سیل در برازجان چهار قربانی گرفت

رسانه‌های داخلی ایران از غرق شدن دو کودک در گودال آبی در شهرستان برازجان خبر دادند

مقامات استان بوشهر روز سه‌شنبه، هفت آذر اعلام کردند که بر اثر جاری شدن سیل در شهرستان برازجان از توابع دشتستان، چهار تن کشته شدند.
 
غلامحسین خسروی، فرماندار دشتستان به خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت: «یکی از این قربانیان بر اثر برق گرفتگی و سه نفر دیگر در پی سقوط در آب جان خود را از دست دادند.»
 
شهرستان جنوبی برازجان، واقع در ۶۵ کیلومتری بوشهر در روزهای اخیر شاهد بارندگی‌های شدیدی بوده است. این شهر در مسیر شش رودخانه فصلی قرار دارد که در فصل بارندگی به‌طور معمول طغیان می‌کنند.
 
به گفته فرماندر دشتستان، سیلاب شب گذشته به بخش‌های دیگر دشتستان از جمله آبپخش، شبانکاره و سعدآباد نیز خسارات فراوانی وارد کرد.
 
به گفته آقای خسروی، در بخش‌هایی از شهرهای برازجان، آبپخش و شبانکاره خانه‌های مردم دچار آب گرفتگی شد. همچنین چندین دستگاه خودرو آسیب دید و به مزارع کشاورزی هم خساراتی وارد شد.
 
رسانه‌های داخلی ایران دوشنبه نیز از غرق شدن دو کودک در گودال آبی در شهرستان برازجان خبر دادند.
 
خبرگزاری فارس به نقل از فرمانده انتظامی دشتستان نوشت، این دو کودک که از مهاجران افغان بودند به هنگام بازی در اطراف خانه خود داخل گودالی که در پی بارندگی‌های چند روز اخیر پر از آب شده بود، سقوط کردند و در نهایت غرق شدند.
 
سرهنگ داوود محمدزاده گفت: «اجساد این دو کودک شامگاه یکشنبه زیر پل واقع در خیابان جمهوری اسلامی برازجان در گودالی پر از آب کشف شد.»
 
شدت گرفتن بارندگی‌ها در روز گذشته همچنین باعث ریزش کوه در مسیر برازجان – شیراز و یک‌طرفه شدن مسیر شد، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که این مسیر دوباره گشوده شده است.
 
فرماندار دشستان دراین‌باره اظهار داشت: «هم اکنون همه راه‌های اصلی به استان‌های خوزستان و فارس باز است و تنها در یک نقطه از پل کلل تردد با احتیاط و کندی صورت می‌گیرد.»
 
غلامحسین خسروی گفت: «شب گذشته همه امکانات امدادرسانی شهرستان برای نجات جان مردم، تخلیه آب از منازل و باز نگه داشتن راه‌های ارتباطی به کار گرفته شد و تعدادی از ساکنان خانه‌هایی که دچار آب گرفتگی شده بودند در مکان‌های اضطراری اسکان یافتند.»
 
او افزود: «پاکسازی حوزه‌های شهری و روستایی، برآورد خسارات زمین‌های کشاورزی و برطرف کردن برخی از مشکلات تاسیسات آب و برق و مخابرات از صبح امروز آغاز شده است.»
 
به گفته فرماندار دشتستان، مدارس این منطقه امروز تعطیل اعلام شده است.
 
شهرستان دشتستان بیش از ۲۳۰ هزار تن جمعیت دارد. بزرگ‌ترین بخش آن نیز برازجان با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت است. برازجان بر سر راه ارتباطی و بازرگانی شیراز به بوشهر و در ارتفاع ۸۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

+32
رأی دهید
-23

حسین43 - بوشهر - ایران
کشته ها 15نفر بود نه 4 نفر
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 05:24
hallaj - شیراز - ایران
برازجونی ها یا خودشون خودشونو می کشند یا طبیعت بر آنان سخت می گیرد که البته مورد اولی بیشتر اتفاق می افتد
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 07:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.