چه کسی حرف‌های مهدی هاشمی و نیک آهنگ را منتشر کرد

رادیو کوچه ؛ اردوان روزبه: از صبح روز پنج‌شنبه ششم دسامبر سه نامه الکترونیکی دریافت کردم که پیش‌نهاد انتشار یک فایل صوتی را داده بودند. در این فایل صوتی که به نظر می‌رسید گفت و گویی خصوصی بین «نیک آهنگ کوثر» روزنامه‌نگار و «مهدی هاشمی» فرزند آیت‌اله هاشمی در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۰ است، به نکته‌هایی اشاره شده که انتشار آن جای تامل دارد.
 
آقای هاشمی در این فایل صوتی سیزده دقیقه‌ای به نکاتی در خصوص نگاهش به سیاست داخلی ایران، شرایط بعد از انتخابات ۸۸ و درگیری‌ها و موضوع گیری‌های پدر وی و خودش اشاره می‌کند.
 
آقای کوثر نیز در بخشی از این فایل صدای منتسب به این دو نیز با تاکید بر این که این گفت و گو به طور خصوصی است سوال‌هایی از وی می‌کند.
 
انتشار این فایل اگر چه هنوز به طور گسترده انجام نگرفته، اما به نظر می‌رسد  علی رغم این که ساعاتی پیش در سرویس انتشار صوتی «سوند کلاود» توسط فردی که شناسه خود را «خط رهبری» گذارده شده اما بی شک در رسانه‌های دیجیتالی و گروه های اجتماعی با موج گسترده‌ای منتشر شود.
 
منتشر کننده این فایل در ذیل این دو فایل صوتی که در مجموع سیزده دقیقه است تاکید کرده بیست فایل صوتی دیگر در اختیار دارد و ۱۸ مورد دیگر نیز به زودی منتشر خواهد شد.
 
این در شرایطی است که «مهدی هاشمی» در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و به نظر می‌رسد انتشار این فایل‌های صوتی به طور هدف‌مند انجام پذیرفته است. مهدی هاشمی فرزند آیت‌اله هاشمی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مهرماه سال ۹۱ پس از ماه‌ها جنجال در خصوص نقش وی در اعتراض‌های بعد از انتخابات به ایران بازگشت و با معرفی خود به اتهام‌های مختلف از جمله نقش در اعتراض‌های بعد انتخابات دهم ریاست جمهوری و جرم‌های دیگر راهی دادگاه و بازجویی شد. او تاکنون اجازه خروج از بازداشت موقت را نیافته و هم چنین مطبوعات ایران در روز ۱۴ آذرماه خبر از دست‌گیری دو نفر دیگر در رابطه با پرونده آقای هاشمی را داده‌اند.
 
نیک آهنگ کوثر روزنامه‌نگار که اصالت فایل صوتی گفت و گو با هاشمی را تایید می‌کند. اشاره دارد این فایل‌ها پیش‌تر بنابر درخواست دادگاه «اونتاریو» با ابلاغ روز هفتم اگوست ۲۰۱۲ در اختیار وکیل‌های طرف دعوا قرار گرفته است. آقای کوثر گفت این حکم تاکید کرد هرگونه مدرک در هر قالبی در اختیار وکیل‌ها باید قرار بگیرد. او هم چنین اشاره می‌کند این فایل‌ها در اختیار آقای «هوشنگ بوذری» طرف مقابل آقای هاشمی در دادگاه نیز قرار داشته و او در خصوص احتمال انتشار این فایل‌ها پیش‌تر اشاره‌ای نیز کرده است.این روزنامه‌نگار چندی پیش در تارنمای خود نویس در نوشته‌ای با عنوان  «یک درخواست ازشاکی مهدی هاشمی» اشاره کرده بود شاکی آقای هاشمی، یعنی آقای هوشنگ بوذری قصد انتشار این فایل‌های صوتی و نوشتاری را دارد. آقای کوثر به رادیو کوچه گفت که موافق انتشار این فایل‌ها نبوده و آن‌ها فقط در اختیار تعداد معدودی از افراد قرار داشته است. در بخشی از این نوشته اشاره شده: «مساله‌ای که امروز عامل دل‌نگرانی است، طرح امکان انتشار فایل‌ها و مدارک ارایه شده به دادگاه، از سوی شاکی مهدی هاشمی می‌باشد.»
 
او هم چنین در پاسخ به این سوال که به هر روی در این گفت و گو اشاره به محفوظ بودن و خصوصی بودن گفت و گو می‌شود گفت: «بنابر درخواست دادگاه باید در اختیار طرفین قرار می گرفت.»
 
اما «هوشنگ بوذری» یک طرف دعوی مطرح شده در دادگاه اونتاریو در پاسخ به این سوال که آیا شما این فایل صوتی را منتشر کردید، تاکید می‌کند: «من نمی‌دانم شما در مورد چه صحبت می‌کنید.» او هم چنین اظهار می‌کند «مدرک‌هایی که اشاره می‌شود به دست وکیل های من رسیده است اما من فرصت نکرده ام حتا به آن ها گوش بدهم.»
 
او هم‌چنین ادامه می‌دهد: «آقای کوثر به من تهمت زده است. ایشان نمی‌داند اصلن در مورد چه صحبت می‌کند. موضوعی که دو طرف دارد چرا «ایشان» فقط به من اشاره می کند.»
 
برای ارزیابی حقوقی این موضوع به سراغ یک وکیل در کانادا رفتم. او اشاره کرد: «از نظر حقوقی در دادگاه‌های کانادا مدارکی که از سوی یکی از طرف‌های دعوا درخواست می‌شود در اختیار هر دو طرف قرار می‌گیرد.» وی هم چنین ادامه می‌دهد: «در صورتی که تاکیدی از سوی دادگاه نباشد مدارک می‌تواند غیر محرمانه قلم‌داد شود مگر این که مربوط به مسایل امنیت کشور و یا مواردی مشخص باشد. اما به طور معمول از نظر اخلاقی طرفین مدارک را پیش از رای نهایی در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌دهند.»
 
به هر روی این فایل‌های صوتی در نزد یکی از سه نفر در ابتدا آقای نیک آهنگ کوثر و بعد طرفین دعوی یعنی آقای هاشمی و بوذری بوده و اینک این فایل‌های صوتی در شرایطی منتشر می‌شود که مهدی هاشمی در زندان تحت بازجویی در داخل ایران به سر می‌برد و هر سندی می‌تواند شرایط وی را تغییر دهد.
 

+73
رأی دهید
-19

sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
وزارت اطلاعات سپاه به اندازه کافی مامور و جاسوس توی خارج داره و دسترسی به این مدارک کار سختی نیست!!! حالا باید دید سد علی گدا چه واکنشی نشون میده. باز هم مثل بچه های ننه مرده میزنه زیر گریه و یا عربده های مستانه میکشه.
شنبه 18 آذر 1391 - 21:19
paksan - آمریکا - آمریکا
با نفع طرفین به افشای مدارک و حتی تهدید یکدیگر از لو رفتن جایگاه خودشان جلوگیری بشه و مدارکی که مطالبش بیشتر به درد دادگاههای ایران می خوره تا کانادا به این طریق بدون لو رفتن عوامل اطلاعاتی رژیم در خارج به دست احمدی نژاد و حامیان اطلاعاتیش بیفته (قطعاً آنها قبلا این مدارک رو گرفتند ولی برای افشاءکردن و فشار آوردن به قوه قضائیه باید یک روش و داستانی برای نحوه بدست آوردنش ساخته بشه تا آقایان نیک آهنگ و بوذری لو نروند)کاملاً مشخصه که این مدارک صحبتهای شخصی است بین نیک آهنگ و هاشمی و چرا ضبط می شده خودش یک نکته بسیار رشن برای اهل فکر و اندیشه اس که نیازی به باز کردن بیشتر موضوع نیست که نیک آهنگ با ساخت یک بهانه واحی یعنی کشیدن یک کاریکاتور تمساح مثلاً زندان می ره و بعد در خارج از کشور بعنوان یک فرد سیاسی وارد تمام زیر و بمهای مخالفان می شه و بطوری که مشخص نیست در دنیای خارج زندگی می کنه و منبع درآمدش نامعلوم ولی کارکردش خیلی مشخصه...
شنبه 18 آذر 1391 - 22:02
paksan - آمریکا - آمریکا
در این ماجرا چند مطلب نامفهوم وجود داره : یکی اینکه نیک آهنگ یک کاریکاتوریسته و این وسط تو این ماجرا چه نقشی داره؟دوم اینکه کاملا روشنه که آقای بوذری روابط محکمی با رژیم داره و همونطور که قبلا گفتم صددرصد این داستان شکایت با هدایت از داخل و بخصوص طرفدارای احمدی نژاد در سپاه و وزارت اطلاعات طراحی و اجرا شده ولی ماجرای صحبتهای نیک آهنگ با هاشمی و ضبط آنها توسط وی چه چیزهایی رو برملا می کنه؟اول اینکه اگر عوامل رژیم از نیک آهنگ می خواستند که این مدارک رو به آنها بده قطعاً گوشش باز بود و کاملا وضعیت نیک آهنگ بعنوان نفوذی رژیم لو می رفت و از طرفی رژیم آقای بوذری را داشتند که از طریق او در حال فشار آوردن به مهدی هاشمی برای برگشت بودند پس آنها فکر می کردند که این مدارک خوبی است برای آن دادگاه و چه بهتر که از طریق دادگاه کانادا این مدارک خواسته بشه از نیک آهنگ تا داستان یک شکل چندضلعی بگیره و
شنبه 18 آذر 1391 - 22:02
paksan - آمریکا - آمریکا
به نظر من نیک آهنگ کوثر بسیار شرایط سختی خواهد داشت با این افشاء گری توسط عوامل رژیم و باید خیلی چیزها در مورد ایشون دوباره تعریف بشه بخصوص اینکه چرا صحبتهای شخصی باید ضبط می شده مثل اون طرف سردار فتحی که همه مسائل رو ضبط می کرده و می فرستاده ایران .. نقش ایشون در خارج باید با دقت بیشتر بررسی بشه و سیاسیون باید مراقب باشند که نفوذی ها باید به رژیم و غیره فحش بدهند تا خودشون رو جا کنند و سیستم اطلاعاتی رژیم رو از اتفاقات داخل مخالفان کاملاً آگاه کنند و در مورد آقای بوذری هم موضوع انقدر روشنه که دیگه توضیح نمی خواد ایشون روابط محکمی با بخشهایی از رژیم داشتند و دارند و تمام این دادگاه برای این بود که اگر مهدی هاشمی بخواهد در خارج ماندگار شود با مدارکی از داخل و توسط رژیم به این ایشون داده می شه به زندان بیفته و نتونه اقامت یا پناهندگی بگیره و در این بین باید کسی پیدا بشه که
شنبه 18 آذر 1391 - 22:19
paksan - آمریکا - آمریکا
در شرایط بد مهدی هاشمی نکات مورد نیاز رژیم برای اثبات نفرت او از رژیم و نقشش در انتخابات رو بدست بیاره و چون هاشمی فکر می کرد می تونه اقامت بگیره یا پناهنده بشه با شخص موجهی بنام نیک آهنگ کوثر هم صحبت می شه و تلاش می کنه بگه من مخالف رفتارهای رژیم هستم تا بتونه اینطوری فکر ایرانیان خارجنشین رو تغییر بده و شاید بتونه به افرادی مثل بوذری که از اوشکایت کردند بگه من کاره ای نیستم ولی هاشمی خبر نداره که در یک بازی دوسر باخت توسط نیروهای اطلاعاتی به بازی گرفته شده و اینها مهره های آنها هستند که دارند برای هر دوسمت مدارک تهیه می کنند هم برای داخل که اگر نظر هاشمی عوض شد و ترسید و وارد ایران شد و هم برای اینکه اگر بخواد مقاومت کنه و در خارج بیاسته ولی
شنبه 18 آذر 1391 - 22:22
paksan - آمریکا - آمریکا
مشخصه که ترس این گروه حامی احمدی نژاد در لایه های اطلاعاتی رژیم از سیستم قضائی ایران دلسرد شدن که حالا سعی می کنند مثلاً با افشاء و پخش اینترنتی اون و تایید این مدارک توسط فرد تایید شده در بین مخالفان رژیم مثل نیک آهنگ و بحث و تبادل اتهام بین دو مهره و مثلث کوثر و بوذری و وکلای دوطرف در فضای مجازی و رسانه ای مخالفان ،فشار لازم به قوه قضائیه برای تایید مدارک و فشار بیشتر بر هاشمی و اجرای خواسته های آنها در محکومیت هاشمی رو اجرا کنه چرا که در صورت تبرئه شدن هاشمی شرایط برای احمدی نژاد و لایه های امنیتی که در طول سه سال گذشته تمام این تقلب انتخاباتی و سایر موارد را به هاشمی ربط می دادند در شرایط بسیار سختی قرار می گیرند و شاید داستان برعکس شود و با فشارهای هاشمی پدر تغییراتی در صحنه سیاسی کشور بوجود آید که هر آنچه آنها بافته اند را پنبه خواهد کرد
شنبه 18 آذر 1391 - 22:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.