رازگشایی حشمت مهاجرانی پس از ۴۲ سال

رازگشایی حشمت مهاجرانی پس از ۴۲ سال/ مربی سابق استرالیا راه بردن شان را یادم داد/ می گفتند رایکوف خیانت کرده اما دروغ بود.

    رازگشایی حشمت مهاجرانی پس از ۴۲ سال

فوتبال ملی - حشمت مهاجرانی حتی خودش هم یادش نبود که 42 سال قبل در چنین روزی بزرگترین افتخار فوتبالش را بدست آورده است.
به گزارش خبرآنلاین ؛ 4 آذر مصادف بود با اولین صعود تاریخ فوتبال ایران به جام جهانی. شبی که غفور جهانی توانست با گل زیبایش کار صعود تیم ملی را یکسره کند و بازی بعدی ایران با کویت تشریفاتی شود. حشمت مهاجرانی که خودش هم تاریخ آن بازی یادش رفته درباره آن بازی خاطره ای دارد که می گوید تا حالا هیچ وقت بیانش نکرده بود؛« 4 سال قبل از ما تیم ملی با محمود بیاتی رفت استرالیا. آن موقع مربی شان رالف رازیک بود. او رفیق رایکوف بزرگ محسوب می شد. تقریبا پدر تیم ملی را در آوردند. وقتی تیم برگشت ، محمود بیاتی مصاحبه کرد و گفت رایکوف ارنج تیم ملی را لو داده است . البته این طور نبود. رایکوف از این کارها نمی کرد. 4 سال بعد که ما بازی داشتیم ، آنها یک انگلیسی را جایگزین رازیک کرده بودند. وقتی ما به استرالیا رفتیم ، رازیک به من کفت گلرشان دو ضرب است. یکی را بچسبان توی پنالتی باکس برای ریباند ها من هم این مسئولیت را به حسن روشن دادم. انصافا هم همین یک جمله اش برد را به ما داد. خدابیامرزدش کلی به کارمان آمد!»

او درباره بازی تهران هم می گوید :« بازی مهمی بود. کویتی ها حاضر بودند 3 برابر پولی که ما برای کل مسیر مقدماتی هزینه کرده بودیم به استرالیایی ها پاداش بدهند فقط به شرطی که آنها به ما نبازند ولی ما پیش چشم 100 هزار نفر در ورزشگاه آزادی عادت نداشتیم به تیمی باج بدهیم. آنها را با گل زیبای غفور بردیم و مردم جشن صعود گرفتند. البته جشن شان به باشکوهی گل بازی خداداد نشد. ولی در حد خودش ان پیروزی ما هم برد مهمی بود. یادش به خیر. امیدوارم این بار هم بچه ها همت کنند. بردن قطر در قطر یا لبنان در تهران نباید خیلی سخت باشد به شرطی که هم قسم با هم فقط به بردن فکر کنیم.»

+205
رأی دهید
-25

alborzi - کرج - ایران
تا حالا کسی منفی نداده و خودش رکوردیه !
شنبه 4 آذر 1391 - 17:11
هاشم علی گوشتی - مونیخ - المان
۴۲ سال پیش نبود بلکه ۳۵ سال پیش توی تابستون با استرالیا بازی کرد و برد سال ۱۹۷۷ میلادی برای جام جهانی ۱۹۷۸ صعود کرد... خبرتون تاریخاش درست نیست........
شنبه 4 آذر 1391 - 17:43
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
یادش گرامی باد.
شنبه 4 آذر 1391 - 18:38
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
از این رژیم و آفت الله‌ها تیم ملی ۴۲ سال پیش در نمیاد.
شنبه 4 آذر 1391 - 18:43
esfahani90 - اصفهان - ایران
با سلام. اولین بار که ایران در جام جهانی‌ شرکت کرد سال ۱۹۷۸ در آرژانتین بود و اگه اشتباه نکنم منظور آقای مهاجرانی ۴ آذر ۱۳۵۶ که میشه ۳۵ سال پیش و نه ۴۲ سال در ضمن امیدوارم دوباره فلان عزیز هموطن خوب بی‌ تربیتی‌ و حرف رکیک نزند ولی‌ فقط به خاطر آمار و چون خود آن موقع طرفدار تیم تاج از دروازه بان مرحوم حجازی تا دفاع و خط وسط تا حمله ۹ تا ملی‌ پوش از تیم تاج آن زمان بودند. هر کجا هستید سلامت و شاد باشید.
شنبه 4 آذر 1391 - 18:42
TANBOORI - کاسکادا - بورکینو
ما که نفهمیدیم چی به چی بود و چی شد آخر؟
شنبه 4 آذر 1391 - 18:52
حسین83 - بهبهان - ایران
ببخشید از کی تا حالا فاصله سال 1356 تا 1391 میشه 42 سال !!!!
یکشنبه 5 آذر 1391 - 22:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.