نامه سیب زمینی کاران به احمدی نژاد: انتخابات نزدیک است

اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به دلیل وجود مشکلاتی در این بخش، نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور نوشتند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، در ابتدای نامه اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به رئیس جمهور آمده است: از سال 87 که بر اساس تصمیم دولت سیب زمینی تولید کشاورزان در راستای خرید تضمینی خریداری شد و برای ایجاد فضای باز سیاسی در معابر عمومی و جلوی مساجد و مدارس و دانشگاهها و مراکز آموزشی و نظامی به طور رایگان توزیع شد و دولت محترم از مفاد قرارداد تنظیمی با کشاورزان سر باز زده و 10 میلیارد تومان حق انبارداری محصول مورد قرارداد را به کشاورزان پرداخت ننموده است.

در ادامه این نامه می خوانیم: اکنون که چند ماهی از دوران 4 ساله ریاست جمهوری باقی نمانده است و به دوران طلایی مرحله دیگری از انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم این محصول بی رگ علاوه بر نقش تخریبگری اش در بحران آبهای زیر زمینی و به هم ریختن الگوی کشت ریشه بیش از 50 هزار بهره بردار تولیدکننده کشاورز را هدف  گرفته است و تنها کالایی است که با نجابت تمام در مقابل تحریم های خارجی و سیاستهای متزلزل داخلی همچنان قیمتش را به قیمت خودکشی تولید کننده از دست سلف خرها و دیون بانکها پائین نگاه داشته است.

دربخش دیگری از این نامه آمده است: درحال حاضر 27 میلیون نفر  جمعیت روستایی از تغذیه صحیح محصولات خود بی نصیبند. سوء تغذیه امید به زندگی و مرگ و میر عدم بهداشت تعریف شده عدم تامین درمان و تامین اجتماعی و مسکن مهاجرت ترک تحصیل و در کل مدارا با وضعیت موجود نمی توان افتخاری را نصیب صاحبان مملکت بنماید و از حجم تولیداتی که 30 درصد آن کاملا فاسد شده و به زباله تبدیلی و عوارض زیست محیطی خاص خود را دارد.

در ادامه این نامه از رئیس جمهور پرسیده شده است: آیا می دانید قیمت کود شیمیایی اوره از کیسه ای 2500 به 40000 تومان، فسفات آمونیوم از 3000 به 70000 تومان، تراکتور چهار سیلندر از 10 میلیون به 24 میلیون تومان، کیسه پریپلین از 100 به 400 تومان، گازوئیل از 16 به 350 تومان، چای که چاشنی رفع خستگی کشاورزان است از 8000 به 30000 تومان، تیرآهن 27 از 400000 به 1600000 تومان و پراید از 7 میلیون به 14 میلیون تومان و دلار از 1000 به 3700 تومان رسیده است ولی سیب زمینی که قیمت تمام شده آن در سر مزرعه 320 تومان و به ازاء هر ماه انبار داری 30 تومان به قیمت آن افزوده شده اکنون از کیلویی 50 تومان تا 200 تومان رسیده است.

در بخش پایانی نامه می خوانیم: از آن مقام که در طول دوران ریاست  جمهوری اقدامات ماندگار و تعیین کننده و اساسی در سرنوشت و آینده اقتصاد و اجرای قوانین مملکت داشته انتظار داریم در یک اقدام خداپسندانه و انسانی تصمیم عاجل برای جبران خسارت وارده در طول 3 سال زراعی گذشته بر سیب زمینی کاران کشور اتخاذ فرماید.

+99
رأی دهید
-8

بامزی - اصفاک - ایران
بدنسازان بدبخت شدن
یکشنبه 19 آذر 1391 - 04:44
shervin-iran - خرم آباد - ایران
هم از خنده روده بر شدم...هم ازغصه برای کشاورزان اشکم دراومد..
یکشنبه 19 آذر 1391 - 05:12
hana257 - تهران - ایران
حالا چند ماهی طول میکشه تا علما بتونن این نامه رو برای احمدی معنی کنن کی سواد این چیزها رو داره؟
یکشنبه 19 آذر 1391 - 05:46
طالب حق - تهران - ایران
وای چی نوشته اینجا . اگه تمام این آمارها درست باشه فقط و فقط آرزوی مرگ دردناک خامنه ای و احمدی نژاد و تموم مسببان این فجایع رو دارم . یه چیزی رو هم من اضافه کنم : من و خواهرم توی یکی دوهفته اخیر سرما خوردیم و رفتیم دکتر . اما برخلاف همیشه و در کمال تعجب نه دکتر من و نه دکتر خواهرم ، برامون آمپول پنی سیلین ننوشتن . به خاطر این که درحال حاضر پنی سیلین توی ایران کمیاب شده .
یکشنبه 19 آذر 1391 - 06:35
razmandeh - استکهلم - سوئد
آقا از رئیس جمهور سوه استفاده نکنید حالا اون ۴ سال پیش یه غلطی کرد سیب‌زمینی هاتونو خرید . و مجانی پخش کرد . شاید رای بیاره . ولی بعدش فهمید که فقط یک رای کافی‌ بود اون هم نظر رهبر بود .با این حساب امسال برید دنبال یکی‌ دیگه سیب‌زمینی هاتونو بفروشید . قالی بافی لاریجانی ......حداد عادل نه چون اون دخترش به رهبر نزدیک حتما رای میاره و سیب زمینی‌ لازم نداره
یکشنبه 19 آذر 1391 - 06:16
مانفرد - ایران - ایران
قابل توجه ساندیسخورهای سایت که دیگه احتیاجی هم به اسم بردنشون نیست...لطفن دیگه سیب زمینی نخرید چون چند وقت دیگه به صورت رایگان بهتون میدند و خرتون میکنند تا برید بهشون رای بدید.یعنی اگر هر رای رو یک نفر حساب کنید و هر نفر هم 2 کیلو سیب زمینی بگیرید = ارزش هرنفرتون برابر با دو کیلو سیب زمینیه برای دولت مطبوعتون.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 07:26
mohandes57 - تهران - تهران
در گوش خر یاسین خوندن است! یه فکری به حال خودتان بکنید که رییس جمهور مثل خر تو گل گیر کرده.امیدی به این مردک دروغ گویی متظاهر بد دین نیست.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 08:29
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. این‌ها را باید برایه این احمقی نژاد ترجمه کرد این که سواد نداره یا این بیمار زمان احمقی و اقدی که هنوز که هنوز از صفات عالی‌ و این که دولت و بهترین بیشترین کارها و و غافل از این که آمار ارقام از همه نظر از محیط زیست تا کشاورزی ساخت و ساختمان پزشکی‌ مدرسه دانشگاه و و و حتا دین و اینی‌ که این قدر این‌ها می‌خواستند توسعه دهند این احمقی نژاد و دولت شا نبود و از بین بردند
یکشنبه 19 آذر 1391 - 09:36
shahramareia - تهران - ایران
این یک قلم سیب زمینی را گران کنید خیال همه راحت شه مشکل حل شه امیدمون به یک سیب زمین پخته خوش بود ارزان است ان را هم کیلویی 5هزار تومان کنید تا مشکلات حل ندارها ندار تر و دارا ها دارا تر شوند
یکشنبه 19 آذر 1391 - 09:19
sama128 - شیراز - ایران
قرارشد در انتخاب آتی احمدی فشار و اسی رحم فشاری طی یک حرکت جسورانه تمامی سیب زمینی های داخل کشور را تبدیل به چیپس کیلویی کرده و در پارکها و معابر در کیسه های 5 و 10 و 15 کیلویی به خانواده های عیالوار بدهند تا روزی ایشان برای 8 سال بعد تامین گردد. با چیپس ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 09:20
Azadikhah - تكسل - هلند
دولت سیب زمینی‌ همینه همینه!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 12:23
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
سالها هست که سیب‌زمینی کاران به نان شب محتاج هستند، متاسفانه اتحادهٔ قوی ندارند و کشاورزان ما از قشر کم سواد و بی‌ سواد جامعه هستند، گذشته از این کشاورزی ایران کلا مقدور به صرف نیست، چون به صورت سنتی می‌باشد. پانصد لیتر آب برای تولید یک کیلو سیب‌زمینی هدر میرود!!! مدیریت بسیار بد بهتر هستبگویم دشمنانه با این بخش هست. به طور مثل خرید یک کیلو گندم با دیگر هزینه‌های آن بیش از ۱،۵ دلار برای دولت نامحترم هست اما دولت نا محترم مبلغی که به کشاورزان بابت خرید هر کیلو گندم میدهند کمتر از ده سنت هست! بلانسبت مهندسین کشاورزی ایران اطلاعاتی‌ کمتری از کشاورزان بی‌ سواد ایران دارند و نتوانستند کوچکترین کمکی‌ به کشاورزی ایران بکنند. کشاورزان عمده ایران به نگهبانی شب در یک کارگاه را به کشاورزی ترجیح میدهند چون در آمد کمتری از طریق کشاورزی نصیبشان میشود!!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 15:04
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
نرود میخ آهنین در دل‌ سنگ.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 15:51
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
نرود میخ آهنین در دل‌ سنگ.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 15:48
kobalt - کرج - ایران
برادران کشاورزخسته نباشید این مموتی دوره اش تمام شده و احتیاج به سیب زمینی شما نداره مشائیم اگه بزارن کاندید بشه خودش یه پا سیب زمینیه و احتمالا تو انتخابات میخواد خیار چنبر پخش کنه اما کارشما رو دکتررررررروازاده راه میندازه کافیه که آیه ای سوره ای حدیث یا روایتی در وصف سیب زمینی وخواصش در بیاره سریعا سیب زمینی میره جزو مقدسات برودرا انوقت برودر بیارو سیب زمینی بار کن
یکشنبه 19 آذر 1391 - 18:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.