شکایت سازمان سینمایی ایران از انصار حزب‌الله

جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی ایران

جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی ایران وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفته است که این تشکل سینمایی از انصار حزب‌الله بابت اعتراض‌های اخیر این گروه به عملکرد مسئولان سینمایی «به‌طور رسمی» شکایت کرده است.

آقای شمقدری به خبرگزاری مهر گفته است که جزئیات شکایت سازمان سینمایی ایران از انصار حزب‌الله بعدا اعلام خواهد شد.
 
هم‌زمان غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، در نشست خبری گفته است که دادستانی تهران درحال بررسی محتوای فیلم هوایی است که «در چند روز اخیر مسئله‌ساز شده‌اند و اگر اقدام مجرمانه‌ای در این فیلم‌ها رخ داده باشد مطابق قانون با آن برخورد می‌شود».
 
آقای محسنی اژه‌ای تاکید کرده که دادستانی تهران در این زمینه شخصی را بازداشت نکرده و برای فردی قرار قانونی صادر نکرده است.
 
خبرگزاری مهر روز یکشنبه از احضار جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی و غلامرضا موسوی، تهیه‌کننده  فیلم «من مادر هستم»، به دادسرای کارکنان تهران خبرداد. اما علیرضا سجادپور، معاون سازمان سینمایی و آقای موسوی این خبر را تکذیب کردند.
 
انصار حزب‌الله میانه مهرماه از جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی به عنوان مسئول ارائه مجوز به چهار فیلم ازجمله فیلم «من مادر هستم» شکایت کرده و به این سازمان تا پایان وقت اداری روز هفتم آذر مهلت داده بود که مجوز نمایش عمومی این فیلم را لغو کند.
 
انصار حزب‌الله گفته است که در این فیلم «خیانت» و «مشروبات الکلی» نشان داده شده که به گفته آنها «در شان نظام و انقلاب اسلامی» نیست.
 
این گروه معترض کار رئیس سازمان سینمایی در صدور پروانه نمایش این فیلم را «شنیع» خوانده است.
 
فیلم «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی، تهیه کنندگی غلامرضا موسوی و بازیگرانی مانند باران کوثری، حبیب رضایی، پانته‌آ بهرام و هنگامه قاضیانی از هشتم آذرماه در گروه سینمایی آفریقا در تهران به نمایش عمومی درآمد.
 
انصار حزب‌الله روز شنبه در اعتراض به نمایش این فیلم مقابل ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کردند و خواستار توقف نمایش فیلم و برخورد با سازندگان و مجوزدهندگان به آن شدند.
 
دفاع از فیلم
 
فریدون جیرانی در دفاع از این فیلم گفته است که «مشروب‌خواری» در فیلم «تابوشکنی» نیست زیرا در برخی سریال‌های تلویزیونی از مشروب استفاده می‌شود.
 
براساس گزارش ایسنا این فیلم «دو سال موفق به دریافت پروانه نمایش نشده بود اما چندماه قبل شنیده شد که یکی از شخصیت‌های دولت که زیاد از او نام برده ‌می‌شود، برای گرفتن پروانه نمایش آن تلاش کرد.»
 
آقای جیرانی گفته است که این فیلم کاملا با سرمایه شخصی ساخته شده و هیچ فردی پشت آن نیست.
 
اعتراض انصار حزب‌الله اما باعث شده که استقبال مردم از این فیلم بیشتر شود و در روز شنبه که در ایران روز خلوت سینماهاست، به گزارش رسانه‌ها اغلب سالن‌های نمایش دهنده این فیلم مملو از جمعیت بود.

+71
رأی دهید
-18

gharibe UAE - ابوظبی - امارات
این مردم بیکارن که هر روز به یه بهانه میریزن تو خیابون و پرچمی دست میگیرند راستی راستی فکر کنم یه عده برای همین کارها حقوق میگیرند وگرنه باور کنید هیچکدام از انهایی که تو راهپیمایی بودن سر وته فیلم هم حالیشون نبود.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 03:53
massoudoslo - اسلو - نروژ
انصار حیف الله مشتی گریگوری و دهن گشاد کم عقل تسبیح به دست هستند که رفتار و افکارشان ۲ تا تک ریالی نمیارزد و نوکران و گاری کشان گنبد سوراخ سوراخ ولایت اند که از سواد و معرفت کمتر بهره برده اند .
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 06:57
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای شمق داری هم خوده خسیفت هم اون پبسیجیییی شپشو باید برین مترسک با زی‌ شما‌ها رو چه به سینما
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 10:15
طالب حق - تهران - ایران
گفته بودم که اینا با این کارهاشون فقط باعث معطوف شدن توجه مردم به این فیلم ها میشن و همینطور هم شد . ایشالا هر کی که میخواد بجای مردم برای مردم تصمیم بگیره از روی زمین محو شه .
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 12:43
nina2000 - نیوکاسل - انگلستان
شکایت خودشونو به خودشان می‌کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
شنبه 18 آذر 1391 - 18:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.