کشف جسد در کارگاه نجاری

فردی که پسر عمویش را به خاطر مسایل عشقی به طرز وحشتناکی به قتل رسانده بود‏ با تلاش کارآگاهان تهران بزرگ دستگیر شد.


به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، صبح روز دوشنبه 26 تیر ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره کشف جسد در داخل یک کارگاه نجاری واقع منطقه مرتضی گرد به کلانتری171 صحن مطهر اعلام شد.
 
در بررسی های اولیه مشخص شد جوانی به هویت «محمد . ن» 24ساله توسط قاتل یا قاتلین به قتل رسیده و جسد آن نیز سوزانده شده شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور رییس دادگاه عمومی و انقلاب 101 آفتاب ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نحوه کشف جسد
 
صبح روز کشف جسد، پس از مراجعه صاحب و کارگران کارگاه نجاری و در حالیکه هر روز «محمد» نسبت به باز کردن درب کارگاه اقدام می کرد، اینبار پس از باز نشدن درب کارگاه از سوی وی و عدم پاسخگویی به تمای مکرر به تلفن کارگاه، یکی از کارگران از بالای دیوار وارد کارگاه شده و اقدام به باز کردن درب کارگاه می کند.
 
پس از ورود به داخل کارگاه، صاحب کارگاه نجاری به اتاقک نگهبانی محل استراحت «محمد . ن» مراجعه می کند و در آنجا با جنازه سوخته شده متعلق به وی روبرو می شود که بلافاصله با 110 تماس گرفته و موضوع را به پلیس اطلاع می دهد.
 
با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول از حدود یک سال پیش از محل سکونت پدری خود در شرق کشور به تهران آمده و از همان زمان به عنوان نگهبان در کارگاه نجاری مشغول به کار شده است. همچنین در طی این مدت ، مقتول به دختر جوانی علاقه مند شده اما با مخالفت خانواده دختر و حتی تهدید اعضای خانواده وی روبرو می شود.
 
با حضور تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی در محل ، کارآگاهان موفق به پیدا کردند مواد مخدر استفاده شده در صحنه جنایت می شوند که با توجه به عدم سرقت از داخل کارگاه و همچنین نبود هرگونه نشان از ورود به عنف داخل کارگاه، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که قاتل یا قاتلین از افراد آشنای مقتول بوده که پس از ورود به اتاقک نگهبانی و در فرصتی مناسب اقدام به ارتکاب جنایت کرده اند.

دستگیری پسرعموی مقتول

با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده که نشان از آشنایی قاتل یا قاتلین با مقتول داشت، کارآگاهان با شناسایی دوستان و افراد مرتبط با مقتول موفق به شناسایی پسرعموی مقتول به هویت «دلاور» 22 ساله شدند.
 
با شناسایی محل کار و سکونت دلاور در بزرگراه رسالت، کارآگاهان با مراجعه به این محل اطلاع پیدا کردند که دلاور به صورت ناگهانی از محل کار خود تسویه کرده است.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی محل سکونت خانواده دلاور در شرق کشور، کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به تحقیق از محل سکونت خانواده دلاور و اعضای خانواده اش پرداخته و اطمینان پیدا کردند که دلاور از زمان وقوع جنایت به شهر خود باز نگشته و حتی در مراسم خاکسپاری پسرعموی خود نیز حضور نداشته است.
 
با توجه به دلایل و قرائن بدست آمده که نشان از احتمال وقوع جنایت از سوی دلاور داشت، سرانجام مخفیگاه دلاور پس از سه ماه اقدامات پلیسی در یک ساختمان نیمه کاره و در حال ساخت در میدان صادقیه که در آنجا به عنوان کارگر و نگهبان مشغول به کار شده بود ، مورد شناسایی قرار گرفت و کاراگاهان اداره دهم 30 آبان ماه موفق به دستگیری دلاور شدند.

اعتراف به جنایت
 
با دستگیری دلاور، وی در اظهارات اولیه خود منکر حضور خود در کارگاه نجاری را تأیید کرد اما در ادامه منکر هرگونه ارتکاب جنایت شده و اظهار داشت: در شب حادثه به همراه محمد در حال مصرف موادمخدر بودیم ناگهان به علت برخورد با بخاری برقی ، محمد دچار برق گرفتگی شد و به علت آنکه خود من نیز در آن موقع وضعیت خوبی نداشتم ، تنها توانستم تا از کارگاه خارج شوم.

با وجود ادعای دلاور در خصوص اعلام برق گرفتگی مقتول به عنوان علت مرگ محمد و همچنین علت آتش سوزی اتاقک نگهبانی، با اعلام نظریه پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ، کارآگاهان بار دیگر به تحقیق از دلاور پرداختند.
 
دلاور که با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده در خصوص حضور وی در زمان جنایت و همچنین مشخص شدن علت مرگ ناشی از «انسداد شریان تنفسی» چاره ای جز اعتراف نداشت به ناچار  لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جنایت، در خصوص انگیزه خود به کارآگاهان گفت: من نیز همانند محمد به دختری علاقه مند شده بودم که او قصد داشت تا با وی ازدواج کند؛ به همین علت، در شب حادثه و پس از آنکه محمد از علاقه و قصد من برای ازدواج با دختر مورد علاقه اش اطلاع پیدا کرد، باهم درگیر شدیم که نهایتا او را به قتل رساندم.
 
متهم در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کاراگاهان اظهارداشت: شب حادثه و با طرح و نقشه قبلی به بهانه مصرف مواد به کارگاه نجاری رفته بودم.در حالیکه سعی می کردم تا به ظاهر خود را در حال مصرف مواد نشان دهم، آنقدر منتظر ماندم تا محمد به علت مصرف زیاد از حالت طبیعی خارج شود سپس موضوع علاقه خود را به دختر مورد علاقه اش مطرح کردم.
 
وی افزود: محمد که در آن موقع در شرایطی مناسبی قرار نداشت با شنیدن سخنان من، به سمت من حمله ور شد. من نیز با استفاده از حالت غیرطبیعی محمد، سر او را محکم به دیوار کوبیده و سپس گلویش را آنقدر فشار دادم که وی خفه شود. پس از اطمینان از مرگ محمد، با ریختن بنزین بر روی جنازه و داخل اتاقک، آنجا را به آتش کشیده و به سرعت از کارگاه خارج شدم.
 
سرهنگ آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت ، دستور بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

+30
رأی دهید
-37

baas - روتردام - هلند
مجنون !!!!!!!!!!!
دوشنبه 6 آذر 1391 - 22:03
ekman - شیراز - ‫ایران
یک دختر اینقدر ارزش داشت که بخاطرش جان انسانی را بگیری و خودت هم به درک واصل شوی؟احمق بیشعور
دوشنبه 6 آذر 1391 - 22:09
caroline - تهران - ایران
بازم مواد... مواد اینجا ! مواد اونجا!!!! مواد همه جا!!!!!
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 00:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.