برخورد انتظامی با ثبت ازدواج‌های کمتر از 10 سال

جام جم آنلاین: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با وجود اعلام مدیرکل ثبت احوال استان تهران مبنی بر ثبت ازدواج ۷۵ دختر یا پسر کمتر از ۱۰ سال تهران، تاکید کرد: ثبت ازدواج پایین ‌تر از سن قانونی برای دختران و پسران، بدون حکم دادگاه تخلف است و در صورت مشاهده یا گزارش بی‌شک با آن برخورد می‌شود.

احمد تویسرکانی در گفت‌و‌گو با ایلنا، درباره ثبت تعدادی ازدواج کمتر از سن قانونی در تهران، اظهار کرد: بیان کردن کلی این موضوع مشکلی را حل نمی‌کند، باید مصادیق این نوع ازدواج‌ها اعلام شود تا بررسی‌های لازم در مورد آن صورت گیرد.
 
وی با بیان اینکه باید تخلفات به صورت موردی اعلام شود، تاکید کرد: از ازدواج‌های دختر و پسرهای کمتر از سن قانونی اطلاعی ندارم و نمی‌دانم کدام مسئول در ثبت احوال از این ازدواج‌ها اطلاع داده است.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد همچنین تصریح کرد: با این حال حتما این مساله را رسیدگی می‌کنیم تا ببنیم در کدام دفا‌تر این ازدواج‌ها ثبت شده است.
 
تویسرکانی تاکید کرد: ثبت ازدواج پایین‌تر از سن قانونی برای دختران و پسران و بدون حکم دادگاه تخلف است و حتما در صورت مشاهده یا گزارش برخورد می‌شود.
 
وی در پاسخ به اینکه گویا این ازدواج‌ها با تشخیص پزشکی قانونی ثبت شده است، گفت: این خلاف قانون است و در صورتی که بدانیم کدام دفتر خانه ازدواج‌های زیر سن قانونی را ثبت کرده است با آن برخورد انتظامی می‌کنیم.
 
مدیرکل ثبت احوال استان تهران چندی پیش اعلام کرده بود که در سال ۹۰، ۷۵ دختر یا پسر که کمتر از ۱۰ سال داشته‌اند ازدواج کرده‌اند که ازدواج آن‌ها به ثبت رسیده است.
 
این در حالیست که این سازمان پس از اعلام این خبر در توضیحی اعلام کرد که علت افزایش آمار ازدواج‌های زودهنگام در چند سال اخیر، ثبت ازدواج‌های شرعی در فاصله سالهای ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ بوده است که برای برخورداری از امکانات و تسهیلات اجتماعی نظیر دریافت یارانه، سهام عدالت، دریافت گذرنامه برای سفرهای زیارتی بوده است.

+106
رأی دهید
-16

hankooksaram - تهران - ایران
زیر بیست سال باید برخورد بشه. فرهنگ عقب افتاده عرب رسوخ کرده به آیین ما ایرانی ها.مادران 13 ساله کم نیست تو ایران. اه اه
دوشنبه 6 آذر 1391 - 13:20
NedayeAzadi - تهران - ایران
بعد تکلیف محمد 53 ساله که با عایشه ی 9 ساله ازدواج کرد چیه؟
دوشنبه 6 آذر 1391 - 14:24
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
یعنی‌ ۱۱ ساله ۱۲ تا ۱۵ ساله اشکالی ندارد بچه بازی زیر لوای دین چون رهبر این دین به ۹ ساله بند کرد و امام اولش دختر ۷ ساله آش را به عمر ۵۷ ساله داد!!!
دوشنبه 6 آذر 1391 - 16:58
hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
اول برین محمد رو باهاش برخورد انتظامی کنین!!. واقعا زیر ۲۴ نباید باشه، حداقل باید تحصیلات رو به یه جایی برسونه.
دوشنبه 6 آذر 1391 - 19:36
feminism - لندن - انگلستان
درمتن آمده " ثبتِ ازدواجهای بدون حکم دادگاه تخلف میباشد " یعنی اگر یک کلاه شرعی داشته باشد جایز میباشد !!!!!!
دوشنبه 6 آذر 1391 - 15:20
sakhte zan - پاریس - فرانسه
هرچی‌ میشنوید باور نکنید
دوشنبه 6 آذر 1391 - 21:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.