پیشنهاد زیباکلام:کلاس تربیت فرزند مرتضوی درسیما و نگاه بروجردی در چشم مادر بهشتی!

صادق زیباکلام در یادداشتی با عنوان «روی بدن ستار بهشتی آثار کبودی مشاهده نشد» در نگاه پنجشنبه نوشت:

«...بعد از آنکه شنیدم مسوول کمیته‌ای که از جانب مجلس مامور رسیدگی به موضوع مرگ ستار بهشتی شده بود اعلام کرد که هیچ علامت مشکوک و شبهه‌ناکی بر روی بدن وی دیده نشده یاد کهریزک افتاده و توضیحات مسوولان در آن مقطع در قبال کشته شدن محسن روح‌الامینی، امیر جوادی‌فرد و نفر سوم. یادم آمد که جناب سعید مرتضوی در مورد علت مرگ محسن روح‌الامینی گفته بود که قبل از آورده شدن به بازداشتگاه کهریزک او دچار بیماری مننژیت شده بوده بنابراین در کهریزک اتفاقی برای وی نیفتاده بود و مشکل در این بوده که قبل از آمدن به کهریزک دچار بیماری عفونی شدید بوده است.


حرف‌های علاءالدین بروجردی هم در مورد نبودن و دیده نشدن هیچ آثار ضرب و جرحی بر روی بدن ستار بهشتی مرا بی‌اختیار به یاد حرف‌های سعید مرتضوی در تیرماه سال 88 انداخت. نمی‌دانم سعید مرتضوی و مسوول کمیته، فرزندان جوان دارند یا خیر؟ البته آنها توانسته‌اند فرزندان‌شان را درست‌تر تربیت کنند که سر از بازداشتگاه، زندان و کهریزک درنیاورند. مشکل نه در بازجویان ستار بهشتی است، نه در مسوولان بازداشتگاه کهریزک. مشکل در نحوه درست تربیت نکردن پدر و مادرهایی است که فرزندان‌شان را بی‌دقت و سرسری بار می‌آورند و در نتیجه آنها سر از بازداشتگاه و زندان درمی‌آورند. بنابراین اگر هم مسوول کمیته و سعید مرتضوی فرزندانی هم‌سن و سال ستار بهشتی، محسن روح‌الامینی و جواد امیری‌فرد داشته باشند آنها را طوری تربیت کرده‌اند که سر از زندان و بازداشتگاه درنیاورند.


چقدر خوب می‌شد که سعید مرتضوی و مسوول کمیته در تلویزیون ظاهر می‌شدند و به خانواده‌ها چگونگی تعلیم و تربیت فرزندان پسر را در جمهوری اسلامی ایران می‌آموختند که مثل فرزندان آنان صالح و درستکار باشند. البته هنوز هم دیر نشده و آقای بروجردی می‌توانند به مادر ستار بهشتی برای فرزندان کوچکی که دارد یا برای بزرگ کردن نوه‌اش که از ستار بهشتی باقی مانده راهنمایی‌هایی بدهد. منتها آقای بروجردی باید قبلش متحمل یک زحمت کوچک بشود؛ در تخم چشم‌های مادر ستار بهشتی نگاه کند و بگوید من جنازه رشید پسرت را دیدم و هیچ آثار کبودی یا مشکوکی بر روی بدن او نبود. احتمالا پسرت به مرگ طبیعی فوت شده و به احتمال بیشتر اگر دستگیر هم نمی‌شد و شب در کنار همسر و فرزندش سر بر بالین گذاشته بود باز هم فوت می‌شد. بعد که در چشمان آن زن نگریست و آن جملات را ادا کرد آن وقت سروقت تعلیم و تربیت پدران و مادران برود که چگونه فرزندان‌شان را تربیت کنند که سر از بازداشتگاه و زندان و کلانتری درنیاورند...»

+311
رأی دهید
-12

ghafas - مشهد - ایران
هم صادق و هم زیبا کلام ..بزرگمردا که تویی
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 10:48
alavi2000ca - استکهلم - سوئد
در شوره زار روشنفکری که حکومت ضّد بشری ایجاد کرده، زیباکلام غنیمت است. متأسفانه ایشان اطلاع ندارند که قهرمان ستار بهشتی‌ مجرد بود!
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 11:17
بت شکن - مونترال - کانادا
آفرین، درود بر شما! البته نیازی هم نیست که در صدا و سیما کلاس تعلیم و تربیت بگذارند چون صدا و سیما به اندازه کافی‌ خودش با کلاس هست!!!! همان که در دانشگاه کهریزک و دانشکده فتا تعلیم و تربییت میشوند کافیست!!
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 11:32
sama128 - شیراز - ایران
علاء الدین بروجردی برای حفظ جاه و مقام و دوزار پول مادر و زن خودش را هم میفروشه این کمترین کاری هست از یک رذل کثیفی مثل علاء الدین بروجردی - کثیف ترین آدم در روی زمین البته یکی از 100000000 کثیفی که فقط و فقط در جمهوری اسلامی ایران یافت میشوند
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 11:14
hassan5 - تهران - ایران
تمام مسئولین نظام قدرت اینرا دارند که در چشم هفتاد میلیون ایرانی نگاه کرده و در موارد اقتصادی سیاست جهانی و جنگ سوریه و عراق وتورم ایران و رفاه مردم وفروش نفت و پر بودن صندوق ارزی کشور و زندگی کردن زندانیان در بهترین سوئیت وهزاران مسئله دیگر بگویند که اوضاع ایران عالی است..لابد میپرسید چرا این دروغ های شاخدار را میتوانند بگویند؟؟؟؟جواب چون حـ... هستند
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 11:47
دل سوخته - اریزونا - امریکا
حکومت اسلامی که فعلا توی ایران هست اینقدر و کثیف هست که بخاطر از دست ندان مثلا قداست خودش هر عیر واقعی رو واقعی و هر جنایتی را عین عمل درست جلوه می دهد همین علا الدین بروجردی یکی از ارکان اصلی اختلاس 3000 ملیارد ی بود ولی بخاطر حفظ آبروی نداشته نظام اسم خیلی ها برده نشد و دلیل ندیدن آثار کبودی روی بدن زنده یاد ستار بهشتی دقیقا مثل ندیدن اسم بروجردی که از نفرات اصلی اختلاس بوده . ولی خدا جای حق نشسته و تمام کارها و دروغ های شاخدار را می بیند و چنان مرگ بدی گربانشونو میگیره که حتی نزدیکانشون با کراهت دست به جسدشون بزنن و یا عزیزانشون به مرگ بدی دچار می کند امیدوارم پسر این بیشرف بروجردی هم به یکی از مرگهای بد گرفتار بشه .
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 12:18
nightman - تهران - ایران
قشنگ بود
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 14:31
wpcdez - تهران - ایران
این کلام امام حسین است اگر دین ندارید لااقل آزاد مرد باشید ایام عاشوراست بهتر نیست مرد و مردونه به همه حقیقت را بگویید و عاملان را مجازات کنید و از خانواده آن بزرگوار دلجویی کنید .
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 15:04
فريادزيره آب - اهواز - ایران
اینوباید مسیح پسرمریم ومرید و لندن بروتهر ویکی دیگه بود اسمشو یادم رفت ؛بگذریم اینا که اسم بردم بایدتکرار کنن و بگن که ستار به مرگ طبیعی مرده(اگه مرد باشن)
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 22:43
امرزش - ارومیه - ایران
این زیبا کلام حقا که کلام زیبایی دارد اسمش برازنده کلام و سخنش هست.
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 06:20
مانفرد - ایران - ایران
sama128-شیراز-ایران*** آماردادنت منو کشته کل جمعیت ایرانیهای دنیا هم از این آمارت کمتر میزنه .چه کردی با ما کاکو؟ همه رو با یه چوب روندی رفت.به نظرم حداقل 40 میلیون نفر اشتباه آمار دادی
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 11:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.