پیرمرد خاص

پیرمردی 85 ساله که سر و وضع مرتبی داشت، در حال انتقال به خانه سالمندان بود. همسر 70 ساله اش به تازگی درگذشته بود و او مجبور بود خانه اش را ترک کند.

پس از چند ساعت انتظار در سرسرای خانه سالمندان، به او گفته شد که اتاقش حاضر است. پیرمرد لبخندی بر لب آورد . همین طور که عصازنان به طرف آسانسور می رفت ، به او توضیح دادم که اتاقش خیلی کوچک است و به جای پرده، روی پنجره هایش کاغذ چسبانده شده است.

پیرمرد درست مثل بچه ای که اسباب بازی تازه ای به او داده باشند، با شور و اشتیاق فراوان گفت: " خیلی دوستش دارم "

به او گفتم: ولی شما که هنوز اتاق تان را ندیده اید! چند لحظه صبر کنید الان می رسیم.

او گفت: به دیدن و یا ندیدن ربطی ندارد! شادی چیزی است که من از پیش انتخاب کرده ام. این که اتاق را دوست داشته باشم یا نداشته باشم، به مبلمان و دکور و ... بستگی ندارد؛ بلکه به این بستگی دارد که تصمیم بگیرم چگونه به آن نگاه کنم. من پیش خودم تصمیم گرفته ام که اتاق را دوست داشته باشم.

این تصمیمی است که هر روز صبح، زمانی که از خواب بیدار می شوم می گیرم. من دو کار می توانم بکنم:یکی این که تمام روز را در رختخواب بمانم و مشکلات قسمت های مختلف بدنم را که دیگر خوب کار نمی کنند بشمارم، یا این که از بر خیزم و به خاطر آن قسمت هایی که هنوز درست کار می کنند شکرگزار باشم.

" هر روز، هدیه ای است که به من داده می شود و من تا وقتی که بتوانم چشمانم را باز کنم، بر روی روز جدید و تمام خاطرات خوشی که در طول زندگی داشته ام، تمرکز خواهم کرد.

هرگز فراموش نکن که برای شاد زیستن باید قلبت را از نفرت و کینه خالی کنی، ذهنت را از نگرانی ها آزاد کنی، ساده زندگی کنی، بیشتر بخشنده باشی و کمتر انتظار داشته باشی. "

+344
رأی دهید
-21

*Fanoos* - ايران - ايران
آفرین براین پیرمرد انشالله صدو بیست سال با سرزندگی و سلامتی و سربلندی زندگی خوبی داشته باشد
جمعه 3 آذر 1391 - 22:50
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
این حرفهای آخر مقاله برای این دنیا و آدمهایش نیست و از روی شکم سیری است! نوشته" هرگز فراموش نکن که برای شاد زیستن باید قلبت را از نفرت و کینه خالی کنی، ...." آیا این کلمات را به مادر شهید ستار بهشتی که در اثر شکنجه جلادان نماز و قرآن خوان مسلمان کشته شد هم میشود گفت و صدق میکند؟ یا به خانم وکیل مبارز نسرین ستوده که در زندان رژیم فاشیستی ملاها نشسته و حق دیدن بچه هایش را هم ندارد میشود گفت بخشنده باش و کینه به دل نگیر؟ آیا به مادران هزاران زندان سیاسی که بچه هایشان بدستور سران یزیدی حکومت اسلامی اعدام و کشته شدند هم میشود گفت بیخیال کینه به دل نگیر؟ اگر به این ساده گی بود و میشد به این راحتی با این نسخه های الکی به ظاهر فریبنده زیست دنیای ما بهشت و ما همه آدمها هم فرشته بودیم. از این حرفهای مفت در ادیانهای مختلف هم ضد و نقیض زیاد است ولی در عمل بین دیندارها چه جنایاتی کردند و میکنند. انسان در جزیره ای تنها زندگی نمیکند.
جمعه 3 آذر 1391 - 23:34
compatriot - تورنتو - کانادا
عالی‌ بود! موافقم!
جمعه 3 آذر 1391 - 23:45
رستگار501 - برن - سویئس
بیشتر بخشنده باشی و کمتر انتظار داشته باشی. " این را سالهاست عوامل جمهوری اسلامی برای اینکه دهان مردم ببندن میگن تا کسی اعتراض به دزدیها جنایات و حماقتهای آنها نکند . خمس و ذکات و صندوق صدقات معرف بخشندگی شماست.
جمعه 3 آذر 1391 - 23:49
NedayeAzadi - تهران - ایران
ما امروزه به ظاهر زندگی میکنیم اما در باطن برده ی مادیاتی هستیم که زندگی و آرزوهایمان را به آنها گره زده ایم. مثلا بخاطر اینکه مدل تلفن همراهمان کمی پایینتر از بقیه است همیشه احساس شرم، حقارت و بدبختی میکنیم. متاسفانه خوشبختی را در پُز دادن و فخر فروشی یافته ایم.
شنبه 4 آذر 1391 - 00:49
gharibe UAE - ابوظبی - امارات
رستگار501 - برن - سویئس دوست عزیز این بخشندگیه پیرمرد مهربان باان بخشندگی فرق داره بخشندگی یعنی اگه تو خیابان کسی بدنش به بدنت برخورد برنگردی بش بگی های مگه کوری؟ بخشندگی یعنی وقتی رو یاصندلی نشستی از خودت بزرگتر آمد تو بلند شی تا اون بشینه که متاسفانه دیگه کمتر کسی هاست این چیزرا رعایت کنه
شنبه 4 آذر 1391 - 04:35
Mr. black - جاکرتا - اندونزی
دوست عزیز ، شما اسلام واقعی رو با کسی‌ که به نام مسلمان شناخته می‌شه مقایسه نکن، من شخصا با این نظام جمهوری اسلامی ۱۰۰% مخالفم، چون این آخوندها با سؤ استفاده از نام اسلام ، و با قرار دادن احکامی که آن را به اسلام ربط میدهند، فقط و فقط می خواهند همیشه بر سر قدرت باشند، حتی اگر به قیمت کشتن انسانهای بیگناه باشد، اینها از حیوان وحشی ترند، اگه شما یه کم مطالعه بیشتری در مورد احکام اسلام، ولی‌ نه اون کتابهایی که به دست این آخوندها نوشته شده، داشته باشی‌ متوجه میشی‌ که اصلا این کسانی که خود را مسلمان می‌دانند ، از اسلام ناب هیچ بویی نبرده اند،
شنبه 4 آذر 1391 - 06:06
فراوانی - قطر - قطر
دقیقا همینطوره قمار باز وقتی که میبازه اگر نگه یه ....سکته میکنه
شنبه 4 آذر 1391 - 11:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.