گلوله‌ای که قهرمان بوکس را ناک‌اوت کرد

هکتور کاماچو قهرمان سابق بوکس جهان بعد از چهار روز اغما درگذشت

هکتور کاماچو، بوکسور پورتوریکویی، بعد از قطع دستگاه احیاءگر، درگذشت. کاماچو که روز سه‌شنبه ۲۰ نوامبر (۳۰ آبان) از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و دچار مرگ مغزی شده بود توسط دستگاه احیاءگر به حیات نباتی خود ادامه می‌داد.

قهرمان سابق جهان، که در ۵۰ سالگی کشته شد، در طول سی سال فعالیت حرفه‌ای خود با بهترین‌های این رشته مبارزه کرد. اسکار دلا هویا و شوگر ری لئونارد از قدر‌ترین حریفان او در آن سال‌ها بودند.


کاماچو در بیمارستان ریو پیدراس شهر سن خوزه مورد مراقبت پزشکی بود. ارنستو تورس، رئیس مرکز پزشکی به خبرنگاران گفت که کاماچو در اولین ساعات بامداد شنبه از دستگاه احیاءگر جدا و بعد از آن دچار ایست قلبی شد.

نظر افراد خانواده کاماچو در مورد استفاده از دستگاه احیاءگر برای ادامه زندگی او متفاوت بود. علیرغم پسر بزرگ کاماچو که معتقد بود تا آخرین لحظه باید به "مبارزه" ادامه داد. مادر قهرمان پیشین بر این نظر بود که نباید از این دستگاه استفاده کرد.

ماریا ماتیاس، مادر کاماچو به خبرنگاران گفت که: "خدا پسرم را از من گرفت و من حرفی ندارم چرا که سرنوشت ما دست خداست. پسرم ۴ روز پیش ما را ترک کرد. او برای آنهایی که دوستش دارند زنده است، در بهشت هم زنده است."

جونیور هکتور کاماچو، پسر هکتور که مخالف نظر مادربزرگ بود نیز گفت: " من دستگاه احیاءگر را قطع نمی‌کنم چون خدا دستور داده ما نباید آدم بکشیم. مثل ماچو که تا آخر راند می‌جنگید، ما هم ادامه می‌دهیم."

اما در نهایت نظر مادر ماچو اعمال شد و با قطع دستگاه احیاءگر، مرگ او قطعی شد.

هکتور ماچو کاماچو، روز سه‌شنبه در حالیکه همراه دوستش در اتومبیلی خارج از یک بار در شهر محل زادگاه‌اش، بایامو، نشسته بود از ناحیه سر مورد شلیک گلوله قرار گرفت. آدرین موخیکا مورنو، دوست کاماچو بلافاصله بعد از تیراندازی کشته شد.

به گفته پلیس ماشین کاماچو حامل چند بسته کوکائین بود. پلیس از انگیزه تیراندازی ابراز بی خبری کرده است.

هکتور کاماچو که به عنوان بوکسوری با استعداد و تکنیکی شناخته می‌شد صاحب ۴ عنوان جهانی در وزن‌های مختلف بود. او اولین بار در سال ۱۹۸۳ و در دسته پَر وزن موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

او در آخرین نبرد خود مقابل سائول دوران در سال ۲۰۱۰ بازنده رینگ بود.

او که زندگی حرفه‌ای و شخصی پرحاشیه‌ای داشت، چند مرتبه به اتهام خرید و فروش مواد مخدر دستگیر شده بود. همسر سابق کاماچو هم به دلیل خشونت خانگی از او شکایت کرده بود.

+49
رأی دهید
-61

perser68 - فلوریدا - امریکا
اینم یه بیمار بود وگرنه با اون افتخاراتی که بدست آورده بود حرص پول نمیکرد!مادر جون دلت خوش باشه به خدای تو دراوردیت،که شاید از درد‌هات بکاهه!اگه خدایی بود بچه تو رو به این گنداب نمیفرستاد که بعد جونش رو بگیره!پس خدای تو در آوردیت هم بیماره!اینکه نشد!!!بده بستون شنیدیم ولی‌ این مدلش رو نه دیگه!
شنبه 4 آذر 1391 - 21:53
ekman - شیراز - ‫ایران
شخصی که صدها جوان را بوسیله مواد مخدر بی خانمان کرده بود به درک واصل شد.
شنبه 4 آذر 1391 - 21:53
romano - تهران - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا خدا بچش رو مشهور، سالم و قهرمان کرد و خود شخص به گنداب رفت شما خدایی می‌خوای که سرویست بده چون اصولا دیدت همین زندگیه و ضمنا در موقع نداشته‌هات و خواسته‌هات و سختیهات می‌خوایش حلال مشکلت بشه اما وقتی همه چیز خوبه و آروم نه پیشرفت معنوی داری و نه انسانی که به تلاش شخصی خودت بدست اومده باشه و در واقع اسیر نفسی. عزیزم زندگی خوبه و لذاتش خوبن ولی زندگی طولانی نیست برای همینه از روز اول می‌گه دل به این دو روز خوش نکنید. پس زندگیتو مثل جام می ببین که هرچی هست مقداری درش مونده همون رو قطره قطره با لذت سر بکش و منتظر فرج نباش که اون مذهبیه هم فرج رو می‌خواد منها نوع دیگه با خداش معامله می‌کنه و اونهم درست نیست این دنیا محل موندن نیست ولی لذت بخش هم هست پس انسان باش و عاشق و از عشقت خیر برسون باکت نباشه باقیش وراجیه بیخود آدمها برای منافعشونه.
یکشنبه 5 آذر 1391 - 02:58
perser68 - فلوریدا - امریکا
romanoتهران_ایران. romanoجان،اول مرسی‌ از زحمتی که به خودت دادی،۲_من در گرفتاریها م هیچوقت خدا خدا نمیکنم و با تلاش و زحمت خودم به جایی‌ که خواستم رسیدم ولی‌ دلم می‌خواست تو کشور خودم بود اما به خاطر آدم‌هایی‌ که به اسم اسلام و خدا همه چیز رو از من گرفتن،مجبورم کردن که از مملکتم فرار کنم!بهترین‌ها رو دارم ولی برای من ایران و سرزمین مادری نمیشه!خیلی‌‌ها که خدا و اسلام میکردن و می‌گفتن از بدترین آدم‌ها و دروغگو و دزد بودن!از جمله جمهوری آدم کش اسلام ناب خامنه‌ای فاسد،من به امید با د و هوا به اسم خدا ننشستم!امیدوارم هر کجا که هستی‌ تندرست و موفق باشی‌!
یکشنبه 5 آذر 1391 - 17:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.