سرویس اطلاعاتی آلمان: اسد در مرحله پایانی حاکمیت خود است

بنا به ارزیابی "سرویس اطلاعاتی فدرال" (BDN)، بشار اسد مرحله پایان حاکمیت خود را می‌‌گذراند. روز شنبه (۸ دسامبر) نیز در جلسه‌ای در آنتالیای ترکیه، شورای فرماندهی واحد نظامی شورشیان سوریه تشکیل و فرمانده‌ی آن برگزیده شد.
 

رئیس سرویس مخفی برونمرزی آلمان با اطمینان تمام می‌گوید که حاکمیت رهبری کنونی سوریه به پایان خود نزدیک می‌شود.
 
گرهارد شیندلر به ویژه‌نامه روز یکشنبه‌ی روزنامه "فرانکفورتر الگماینه" گفت: «رژیم اسد دوام نخواهد آورد.» از نظر وی، اگرچه در حال حاضر نه رهبری اسد و نه اپوزیسیون مسلح، هیچ‌کدام نتوانسته‌اند پیشرفت تعیین‌کننده‌ای داشته باشند، ولی رئیس‌جمهور هر چه بیشتر کنترل بخش‌هایی از کشور را از دست می‌دهد.
 
رئیس سرویس مخفی برونمرزی آلمان تصریح کرد: «شواهد فزاینده حاکی از آن است که رژیم دمشق مرحله‌ی آخر حاکمیت خود را طی می‌کند.»
 
به گزارش خبرگزاری رویتر، مقام ارشد اطلاعاتی آلمان می‌گوید که رهبری سوریه از درگیری‌های مستقیم پرهیز می‌کند، زیرا ارتش کشته، زخمی و متمردان زیادی داشته است. اسد خود را بر روی حفظ مناطق خاص، به‌ویژه حفظ پایتخت دمشق، تأسیسات نظامی مانند پادگان‌ها و فرودگاه‌ها متمرکز کرده است.
 
از سوی دیگر به اعتقاد رئیس سرویس اطلاعتی آلمان عملیات گروه‌های مسلح مخالف رژیم اسد بهتر از گذشته شده است. آنها بهتر از گذشته عملیات نظامی خود را با یکدیگر هماهنگ می‌کنند و همین امر "مبارزه علیه اسد را مؤثرتر ساخته است".
 
انتخاب فرماندهی مشترک نظامی شورشیان
 
نهاد تازه‌تأسیس "ائتلاف ملی سوریه" روز شنبه (۸ دسامبر/۱۸ آذر) از تشکیل یک شورای نظامی برای هماهنگی واحدهای رزمی در سوریه خبر داد.
 

 

اجلاس دوحه و تشکیل "ائتلاف ملی سوریه" در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۲


 

مصطفی صبّاغ، دبیرکل ائتلاف ملی به خبرگزاری فرانسه گفت که این شورای نظامی، فرماندهی شوراهای نظامی تاکنون متفرق و نیز واحدهای رزمی را زیر چتر واحد خود درآورده است.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، اعضای ۳۰ نفره‌ی شورای واحد فرماندهی نظامی جدید، سرتیپ سلیم ادریس، از افسران پیشین جداشده از ارتش بشار اسد را به فرماندهی این شورا برگزیدند. این شورا متشکل از افراد نظامی و غیرنظامی است. گفته می‌شود اسلام‌گرایان در این شورا اکثریت را دارند.
 
هم‌چنین گفته می‌شود در شورای واحد فرماندهی نظامی چند چهره‌ی سلفی، از جمله عبدالقادر صالح، رهبر یک گروه شورشی، جمال معروف فرمانده یک گروه اسلام‌گرا، احمد العیسی از اسلام‌گرایان الزاویه در نزدیکی ادلیب و نیز سرهنگ عبدالباسط التعویل که به سلفی‌ها نزدیک است، دیده می‌شوند.
 
خبرگزاری رویترز می‌افزاید که سرهنگ ریاض اسعد، بنیانگذار ارتش آزاد سوریه و سرتیپ مصطفی الشیخ، از افسران بلندپایه که از مخالفان اخوان‌المسلمین است، در جلسه‌ی آنتالیا حضور نداشتند. همچنین سرلشکر حسین حاج علی، که بالاترین درجه نظامی در میان افسران جداشده از ارتش سوریه را دارد، در این جلسه غایب بوده است.
 
منابعی که در جلسه آنتالیا شرکت داشته‌اند می‌گویند که سرهنگ عبدالجبار العقیدی که از افسران متخصص و در عین حال غیرایدئولوژیک است، در این اجلاس حضور داشته است.
 
شکل‌گیری یک فرماندهی واحد نظامی در آستانه‌ی تشکیل اجلاس "دوستان سوریه" در مراکش صورت می‌گیرد.
 
در همین روز شنبه (۸ دسامبر) "ائتلاف ملی سوریه" که خود را در قاهره مستقر کرده است، اجلاس مشورتی خود را در این شهر تشکیل داد. موضوع گفت‌وگوها انتخاب نخست‌وزیر و اعضای هیأت دولت موقت در تبعید بوده است.
 
حضور رئیس ائتلاف ملی در بروکسل
 


احمد معاذ الخطیب، رئیس ائتلاف ملی سوریه

 

هم‌زمان با نشست آنتالیا، احمد معاذ الخطیب، رئیس ائتلاف ملی سوریه به بروکسل سفر کرده تا در اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرکت کند. وی قصد دارد در این اجلاس جایگاه اپوزیسیون سوریه را ارتقا ببخشد.
 
یک منبع اپوزیسیون سوریه که نمی‌خواست نامش فاش شود به خبرگزاری آلمان گفت: «گفت‌وگوهای بروکسل بسیار تعیین‌کننده است، به‌ویژه در شرایطی که وضعیت در سوریه مراحل آخر خود را می‌گذراند و شورشیان با پیشروی‌های خود در صدد تسخیر پایتخت هستند.»
 
آمریکا و دیگر کشورهای غربی از ماه گذشته در اجلاس قطر نیروهای اپوزیسیون را تحت فشار گذارده‌اند که به وحدت سیاسی برسند و عملیات نظامی خود برای غلبه بر رژیم بشار اسد را هماهنگ سازند.

+103
رأی دهید
-34

bavaffa - باكو - اذربيجان
همین سرویس‌ها مردمه سوریه سرویس کردن.
شنبه 18 آذر 1391 - 23:37
dara20 - تهران - ايران
لاک پشت دمشق به گور نزدیکتر میشود.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 00:17
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
اولاً تصحیح یک اشتباه در نوشته بالا! سازمان اطلاعاتی آلمان BND است که مخفف BUNDESNACHRICHTENDIENST است نه BDN که در نوشته بالا به اشتباه آمده. BDN مخفف اتحادیه پزشکان رادیولوژی و هسته ای آلمان است ( Berufsverband Deutscher Nuklearmediziner ). دوماً سازمانهای امنیتی آلمانی حرف مفت زیاد میزنند. آدمهای احمقی در این ارگانها کار میکنند که باور کردنی نیست اینقدر بیمغز در یکجا جمع شده باشند. نمونه اش بمدت ده سال تمام سه تا آلمانی نازی در کشور بیش از ده نفر خارجی اکثراً ترکها را با ترور به قتل رساندند و گویا هیچ سازمان امنیتی آلمان متوجه نشد! ده سال تمام!! چونکه در بین کارمندهای خودشان اکثراً فاشیستهای آلمانی و راسیستها هستند. صحبتش هست که اصلاً این سازمانهای بی خاصیت را جمع کنند و سازمان مفید دیگر جایش بگذارند. بنابراین چرندیات این سازمانهای مخفی آلمان را نباید زیاد جدی گرفت. مرگ رژیم اسد و خودش از اول روشن بود که وقتی اکثر مردم قیام میکنند و رژیم دیکتاتوری اسد و خودش را نمی خواهند سرنگونی شان فقط یک سوال زمانی است که کی سرنگون میشوند.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 00:45
نه اینوریا نه اونوریا - بازل - سوئیس
دو ساله همش دارن میگن این هفته میفته پس چی شد؟ترکیه .قطر .عربستان.فرانسه.امریکا.انگلیس.چچن.طالبان.القاعده.مصر.تونس.لیبی .المان.این همه ملت و شورشی از این ور اونور کمک میکنه زورش نمیرسه به بشار؟
شنبه 18 آذر 1391 - 23:29
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
سرویس اطلاعاتی آلمانBND هست نه BDN، بعدش هم آلمان باید فکری به روابط اقتصادیش با حکومت جهل و جنایت اشغالگر اسلامی بکند. تنها در نیمه اول سال ۲۰۱۲ روابط تجاری آلمان با حکومت خون و اعدام و اشغالگر ملایان بالغ بر ۱۴ میلیارد یورو بوده. سیاستمداران آلمان در سیاه بازی در دنیا تک هستند.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 02:46
mehraban1980 - تهران - ایران
امیدوارم
یکشنبه 19 آذر 1391 - 07:56
antieslah - وین - اتریش
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان- باز تو نشستی پای اخبار تلویزیون آلمان تهد تاثیر قرار گرفتی ؟ هر چی اینا میگن تو باور میکنی ؟اول از همه با اون ١٠ نفر ترک یا یونانی یه پلیس زن هم کشته شده که اگه یادت باشه اولا گفتند که رد پای قاتل رو تو ایتالیا پیدا کردند و قتل وی در ارتباط با مافیای مواد مخدر بود که دیگه الان صحبتی ازش نیست و اینم انداختند گردن همون ٣ نفر که ٢ تاشون خودکشی کردند (البته به ظاهر ) بعدشم جرمی رو گردن یه مرده انداختن راحتره چرا که دیگه گندش در نمی آد ! مثل خوانده های ایرانی دیدی ور می دارند شعر شاعرانی که در گذاشتند رو می خونند که هم پول ترانه سرا ندهند هم این که کسی فردا اعتراض نکنه که چرا ور داشتی آهنگ منو خوندی . یه مثال دیگه : دختری که در کشتی آموزشی نیروی دریای کشته شد ، وزیر دفاع رو بخاطر جعلی بودن مدرک دکترا بر کنار کردند و اینجوری سر مردم به این گرم شد ، کسی هم دیگه نپرسید جریان آن دختر که کشته شد ، چی شد !
یکشنبه 19 آذر 1391 - 09:55
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
آقاى حقیقتجو از دوسلدورف. ببینید یک واقعیتىست که میگه هر جا انسان کار میکنه اشتباه هم میشه ولى اینکه شما کل سازمان اطلاعاتى آلمان که از نظر اطلاعاتى و پیشگیرى در سطح دنیا بسیار معتبر است را زیر سئوال میبرید، جاى لبخند داره.
یکشنبه 19 آذر 1391 - 09:55
espirit - اتویل - آلمان
اسد هم روانه گورستان تاریخ میشود و کشورش دست فاشیست های اسلام گرا...کافی است قیافه رئس اپوزیسون سوریه را ببینید. و بانکهای کشورش تحت سیستم بانکی جهانی روچیلدها.. فقط بانکهای ایران مانده اند و کره شمالی... ببینید چه سر همه را شیره می مالند و پول همه انسانها را به جیب می زنند و می گذارند سایر انسانها همدیگر را تکه پاره کنند؟! آنهایی که زنده می مانند برده هایی هستند که خودشان هم نمی دانند برده اند. تحقیق کنید....
یکشنبه 19 آذر 1391 - 14:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.