انتقال قبر یک امامزاده در قم

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: قبر امامزاده محمد که در خیابان آذر قم تخریب و روی آن آسفالت شده احیا و به مکان دیگری منتقل می شود.

 حجت الاسلام والمسلمین شیری در گفتگو با خبرنگار قدس ابراز داشت: امامزاده محمد که معروف به سید سربخش است، با چهار واسطه به امام صادق(ع) می رسد که مرقد ایشان در خیابان آذر قرار دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: مرقد ایشان تخریب شده و روی آن نیز آسفالت شده و اتومبیل ها از روی آن عبور می کنند، اسناد و شجره نامه این بزرگوار را بررسی کردیم که در 22 مورد از کتاب ها و منابع اسم و رسم ایشان ذکر شده است.


وی با بیان این که ایشان همسر خواهر شاه احمد قاسم بوده است، افزود: با نظر سازمان اوقاف و امور خیریه شورایی برای انتقال مرقد ایشان تشکیل می شود، از مراجع عظام تقلید نیز استفتاء کردیم که فرمودند اگر نبش قبر نشود قابل انتقال است.


حجت الاسلام والمسلمین شیری تاکید کرد: ایشان در سرزمین نهروان در قالب کاروانی مجروح می شوند و به قم منتقل می شود و در واقع ایشان نیز شهید شده اند.


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم همچنین خاطرنشان کرد: در میدان آستانه حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز 16 امامزاده داریم که مکان آنها مشخص نیست.

+39
رأی دهید
-88

hankooksaram - تهران - ایران
آثار باستانی و هزاران اثر ملی و تاریخی ما ایرانیها که افتخار ما در میان جهانیان است رو چرا مرمت و احیا نمیکنید؟ چرا دونسته دونسته از بین میبرید و کسانی که هیچ ربطی به ایرانی ها ندارند و عرب هستند رو جند بار چندبار تبلیغ و بازسازی میکنید؟ عرب صفتها
جمعه 10 آذر 1391 - 12:38
kobalt - کرج - ایران
چه اقدا م شایسته ای اگر مسئولین همت کنند و کلیه امامزاده های کشور را به نزد پدران بزرگوارشان انتقال دهند هم این بزرگواران را از غربت نجات داده هم مردم عراق و سوریه وعربستان از کرامات این بزرگان بهره مند وپایه های تشیع استوار میگردد.اجرکم عندالله
جمعه 10 آذر 1391 - 13:05
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
گر نیک بنگری ایران پُره از این لات و لوت های گدا که هر کدام دکانی شده برای عده ای مفت خور!
جمعه 10 آذر 1391 - 13:09
amir-amir - تورنتو - كانادا
١٢٤ هزار امام زاده و یا ١٢٤ هزار دکان دو نبش کدام یک عقلانى تر است
جمعه 10 آذر 1391 - 15:33
freepersia - کلگورلی - استرالیا
خدایا این دیگه چی‌ مصیبتی بود که فقط به ما ایرانیها دادی، فکر کنید اگر اون ۱۶ امامزاده مفقودلاثر جای نحسشون معلوم بشه چی‌ می‌شه مخصوصا با اون توده خرافاتی ما.
جمعه 10 آذر 1391 - 15:35
hassan5 - تهران - ایران
اگر امام زاده محمد غیرت داشت مدیر کل اوقاف قم را بسنگ و چوب تبدیل میکرد.چون مدیر کل بسنگ تبدیل نشد پس نتیجه میگیریم که امامزاده بی غیرت میباشد و جابجائیش اشکالی ندارد
جمعه 10 آذر 1391 - 15:58
hamid shojaei - تهران - ایران
لطفا اولین شعبه آن را هم اعلام کنید ... شاید سد ملک خاتون باشه .... نه ،،،، غلام .
جمعه 10 آذر 1391 - 17:46
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
من نمیدونم چرا همه .... های اینها سر از ایران در آوردند و اینجا دفنشون کردند, حتما دیگه حرم معصومه و اسه پول در آوردن کفایت نمیکند و کسی پولشو تو این قلک ها نمیریزه اینها به فکر یه جدید ترش هستند مردم هم که میخواهند میزان شفا دهی این یکی را امتحان کنند بلاخره یه سری به آنجا میزنند. امیدوارم که یه روزی همه اینها آسفالت بشوند و زیر ماشین بروند بعلاوه دهن نظام و مسئولین.
جمعه 10 آذر 1391 - 17:50
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مراکز خر سازی باید پابرجا باشد چون نانتان و بقایتان در آن است!!!
جمعه 10 آذر 1391 - 18:18
elief - ایذه - ایران
خوبه که امامان شیعه توزندان بودندوگرنه حالاهمه باهم خواهربرادرشده بودیم بسکه تاتونستندزادوولدکردند
جمعه 10 آذر 1391 - 18:50
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
امیر امیر تورنتو کانادا. ایکاش فقط دو نبش بود.!!!تعداد نبش‌هاشون دیگه قابل شمارش نیست.
جمعه 10 آذر 1391 - 19:49
paksan - آمریکا - آمریکا
روش خوبیه واسه ملت کم سواد و بی فکر ما .. آخه کسی که در نهروان زحمی می شه تا قم چطور آوردنش بعدشم تو اون دوره که شناسنامه نداشتن که هر کی می آمده و می گفته من فلانی هستم و .. مردم هم مثل مردم الان افغانستان و پاکستان هر کسی عربی حرف بزنه فکر می کنند داره قرآن می خونه همین طوری بن لادن شده بت توی این بلاد وگرنه بن لادنی که مامور سیا بوده و از مال و منال زیادی هم تو عربستان برخورداره چی می شه که عاشق افغانستان و جهاد می شه؟معروف شدن و رهبر شدن خودش حالی داره واسه این ملتهای بی کس و کم سواد. حالا پول می گیرن و جمع می کنند و برای خودشون یک دکون سه نبش می سازن که مردم بیان اونجا زیارت و پول بریزن چون سید که زیر خروارها آسفالت مرده و تو اون دنیاس پول لازم داره دیگه حالا مردم با خودشون یکم فکر نمی کنند این پول تو جیب کی می ره ؟پولی که واسه امام رضا می ریزید کی در کدام حدیث و آیه آمده که پول بریزید واسه اماما شفاعت می کنه؟این توهین رو شیعه درست کرده!خداشاهده اگر کعبه هم دست اینا بود طوری تغییرش می دادن که مردم پول بریزن توش تا خدا شفا بده و ببخشه.
جمعه 10 آذر 1391 - 19:09
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
Royan عزیز میدانید این همه امام زاده چرا در ایران است؟ جوابش خیلی اسان است وقتی که عربهای مسلمان به کشور عزیزمان ایران حمله کردن و ایران را اشغال کردن بعضی ار نیروهای اشغالگر به زن و دخترها تجاوز میکردند و بعضی از این زن و دختران متاسفانه حامله شدند چند کسی از ایرانیهای به فرماندهان اشغالگران این خبررا رساندن که نیروهایتان بعضی از زن و دخترانمان را حامله کردن و حالا این نوزادان که در شکم این زنها و دختران هستند به گفته خودتان همه حـ... هستند و حالا ما چی از این همه حـ... ها کنیم فرمانده هان اشغالگاران هم در جواب میگویند همه این زنها که توسط مجاهدین ما حامله شده اند نوزادانشان نا اینکه حـ... نیستن بلکه همگی این نوزادان سید هستند و مقدس و احترامشان بر همه ایرانیها واجب است. و از ان زمان به بعد امام و سید و شیخ مرید پیدا شد.Royan جان امیدوارم مطلبم را رسانده باشم.
جمعه 10 آذر 1391 - 22:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.