بروز عوارض جسمی برای کارکنان یک مرکز هسته‌ای در اصفهان

کارخانه یو.سی.اف اصفهان

رئیس اورژانس ایران گفته است که برای کارکنان کارخانه پردازش اورانیوم اصفهان (یو.سی.اف) "عارضه هایی" به وجود آمده، اما مشخص نکرده که این موضوع مربوط به چه زمانی بوده است.

دکتر غلامرضا معصومی روز سه شنبه ۷ مهر (۲۷ نوامبر) در گفت و گو با خبرگزاری مهر، با اشاره به "مشکلاتی که ممکن است برای ساکنان مجاور مراکز هسته ای" ایجاد شود، گفت: "برای کسانی که در منطقه بوده اند، مثلا یو.سی.اف اصفهان، عارضه هایی پیش آمده که تحت درمان قرار گرفته اند".
او در عین حال تأکید کرد: "هنوز اتفاقی در خارج از محیط های خاص اتمی نداشته ایم".

آقای معصومی گفت که تمام واحدهای اورژانس در ایران باید برای مقابله با حوادث هسته ای آمادگی پیدا کنند و آموزش ببینند.

یک منبع آگاه به بی بی سی فارسی گفت که بیشترین مشکل در کارخانه پردازش اورانیوم اصفهان ناشی از وجود گاز فلورید هیدروژن در محیط است و تعداد اماکنی که در آنها تشعشع هسته ای بیش از حد مجاز باشد در این کارخانه زیاد نیست.

به گفته این منبع که خواست هویتش محفوظ بماند، تنفس گاز فلورید هیدروژن در مواردی به بروز مشکلات تنفسی در تعدادی از کارکنان این کارخانه منجر شده است.

حمید اسماعیلی، رئیس اورژانس اصفهان حدود دو ماه پیش گفته بود که با توجه به حضور صنایع هسته ای در این استان، نخستین اورژانس هسته ای ایران در این استان راه اندازی خواهد شد.

کارخانه پردازش اورانیوم اصفهان در ماه ژوئن سال ۲۰۰۶ میلادی کار خود را آغاز کرد.

در این کارخانه کیک زرد به گاز هگزا فلورید اورانیوم تبدیل می شود که خوراک اصلی مراکز غنی سازی ایران است.

+77
رأی دهید
-29

alborzi - کرج - ایران
مبارک باشه !
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 15:39
mortimer - اصفهان - ایران
چیزی که عوض داره،گله نداره...این فقط آغاز هدایای نیروگاه های اتمی برای مردمی است که می گویند "انرژی هسته ای حق مسلم ماست".ایران از هر کشور دیگه ای که بگی پتانسیل بیش تری برای تولید برق از راه های سالم(یا بسیار سالم تر) مثل انرژی باد و خورشید داره.نیروگاه اتمی دیگه خریدار نداره.
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 16:07
Negah* - فرانکفورت - المان
این خبر تازه نیست من ۳ ساله پیش توسط یکی‌ از پزشکان ایرانی‌ شنیدم
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 17:28
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
به درک.
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 17:37
دل سوخته - اریزونا - امریکا
کشور ژاپن بعد از مشکلی که واسه یکی از نیروگاه های کشورشون پیش اومد با این همه که توی جهان از نظر غلمی حرف اول را میزنن عاجز شدن جلوگیری از نشت اشعه هسته ای و سران کشور ژاپن به مردمش قول داد تا چند سال آینده تمام نیروگاه های هسته ای خودرا جمع میکنه که آسیب کمتری به مردمش وارد بشه .حالا این بی شرف های مملکت ما دارن توی مغز ملت فرو میکنن که انرژی هسته ای حق ماست در صورتی که این دروغگوهای مملکت ایران فقط انرژی هسته ای را واسه دست یابی به سلاح اتمی میخوان نه چیزی دیگه چون دستیابی به سلاح اتمی چند سالی دیگه بقاء حکومت را ادامه میده و تنها هدفی که دارن همین هست نه موضوع دیگه
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 19:45
pesare_tanha - تهران - ایران
جناب dracula-ترانسیلوانیا-رومانی اگر برای یکی از اعضای خانواده شما هم چنین اتفاقی احیانا بیفته میگی به درک؟؟گاها باید به شعور بعضیها شک کرد!!
‌چهارشنبه 8 آذر 1391 - 15:15
bakhtiyar - شیراز - ایران
برنیاید ز بز و بزمجه خرمن کویی.کاربر عهده گاو نر و مرد کهن است
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 08:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.