ناتو در مرزهای ترکیه و سوریه موشک های پاتریوت مستقر می کند

ایران پیشتر مخالفت خود را با استقرار موشک های پاتریوت ناتو در ترکیه اعلام کرده بود

کشورهای عضو پیمان ناتو استقرار موشک های پاتریوت در ترکیه و در مجاورت خاک سوریه را تصویب کردند.

این تصمیم، در جلسه وزرای امور خارجه ناتو در بروکسل و به موازات افزایش نگرانی در مورد احتمال استفاده سوریه از سلاح های شیمیایی در مقابله با مخالفان مسلح گرفته شده است.

ترکیه، پیشتر رسما خواستار استقرار موشک‌های پاتریوت ناتو در محدوده مرزی خود با سوریه شده بود.

در واکنش به درخواست ترکیه، آندرس فو راسموسن، دبیرکل ناتو، اعلام کرده بود که این درخواست، "بدون تاخیر" بررسی خواهد شد.

آقای راسموسن در پایان نشست امروز وزرای امور خارجه ناتو گفته است که این وزرا "به اتفاق آرا"، مراتب نگرانی عمیق خود را نسبت به امکان به کارگیری سلاح های شیمیایی از سوی سوریه ابراز کرده‌اند.

کشورهای ناتو در جریان نشست امروز، همچنین موافقت کرده اند که اقدامات لازم را برای افزایش توان دفاع هوایی ترکیه به منظور محافظت از شهروندان و قلمرو خود انجام دهند.

با شدت گرفتن درگیری های داخلی در سوریه، خاک ترکیه در چند نوبت هدف حمله گلوله های توپ سوری ها قرار گرفته که به کشته شدن تعدادی از شهروندان این کشور انجامیده است.

در پی درخواست ترکیه برای استقرار موشک های پاتریوت در آن کشور، ایران ده روز پیش مخالفت خود را با چنین اقدامی اعلام کرده بود.

موشک پاتریوت نوعی موشک زمین به هواست که از قابلیت رهگیری و انهدام موشک‌های زمین به زمین برخوردار است.

+42
رأی دهید
-15

massoudoslo - اسلو - نروژ
روسیه باید حالا بره دق مرگ بشه ! ترکیه گرجستان نیست که تاسیسات ناتو رو که اسراییلی ها میساختن رو با فشار نظامی بمب بارون کنه! تنها آپشنی که روسیه داره مگس پرانی کنه مثل دفعه قبل که هواپیمای بی سرنشین خودش رو بده ایران بفرسته رو خاک اسرائیل که بگه مثلا ما هم میتونیم گرد و خاک کنیم .اگه موشک ها رو هم ناتو تو ترکیه مستقر کنه در واقع اونوقت دیگه یه دیوار دفاعی از شمال تا جنوب یعنی در عراق و کویت و قطر و عربستان و بقیه کشور ها هم پیمان خودش کشیده و خیالش راحت میشه .در ضمن احتمال اینکه اکراین هم در انتخابات بعدی خودش کاملا از سیاست های مسکو فاصله بگیره خیلی زیاده و اونوقت قرداد های نظامی حفاظتی خودش رو با غرب میبنده و پوتین فاسد بیچاره تر میشه .
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 08:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.