احمدی‌نژاد:ملت،طراحی‌های دشمن رابه عقب می‌راند, ورزشگاه نقش جهان را به تیم سپاهان می‌فروشیم

رییس‌جمهور از موافقت دولت برای فروش ورزشگاه نقش جهان اصفهان به تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان خبر داد.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح بخش‌هایی از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، مردم این استان را آیینه تمام نمای خوبی‌ها و برجستگی‌های انسانی و آرمانی ملت ایران دانست و گفت: مردم اصفهان در طول تاریخ بخصوص در دوره انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیشگام بودند.


وی با بیان اینکه "ملت ما هیچ گاه مجاهدتهای مردم اصفهان را فراموش نخواهد کرد"، افزود: هم‌اکنون هم مردم اصفهان در دوره ساختن کشور پیشگام و جلودار ملت ایران هستند. شما مردم اصفهان نه تنها تهدیدهای دشمنان را دور زده‌اید بلکه بر تحریم‌ها سوار شده‌اید و آن را در خدمت اهداف خود گرفته‌اید. طراحی‌های دشمنان با اراده و همت ملت ایران تبدیل به فرصت برای پیشرفت می‌شود.


رییس‌جمهور با بیان اینکه "دشمنان ملت ما از درک شرایط بین‌الملل و توانمندیهای ملت ما عاجز هستند"، اظهار کرد: من در دیداری که با سفرای اروپایی داشتم به آنها گفتم آمریکا پیش از انقلاب از یک حکومت طاغوتی در ایران به صورت صد در صد حمایت می‌کرد. بعد از انقلاب هم همواره علیه ما بوده است و حتی صدام را علیه ما تجهیز کرده‌اند در حالی که در آن زمان دیگر بهانه‌ای مانند موضوع هسته‌یی ایران را نداشتند. با همه اینها شکست خورده‌اند و حالا هم که بهانه یافته‌اند علیه ملت ما طراحی می‌کنند اما ملت ما که در طول تاریخ بارها با موانع سختی که روبرو بوده است توانسته به راه خود ادامه دهد. ممکن است طراحی‌های دشمنان آنها را چند قدم به جلو بیاورد. اما ملت ما با همدلی آنها را عقب می‌راند و طراحی‌های آنها را به فرصتی استثنایی برای پیشرفت تبدیل می‌کند.


احمدی‌نژاد به خشکسال‌های سالهای اخیر در اصفهان اشاره کرد و گفت: هنوز هم بخش عمده‌ای از کشاورزی اصفهان با شیوه غرق آبی آبیاری می‌شود که باید اصلاح شود و ان‌شاءالله با توکل به خدا بارش‌ها نیز بهتر خواهد شد. البته یک طرح عظیم برای انتقال آب به مناطق مرکزی از جمله اصفهان وجود دارد که بودجه خوبی هم به آن اختصاص دادیم و امیدوارم در سالهای آ‌ینده به بهره‌برداری برسد. ما حتی به دنبال استفاده از آب دریا و رساندن آن به مناطق مرکزی کشور هستیم. عملیات برای استان یزد و کرمان آغاز شده و در حال نصب آب شیرین کن برای انتقال آب خلیج فارس هستند. از دریای مازندران نیز دو خط انتقال در نظر گرفته شده است که آب را به دشتهای مرکزی ایران برساند و امیدوارم با اجرای این طرحها 500 میلیون متر مکعب آب در سال به این مناطق انتقال یابد.


وی به دستاورد دولت نهم و دهم در افزایش تولید سیمان و فولاد اشاره کرد و افزود: در سال 84 ما 10 میلیون تن فولاد تولید می‌کردیم ولی هم‌اکنون این رقم به 18 میلیون تن رسیده است همچنین 32 میلیون تن سیمان تولید می‌کردیم که این رقم به 76 میلیون تن رسیده است و می‌توانیم سیمان صادر کنیم.

رییس‌جمهور به بازدیدهای روز گذشته خود از ورزشگاه نقش جهان و قطار شهری اصفهان اشاره کرد و گفت: ورزشگاه نقش جهان اصفهان 75 هزار نفر جمعیت را در خود جای خواهد داد و تلاش داریم که آن را به بهره‌برداری برسانیم اما امسال از نظر بودجه در فشار هستیم. قطار شهری نیز باید هرچه سریعتر به نتیجه برسد و بخش عمده‌ای از ترافیک این شهر را برطرف کند.


احمدی‌نژاد به درخواست مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان برای خرید ورزشگاه نقش جهان اصفهان اشاره کرد و گفت: آقای سمیع‌نژاد این درخواست را مطرح کردند و ما در جلسه هیات دولت آن را تصویب می‌کنیم و پول حاصل از آن را نیز برای اجرای پروژه‌های اصفهان تخصیص می‌دهیم و البته آ‌قای سمیع‌نژاد این اطمینان را به ما می‌دهد تا قیمت مناسب‌تری این ورزشگاه را از ما بخرد.


پیش از سخنان رییس‌جمهور، تندیس خواستن و توانستن توسط خانواده شهید شاهمردای و شهید شهبازی به رییس‌جمهور اهدا شد و همچنین بختیاری از کارکنان فولاد مبارکه که مدال طلای المپیاد علمی در آلمان را کسب کرده بود، مدال خود را به احمدی‌نژاد اهدا کرد.

طبق برنامه پیش‌بینی شده، رییس‌جمهور تا ساعاتی دیگر به تهران بازخواهد گشت.

+21
رأی دهید
-47

farid turkeh - ايران - ايران
پرتقال فروش رو فراموش کنید، نقش ملت و دشمن تو این مساله چیه اونوقت؟
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 14:57
kingkong - ونکور - کانادا
برای شنا خت عمیق دکتر احمدی نژاد مقاله زیر توصیه میشود. https://en.wikipedia.org/wiki/Narcissistic_personality_disorder
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 17:12
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
1-این من بودم که تا دیروز مردم رو خس و خاشاک معرفی میکردم . 2-مقصر وضع اقتصادی امروز کشور منم. 3-اینهمه ادم کشتم تو ای هفت و خورده ای سال. و ........................................ حالا هم که وقتم داره تموم میشه دم از مردم میزنم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 20:59
abdolmalek - رامسر - ایران
خدایا ببین چه کسی داره دم از انسان و انسانیت میزنه...حد اقل بهتره از جنس خودش صحبت کنه...چه میدونم از میمون..عنتر ...شامپانزه
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 06:25
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای احمقی نژاد بله این خارجیا کا نمیدونن شما چه توانمندیهای داری کا میخواهی‌ اقتصاد جهانی‌ سرو سامون بعدی.ببین این عربا با نفت بشکهای ۱۲۵ دلار چی‌ کار کردن.از زیر دسرت ۳۰۰۰ میلیارد بردن نفهمیدی البته از اون نمیندهی بی‌ سوادو اون علی‌ شیرهای توقع دیگه هم نمیسه داشت کا تو رو انتخاب کردن کا جواب اقتصاد بیمار کشورو با جوک دادی .مگه دیروزه تو آمریکا ۵ دفعه تکرار نکردی میخواهی‌ با آمریکائیها صحبت کنی‌ حتا جوبترم ندادن
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 11:09
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
این ملت مگه همنی نیستن کا بهشون گفتی‌ خسو خاشاک.تمام پول کشورو دادین به این روسها و چینیای حروم زده کا تو سازمان ملل هیی بگن نه بگن اره.حالم کا این روسا پست فطرت بد از چند سال کا پول کیشورو خوردن و باید نیروگاهو راه اندازی کنن گفتن تو ژنراتورا پیچو مهره اضافی پیدا کردن .اگه نصف این پلو به کشور دیگه‌ای کا کارش درسته داده بودین تا حالا تحویل گرفته بودین.پس ز‌ر نزن
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 11:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.