پهلوگیری دوباره دو ناو جنگی ایران در سودان

همزمان با انتشار خبری در خبرگزاری دولتی سودان، سونا، مبنی بر برنامه دو کشتی ایرانی برای پهلوگیری دوباره در روز جمعه این هفته در یک بندر سودان، سخنگویان وزارت خارجه آمریکا و ارتش اسرائیل در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» گفته‌اند که ایران از مسیر سودان تلاش برای افزایش ارسال موشک‌های دوربرد و سایر سلاح‌ها به غره را افزایش داده است.
 
الصوارمی خالد سعد، سخنگوی ارتش سودان، روز دوشنبه به خبرگزاری سونا گفت که دو کشتی ایرانی روز جمعه به منظور سوخت‌گیری و «تامین تدارکات» در «بندر سودان» در کناره دریای سرخ پهلو خواهند گرفت.
 
ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با «سی‌ان‌ان» ضمن محکوم کردن آنچه «تلاش‌های ایران برای مسلح کردن دوباره حماس با موشک» نامید، اعلام کرد که بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل صادرات هرگونه سلاح توسط ایران ممنوع است.
 
به‌گفته وی، ایران در حال جستجوی «راه تازه‌ای» برای مسلح کردن حماس با موشک‌های دوربرد و سایر تجهیزات است. هفته گذشته اسرائیل و حماس بعد از یک درگیری خونین ۸ روزه به توافق آتش‌بس دست یافتند.
 
گزارش «سی‌ان‌ان» بر اساس گفته‌های مقامات اسرائیل و آمریکایی می‌نویسد که بندر عباس ایران هم اکنون زیر ذره‌بین ماهواره‌های جاسوسی آمریکایی و اسرائیل قرار گرفته است. «مقامات اسرائیل و آمریکا گفته‌اند که مسیر کشتی‌های ایرانی بندر عباس به دریای سرخ و از آنجا به بندر سودان است.
 
به نوشته این گزارش، برخی از قطعات موشک از طریق زمینی به صحرای سینا قاچاق شده و از آنجا از طریق تونل به غزه برده می‌شود، برخی کشتی‌ها هم با کمی اختلاف مکان به سمت شمال پهلوگیری می‌کنند و محموله‌های کالا پس از تخلیه از طریق صحرای سینا و تونل به غره برده می‌شود».
 
مقامات آمریکایی و اسرائیلی گفته‌اند که ایران در صدد است که چندین مسیر جداگانه را برای قاچاق به غزه باز نگه دارد.
 
آویتال لایبویچ، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز همزمان طی مصاحبه‌ای با این رسانه آمریکایی گفته است که بعد از صلح اسرائیل و حماس، مقامات ایران تلاش برای مسلح کردن دوباره غزه را شدت بخشیده‌اند و هرچه بیشتر برای ارسال موشک به حماس تلاش می‌کنند.
 
مقامات اسرائیل می‌گویند که مسدود کردن کامل صدها تونلی که از صحرای سینای مصر به غزه کشیده شده است، ناممکن است.
 
اوایل ماه گذشته، یک هفته پس از آنکه سودان انفجار تاسیسات اسلحه‌سازی «یرموک» در خارطوم، پایتخت سودان، را کار اسرائیل دانست یک ناوگروه ایرانی در در بندر سودان پهلو گرفت.
 
نیروی دریایی ایران در آن زمان اعلام کرده بود این ناوگروه متشکل از ناو هلیکوپتربر خارک و ناوشکن شهید قندی است که «با هدف اعلام پیام صلح و دوستی برای کشورهای همسایه و برقراری امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی درمقابل پدیده شوم تروریسم دریایی به آب‌های آزاد اعزام شده است.»

+64
رأی دهید
-29

karkas - اصفهان - ایران
هئّ گفتین حمله می‌کنیم به ایران چی‌ شد فجر ۵و۶ نوش جان کنید
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 23:36
STING68 - گنبد - ایران
بمب اتم اونم 800 تا حق مسلم پادگان اسرائیل هست......................ولی واقعیات تلخ مردم بی دفاع و در محاطره فلسطین باید به هر طریقی که شده توسط رسانه های خبری پر بیننده امریکایی و اروپایی سانسور و تحریف بشن که مبادا در کشوری مردمی علیه رژیم اشغالگر اسرائیل شعار بدن.........................فلسطین نبض حقوق بشر در خاورمیانه هست
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 00:52
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
تنها جای که راهشان میدهند همین کشورهای گشنه که عوض کمک غذایی ناو جنگی میفرستی؟ بابا امام تونو شکر؟
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 03:46
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
STING68 - گنبد - ایران. --( 1 )-- فرق اسرائیل با جمهوری اسلامی در این است که ؛ جان حتی یک شهروند اسرائیلی برای دولت اسرائیل اهمیت دارد!, و برای آن ارزش قائل هستند !، ولی‌ در حکومت جمهوری اسلامی تنها چیزی که اصلا اهمیت ندارد جان ملت ایران است !، جمهوری اسلامی ملتش را سرکوب می‌کند زندانی می‌کند شکنجه می‌کند تجاوز می‌کند و فله‌ای جوانان ایرانی را اعدام میکنند ، و در برخی‌ موارد حتی جنازه فرزندانشان را به مادران داغدیده‌شان نمیدهند !،، آقای محترم چگونه رژیمی که به ملتش رهم نمیکند ، انتظار داری آن ملت از رژیم و حکومتش دفاع کند ?!،، اشتباه شماها در این است که ملت ایران را فقط همان جمعیت ۱ یا ۲ میلیونی بسیجی‌ و پاسدار جیره خار می‌بینید !، یعنی ۷۳ میلیون جمعیت دیگر ایران از نظر رژیم جمهوری اسلامی به حساب نمیایند !، و قبول کن که این دوام نخواهد آورد دیر یا زود دیکتاتورهایی که ملت خود را سرکوب میکنند شکست خواهند خورد!, این را تاریخ نشان داده است اخی جان !،، بی‌ خودی نیست که آقای محسن رضایی گفت باید با مردم آشتی‌ کنیم و دوباره دل‌ مردم را بدست بیاوریم !، .....>>>
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 04:20
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان
STING68 - گنبد - ایران. --( 2 )-- معنی این هرف را می‌فهمی ؟، یا اینکه فردا به او هم میگویید جاسوس موساد یا سیا ؟؟!!، اگر ایرانی هستی و آخوند نیستی‌ ؛ پس کمی‌ به خود آئید که این نیز بگذرد و در تاریخ فقط سیاهی ماند!,, اختلاس‌های میلیاردی و رانت خواری‌های عظیم و دزدی‌های کلان را آخوندها و آقازاده‌هایشان میکنند و بچه‌هایشان را با بورسیه‌های دولتی میفرستند به آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان تحصیل کنند و من و شما را میفرستند گوشت دم توپ و گلوله !!، حـ...‌ای هستند این آخوندها که دومیشون نیست !،، من و توی بدبخت را اینجوری توی این سایتها میاندازند به جان همدیگر که سرگرم شویم !، هر چند که شما لااقل بابت این کارها ساندیسی و مواجبی دریافت میکنی‌ ؛ ما که همان هم گیرمان نمی آید !، ولی‌ خوشحال هستیم که عزت و شرف مان را به خاطر یک پاکت ساندیس نفروختیم و طرفدار ملتمان باقی‌ ماندیم !
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 04:22
exam292 - تهران - ایران
modire behesht - هایدلبرگ - آلمان: چقدر سنگ این رژیم جعلی رو به سینه میزنی؟!!! صهیونیسم ها شدیدا نژادپرستند... لذا خیلی خودت رو مفت خرج نکن...
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 13:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.