بازتاب : بیش فعالی برادران، به رونق «فتنه» انجامیده است!

اخیرا موجی از کشف افرادی که به عنوان برادر در شبکه های اجتماعی معرفی می شوند، ایجاد شده است.
 
به گزارش خبرنگار «بازتاب»، تعدادی از کاربران فیس بوک، توئیتر و شبکه اجتماعی گوگل اخیرا فهرستهایی از افراد را معرفی می کنند که اصطلاحا از آنها به عنوان برادر یاد می شود.

این افراد، عموما با هویت پنهان یا جعلی، اقدام به فعالیت در فضای مجازی کرده و صفحاتی را در جهت اعتراض، براندازی و تخریب مسئولان کشور ایجاد کرده بودند تا بتوانند با جلب اعتماد عناصر فعال در جریان سبز، به هویت، مشخصات و اطلاعات آنها دست پیدا کنند.

اگرچه استفاده از پوشش، یکی از اصول اولیه جمع آوری اطلاعات پنهان در فعالیت سرویسهای اطلاعاتی محسوب می شود، اما افراط در استفاده از عناصر پوششی می تواند نتیجه ای مشابه وضعیت فعلی را رقم بزند.

تعداد زیاد این افراد در فضای مجازی، موجب شده است عملا بخش مهمی از فعالیتهای اپوزیسیون با این حضور رونق بگیرد و از سوی دیگر، استفاده این گروه از اطلاعات و امکانات غیر قابل دسترسی توسط سایرین که با هدف جلب توجه و رونق گرفتن فعالیت آنها انجام می شود، مزید برعلت شده است.

از سوی دیگر، نوع ادبیات و عملکرد مورد استفاده برخی از این برادارن در توهین به امام خمینی و رهبر انقلاب در کنار حمله به ارکان نظام و همچنین دامن زدن به موضوعات کلیدی اپوزیسیون، نظیر تحریم انتخابات، بر ابعاد منفی حرکتهای این برداران افزوده است.

از سوی دیگر، فاش شدن هویت تعدادی از این طیف، باعث شده است تا فعالان اپوزیسیون نسبت به آنها هشیار باشند و در حفظ اطلاعات مهارت بیشتری کسب کنند.
 
از این رو به نظر می رسد موج جدید فعالیت در جبهه نرم که بعد از موج اول که با به کارگیری افراد واقعی با ساعتی هفت هزار تومان در جهت فعالیت اینترنتی علیه معترضان بود، استفاده شده است و همان گونه که موج اول به دلیل ناکارآمدی و ضعف فنی و حرفه ای فعالان و افسران جنگ نرم چندان موفق نشد، این موج نیز با ناشیگری و افراط، احتمالا نتیجه مشابهی خواهد داشت.
 
در عین حال به نظر می رسد فعالان فضای مجازی که با هویت واقعی، طبیعی و داوطلبانه و نیز با بیان نرم و منطقی، دیدگاه های خود را به اشتراک می گذارند، موفقیت بیشتری خواهند داشت.

+81
رأی دهید
-11

PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
هر کی‌ رای نده .. است ! بابا تکلیفه میفهمید چی‌ میگم ؟؟!!
یکشنبه 5 آذر 1391 - 12:06
صمصام - سیدنی - استرالیا
خدمت برادران سایبری این سایت سلامٌ علیکم، مسیح مریم خانوم، استینگ از گنبد، مشدی اسپایدر من، حافظ و سرباز ولایت، شهادت و.. که علناً اعلام کرده اند از برادران هستند و تنی چند از سایر برادران که در پوشش مخفی، خود را در فضای مجازی ضد آخوند جا زده اند از جمله یاعلی مدد انگلیسی. فعالیت شما عزیزان مایه مسرت خاطر شد!!!!
یکشنبه 5 آذر 1391 - 13:11
kobalt - کرج - ایران
برودران بیش فعال سربازان گمنام عرصه نبرد سایبری بر پا دارندگان کامنت های صد تا یه قاز رزمندگان جنگ نرم از جای گرم اجرکم عندالله اعتصمو به اینترنت ولا تفرقو
یکشنبه 5 آذر 1391 - 16:03
STING68 - گنبد - ایران
به خدا قسم به خاک پدرم قسم من دارم شما رو از توطئه ها و دامهای دشمنان این مملکت اسلامی و مظلوم اگاه میکنم....................اینجا من از خیلی هاتون درد کشیده تر هستم و حرف هام از رو دل سوزی و اگاهی بخشی هست حالا اگه تلخه شرمنده ام...............چرا اخه تفرقه افکنی انگل ستان باید در بین ما هموطنان اریایی کار ساز باشه............زمان زمانه اتحاد و همدلی هست...........اتحاد در مقابل دشمنان و خائنین داخلی و خارجی
یکشنبه 5 آذر 1391 - 16:33
m4ssod - لندن - انگلستان
من نمی‌فهمم چرا میخواهند مخالفان نظام را شناسایی کنن. بابا جون به جز حزب اللهییا رانت خوار و کسانی‌ که دستشون تو کیسه اخونداست و خود آخوندا بقیه مردم مخالف نظام هستن. حالا ایرانیها بی‌ غیرت و جرات شدن هیچی‌ نمی‌گن بحث دیگریست.
یکشنبه 5 آذر 1391 - 17:14
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
قابل توجه برادران سایت , ساعتی 7000 تومان پول مفت برای نشستن پای کامپیوتر و جاسوسی و به دام انداختن جوانان مردم , زندان و اعدام یه عده"وا ویلا " که دستتون به خون ملت آلوده است , حرام باشه اون لقمه ای که تو دهن بچه هاتو میذارید.
یکشنبه 5 آذر 1391 - 18:41
صمصام - سیدنی - استرالیا
استینگ68 جان، قسم نخور عزیزم باور می کنم، من بعد از خوندن کامنتت خیلی فکر کردم، یعنی خیلی! و به این نتیجه رسیدم که چرا تا حالا تو گمراهی بودم؟ آخه چرا؟. وقتی برادران عزیز آریایی! مثل شما انقدر دلتون برای ما می سوزه که شبانه روز پشت کامپیوترتون نشستین و در حال گشتن دنبال آدمای گمراه و فریب خورده ای مثل من هستید تا پیداش کنید و باهاش اتحاد! کنید و همدلی! بهش نشون بدین، ا...اونوقت ما قدر زحمات شما رو نمی دونیم، می خوام از خجالت سرمو بکوبم به یه جایی..راستش من خیلی ماتحت تاثیر قرار گرفتم، لطفاٌ یک آدرس ای میلی چیزی بده تا بیام با تو هموطن آریایی! در مقابل آدم بدها اتحاد و همدلی کنم. ممنون
دوشنبه 6 آذر 1391 - 08:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.