انتشار روزنامه مغرب متوقف شد

آخرین شماره روزنامه مغرب

روزنامه مغرب، چاپ تهران، در مطلبی که در صفحه نخست آن منتشر شده، اعلام کرده که تا زمان اعلام نظر هیات نظارت بر مطبوعات منتشر نمی شود.

پیش از این پدرام پاک‌آئین، مدیرکل مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اعلام کرده بود که به دلیل چاپ "مطالب توهین آمیز" از این روزنامه به هیات نظارت از مطبوعات شکایت کرده اند.


او در گفتگویی با خبرگزاری فارس گفت که تیتر یک و کاریکاتور صفحه اول این روزنامه در شماره روز پنجشنبه، از جمله تخلفاتی است که به خاطر آنها وزارت ارشاد از روزنامه مغرب شکایت کرده است.


وزارت ارشاد، تیتر اول و کارتونی که زیر آن هست را توهین‌آمیز اعلام کرده است.

اشاره این مقام وزارت ارشاد به مطلبی است که روزنامه مغرب درباره لغو سوال از رئیس جمهوری در مجلس منتشر کرده بود. عنوان مطلب بود: "ختم سوال".

کاریکاتوری که برای این مطلب چاپ شده بود هم آقای احمدی نژاد را در جایی شبیه به تریبون مجلس نشان می دهد که با خنده، کاغذهایی را که در دست دارد پاره می کند.

نمایندگان مجلس ایران، قصد داشتند که از آقای احمدی نژاد درباره برخی از موارد، از جمله نوسان در بازار ارز سوال کنند که با دستور رهبر ایران، مجلس تصمیم خود را عوض کرد.

روزنامه مغرب، در شماره روز دوشنبه خود، خبر از تعطیلی خودخواسته اش داده و نوشته که منتظر می مانند تا نتیجه بحث درباره روزنامه مغرب در هیات نظارت بر مطبوعات اعلام شود.

در مطلب صفحه اول روزنامه مغرب آمده است: "انشالله اگر توفیق حیات داشتیم سعی می کنیم با رویکرد جدید به جمع خانواده مطبوعات باز گردیم."

در این مطلب کوتاه گفته شده که درباره طرح روز پنجشنبه "کژتابی هایی" پدید آمده و از آن "اعلام برائت" کرده اند.

روزنامه مغرب در دور جدید ۷۸ شماره منتشر شده است.

پیش از این در ۲۹ شهریور، تنها بعد از انتشار ۲۵ شماره، این روزنامه اعلام کرد که برای یک روز منتشر نمی شود.

آن زمان اعلام کردند که این تصمیم خودخواسته "برای احترام به فشارهای تحمیلی دستگاه های نظارتی برای جلوگیری از انتشار این روزنامه" گرفته شده است.

بعد از یک روز، دوباره مغرب منتشر شد.

یک بار هم در ماه مهر مدیرمسئول این روزنامه برای چاپ مصاحبه ای با محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران، بازداشت شد و بعد با قید وثیقه آزاد شد.

آقای پاک آئین در گفتگوی روز پنجشنبه خود همچنین گفت که پیش از این "تذکراتی" به این روزنامه داده شده است که این روزنامه "به آنها توجهی نکرده است."

+30
رأی دهید
-21

sama128 - شیراز - ایران
اتفاقا کاریکاتور بسیار بسیار جالب - مرتبط با موضوع و قشنگی بود در این مملکت وقتی این همه میگن مردم سالار مردم سالار که مردم سالاد نیست و مردم به اندازه یه سالاد هم ارزش ندارند وقتی نمایندگان به اصطلاح منتخب ملت حق ندارند سوالات مهم مردم را از زبان بی خاصیت خودشان ( نمایندگان) از رئیس جمهور به قول خودشان مردمی و زیر خاکی سوال کنند و این گندی که در اقتصاد و در مملکت زده را از او بپرسند واقعا به درد چی می خورند . 8 سال هر کاری که خواست کرد عزل و نصب و فامیل بازی و باند بازی و پارتی بازی تصمیمات کیلویی و ضربه به اقتصاد و جامعه و فرهنگ و به ایران در همه جوانب تازه می خواهند از یارو ازگل بوزینه سوال کنند.
دوشنبه 6 آذر 1391 - 10:02
rds128 - لندن - انگلیس
اتفاقا کاریکاتور قشنگیه چهره احمدی نزاد و مشائی را مخلوط کرده و خیلی هم خوشتیپ شده
دوشنبه 6 آذر 1391 - 11:30
Azadikhah - تكسل - هلند
اینم از کشور آزادی که احمدی‌نژاد دروغگو ازش جلو رسانه‌های خارجی‌ حرف میزد!
دوشنبه 6 آذر 1391 - 17:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.