تفاهم‌نامه حوزه علمیه و وزارت ورزش: روحانیون در کنار تیم‌های ملی

تفاهم‌نامه حوزه علمیه و وزارت ورزش: روحانیون در کنار تیم‌های ملی

مهدی رستم پور

با گسیل ۷۰ روحانی به عنوان مبلغ مذهبی به استادیوم آزادی در روز بازی تیم ملی فوتبال ایران، فصل تازه‌ای از فرهنگ‌سازی دولتی در ورزش ایران آغاز شد.
 
اگر تاکنون نمایندگان حراست وزارت ورزش در مسافرت‌های برون‌مرزی کنار تیم‌های ملی بودند، از این به بعد قرار است نمایندگان حوزه علمیه نیز مانند نماینده حراست، کاروان‌های ورزشی اعزامی به خارج از کشور را همراهی کنند.
 
موج حضور روحانیون در ورزش، از حضور آنها در ورزشگاه‌ها آغاز شد. مدیرکل امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و امور جوانان دلیل حضور روحانیون در ورزشگاه و محل برگزاری مسابقات را «گفت‌وگو، مذاکره، پرسش و پاسخ و مشاوره با جوانان» عنوان کرده است.
 
پس از حضور گسترده چهره‌های سیاسی و نظامی در فوتبال ایران، حالا روحانیون نیز با شعار فعالیت فرهنگی رسماً وارد فضای این رشته پرطرفدار می‌شوند. پیش از این معروف‌ترین روحانی فوتبال حجت‌الاسلام علیپور بود و همواره خبرساز در ستاد منشور اخلاقی.
 
حضور مبلغان روحانی در استادیوم آزادی، طبق گزارش خبرگزاری مهر، نتیجه تفاهم‌نامه‌ای است که بین حوزه علمیه و وزارت ورزش امضا شده تا مبلغان مذهبی حضوری مداوم در مسابقات باشگاهی و ملی داشته باشند و از این راه به «سوالات و شبهات تماشاگران درباره مسائل اخلاقی، دینی و اجتماعی» پاسخ دهند.
 
شهرآورد استقلال و پرسپولیس در این فصل از لیگ بر‌تر همچنین بازی ایران مقابل کره جنوبی از جمله رویدادهایی است که آنها تاکنون پوشش داده‌اند. بازی اول با حضور ۲۵ روحانی و دیدار تیم ملی نیز با حضور ۵۰ روحانی برگزار شد.
 
طبق گفته مقام مسئول در وزارت ورزش، جوانان برای گرفتن مشاوره از روحانیون محدودیتی ندارند و در رقابت‌هایی که تاکنون با حضور آنها برگزار شده «روحانیون و جوانان درک شفاف، روشن و صمیمانه‌ای از یکدیگر پیدا کرده‌اند».
 
استادیوم آزادی همچنین میزبان کارگاه مشاوره ازدواج بود که توسط این روحانیون برپا شده است. غیر از حضور پررنگ روی سکوهای استادیوم آزادی، پست معاونت فرهنگی باشگاه‌ها نیز جای دیگری است که حضور روحانی‌های فوتبالی در آن پیش‌بینی شده است. قبل از این هم حجت‌الاسلام مالک، مشاور فرهنگی باشگاه استقلال، و حجت‌الاسلام سعید کرمی به عنوان مشاور فرهنگی باشگاه پاس همدان در این سمت‌ خبرساز بوده‌اند.
 
آشنایی حجت‌الاسلام مالک با استقلال به این نحو بود که در پی درگذشت مادر مدیرعامل سابق استقلال، نماز میت را اقامه کرد و پس از آن وارد این مجموعه شد و عزل و نصب مکرر مدیرعامل‌ها نیز منجر به جدایی او از این تیم نشد.
 
در همین حال مدتی بین بازیکنان استقلال و خبرنگاران نزدیک به این باشگاه، پیامک‌های طنز فراوانی درباره تغییر اتومبیل و وضعیت مالی این روحانی پس از نزدیک شدن به باشگاه استقلال رد و بدل می‌شد.
 
حالا خبرگزاری مهر از امضای تفاهم‌نامه‌ای جدید درباره حضور روحانیون در تیم‌های ملی خبر داده است. حجت‌الاسلام نبوی پس از دیدار با معاون فرهنگی وزارت ورزش از امضای این تفاهم‌نامه‌ خبر داده و گفته است که بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است مبلغان حوزه علمیه به عنوان مشاور فرهنگی همراه با کاروان‌های ورزشی تیم‌های ملی به مسابقات برون‌مرزی اعزام شوند.

+25
رأی دهید
-124

Azadikhah - تكسل - هلند
احتمالا آخوند زیاد اوردند ۷۰ نفرشو دادند برأی بخش ورزش!
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 17:53
kobalt - کرج - ایران
چه اقدام پسندیده ای تخصص این آیات عظام در پای چپ وراست بر اهل بصیرت پوشیده نیست واین در ضربات ایستگاهی و پنالتیجات منشا خیر خواهد بود چنانکه در کتاب التفسیر الکرة القدم نوشته شیخ حاج میرزاپشم الدین چمن خوار جلد 5000در این باب به تفصیل سخن رفته.
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 18:17
mehr47 - تهران - ایران
ترا خدا از برادران آخوند تقاضا کنید حالا که یه سر به ورزشگاه ها میزنن این توالت دستشوئی را هم یه حالی بدن. همچین برق بزنه ها مثل .....
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 18:23
datis - سن دیگو - امریکا
واقعا خنده‌داره، تصور عمامه‌ها وسعت تماشاچی‌های فوتبال، بد از یک مدتم میگن ریشه فوتبالیستا باید یک وجب باشه، کم‌کم حکومت طالبانی داره خودشو نشون میده خاک تو سر
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 18:37
ehsanusa - تهران - ایران
در ایران 8000 پزشک بیکار وجود دارد، ولی یک آخوند بیکار نداریم !!!
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 19:00
mohammad.avaz - تهران - ایران
خاک بر سر وزارت ورزش ایران که تا کیده شده که باید توی چه زمینه‌ای هم از آخوندها اجازه بگیرند:))) خاک بر سرتون
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 20:37
robinsson77 - استکهلم - سوئد
پس طرح اشتغال زایی احمدی نژاد این بود!!! البته میشه گفت طرح آشغال زایی !
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 21:14
mo.ho - تهران - ایران
به نظر من اگه آخوند اضافه آوردن،ببرنشون تو نایت کلای و دیسکوهای بلاد کفر تا تبلیغات مذهبیشونو انجام بدن!!!!!!!
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 21:19
arash shirazi - بروکسل - بلژیک
همینو کم داشتیم که آخوند کنار تیم ملی باشه،پس دیگه از فردا مدال آوردن تعطیله
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 21:25
paya55 - چیچست - ایران
kobalt - کرج - ایران. حال کردم بخدا...
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 22:46
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
یعنی اعصاب دیگه واسه ورزشکارا نمیمونه. همه تیمای دنیا با خودشون روانشناس میبرن ما مفت خور.رسما خداحافظ جام جهانی
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 21:43
Caroline - تهران - ایران
دادیم به خود نوید کآگاه شدیم؛ . پیروز در انقلاب ِ دلخواه شدیم. شه رفت و امام آمد و.. دیدیم دریغ . کز چاله در آمدیم و در چاه شدیم!
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 22:32
همایون خدای صبر - اسلو - نروژ
گل بود به سبزه نیز آراسته شد. همین یکی رو کم داشتیم
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 23:16
ایران آزادمن - تهران - ایران
این دیگه آخرشه . عین ویروس به همه جا میزنن و این بخاطر پر رویه زیادی که موقع طلبگی تو فیضیه ( بشکه ) یاد میگیرن .
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 23:20
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
بد بخت شدیم.
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 03:31
compatriot - تورنتو - کانادا
لابد از ترسشون هم پیش هم میشینن مبادا کتکه را بخورند. مثل قارچ دارند همه جا پخش میشوند.
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 04:48
پهلوون مفرد - كلن - المان
این بی‌حیاهای ورپریده چه عکس بی‌ناموسی انداختن، فکر نکردن ممکنه زن و بچه ببینه. حاج‌آقا کناریه دست توی دست جوون مردم لم داده، حاج‌آقا وسطیه هم خیرِ سرش گیج‌گاهش‌رو اسیر گرفته!....
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 05:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.