دزدی در پوشش رفتگر

دزد سابقه‌داری که نیمه‌های شب با ورود به آموزشگاه‌های رایانه و زبان در شهرری و تخریب در ورودی و گاوصندوق‌ها پول و طلا می‌دزدید، از سوی کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران دستگیر شد. متهم در این سرقت‌ها با پوشیدن لباس رفتگری خیابان‌های منتهی به محل سرقت را تحت نظر می‌گرفت، سپس نقشه دزدی‌هایش را عملی می‌کرد.


به گزارش جام‌جم، چندی پیش مردی با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران از سرقت از آموزشگاه خود خبر داد.
 
شاکی به پلیس گفت: مسوول یک آموزشگاه زبان انگلیسی هستم. روز حادثه وقتی وارد محل کارم شدم، مشاهده کردم در ورودی آموزشگاه تخریب شده است. چند مرتبه مرد سرایدار را صدا زدم اما پاسخی نشنیدم. بنابر این وارد آموزشگاه شدم و دیدم وسایل به هم ریخته و گاوصندوق‌ نیز تخریب شده است.
 
شاکی اضافه کرد: دزد مرموز، طلا، لپ‌تاپ و پول موجود در گاوصندوق را سرقت کرده بود و اموال آموزشگاه به ارزش 20 میلیون تومان را دزدیده بود.
 
در حالی که تحقیقات کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران برای شناسایی و دستگیری دزد شب رو آغاز شده بود، افراد دیگری هم با حضور در مرکز پلیس شکایت‌های مشابهی ارائه کردند.
 
سرقت‌ها سریالی بود

 
کارآگاهان با حضور در محل سرقت‌های سریالی و بررسی از این مکان‌ها که آموزشگاه زبان و رایانه بود، متوجه شدند در این مکان‌ها نیز مانند سرقت نخست ابتدا درهای ورودی تخریب شده سپس سارق با ورود به محل گاوصندوق‌ها را نیز تخریب و اموالی از قبیل پول و طلا را دزدیده و علاوه بر آن چند دستگاه تلویزیون را نیز که در سالن این مراکز نصب شده بوده، سرقت کرده است.
 
با به دست آمدن این اطلاعات و در حالی که جستجو برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت، هفته گذشته چند شهروند دیگر نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌های تازه‌ای را ارائه کردند.
 
دوربین مداربسته تصویر دزد حرفه‌ای را شکار کرد
 
در بررسی از محل‌های دزدی معلوم شد، این مکان‌ها مجهز به دوربین مداربسته بوده و تصویر سارق در حالی که لباس رفتگر به تن داشته و سرقت را انجام می‌داده ثبت شده است.

علاوه بر آن، در یکی از سرقت‌ها کلاهی که سارق برای شناخته نشدن به سر داشته، هنگام تخریب در ورودی یکی از این اماکن به کف سالن افتاده و برای چند لحظه دوربین مداربسته تصویر چهره‌اش را ثبت کرده است.
 
با به دست آمدن تصویر دزد شب‌رو، ماموران که احتمال می‌دادند وی یک متهم سابقه‌دار است، به بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار پلیس آگاهی پرداختند و معلوم شد تصویر به دست آمده به دزد سابقه‌داری شباهت دارد که سال گذشته از زندان آزاد شده است.
 
در این مرحله ماموران پاتوق های احتمالی متهم را تحت‌نظر قرار دادند تا سرانجام چند روز پیش وی را در پاتوقش در یکی از محله‌های جنوبی شهرری شناسایی و او را دستگیر کردند.
 
با انتقال متهم به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران وی بازجویی شد و اعتراف کرد پیش از دستگیری، وارد 24 آموزشگاه زبان و رایانه در شهرری شده و اموال این محل‌ها را دزدیده و متواری شده است.
 
اعتراف به دزدی با لباس رفتگری
 
متهم با اشاره به نحوه دزدی‌هایش گفت: سال 90 به اتهام تخریب در ورودی مغازه‌ها و سرقت اموال این مکان‌ها به زندان افتادم. از سال گذشته که محکومیتم پایان یافت، تصمیم گرفتم این بار با ورود به آموزشگاه‌های رایانه و زبان، اموال این مکان‌ها را هم سرقت کنم بنابراین چند روز پیش از انجام سرقت در نزدیکی این مراکز با موتورسیکلت در رفت و آمد بودم و تردد کارکنان و افرادی را که به این محل‌ها رفت و آمد می‌کردند، تحت نظر می‌گرفتم.
 
متهم اضافه کرد: سپس نیمه‌های شب به نزدیکی این مراکز می‌آمدم و با عوض کردن لباسم و پوشیدن لباس رفتگری و در حالی که جارویی نیز به دست داشتم، به‌ظاهر به نظافت خیابان اقدام می‌کردم و در فرصت مناسب با دیلمی که همراه داشتم در ورودی آموزشگاه‌ها را تخریب کرده و با ورود به آنجا، گاوصندوق‌ها را هم با وسایلی که آورده بودم، تخریب کرده و اموال را سرقت می‌کردم.
 
متهم اضافه کرد: بخشی از اموال مسروقه را به دو نفر از دوستانم که در زمینه خرید و فروش اموال دزدی فعالیت داشتند،‌دادم تا در فرصتی مناسب آنها را برایم بفروشند. برخی را هم خودم فروختم.
 
درپی اعتراف متهم، ماموران با هماهنگی قضایی به خانه دو خریدار اموال مسروقه در شهرری اعزام شدند و آن دو را پیش از آن‌که فرصتی برای فرار پیدا کنند، دستگیر کردند. در این مرحله و در بازرسی از منازل متهمان اموال مسروقه کشف و ضبط شد.
 
بنا بر این گزارش، برای متهمان قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از آنها در حالی ادامه

+31
رأی دهید
-37

arash shirazi - بروکسل - بلژیک
آخه من فکرم طلا توگاو صندوق آموزشگاه زبان و رایانه چه کار میکنه؟؟ و آقا سال ۹۰ بخاطر دزدی گرفتنش رفته زندان و همون سال ۹۰ آزاد شده ؟؟!!!!!!!
شنبه 11 آذر 1391 - 00:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.