مشایی از ریاست دفتری احمدی‌نژاد استعفا کرد

 

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، در حکمی سید حسن موسوی معاون سابق خود و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را به ریاست دفترش منصوب کرد.

بر اساس این خبر، محمدشریف ملک‌زاده رئیس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری شد و اسفندیار رحیم مشایی به دبیرخانه جنبش عدم تعهد رفت.


خبرگزاری مهر : احمدی نژاد در حکم مسئولیت جدید مشائی نوشت: اینجانب جنابعالی را انسانی موحد، مؤمن، پاک، صبور و دارای قلب و اندیشه ای زلال، عاشق و دلبسته به ارزشهای الهی و آحاد مردم جهان و عمیقاً عارف و متعهد به آرمان مهدوی، حاکمیت جهانی توحید، عدالت، عشق و آزادی و مدیریت مشترک ملت ها و فردی شایسته، مدیر، مدبر و امین و از جهات گوناگون توانمند می شناسم و آشنایی و همکاری با شما را برای خود هدیه ای الهی و افتخاری بزرگ می شمارم.

 


به گزارش خبرگزاری مهر طبق احکام جدید رئیس جمهور، مشایی از دفتر رئیس جمهور به دبیرخانه جنبش عدم تعهد نقل مکان کرد و جای خود را به سید حسن موسوی رئیس سابق سازمان گردشگری داد.
 

متن کامل این حکم به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دولت به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

 اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه
 
 
 
جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی
 سلام علیکم
 
همه انبیاءالهی آمده اند تا حقیقت انسان را به او بشناسانند و در پهنه هستی متجلی کنند. آمده اند تا زندگی سعادتمند و حیات طیبه الهی را به جامعه بشری هدیه نمایند. آمده اند تا انسان را از خاک تا خدا بالا کشند و او را تا ظهور همه اسماء و صفات الهی در وجودش یاری نمایند.

انجام این مأموریت مستلزم آن است که انسان حقیقت خود را بشناسد و از همه مرزهای جهل و خرافه و تعصبات قومی، قبیله ای، جغرافیایی، ملی و حتی به ظاهر مذهبی عبور کند و اصل فطرت الهی خود را دریابد و خدا را در آیینه وجود خویش متجلی ببیند.

تحقق این هدف اصلی از آفرینش جهان و انسان نیازمند آن است که یگانه پرستی، عدالت، عشق و آزادی در سراسر زمین مستقر گردد.

و این نخواهد شد مگر اینکه اولاً انسانها الهی و جهانی بیندیشند و عمل نمایند و ثانیاً حاکمیت جهانی صالحان، عدالت خواهان و گل سرسبد هستی، انسان کامل یعنی بالاترین تجلی خداوند و عینیت توحید، معنویت، عدالت و عشق و آزادی و تنها راه مستقیم بین انسان و خدا مستقر گردد.

تلاشهای بشر برای رسیدن به سعادت، کمال انسانی و برپایی صلح، رفاه و آرامش بدون تمسک و پیروی از حقیقت انسان کامل ره به جایی نبرده است.

مارکسیسم و سرمایه داری آخرین و نقطه اوج تکاپوی جامعه بشری برای پاسخگویی به خواست فطری خود در تحقق سعادت، خارج از مدار انسان کامل یعنی حلقه اتصال انسان با خدا، بوده است.

مارکسیسم رفت و به تاریخ پیوست و اینک سرمایه داری نیز نفس های آخر را می کشد و جامعه بشری همچنان در تکاپو و در انتظار یافتن صراط مستقیم برای استقرار کامل عدالت، اخلاق و آزادی حقیقی پایدار و مآلاً کرامت انسانی است.

جنبش عدم تعهد نشان از عمق دریافت و فهم پیشگامان این جنبش از تحولات جهانی و تاریخی و عدم توانایی دو جریان پیش گفته در پاسخ به نیاز واقعی و اساسی جامعة‌ بشری برای تأمین صلح پایدار و همزیستی مسالمت آمیز براساس عدالت و احترام متقابل در جهان است.

این جنبش فارغ از قطب بندی قدرت و ثروت و صرف نظر از تفاوت و اختلاف در زبان، رنگ، نژاد وگرایش های دینی و مذهبی به دنبال دنیایی عاری از تبعیض، ظلم، تحقیر و تخفیف انسان، فقر، فساد و سلطه گری است و با نگاهی جهانی به دنبال رفاه و سعادت برای همگان و ساختن دنیایی سرشار از عشق و زیبایی برای همه ملت ها و انسان هاست.

این امر مهم جز در سایه مشارکت عمومی و آزادانه ملت ها در مدیریت جهان و استقرار عدالت در همه ابعاد آن محقق نمی گردد. روشن است که اندیشه مهدوی تنها راه نجات انسان و تحقق آرزوهای جامعه بشری و التیام بخش همه زخم های کهنه و تاریخی است.

به لطف الهی یک بیداری وسیع در جوامع بشری و آحاد انسانها در راه است. مرزها به سرعت برداشته و اندیشه ها و افق نگاه ها جهانی می گردد، دریافت ها از اصل انسان همگن و همگرا و نیاز به استقرار کامل عدالت بر مدار عشق وپرستش روزافزون می شود. دل ها و جان ها به سوی یگانه هستی و تنها باقیمانده از کاروان آسمانیان که وارث همه انبیاء و اولیاء و تکمیل کننده رسالت و مأموریت آنان و عاشق حقیقی همه انسان هاست، متمایل می شود و مهر او در دل ها و نام و یاد او در اندیشه ها خانه می کند. امید به آمدن بهار انسان ها و خرمی دوران ها روزافزون و درحال گسترش است.

خوشبختانه نشست سران عدم تعهد در تهران یک بار دیگر بر این اندیشه و بر ضرورت بازیابی جایگاه جهانی جنبش و مشارکت همگانی برای ساختن فردای روشن، آباد، آزاد و زیبا و استقرار صلح و ثبات پایدار در سایه عدالت، عشق و پرستش تأکید کرد و در کمال حسن اعتماد و برای سه سال مسئولیت برنامه ریزی و مدیریت این حرکت و هم افزایی ظرفیت و توان اعضاء را به عهده ملت شریف ایران گذاشت و اینجانب به نمایندگی از ملت بزرگ ایران آن را از صمیم جان پذیرفتم.

این بالاترین مسئولیت جهانی و یک مأموریت الهی و فرصتی استثنایی است که ملت مومن و تاریخ ساز ایران در این دوره به عهده گرفته است و به لطف خداوند به خوبی و در نهایت قدرشناسی و عزت، آن را ایفا و از همه ظرفیت ها برای پیگیری آرمان های انسانی و جهانی استفاده خواهد کرد.

مقدمه لازم، برپایی دبیرخانه جنبش و تمهید سازوکارها و ساختارهایی است که بتواند بسترساز تبیین اندیشه توحید و عدالت، تحقق مدیریت مشترک جهانی و همگرایی و هم افزایی دل ها، اندیشه ها و همت ها باشد.

اینجانب جنابعالی را انسانی موحد، مؤمن، پاک، صبور و دارای قلب و اندیشه ای زلال، عاشق و دلبسته به ارزشهای الهی و آحاد مردم جهان و عمیقاً عارف و متعهد به آرمان مهدوی، حاکمیت جهانی توحید، عدالت، عشق و آزادی و مدیریت مشترک ملت ها و فردی شایسته، مدیر، مدبر و امین و از جهات گوناگون توانمند می شناسم و آشنایی و همکاری با شما را برای خود هدیه ای الهی و افتخاری بزرگ می شمارم.

در ادامه توفیقات الهی در خدمت به ملت بزرگ و آرمان های بلند انقلاب اسلامی اینک با سمت "مشاور رییس جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد" منشا خدمات گسترده تر خواهید بود.

اطمینان دارم که با همت، ژرف اندیشی، جامع نگری و سعه صدر ستودنی شما، فرصتی فراهم خواهد گشت تا همه اندیشمندان، دلسوزان، دانشگاهیان و حوزویان ایران و همه متفکران، عدالت طلبان و آزادی خواهان جهان و دولت ها و ملت های عضو و غیرعضو دست در دست هم و برای ساختن دنیایی بهتر تلاش نمایند و همه استعدادها و توانمندی ها در عرصه های گوناگون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با ارتباط و هم افزایی همگانی اجازه ظهور و فرصت حضور یابند.

ازهمه دلدادگان و منتظران بهار جهانی و الهی انسان ها دعوت می نمایم تا شما را در این مأموریت خطیر یاری دهند.

از خداوند متعال موفقیت جنابعالی و سلامت و سعادت و بهروزی ملت ایران، مقام معظم رهبری و همه ملتها و استقرار جهانی توحید و عدالت در سایه حاکمیت امام عصر(ع) را مسئلت دارم.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، رییس جمهور در حکمی دیگر سید حسن موسوی را به عنوان رییس دفتر رییس جمهور منصوب کرد.

+53
رأی دهید
-94

perser68 - فلوریدا - امریکا
کلمه بهار جهانی یه مقدار اینجا توش شیشه خورده داره،یه مقدار زیاد البته!!!جیره بگیر ها،ساندیسی‌ها لطفا دست یاری!!!
شنبه 11 آذر 1391 - 18:06
mehr47 - تهران - ایران
مموتی اون اوشگولی که نظرش به تو نزدیک بود ما نیستیم! همون مجسمه بصیرت را میگم. ما تو را 8 سال پیش میشناختیم اون بابا تو را نشناخت!!! حالا هم برید با هم تانگو برقصید. بزرگترامون گفتن به صندوق رای دست نزنید جیزه!!!!!!
شنبه 11 آذر 1391 - 17:55
ملاصدرا - شیراز - ایران
اینکه احمدی نژاد نوشته حکم انتصاب است یا مقاله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 11 آذر 1391 - 18:41
ufo - وايله - دانمارك
محمود جون همه این حرفها همش برای یکنفره؟ ننه مشائی اگر میدونست این مربای بالنگ اینهمه طرفدار داره دوتا پس می انداخت.
شنبه 11 آذر 1391 - 18:54
میکایل - مالمو - سوئد
این مموتی دیوانه که ادعای ایرانی‌ بودن داره اول نامش یک کیلومتر عربی‌ نوشته مرده شو ر ترکیبتو ببرند عرب پرست عقب مونده که از ،،،،عربا می‌خوری پست دروغگو.
شنبه 11 آذر 1391 - 19:10
بت شکن - مونترال - کانادا
این توصیف هایی که در مدح این فرد نوشتند آدم توهّم برش می‌دارد که نکند امام زمان برادری به نام مشائی دارد و ما نمی‌دانستیم!!!اون شگرد پوتین- مدودوف‌شان رو شد حالا طرح دیگری راه انداخته اند!!!
شنبه 11 آذر 1391 - 19:49
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
این همه قلمبه سلمبه گوئی و وصف توصیف کردن برای برکناری مشایی از پست سابقش از طرف رئیس جمهوری! ایا واقعا" مشایی این همه ارزش کلی داشت که من نوعی ندانسته ام؟ فکر میکردم فقط مشایی برای پسر رئیس جمهور ارزش دارد نا برای هیچ کس.
شنبه 11 آذر 1391 - 20:02
perser68 - فلوریدا - امریکا
عارف جان،هر کجا هستی‌ سلامت باشی‌،شعر زیبای تو اینجا خیلی‌ بدردم خورد.قبلا از تو متشکرم؛آدم وقتی‌ منفوره،اونجاش خروس میخونه،ای مردم ‌ای مردم وای،وای،وای"
شنبه 11 آذر 1391 - 18:28
Azadikhah - تكسل - هلند
در جلسه‌ای خصوصی که چند شب پیش در بیت رهبری صورت گرفته بود، مقام معظم رهبری به شدت از انتخابات آینده ابراز نگرانی کرده و فرمودند این فتنه با فتنه قبلی‌ قابل مقایسه نیست که با کهریزک و حصر قائله را ختم دهیم. علاوه بر سید محمد خاتمی ، آیت الله رفسنجانی ، چندین فرمانده سطح بالای سپاه نیز در این جلسه حضور داشتند مشکلات داخلی‌ سپاه و ۲ شقه شدنش نیز مورد بحث قرار گرفت. چهره‌ها بسیار نگران بود ولی‌ رهبر فرزانه گفت که این مشکل را هم به فرصت تبدیل خواهیم نمود .. در حالیکه تردید در چهره وی دیده میشد ... انقلاب بار‌ها تا به حال فرزندان خویش را بلعیده است.ولی‌.....آیا اینبار بر عکس خواهد شد؟
شنبه 11 آذر 1391 - 19:45
irane aziz - وین - اتریش
یوفو - وایله - دانمار. خیلی‌ خوب گفتی‌
شنبه 11 آذر 1391 - 22:04
رستگار501 - برن - سویئس
خبر مرگت بجای اینکه اینهمه زور بزنی و شرو ور های دیگران را کپی کنی . نیم خط می نوشتی .. رحیم جون پست معاونت بهت نمی یاد برو بتمرگ سر پست عدم تعهد . رئیس جمبول مموتی
شنبه 11 آذر 1391 - 22:15
GIDMORE - تل آويو - اسرائيل
خب به سلامتی رئیس جمهور آینده ایران هم مشخص شد. یا مشائی. یا هیجکس. البته این سیب مشائی - رهبری. تا جرخ بخوره و بیفته تو دستای ممتوی. هزاران دور خواهد جرخید. تا جه بیش آید
شنبه 11 آذر 1391 - 22:09
Negah* - فرانکفورت - المان
حتما استعفا داد تا خودشو برای رئیس جمهوری کاندید کند.
شنبه 11 آذر 1391 - 23:38
bedarkhan - تهران - ایران
به قول هایده عزیز حرفهای قشنگ میزنی بی نژاد اگه رهبر انتخاب میکردی چه مینوشتی....؟
شنبه 11 آذر 1391 - 22:17
solidarity - ملبورن - استرالیا
اینهائی رو که نوشته تماماً از کتابهای دیانت بهائی کپی کرده!!! بهائی‌ها بد هستند ولی‌ کتابها و اصول و احکامشون به درد سودجو‌ها می‌خوره و از اونها بهره میگیرند!؟؟؟؟
شنبه 11 آذر 1391 - 23:56
Cyrusiii - لیدز - انگلستان
بیشتره نظرهای که اینجا داده شده با اراجیفی که احمدی‌نژاد سر هم کرده تو یه ردیفن.
یکشنبه 12 آذر 1391 - 10:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.