ظهور یک گاندی جدید در هند

این روزها در حومه دهلی مردم پیرمردی را می بینند که مانند رهبر فقید و محبوب هند، ماهتما گاندی، لباس می پوشد، با سر تراشیده و کتابی و چوبی در دست در خیابان راه می رود و دیگران را موعظه دمی کند.

به گزارش انتخاب به نقل از تابناک، ماهش چاتورودی،63 ساله پیرمردی است که این روزها با شیوه لباس پوشیدن و آرایشی شبیه گاندی در هند معروف شده و حتی رویترز از او به عنوان گاندی دوران جدید یاد کرده است.

این که در هند مردم خود را به شکل گاندی آرایش کنند چیز جدیدی نیست. اما این سنتی است که معمولا هندی ها، و بیشتر دانش آموزان هندی، در روز تولد او انجام می دهند و با لباس های ساده گاندی، سر تراشیده و عینک و چوبی در دست در خیابان حاضر می شوند.

 این بار اما ماهش 63 ساله با نسخه ای از کتاب  باگاوات گیتا،یکی از مقدس ترین کتب هندوایسم در میان مردم ظاهر می شود و ادعا می کند که روح گاندی در کالبد او ساکن شده است و او را برای ادامه دادن کار پدر ملت فرستاده است.

+96
رأی دهید
-71

globalcitizen - گوتنبرگ - سوئد
کلّه رو خشک خشک می‌زنه؟؟؟ عجب روانی‌ یارو
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 13:40
TANBOORI - کاسکادا - بورکینو
هندی ها ملت خوبی نیستن در کل!
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 13:45
reza_karvan - وان - ترکیه
برایم خیلی عجیب است که می گویی ملت خوبی نیستند کمتر مردمی در دنیا به اندازه مردم هند با قناعت کنار بیایند مردم قانع و آروم برو خدا را شکر کند مادرت جای خوبی تو را به دنیا آورده
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 14:12
همون پنج ساله عاشق آلمان - میسور - هند
من هند رو دوست دارم و از زندگی کردن در هند لذت می برم
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 14:35
100ra - پیرانشهر - ايران
TANBOORI - کاسکادا - بورکینو. این تو هستی‌ که نه خوبی‌ نه بوی از آدمیت بردی. چرا چون هنوز هم یه آذری یا یه شمالی را کوچکتر از خودت میدونی‌ و اصلا آدم حساب نمیکنی‌.ولی‌ هندوستان با این همه مذاهب گوناگون و زبان جدا در کنار هم زندگی‌ میکنند ولی‌ امثال تو ( شما ) تا ایران هستی‌ خاک حسین عربو به سرت میزنی اینور آب امدی میگی‌ اصلا جّده اندر جدم مسیحی‌ بوده ولی‌ هندی همونی هست که با همون لباسش و لهجه انگلیسی حرف میزنه و مثل تو خودشو تنگ نمی‌کنه مثل یه سوسول. که افه بیاد. حالا میدونی‌ کی‌‌ها بدن و کی ها خوبن برو دنبال آش نذری و شله زرد. عقب افتاده.نبینم این دورو وارا از فرهنگ و برتری فک‌تو باز کنی‌ و جملاتی رو تایپ کنی‌.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 14:38
eddy59 - مونیخ - آلمان
جون مادرتون این چیزا رو نزارید فردا یکی میاد تو ایران میگه من خمینی ام حالا خر بیار بقالی بار کن.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 14:54
vahid.persian - شیراز - ایران
گور پدر گاندی و امثال گاندی...
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 14:57
poriyaye_vali - دوحه - قطر
یه داستانی از مهاتما گاندی رو یادم اومد..میگن یه روز گاندی سوار بر قطار بود ویه لنگه از دمپایی وی به بیرون از قطاردر حال حرکت می افته وگاندی به سرعت لنگه دیگر دمپاییش را به بیرون پرتاب میکنه ..یه نفر که کنار گاندی نشسته بوده از او میپرسه چرا این کار رو کردی؟؟گاندی میگه من که دیگه نمیتونم قطار رو متوقف کنم تا لنگه دمپایی رو که به بیرون افتاد پیدا کنم ..این لنگه دمپایی رو هم خودم به بیرون انداختم تا شاید اگه روزی روزگاری کسی از اینجا رد شد بتونه هر دو لنگه دمپایی رو پیدا کنه و ازش استفاده کنه!!!
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 15:03
مارتين - تگزاس - امریکا
هندی ها مردمان شریفی هستنند الکی نظر چرت پرت ندید.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 15:19
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
هدف از خلقت هندی چی‌ بود؟ اولین سوالم از خدا در روز معاد
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 16:43
paksan - آمریکا - آمریکا
پاکستانی ها و بنگلادشی ها که منشعب از ملت هند هستند به نظرم بدترین ملت دنیا هستند با اینکه مسلمان شدند و خیلی هم به قرآن و نماز اهمیت می دن ولی دزدی و خرید و فروش مال دزدی و کشتن آدم و دروغ گفتن و هر کار خلاف دیگه ای رو مثل آب خوردن انجام میدن انگار که تو اسلام همه کارهای خلاف آزاده فقط باید نماز بخونی و بچه هات رو بفرستی کلاس قرآن ولی این قرآن و نماز هیچ تاثیری در رفتار آنها نداره انگار اصلا مفهوم کاری که می کنند رو نمی دونن فقط باید مسلمان باشند؟!!!! هندی ها چون جمعیتشون خیلی زیاده تعداد قابل توجهی فقیر دارن و مردم فقیر در هر صورت دزدی و دروغ و خلاف می کنه و برای همینه که می گن فقر مادر فسادهاست در انسانها ولی پاکستانی ها با اینکه وضعشون هم خوبه مثلا در انگلیس بازم دستشون برسه همه کار می کنند و اصلا مهم نیست براشون و ظهر هم وامیستند واسه نماز .. و این بدبختی بده که طرف فقیر و بدبخت نباشه و دزدی کنه و .. هندی ها خیلی علاقه دارن مردم رو هدایت کنند یا رهبر باشند من یه خانومی رو می دیدم توی اتوبوس در منچستر هندی بود و با شدت و حرارت مردم رو به اعتراض دعوت می کرد.خمینی هم هندی زاده بوده
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 18:11
mobareze khamoosh - پردیس - ایران
tanboori فقط ایرانیها خوبن مخصوصا شیرازیها مگه نه؟
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 18:00
anti cleric - دوبلین - ایرلند
امام خمینی
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 18:38
نرگسس - بلخ - افغانستان
مگر می شود کسی به پای گاندی بزرگوار برسد!؟. به قول حافظ: نه هر که سر بتراشد قلندری داند!. من چیزی جدیدی ندارم به شما بدهم. عشق به همنوعان، تساهل و تسامح و عدم خشونت هم سن و سال کوه ها اند.. "گاندی جی".
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 19:01
faryade.abi - دوحه - قطر
زنده باشی پدر جان احسنت احسنت روح گاندی شاد
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:08
iraneazad64 - اراک - ایران
لطفا همینطوری درمورد ملتی قضاوت نکنید
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:11
Amjad khan - تورکو - فنلاند
TANBOORI - کاسکادا - بورکینو. بسیار افکار احماقانه ای دارید
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:22
ufo - وايله - دانمارك
vahid.persian - شیراز - ایران. کاکولطفااون اسم پرشین رو از اسم خودت پاک کن.چون پرشین نژاد پرست نیست.درود بر انسان وانسانیت.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:54
محبت خدا - ایران - ایران
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران , شیطان پرست تو اگر خدا رو میپرستیدی همچین سوالی به ذهن شیطانیت هم نمی اومد و میفهمیدی که خداوند هیچ خلقتی رو بی حکمت انجام نداده!!!!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:54
poriyaye_vali - دوحه - قطر
حتما مردم خوبی هستند که تعدادشون در اینجا "قطر"400هزار نفره ..وبیشترین خارجی ها در قطر هندی ها هستند وایرانیها تعدادشون به 15000نفر هم نمیرسه
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:54
محبت خدا - ایران - ایران
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران , شیطان پرست تو اگر خدا رو میپرستیدی همچین سوالی به ذهن شیطانیت هم نمی اومد و میفهمیدی که خداوند هیچ خلقتی رو بی حکمت انجام نداده!!!!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 20:54
Roj.dk - کوپنهاگ - دانمارک
هندی ها خیلی بهتر از بعضی ها هستن ، بهترن از همانهایی که هموطن دلپاک خود را بی خار و خر و یاغی خطاب می کنند ، سلام بر همزیستی هندیها ،،،،،، ننگ بر خود برتر بینی
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 21:14
Roj.dk - کوپنهاگ - دانمارک
هندی ها خیلی بهتر از بعضی ها هستن ، بهترن از همانهایی که هموطن دلپاک خود را بی خار و خر و یاغی خطاب می کنند ، سلام بر همزیستی هندیها ،،،،،، ننگ بر خود برتر بینی
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 21:14
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
هدف از خلقت خودت و خمینی کثیف چی‌ بود؟
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 21:42
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران/ هدف از خلقت هندیها این بوده که تو و امثال تو یاد بگیرند که میلیونها نفر با زبان ها و مذاهب و عقیده های مختلف کنار هم در کمال صلح و صفا زندگی میکنند و خدا پرست مزاحم گاو پرست نمی شه و افکارش را تحمیل نمی کند و گاو پرست همه کسی راکه مذهب دیگه ای داره به چشم انسان نگاه میکند و مذهب هیچکس دلیل بر برتری شخص نیست و تمام فرقه ها و مذاهب در شرایط یکسان در کنار هم زندگی میکنند, حالا تو بگو که هدف خدا از خلقت حسن و حسین و فاطمه چی بود؟
جمعه 10 آذر 1391 - 01:29
Ahmad Iraj - اتلانتا - امریکا
TANBOORI - کاسکادا - بورکینو:آره برادرهمه خوبی های جهان به ایرانیان رسیده درست؟ امامتاسفانه ازنظرت اینطوربرمیادکه خودت چندان انسان خوب نیستی چون همه به نظرت بدمیان!! ازخودراضی!!!
جمعه 10 آذر 1391 - 03:38
Labe karoon - شیین - نروژ
هدف ار خلقت هندیها این بود که انسان مسلمان نشودPERSIANSPIDER - مشهد - ایران
شنبه 11 آذر 1391 - 02:19
sepherdad - سیدنی - استرالیا
یه دوستی‌ خارجی بهم میگفت می‌خوای ملتی رو بشناسی ببین چطور با خودشون رفتار می‌کنن! یه خبر بود دیروز که یک همسایه توی هند یه دختر و مادر همسایشو کشته بود چون بش گفته بودن جلوی خانه ما دست شوی نکن!
یکشنبه 12 آذر 1391 - 18:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.