلق نشانه رفتند.
 
خبرگزاری ایسنا روز یکشنبه گزارش داد که هنگام حمله مهاجمان به سفارت ایران در کپنهاگ، پلیس در محل حضور نداشت و هنگامی وارد عمل شد که مهاجمان محل را ترک کرده بودند.
 
احمد بخشایش در گفت و گو با این خبرگزاری ادعا کرده که «اسرائیل بازی حمله به سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف را آغاز کرده» و دلیل آن را «شکست اسرائیل مقابل غزه و حضور خالد مشعل بعد از ۲۵ سال در غزه» عنوان کرده است.
 
وی پیش بینی کرده است که «شاید در آینده» حمله علیه سفارتخانه های ایران ادامه یابد، با این هدف که به گفته این نماینده مجلس، «به افکار عمومی جهان القاء کنند که ایران، کشوری منفور است.»
 
منابع خبری دانمارک و همچنین وزارت امور خارجه ایران هنوز نسبت به این خبر واکنش نشان نداده اند.

+98
رأی دهید
-10

بت شکن - مونترال - کانادا
از این جماعت آنارشیست وطن فروش هر چی‌ بگی‌ بر میاد. دیگه صدام معدوم نیست که از اینها حمایت کنه هیچ اپوزیسیونی ایرانی‌ هم تحمل دیدن این جماعت را ندارد حالا دنبال یکی‌ دیگه مثل صدام میگردند تا با یاری آن به ایران حمله کنند!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 10:51
habilian - قم - ایران
حتما از رفقای eddy59 - مونیخ - آلمان بوده.آی منافق خلق کجا در رفتی ؟؟؟؟/ چرا نمیایی ایران بری سر قبر رفیقات تو خاوران گریه زاری کنی ؟
یکشنبه 19 آذر 1391 - 12:59
Arian1 - ابادان - ايران
پت شکن - مونترال. کانادا. به نظر میاد که نظرات شما در مورد مجاهدین خلق با نظرات جمهوری اسلامی هماهنگی‌ کامل دارد، آیا این به خاطر آن است که شما از مزدوران بسیجی‌ یا سپاهی هستید؟ مگر نه این است که مجاهدین برای آزادی ایران از چنگ گروهی فاسد و شیطان صفت مبارزه میکنند
یکشنبه 19 آذر 1391 - 13:41
abdol1987 - تهران - ایران
اها. وقتی کارکاتورهای موهن رو دانمارک پخش کرد و برادران عزیز بسیجی ریختند تو سفارت دانمارک رو یادتون می آد؟ وقتی نماینده مجلس میگه انگلیس نیاز به گوشمالی داره رو یادتون می آد؟؟؟؟ دلم خنک. آره من وطن فروشم. من غرب زده ام. بابا جمهوری اسلامی ما شما رو نمی خایم؟ به پیر به پیغمبر نمی خایم. ناز شصتتون. باید همشون رو میکشتین.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 13:37
nightman - تهران - ایران
با اینکه معتقدم مجاهدین خلق لایق بدترین مجازاتها هستند ولی این حرکتشون خیلی خوبه که باعث میشن ساندیس خورها به خودشون بیان و ببینن حمله به سفارت کشورها چقدر میتونه تلخ و زشت و جبران ناپذیر باشه؛البته من که چشمم آب نمیخوره
یکشنبه 19 آذر 1391 - 15:25
بت شکن - مونترال - کانادا
Arian1-آبادان-ایران--‌از دید شما مزدوران صدام همه ساندیس خور و جیره بگیر حکومت منفور اسلامی هستند !!شما تهی مغزان حتی به خودتان زحمت نمیدهید که نظرات همین "ساندیس خوران" را در بخش‌های دیگه بخوانید تا بفهمید که آیا جیره بگیرند یا نه؟ یعنی‌ سواد خواندن به قصد فهمیدن را ندارید. یکی‌ مثل مسعود و مریم باید یک ویدئو مثل ویدئو توجیه ازدوجشان برایتان بفرستند تا شما هضم شده‌های آنها را تناول فکری کنید!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 21:27
Azadikhah - تكسل - هلند
خود این بسیجیهای جنگ ندیده بی‌ ترمز این حرکت‌های مسخره رو انجام دادند و به بقیه یاد دادند.چیزی که عوض داره گله نداره!
دوشنبه 20 آذر 1391 - 13:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.