یونان از ارائه سوخت به نفتکش ایرانی خودداری کرد

یک شرکت یونانی از سوختگیری یک نفتکش ایرانی که با پرچم تانزانیا در ساحل یونان پهلو گرفته بود، جلوگیری کرد. این شرکت پس از اطمینان از تعلق این نفتکش به ایران هیچ‌گونه سوختی در اختیار آن قرار نداده‌است.
 

مسئولان شرکت "سکاوین" گفته‌اند که از سوختگیری یک نفتکش ‌ایرانی که با پرچم تانزانیا در حرکت بوده، جلوگیری کرده‌اند. این نفتکش با نام "بایکل" از روز دوشنبه در ساحل جزیره سایروس پهلو گرفته بوده است.
 
شرکت "سکاوین" یک شرکت سوخت‌رسانی به کشتی‌ها و ناوگان‌های دریایی، مستقر در یونان است. یکی از مسئولان ارشد این شرکت روز چهارشنبه (۲۸ نوامبر/۸ آذر) به خبرگزاری رویترز گفت: «ما تحقیقات اولیه‌ای را انجام دادیم تا مطمئن شویم که قانون را زیر پا نمی‌گذاریم. در نهایت از ارائه هر گونه سوختی به آنان خودداری کردیم زیرا در غیر اینصورت خلاف قانون به حساب می‌آمد. احتمالا این کشتی هم اینک ساحل یونان را ترک کرده است.»

این مقام مسئول شرکت "سکاوین" اضافه کرده است که این کشتی نفتی علیرغم داشتن پرچم تانزانیا متعلق به ایران بوده است. در همین حال گارد ساحلی یونان از وقوع این چنین حادثه‌ای اظهار بی‌اطلاعی کرده و هیچ ‌توضیحی در این رابطه ارائه نداده است.
 
به گزارش رویترز یکی از مسئولان شرکت ملی نفت ایران به این خبرگزاری گفته است که این حادثه غیرقابل منتظره نبوده است. این منبع آگاه بدون ذکر جزئیات بیشتر اضافه کرده است: «ما هرگز در اروپا سوخت نمی‌گیریم و می‌دانیم که شرکت‌های اروپایی به ما سوخت عرضه نمی‌کنند.»
 
بر اساس این گزارش، اطلاعات به دست آمده از رهگیری کشتی‌ها نشان می‌دهند که کشتی "بایکال" هم اکنون از ساحل یونان به سمت ترکیه در حرکت است. نفتکش "بایکال" پیشتر به اسم "بلوسوم" در آبها تردد داشته است.
 
در ماه اوت سال جاری مشخص شد که ۳۶ نفتکش ایران با ثبت دوباره در تانزانیا، با پرچم این کشور در آبهای آزاد تردد کرده و به این ترتیب تحریم‌های نفتی را دور زده‌اند. دولت تانزانیا در آن زمان اعلام کرد که از این اقدام ایران مطلع نبوده و از شروع تحقیقات در این زمینه خبر داد.
 
شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی اغلب کشتی‌های خود را در کشورهای دیگر به ثبت می‌رساند تا با استفاده از پرچم آنها در آب‌های بین‌المللی رفت و آمد کند. از حدود دو سال پیش و با تشدید تحریم‌ها علیه ایران محدودیت‌های اعمال شده شامل اینگونه شناورهای نیز می‌شود.

+90
رأی دهید
-37

1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
ملت ایران از شما یونانیان کمال تشکر را دارد چون ملت حسابش از دولت جدا هست.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 02:30
naderan - یوتوبوری - سوید
مردم بلند بشید دنیا حمایتان میکند.تا دیر نشده امروز وقت شماست.تمام دنیا منظر شماست
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 05:57
STING68 - گنبد - ایران
دارو رو چرا دارید تحریم میکنید
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 09:10
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
یونان و قبرس از حامیان رژیم در اتحادیه اروپا بودند، لوبی گری رژیم در اتحادیه اروپا در باره حقوق بشر با این دو کشور بود قبرس هنوز ادامه می‌دهد
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 09:18
jimy110 - رم - ایتالیا
همین ایران بود که کشتیهای اینها رو از دست دزدان دریایی تجات داد . اما از دولتهای سفاک غربی انتظاری بیشتر نمیرود
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 09:51
be_pa.khaste - هارلم - هلند
ببین به چه فلاکتی افتادن که مجبور شدن از پرچم کشور ها
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 10:23
hasa_bayo - بیرمنگام - انگلستان
شهر شلوغ میشه غورباقه هم هفت تیر میکشه این یونانیای فقیر نون شب نداره مملکتشون حالا اینا هم واسه ما ناز میکنند. خشایار شاه وقتی واسه جنگ رفته بود یونان این بد بختا طلا تو اون زمان به عمرشون ندیده بودند تو حیرت مونده بودند چرا سرباز های ایرانی دستبند طلا دارند.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 10:18
KARKAS - اصفهان - ایران
آدم ساده چرا چرت میگی‌
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 11:50
بت شکن - مونترال - کانادا
گنبد-ایران، شما نظر می‌دهید یا مزه میپرانید؟؟ آن‌ها اگر دارو را تحریم کرده اند دشمن هستند، دولت خدمتگزار تو چرا برای واردات لوازم آرایشی‌ ارز مرجع میدهد اما برای واردات دارو ارز آزاد؟؟؟ لوازم آرایشی واجب تر است یا دارو و یا تخصیص دادن ارز دارو برای وارد کردن ماشین‌های لوکس؟؟ وانگهی مگر اربابت تحریم‌ها را "کاغذ پاره نخواند" مگر اربابانت نمیگفتند که تحریم‌ها آن‌ها را واکسینه و خود کفا کرده؟؟ چرا هنوز نتوانسته اند یک داروی بیهوشی با استاندارد امروز بسازند که مجبور نشوند از روش بیهوشی ۲ دهه قبل استفاده کنند؟ یک کمی‌ هم اندیشه کردن ضرر؟؟
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 13:17
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
STING68 - گنبد - ایران- باز تو دهان باز کردی؟ آخه نادان، اصلا می‌فهمی چی‌ میگی‌؟
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 14:59
STING68 - گنبد - ایران
بت شکن ..................با نظرهات کاملا موافقم ولی شما چرا نیمه لیوان رو فقط میبینید ؟؟؟....................تحریم دارو با همین تحریم های به اصطلاح هوشمند شروع شده
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 19:00
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
hasa_bayo - بیرمنگام - انگلستان دوست عزیز شما از روی چه منبع تاریخی این سخنان را میگین؟ درسته در حال حاظر یونان اقتصاد ضعیفی داره ولی در زمان جنگهای ایران و یونان . یونان رقیب بزرگ ایران به حساب می امد و از نیروی دریایی منسجم و با قدرتی بر خوردار بود و 3 جنگ ایرانیان با اسپارتها 2 جنگ را ایران مغلوب و شکست خورد و میدانید که در اخر اسکندر ایران را گرفت و ایران به دست سلوکیان افتاد......
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 17:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.