اسفنج آشپزخانه؛ رکورد دار آلوده‌ترین شیء منزل

ایسنا : متخصصان میکروبیولوژی در دانشگاه‌ آریزونای آمریکا در یک مطالعه جدید و جالب دریافته‌اند از بین تمام لوازم مختلف منزل، اسفنج آشپزخانه از تمام وسایل دیگر حتی از صندلی توالت فرنگی نیز آلوده‌تر است.


این متخصصان می‌گویند: هرچند پیش از این مطالعه تصور می‌کردیم که آلوده‌ترین شیء منزل صندلی توالت فرنگی است اما در نهایت تعجب پس از انجام آزمایشات دریافتیم که اسفنج آشپزخانه در واقع کثیف‌ترین وسیله در خانه است. به گزارش بی بی سی، دکتر چونک گیربا استاد میکروبیولوژی در دانشگاه آریزونا در بررسی روی نحوه انتقال بیماریها در محیط زندگی به این نتایج دست یافت. وی در این مطالعه به طور خاص روی باکتری‌هایی چون ایکولی و استافیلوکک آئورئوس متمرکز شد. همچنین گیربا در نهایت شگفتی متوجه شد که معمولا متوسط حجم باکتری‌هایی که از طریق مدفوع منتقل می‌شوند روی سطح پیشخوان آشپزخانه حدود 200 برابر بیشتر از صندلی توالت است. اما آلوده ترین وسیله داخل خانه اسفنج آشپزخانه است که برای شست و شو و تمیز کردن سطوح و ظروف استفاده می‌شود.

+48
رأی دهید
-15

Royan - کالیفرنیا - آمریکا
واسه همین من همیشه از برس برای شستن ظرف استفاده میکنم و پیشخوان آشپزخانه و میز و غیره را هم با دستمال های ضد باکتری مرطوب پاک میکنم.
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 03:22
goleshab - اوگسبورگ - المان
وای حالم بهم خورد ، خوب باید چکار کنیم ؟ راه حل چیست ؟
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 09:11
porharfi - آرنم - هلند
..نگفته که چرا؟..جگونه؟ مدفوع به آشپزخانه منتقل میشه! از راه مدفوع گربه و سگ خانگی؟؟ و یا..؟/// فقط تکرار کرده آلوده تربنه!!..
‌سه شنبه 14 آذر 1391 - 13:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.