توکلی :ادامه فعالیت احمدی نژاد مضر به حال کشور است

احمد توکلی، نماینده اصولگرای مجلس، گفته است، رفتارهای محمود احمدی نژاد،‌رییس جمهوری ایران، «واقعا غیر قابل پیش بینی» است ،‌به همین دلیل ادامه فعالیت وی «مضر به حال کشور» است. احمد توکلی با این حال گفته ترجیح می دهد که برای حفظ ثبات کشور  محمود احمدی نژاد تا پایان دوران ریاست جمهوریش تحمل شود.
 
احمد توکلی در گفت وگو  با روزنامه خراسان که در شماره روز شنبه ۱۸ آذرماه این روزنامه منتشر شده، به موضوعاتی چون بازار ارز، سوال از محمود احمدی نژاد و پیامدهای سیاسی و اقتصادی کنار گذاشتن محمود احمدی نژاد پیش از پایان دوره ریاست جمهوری وی پرداخته است.
 
احمد توکلی در خصوص اظهارات محمود احمدی نژاد در جریان سفر اخیر به نیویورک گفته است:« احمدی نژاد گفته است سلمان رشدی به تاریخ پیوست. اگر این حرف را خاتمی می زد به داخل کشور راهش نمی دادند. خب آقای احمدی نژاد واقعاً قابل پیش بینی نیست که چه کاری می کند. بر این اساس نظر من این است که ادامه فعالیت ایشان مضر به حال کشور است ولی نظرات دیگری هم وجود دارد که استدلالشان قابل اعتنا است.»
 

اشاره احمد توکلی به مصاحبه محمود احمدی نژاد با شبکه «سی ان ان» است که گفته بود موضوع  سلمان رشدی دیگر موضوعیت خود را برای ایرانیان و مسلمانان از دست داده و به تاریخ پیوسته است.
 
«راه حل بی اعتماد»  بازار ارز سیاسی است نه اقتصادی
 
احمد توکلی در ادامه به مساله نقش دولت محمود احمدی نژاد در نوسات ارزی پرداخته و  گفته است :«بی اعتمادی در بازار ارز به شدت نسبت به دولت وجود دارد. راه حل اصلی ماجرا احیاء اعتماد از دست رفته است که راه حل سیاسی است نه اقتصادی. با ادامه صدارت آقای احمدی نژاد این کار اگر نگویم ناممکن لااقل بعید است من به این آقایان گفتم مردم به شما اعتماد ندارند، استعفا دهید و بروید. گوش نکردند.»
 
 این نماینده مجلس اضافه کرده است:« در جلسه ای به این آقایان گفتم شما که اهل استعفا دادن نیستید. در آن جلسه آقای لاریجانی و ۲نفر از وزرا حضور داشتند. گفتم حداقل به عنوان یکی از قیود تصمیم گیری هایتان بنویسید که مردم اعتماد به دولت ندارند. این قید را بنویسید. راه حل بازار ارز سیاسی است و اقتصادی نیست.»
 
با این حال احمد توکلی تاکید کرده است:« برای  حفظ ثبات سیاسی ما ترجیح می دهیم آقای احمدی نژاد را تا پایان دوره تحمل کنیم. این به مصلحت کشور است البته اگر خودش بگذارد. ولی بدانید حل کردن مشکل ارز با این وضعیت سخت است.»
 
وی همچنین با مقایسه میزان نقدینگی درکشور گفته است:« شهریور سال ۱۳۸۴ که دولت احمدی نژاد فعالیت خود را شروع کرد نقدینگی ۷۸هزار میلیارد تومان بود و در پایان شهریور امسال به حدود ۴۰۰هزار میلیارد تومان رسید، یعنی بیش از ۵ برابر شد. فقط یک ساله شهریور ۹۰ تا شهریور ۹۱، نقدینگی ۲۵درصد اضافه شده است. »
 
«رهبری»، احمدی نژاد و شاقول مفاهیم
 
احمد توکلی در بخش دیگری به رابطه آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی و محمود احمدی نژاد پرداخته و گفته است:«یکی از منافع بزرگی که آقای احمدی نژاد داشت این بود که به تعبیر من رهبری به دست آقای احمدی نژاد برای برخی مفاهیم تجدید ارزش کرد و خود آن مفاهیم شاقول رفتار احمدی نژاد شد و کجی رفتار وی را نشان داد. این کار خیلی بزرگی بود. رهبری مفاهیمی را که داشت از هستی ساقط می شد دوباره زنده کرد. حال همان مفاهیم را کنار احمدی نژاد که می گذاریم شاقول وی می شود.»
 
گروه های اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴ از محمود احمدی نژاد در مقابل  اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت، حمایت کردند تا از این طریق به نوعی در سیاست های کشور  تغییر ایجاد کنند.
 
نزدیکی رهبر و محمود احمدی نژاد در جریان اعتراضات به نتیجه  انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به اوج خود رسید و  آیت الله علی خامنه ای در نماز جمعه تهران اعلام کرد که دیدگاههای محمود احمدی نژاد در مقایسه با اکبر هاشمی رفسنجانی به او نزدیکتر است.
 
اما ماه عسل محمود احمدی نژاد و گروه های اصولگرا دوامی زیادی نداشت و پس از تعیین اسفندیار رحیم مشایی به عنوان معاون اول رییس جمهور  دامنه مخالفت ها با وی افزایش یافت.
 
این موضوع با نامه  رهبر ایران به محمود احمدی نژاد برای برکناری اسفندیار رحیم مشایی پایان یافت. اما دامنه اختلافات  در جریان برکناری وزیر اطلاعات بیشتر شد و در نهایت محمود احمدی نژاد یازده روز در محل کار خود حاضر نشد.
 
طی این سال ها دامنه اختلافات دولت و مجلس، که اکثریت کرسی های آن  در اختیار اصولگرایان است ، به شدت افزایش یافته است.
 
ماه گذشته به دنبال نامه نگاری کم سابقه بین صادق لاریجانی،  رئیس قوه قضائیه ایران و  محمود احمدی‌نژا، آیت‌الله علی خامنه ای در دهم آبانماه  در یک سخنرانی خود  خواهان  علنی نشدن اختلافات بین  مقام های جمهوری اسلامی شد.
 
آیت الله خامنه ای  گفت: «از امروز تا روز انتخابات، هرکسی که بخواهد اختلاف ها را به میان مردم بکشاند و از احساسات آنها در جهت اختلافات استفاده کند،‌ قطعاً به کشور خیانت کرده است.»
 
یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در بهار سال ۱۳۹۲ برگزار می شود.
 
پیامدهای تغییر رییس جمهور
 
احمد توکلی در بخش دیگری به پیامدهای برکناری محمود احمدی نژاد پیش از موعد پرداخته و گفته است:«تعویض رئیس جمهور در فاصله چند ماه تا پایان دوره حتماً نشانه بی ثباتی است و این را شما بهتر از من واقف هستید»
 
احمد توکلی فزوده است:«.به اضافه این که آقای احمدی نژاد پول نقد می دهد. کدام سیاستمدار چنین کاری می کند. ایشان در کرمانشاه گفت من پول نفت را جوری تقسیم می کنم که تا ۱۰۰سال کسی نتواند تغییرش دهد. همان قصد سوء را دارد. البته سوء از نظر کارشناسی بنده و کاری به نیت ایشان ندارم درباره عملش حرف می زنم. همین ۴۵هزار و ۵۰۰تومان را از نظر سیاسی چه کسی می تواند به راحتی حذف کند؟ اگر ۱۰۰هزار تومان به این مبلغ اضافه کند چگونه می توان با وی مخالفت کرد. یک عده مثل من به صورت انتحاری مخالفت خواهند کرد ولی تاثیر سیاسی بیرونی آن چیست؟»
 
در ادامه احمد توکلی به رابطه محمود احمدی نژاد و مجلس و همچنین  سوال نمایندگان مجلس  از وزرای کابینه پرداخته و گفته است:«این که آقای احمدی نژاد به رهبری شکایت کرد و گفت این ها سوالات بی خود می پرسند و وزیر من باید دائم به مجلس بیاید و پاسخ دهد درست می گفت. سوال از وزیر مطرح می شود ولی سوال گرو است. سوال جدی نیست و ابزار است. پس از این که حاجتش تامین شد سوالش را پس می گیرد. این ها خیانت در امانت است ولی احمدی نژاد و دار و دسته اش در تشدید این خیانت نقش زیادی داشته اند.»

+62
رأی دهید
-11

بامزی - اصفاک - ایران
چی میگه این بابا؟ خدا شفاتون بده. ول کنین به دزدی هاتون برسین بابا. ها جونم
یکشنبه 19 آذر 1391 - 04:53
naderan - یوتوبوری - سوید
احمقی نژاد بوی کفن میدی. خانواده شما نمی کن چقدر دورغگو هستی. البته برایت فرقی .نمیکنه چون معروفی به بچه پرورویی.یک کشور را به ..گشیدی خدا نسلت را از بین ببرد
یکشنبه 19 آذر 1391 - 05:13
abdolmalek - رامسر - ایران
ننگتان باد ای دزدان حکومت اسـ......
یکشنبه 19 آذر 1391 - 06:01
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
حالا چرا اینقدر دیر فهمیدید آقای دکتر!!!؟؟.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 05:44
طالب حق - تهران - ایران
من اصلا متن رو نخوندم چون وقت زیادی ندارم که برای اراجیف اینها تلف کنم . فقط میخواستم بگم ادامه فعالیت که سهله ، وجود نحس احمدی نژاد برای ایران و جهان و بشریت مضره . باید هر چه زودتر زمین رو از لوث وجود این جرسومه (درست نوشتم؟) پاک کرد .
یکشنبه 19 آذر 1391 - 06:48
Arashmmb - تهران - ایران
خود این توکلی ام الفساده حرف های گذشتش یادش رفته حالا ادم شده مرتیکه
یکشنبه 19 آذر 1391 - 18:24
zedehal2020 - مانهایم - آلمان
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا- باید این سوال رو از اصلاح طلبان هم پرسید ، اصلاح طلبانی که در نقاب دفاع از حقوق زنان ، در نقاب مسیحیت ، همجنسباز مارتین لوتر کینگ شدند مثل آقای مجتبی واحدی !!!!
یکشنبه 19 آذر 1391 - 23:07
bojan - شیراز - ایران
با این حال احمد توکلی تاکید کرده است:« برای حفظ ثبات سیاسی ما ترجیح می دهیم آقای احمدی نژاد را تا پایان دوره تحمل کنیم. این به مصلحت کشور است البته اگر خودش بگذارد. ولی بدانید حل کردن مشکل ارز با این وضعیت سخت است.
دوشنبه 20 آذر 1391 - 23:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.