قائم مقام اعتماد ملی: اصلاح‌طلبان باید به نتیجه‌ای واحد در انتخابات برسند

رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی

رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتماد ملی، گفته است که اصلاح‌طلبان باید با تبادل نظر در نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، «به نتیجه‌ای واحد در انتخابات برسند».

آقای منتجب‌نیا در گفت‌وگو با ایلنا از شرکت اعضای حزب اعتماد ملی در همایش شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خبر داده است.
 
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دوره آینده نجفقلی حبیبی، سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، اعلام کرده که قرار است گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب روزهای ۲۷ و ۲۸ دی ماه مجمع برگزار کنند.
 
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شامل احزاب و تشکل‌های عمده اصلاح‌طلب ایران است که با هدف تصمیم‌گیری مشترک و نحوه عملکرد این جریان سیاسی تشکیل شده است.
 
آقای منتجب‌نیا با اشاره به این که «کار تشکیلاتی حزب اعتماد ملی متوقف شده»، تاکید کرده است: قطعا ما نیز در همایشی که به همت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگزار می‌شود، شرکت می‌کنیم و حرف‌های خود را همچون گذشته خواهیم زد
 
حزب اعتماد ملی در سال ۱۳۸۴ با دبیرکلی مهدی کروبی تاسیس شد اما در دو سال گذشته درپی اعتراض آقای کروبی به نتیجه انتخابات جنجال‌برانگیز ریاست جمهوری دوره دهم، فعالیت این حزب متوقف شد. محمود عباس‌زاده مشکینی، دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب این حزب اصلاح‌طلب را «فاقد دبیرکل قانونی» اعلام کرده است.
 
قائم مقام حزب اعتماد ملی تصریح کرده است که درصورت فراهم شدن شرایط، این حزب فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 
او با اشاره به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران گفته است که باید فردی را انتخاب کرد که «اجماع زیادی در مورد وی حاصل شود که البته به نظر می‌رسد خاتمی همچون گذشته از این اقبال برخوردار است.»
 
قرار است یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد ۹۲ برگزار شود و در چند ماه گذشته اخباری مبنی بر چگونگی و شرط حضور اصلاح‌طلبان به‌ویژه محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده رسانه‌ای شده است.
 
درخواست اصلاح‌طلبان از محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین، برای شرکت در انتخابات سال آینده در شرایطی مطرح شده که شماری از اصولگرایان ازجمله علی سعیدی، نماینده رهبر ایران در سپاه پاسداران، گفته است که آقای خاتمی می‌تواند با عذرخواهی به دلیل «سپردن امور کشور به دست نااهلان در دوران حکومتش، در برزخ قرار داشتن در فتنه ۸۸ و دیدار با جورج سورس» از ملت ایران عذرخواهی کرده و راه بازگشت به حکومت را باز کند.
 
«فتنه» اصطلاحی است که رهبر جمهوری اسلامی و برخی دیگر از مقام‌های حکومتی ودینی برای اشاره به اعتراض‌ها و ناآرامی‌ها انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دهم استفاده می‌کنند. از زبان آنان، میرحسین موسوی و مهدی کروبی «سران فتنه» بر شمرده می‌شوند و گاه در این باره نام محمد خاتمی نیز در کنار آنان قرار گرفته است.
 
اصلاح طلبان شرایط انتخابات آزاد را آزادی زندانیان سیاسی و عدم دخالت سازمان یافته یا تقلب در انتخابات اعلام کرده‌اند و در این میان محمد خاتمی شرط برگزاری «انتخابات پرشور را رفع حصر از میرحسین موسوی و مهدی کروبی توسط حاکمیت» اعلام کرده است.
 
درحال حاضر مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی و میرحسین موسوی، که هر دو از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم هستند، بیش از ۶۵۰ روز است که در حصر خانگی زندانی شده‌اند.
 
زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم اردیبهشت سال آینده اعلام شده است.

+23
رأی دهید
-14

naderan - یوتوبوری - سوید
این مردم دیگر با توپ تانگ رای نمی دهن خیالتان راحت.فیلم شما لو رفت در انتخاب احمقینژاد
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 10:04
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
گور بابای اصلاح طلب با تو که همه از چشمه ی خونین این دین مینوشید منتها با ۲ نام مختلف!!
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 10:58
kabootar - لاهور - پاکستان
خونه ی کد خدا کجاست؟
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 14:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.