رونمایی از زیردریایی جدید ایران به رنگ فیروزه ای

 

نیروی دریایی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، هشتم آذر، در گزارشی زنده که از صدا و سیما پخش شد زیردریایی جدیدی را به نمایش گذاشت. نکته جالب درباره این زیردریایی جدید که در نظر اول توجه هر بیننده ای را جلب می کند رنگ خاص این شناور زیرسطحی جنگی است.
 
برخلاف ادوات نظامی که معمولاً تلاش می شود به رنگ محیط طراحی شوند و قدرت استتارپذیری بالایی داشته باشند، سازندگان این زیردریایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی محصول خود را به رنگ فیروزه ای روشن رنگ آمیزی کرده اند.
 
روزنامه «دیلی میل» با طرح این پرسش که «اساساً به چه دلیلی یک ارتش چنین وسیله نظامی ای را به رنگی طراحی می کند که به راحتی شناسایی شود؟» دلیل این رنگ آمیزی عجیب را «اشتباه طراحان در انتخاب رنگ» عنوان کرده است. گویا مهندسان سازنده «سینا-۷» بر این باور بوده اند که با استفاده از این رنگ سازه فوق در آب های اقیانوس استتار خواهد شد.
 
زیردریایی سینا-۷ مأموریت خود را به طور رسمی در بندرعباس ایران و در نزدیکی تنگه هرمز آغاز کرد. تهران اعلام کرده است که سینا-۷ به همراه دو شناور زیر سطحی «کلاس غدیر»، در نوع خود نخستین وسایل نقلیه جنگی دریایی «تولید بومی» ایران به شمار می روند.
 
حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ایران، در جریان پخش زنده رونمایی از زیردریایی جدید گفت: «از آغاز انقلاب اسلامی ما آموختیم که بدون دریافت کمک از دیگر کشورها بر روی پای خود بایستیم و نیازهای خود را رفع کنیم.»
 
فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود تأکید کرد که «به لطف انقلاب اسلامی، ایران دانش فنی ساخت زیردریایی را به دست آورده است. هیچ کس باور نمی کرد که ما به چنان نقطه ای برسیم که بتوانیم چنین تجهیزاتی را تولید کنیم که توانایی حمل بالگرد و موشک را به دریای عمان و اقیانوس ها داشته باشند... ساخت ناو و زیردریایی کار بسیار دشواری است.»
 
سینا-۷ توانایی شلیک موشک های ضد ناو را دارا بوده و - آنگونه که دولت ایران اعلام کرده است،- از اجزای اصلی راهبرد جدید دفاعی ارتش به شمار می رود.
 
در جریان این برنامه دو فروند هواناو تعمیر شده بازمانده از دوران پیش از انقلاب نیز به معرض نمایش در آمد.

+86
رأی دهید
-95

Labe karoon - شیین - نروژ
طرف استقلالی بوده تو انتخاب رنگ قاطی‌ کرده.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 01:05
dara20 - تهران - ايران
بیشتر شبیه سپتیک تانک یا بشکه فاضلابه
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 01:13
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
این اسباب بازی مسخره با آن رنگ خنده دارش اسباب خنده تمام دنیا شده و تیتر اکثر خبر گزاریهای دنیا بود که بیش از هر چیز رنگ آنرا مسخره میکردند. درست مثل آنکه به یک وسیله نظامی که باید رنگی همرنگ محیط (استتار) داشته باشد رنگ اسپورتی بزنید! جدای از طول خنده دار این زیر دریایی که به زحمت به 15 متر میرسد و احتمالا جند نفری به حالت خزیده و خمیده در آن جا میشوند و صد البته زیر دریایی ساخت جنگ جهانی دوم روسهاست, این نمایش خنده دار که دو نفر مثل الا کلنگ در دو سر آن ایستاده اند بهمراه رنگ فیروزه ای سوژه جوک محافل دنیا شده است. مقایسه کنید با زیر دریایی های کلاس لوس آنجلس آمریکا با طول 110 متر و عرض 10 متر و توانایی حمله به هر نقطه زمین با دهها موشک توماهاوک! اینها با این قارقارک میخواهند پهنه اقیانوسهای جهان را پوشش دهند!! بعد هم این حریف طلبی اینها ما را کشته!!
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 01:59
paydar22 - لاهه - هلند
ادم یاد عکسهای قدیم لاله زار و میدان توپ خانه می اندازه عکسهای که با کذاشتن تابلوی از هلکوپتر و تانک موتور کراز و شاید هم عکس رمبو از مردم عکس می کرفتن به قولی فتو شاپ انالوخ به هر حال این زیر دریایی تابلوی که از رنکش هم پیداست هیچ وقت حریف ناوهای جنکی و زیر دریاییهای امریکا و متحدانش نمی شود بجز خنده فکر کنم باید منتظر سینا 8 باشیم ببینیم چه کلی برسر ملت تشنه و کوشنه بیخبر از همجا میزنه
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 01:20
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان
وای چقدر نازه این زیر دریایی؟ ‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها بگو تو، آخ فدای تو‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 01:26
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
این کایاک سر پوشیده است نه زیر دریای.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 01:39
perspolisi - سیدنی - استرالیا
در حقیقت بیشتر زیر دریایی اونجوری که از اسمش پیداست زیر آبه، مسخرش نکنین!! یعنی‌ خداست، کلی‌ به این نیمچه لگن خندیدم، دم دوستان هم گرم، باحال گفتید. این دو نفر باید دو طرف این لگن وایسن وگرنه تعادلش رو ازدست میده میره ته آب. خنده بازاریه کلا
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 03:15
eddy59 - مونیخ - آلمان
IRAN+ISRAEL+USA 4EVER - مونیخ - آلمان باهات موافقم جیگره زیر دریایی نیست...حالا بقیش کو؟ مثلا زیر آبه....بعید میدونم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 04:01
kobalt - کرج - ایران
برای دوستان عزیز که همش دید منفی دارن وپیشرفتهای ایران اسلامی رو بعلت سر سپردگی به غرب نادیده میگیرن باید بگم این سیستم قوای محرکش از نوع پدالو وسوختش ساندیسه که در کلاس خود بینظیره کوچیکیشم به این علته که اگه تنگه رو بستیم خودمون بتونیم رد شیم وبه خاک اصلی آمریکا حمله کنیم.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 04:30
مهدیار - تهران - ایران
ادم که سر ناسازگاری داشته باشه به گچ دیوار هم گیر میده. آخه زیر دریایی چیه که دارین خودتون رو واسه خاطرش جر میدین
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 04:57
massoudoslo - اسلو - نروژ
چیزی که در عکس دیده میشود بیشتر شبیه یه شوخی است ! کره شمالی و روسیه چه الم شنگه ای و مسخره بازی سر سیاست مداران نظامی در ایران در آورده اند . اگر فقط یک نفر آدم حسانی و مهندس و تحصیل کرده نظامی در ایران بود دست کم رنگش را درست انتخاب میکرد ! اگر ندید طلایی و سرخ و جیگری و.. هم مد نشد :)
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 07:03
raha1984 - هامبورگ - المان
هاها مثل کاردستی بچه ها ست !!!!
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 08:22
jirjir - لاس وگاس - امریکا
فن اوری؟ تو همین امریکا خیلی بهتر از اینو شرکتهای خصوصی کوچک میسازند که میتوانید ان را خریداری کنید فقط زیر اب رفتن مهم نیست اصل تکنولوژی یک جنگ افزاره
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 07:20
goleshab - اوگسبورگ - المان
هیچ کجای دنیا دیگه برامون آبرو نمونده !
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 09:33
moci 30 - دوحه - قطر
هنوز تو انتخاب رنک موندن دیکه میخواند زیر دریایى بسازند بابا زیردریایى هاى از کار افتاده ى روسی خریدند یه بول هنکفتى هم دادند که روسیه سکوت کنه و اونا بکن ما ساختیم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 09:50
tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
آقای زبل خان . راست میگین ما مضحکه این خارجیا شدیم.من اینجا تو پاریس میترسم بگم ایرانیم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 10:27
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
zebelkhan - لوس آنجلس - تو پیج های قبلی از جواب دادن فرار کردی بچه.بدانید که یهودیان جنایتکار اسرائیلی به همراه شیطان بزرگ آمریکا و کوتوله نوکرشون کانادا دشمن بشریتند و د ر مقابل اجماع کشور های جهان می ایستند، حالا کی منزویه!! تو اون 9 نفری که رای منفی دادند. فقط آمریکا . اینگلیس و کانادا شناخته شده بود اون 4-5 تا کشور دیگرو هم اسمشون رو تو عمرت نشنیدی بدبخت. حالا هی برا آمریکای کپک زدت سینه چاک کن
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 08:11
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
حکومتی که استراتژیست اون حسن عباسی باشه زیردریایی جنگیش هم این می‌شه دیگه. حماقت و نادانی در این حکومت حد ندارد!
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 10:46
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
رنگ نداشتن، رنگ استخر زدن بهش! فکر کردن دریا هم کفش آبیه مثل استخر عمومی امجدیه!!!
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 10:52
Wikiileaks - لندن - انگلستان
ساخت ناو و زیردریایی کار بسیار دشواری است. دوشواری؟؟؟؟ دوشواری نداریم.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 10:38
hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
سر و تش چند وجب است؟
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 12:09
دل سوخته - اریزونا - امریکا
مطمئن هستیم که فقط رنگ آمیزی که داره کار ایران هست چون واقعا استتار خیلی خوبی داره .حتما توسط روسیه یا چین واسمون تهیه شده
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 12:29
hosein azad - کارلستاد - سوئد
سینا ۸ رو توصیه می‌کنم برنگ صورتی‌ خال مخالی بزنید با پس زمینه بنفش تا سوژه خنده بچه‌های سایت بروز باشه .
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 12:51
ba salam - خرم آباد - ایران
تا دیر نشده یکیشو بخرم واسه عید بذارم تو آکواریوم بغل یه ماهی‌ قرمز خوشکل. وای که چقدر آکواریوم‌ام خوشکل میشه.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 11:39
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
این زیر دریائی را برای توی آکواریوم خامنه ای درست کردند! چرا تجهیزات الکترونیکی درونش را نشان نمی دهند که همش مال غرب است. بدبخت ملتی که با این لگن سازی احساس غرور ملی بهش دست بده!
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 16:06
geteven - انگلستان - انگلستان
من به عنوان ‌یک ایرانی همیشه خود را ایرانی‌ معرفی کردم و میکنم و تا به حال هیچ مسله‌ای هم با هیچ کس نداشتم و اگر کسی‌ از صهونیست تا منافقین و مانقین و مخالفین هم ‌چیزی گفتند همیشه به وحدت کلمه و یکتایی رسیدند.و همیشه ایز هر ایرانی و از هر مسلک و دینی و غیره با منطق و دلیل و برهان و مدرک دفاع کردم. که کار هر کسی نیست. من میتونم بگم به همه که ایرانیم و از ایرانی بودنم دفاع کنم و لازم نیست کسی دیگر از من تقلیید کند و نتوند از خود و ایران دفاع کند.چه در زمان شاه و چه در زمان حال. ولی در زمان شاه وقتی میشنیدند که ایرانیم به ‌یک لبخند تمسخور آمیز همراه بود ولی حالا بیشتر به ‌یک فرد مطلع و محکم و با احترام با کمی ترس مثل ترسی‌ که اروپایی‌ها از امریکارررها دارند و در چشمشان در موقع صحبت کردن در باره اومریکاررها نشان میدهد.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 18:28
persian_king - وین - اتریش
۱۰ جعبه الکترود به من بدین با ۱ تن آهن خودم خداوکیلی همینو میسازم
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 18:30
geteven - انگلستان - انگلستان
من به عنوان ‌یک ایرانی همیشه خود را ایرانی‌ معرفی کردم و میکنم و تا به حال هیچ مسله‌ای هم با هیچ کس نداشتم و اگر کسی‌ از صهونیست تا منافقین و مانقین و مخالفین هم ‌چیزی گفتند همیشه به وحدت کلمه و یکتایی رسیدند.و همیشه ایز هر ایرانی و از هر مسلک و دینی و غیره با منطق و دلیل و برهان و مدرک دفاع کردم. که کار هر کسی نیست. من میتونم بگم به همه که ایرانیم و از ایرانی بودنم دفاع کنم و لازم نیست کسی دیگر از من تقلیید کند و نتوند از خود و ایران دفاع کند.چه در زمان شاه و چه در زمان حال. ولی در زمان شاه وقتی میشنیدند که ایرانیم به ‌یک لبخند تمسخور آمیز همراه بود ولی حالا بیشتر به ‌یک فرد مطلع و محکم و با احترام با کمی ترس مثل ترسی‌ که اروپایی‌ها از امریکارررها دارند و در چشمشان در موقع صحبت کردن در باره اومریکاررها نشان میدهد.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 18:28
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
مسیح پسر مریم کماندو بسیجی - تهران - ایران. این اراجیفی که شما عرب زادگان بی وطن و نوکران ساعتی هفت هزار تومنی ارتش سایبری مینویسید ارزش جواب دادن ندارد. شماها خود را مضحکه این وب سایت و عام و خاص کرده اید. این رژیم مخبطان اسلامی هم تا ویرانی کامل ایران همچون کره شمالی و بجا گذاشتن نسلی گرسنه و پاچه خوار و مریض ادامه خواهد داد. شما گدازادگان دخمه بسیج اصلا ایرانی نیستید که بخواهید ارزشی برای وطن قائل باشید. همین دیروز ارباب معتادتان تمساح یزدی گفت وطن ارزش ندارد که کسی بخواهد جانش را برایش بدهد. معلوم است شما گدا زادگان اسلامی و عرب زادگان وطنی ندارید و اصلا نمیدانید ارزش بعنی چه و آنوقت دم از ارزشها و انسانیت میزنید.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 18:58
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
zebelkhan - لوس آنجلس -به به میبینم که حسابی قاطی کردی، چای سبز بنوش برات خوبه. خوب ایندفه دیگه دروغ و دفاییت در حمایت از آمریکا شیطان بزرگ ته کشید عمو! خودتم مثل اربابت منزوی هستی
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 22:43
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
رنگش اتفاقا غلط و بیخود نیست. میشه تصور کرذ که توی زمینۀسبز رنگ خلیج فارس در تابستانها وآبی در زمستانها خوب استتار شود. چیزی که بیشتر جالب است این است که آیا این یه ماکت پلاستیکی است که روی یک شناور ساده قرار دادند یا یک زیردریایی واقعی. کارتلهای قاچاق مواد مخدر در آمریکا وآمریکای لاتین هم از زیردریاییهایی در همین ابعاد استفاده میکنند و از آنجایی که گمان میکردم ساخت کارگاههای مخفی خودشان باشد فکر نمیکنم بلفی تو کار این زیردریایی ایران هم باشه.
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 00:27
rezaghamkhar - سیدنی - استرالیا
جون تو خیلی خندیدم یعنی واقعأ این قارقارکو ایران ساخته بابا ایول حالاچند متری میره پایین؟فکر کنم به درد ماهی گیری بخوره...
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 12:23
Azadikhah - تكسل - هلند
امیدوارم کارأیش مثل رنگش نباشه!kobalt - کرج - ایران:جرأت تنگه بستن رو این حکومت نداره مگر شما لافشو بزنی‌
‌چهارشنبه 15 آذر 1391 - 14:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.