سازندگان فیلم «من مادر هستم» و جواد شمقدری به دادگاه احضار شدند

فریدون جیرانی، کارگردان و غلامرضا موسوی، تهیه کننده فیلم «من مادر هستم» همراه با جواد شمقدری، رییس سازمان سینمایی، به دنبال شکایت انصار حزب الله، به دادسرای کارکنان دولت احضار شدند.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با اعتراضات علیه فیلم «من مادر هستم» و طرح شکایتی جمعی از مخالفان اکران این فیلم در دادستانی تهران، پرونده ای در شعبه نهم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد.
 
بازپرس پرونده نیز پس از بررسی شکایت، جواد شمقدری، رییس سازمان سینمایی وزارت ارشاد اسلامی، فریدون جیرانی، کارگردان فیلم و غلامرضا موسوی تهیه کننده فیلم را برای توضیحات به دادسرا احضار کرد.
 
به رغم اعتراض های چند روز اخیر گروه انصار حزب الله به فیلم «من مادر هستم است»، مسولان سینمایی وزارت ارشاد گفته اند که اکران فیلم را متوقف نمی کنند اما در دو روز اخیر با انجام اقداماتی نشان داده اند که به دنبال راضی کردن معترضان هستند.
 
معترضان روز شنبه مقابل وزارت ارشاد تجمع کردند و خواستار توقف اکران فیلم و برخورد با سازندگان و مجوز دهندگان به آن شدند.
 
مهدی عظیمی میرآبادی، سرپرست اداره کل ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، به خبرگزاری های ایران گفته است که بر اساس تصمیمات شورای عالی اکران، اصلاحات مربوط به پایان «فیلم من مادر هستم» به تهیه کننده اثر ابلاغ شده و این اصلاحات در حال اعمال بر نسخه های فیلم است.
 
تغییر در پایان فیلم، نکته مورد اشاره حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس و عضو شورای پروانه نمایش در گفت و گوهای دو روز اخیرش بوده و از لزوم اعدام نشدن شخصیت اصلی فیلم با بازی باران کوثری صحبت کرده است.
 
فریدون جیرانی کارگردان فیلم از زمان آغاز اکران در گفت و گوهایی به صراحت از دیدگاه انتقادی اش نسبت به آنچه سبک زندگی غربی خوانده صحبت کرده و حتی بر اساس گزارش وب سایت «کافه سینما»، چهارشنبه شب در بحثی رودرو با معترضان فیلم در سینما آفریقا از ناضایتی احتمالی روشنفکران از فیلمش خبر داده است.
 
غلامرضا موسوی، تهیه کننده فیلم هم در برنامه تلویزیونی «هفت» در مقام دفاع از فیلمش گفت که فکر می کرده است که با تولید این فیلم مورد تمجید قرار خواهد گرفت.
 
در روزهای اخیر علاوه بر بیانیه ها و تجمعات اعتراضی گروه انصار حزب الله علیه فیلم «من مادر هستم»، برخی از چهره ها و شخصیت های سیاسی نزدیک به اصولگرایان هم از فیلم انتقادهای شدیدی کرده اند.
 
از جمله نصرالله پژمان فر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، خواستار توضیح وزارت ارشاد درباره اکران این فیلم شده است.
 
در واکنش به این اعتراض ها، علاوه بر تغییر پایان بندی فیلم، ضیا هاشمی رییس شورای صنفی نمایش گفته است که فیلم در شهرهای مذهبی از جمله قم اکران نخواهد شد و در بقیه شهرها نیز افراد بالای ۱۶ سال اجازه تماشای آن را دارند.
 
همزمان با اعتراض های صورت گرفته به این فیلم اما تعدادی از سینماگران در قالب اظهارنظر و نیز برگزاری تجمع همزمان با معترضان، از فیلم حمایت کرده اند.
 
محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روز شنبه بدون نام بردن از فیلم «من مادر هستم»، خواستار سعه صدر جامعه شده و گفته است که از نقد استقبال می کنیم اما باید در محیط منطقی بحث شود.

+53
رأی دهید
-91

PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
اعدامش می‌کنیم ،،به وقتش
دوشنبه 13 آذر 1391 - 00:44
moci 30 - دوحه - قطر
من فقط تیتر خبرو خوندم واسه همین نظر نمیدم!!!!!!
دوشنبه 13 آذر 1391 - 05:33
pashmakjon - عالمو - آمریکا
خاک بر سر کل نظام با انصار حزب‌الله.
دوشنبه 13 آذر 1391 - 06:00
Gaagol - دالاس - آمریکا
به برره خوش آمدید
دوشنبه 13 آذر 1391 - 06:39
boomfang - آبادان - ایران
از واقعیت هم فرار میکنند
دوشنبه 13 آذر 1391 - 07:44
میکایل - مالمو - سوئد
آن انصار حزب الّهی که شما لاشی‌ها ازشون صحبت می‌کنید همرو رویه هم جمکنید به اندازه یک سطل اشغال هم ارزش ندارند ،یک مشت دیوانه بیسواد عربده کش را اسمشونو گذاشتند ،معترض همه می‌دانند اون مملکت بی‌ صاحب و بی‌ قانون اتیاج به ثابت کردن نیست،اینها سگهای هار سگدار نقدی هستند.
دوشنبه 13 آذر 1391 - 09:11
ggirl - فرانکفورت - آلمان
لطفا در سیستم رای گیری تجدید نظر کنید : اگر تعداد رای + و - را باهم جم(+) کنید معلوم میشود کدام خبر مهمتر است و همچنین + و- بودن خبرها معنی‌ پیدا می‌کند *** من شخصا به خبری که بار منفی‌ داشته باشد + نمیدهم
دوشنبه 13 آذر 1391 - 10:02
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران-اصولآ دارودسته اوباش انصارالمستراح وطالبان فقط همین توکله بی مغزشون هست ،اعدام کشتاروخفه کردن جریان مخالف.
دوشنبه 13 آذر 1391 - 10:34
davood63 - تهران - ایران
ما انقلاب کردیم که آزاد باشیم به گور بابا‌ای که این شعر گفت آن هم در قبرستن منظورش این بود که ما در کشتن شما آزاد باشیم
دوشنبه 13 آذر 1391 - 14:18
elief - ایذه - ایران
فیلم / مرد ایرانی همسرش را بخاطر آنکه از آواز او خوشش نیامد بطور وحشیانه ای با مشت و لگد کتک (دریوتوب ببینیدوقضاوت کنیدمردان باغیرت دروطن چگونه اند)
دوشنبه 13 آذر 1391 - 16:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.