مهدوی کنی: پشتیبانی از حضرت آیت الله خامنه‌ای واجب و تضعیف معظم له حرام است

رییس مجلس خبرگان ،پشتیبانی از حضرت آیت الله خامنه‌ای را واجب و تضعیف معظم له را حرام اعلام کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا ، آیت الله مهدوی کنی در گفت‌وگویی با تاکید بر این‌که در تداوم انقلاب عاشورای حسینی مستمسک و ملاک بود، تصریح کرد: چه در هشت سال دفاع مقدس و چه در فتنه 88 عزاداران حسینی در عاشورا شاهد صحنه‌هایی در تهران بودند که شباهت زیادی به صحنه‌های عاشورای سال 61 هجری داشت. در حالی که انبوه جمعیت عزادار در ماتم سرور آزادگان ناله و ندبه سر می‌دادند، عده‌ای با کف و سوت و حمله به نمازگزاران عزادار حرمت این روز شریف را شکستند. عده ای که از سوی بیگانگان تشویق و ترغیب می‌شدند؛ ملت ما و حتی غیر مسلمانان که برای امام حسین(علیه السلام) و عاشورای حسینی احترام قائلند نتوانستند آنها را تحمل کنند و سرانجام توجه به حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) بود که غائله فتنه سال 88 را به پایان رساند.

وی تاکید کرد :به هر حال امروز ظهور بیداری اسلامی در منطقه و نهضت ضد سرمایه‌داری در اردوگاه غرب، دو رویداد مهم و نشانگر تاثیر انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است. امام (ره) فروپاشی شرق و غرب را نوید داد و ما امروز آثار آن را می‌بینیم .از این رو ما همانگونه که در اصل پیدایش بیداری نقش داشتیم، باید هدایت آن را هم به عهده بگیریم. مردمی که قیام کرده‌اند، باید با علمای دینی ارتباط داشته باشند و از طریق تعالیم دینی به خواسته‌های خود برسند؛ زیرا با فرهنگ غرب نمی‌توانند موفقیتی به دست آورند.

وی که قیام را به منزله حرکت از یک مرحله به مرحله بالاتر می‌دانست، اظهار داشت: قرآن کریم می‌فرماید که قیام کنید و برخیزید که این بیداری اسلامی جوانان فرصتی برای احیا تعالیم دینی است. بازگشت به عزت و عظمت اسلامی و حضور فعال جوانان مسلمان نقش مهمی در رسیدن به هدایت اسلامی دارد.باید در ماه محرم از این کشتی نجات بهره بگیریم و در کشتی اهل بیت (علیهم السلام) و صادقین سوار شویم و به هیچ وجه از این کشتی دست بر نداریم و از آن تخلف نکنیم.

مهدوی کنی در ادامه به بیان تذکراتی درباره انتظار و گفت: امام زمان (عج) خود به تنهایی حکومت نمی‌کنند؛ استاد،‌عالم، ‌فرمانده،‌ فرماندار و بخشدار، جاروکش هم می‌خواهد، اگر ما را به جاروکشی هم قبول کنند، افتخار می‌کنیم، حضور داشته باشیم. باید کسانی ملّا و با سواد باشند. امام زمان (عج) می‌خواهد به مقتضی زمان حکومت کند. برای مقدمه ظهور باید خودسازی کرد. بنابراین قم فاغتنم الفرصه بین العدمین. بین این دو عدم آینده و گذشته فرصت را غنیمت بدارید. کار شما باید آماده سازی نیروهای مورد نیاز حضرت باشد. بدانید هدف‌های بزرگ چالش دارد و با استراحت ، تن پروری و تماشای تلویزیون آدم به جایی نمی‌رسد.

رییس مجلس خبرگان با تاکید براین‌که ما معتقدیم جمهوری اسلامی ایران یکی از مقدمات ظهور دولت کریمه است، افزود: انتظار برای ظهور و فرج افضل اعمال شمرده شده است؛ چرا که انتظار ظهور صرفا یک نیت نیست، بلکه یک عمل است که مقدمات ظهور را فراهم می‌کند. در دولت کریمه نباید ظلم، نفاق، درویی و حقه بازی وجود داشته باشد، بر فرض که باشد، بروز و ظهوری ندارد، ظهور و قدرت با عدالت است. پس ما باید به دنبال حفظ انقلاب و عدم ترجیح مسائل مادی، خانوادگی و حزبی باشیم. اهداف نباید فراموش شود و کسانی که اهداف را فراموش کنند، در دنیا و آخرت سرانجام خوبی نخواهند داشت. طبق وصیت امام خمینی(ره)، باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا انقلاب پایدار بماند.

وی ادامه داد: امروز رهبری انقلاب با فقیه مجاهد و زعیم عالیقدر جناب آیت اللّه خامنه‌ای حفظه الله است و پشتیبانی از ایشان را واجب و تضعیف معظم له را حرام می‌دانم، من این مطلب را از روی عقیده می‌گویم، ایشان در این مدت بیش از 20 سال کشور را خوب اداره کردند، لذا در همه این بحران‌ها و بالا و پایین رفتن‌ها و با همه نوسانات، اعتقاد من این بوده است که باید ایشان را تأیید کرد. اصلح ایشان است و ما صالحش را هم پیدا نکردیم چه رسد به اصلح. من معتقدم ایشان هم از علم فقاهت و هم از نظر تقوا در جایگاه رفیعی است، چون ما به عنوان نایب امام زمان«عجل الله تعالی فرجه الشریف» درباره رهبری بحث می‌کنیم.

وی تاکید کرد:ما نوعی تقدس برای این جایگاه قائلیم. این تقدس، در نظام ما کارساز است و ما بر اساس این اعتقاد دنبال کسی می‌رویم. مردم هم با همین اعتقاد در زمان امام فرزندانشان را به جبهه‌ها می‌فرستادند و شهید می‌دادند. بعضی رهبری را در حد رهبری سیاسی می دانند و تنها برای آن مشروعیت قانونی قائلند و التزام عملی را کافی می دانند، ممکن است این اعتقاد برای غیر مسلمین و غیر شیعیان کافی باشد، ولی برای ما کافی نیست و ما در انتخاب افراد برای مقامات و مسئولیت های بالا این برداشت را کافی نمی‌دانیم و شورای نگهبان هم در احراز صلاحیت‌ها در سمت ریاست جمهوری وروسای قوا این را کافی نمی داند و قانون اساسی هم چنین تفسیر نمی شود،

مهدوی کنی با تاکید بر این‌که رهبری ما یک نوع تقدس دارد، یادآور شد که آنها که در جریان فتنه 88 به معارضه پرداختند، اگر مقام ولایت و رهبری را قبول داشتند، نتیجه انتخابات را می‌پذیرفتند.

وی خاطرنشان کرد:می‌خواهم بگویم رهبری و ولایت در نظام ما تقدسی دارد که افرادی که می‌خواهند به میدان بیایند، باید آن را قبول داشته باشند و ما با این تقدس، این رهبری را پذیرفته‌ایم. من معتقدم این تقدس را باید حفظ کرد و صرف این‌که ایشان حاکم هستند و رئیس و رهبر، کافی نیست. آنچه که در نظام ولایی و اسلامی ما می‌تواند، کارساز باشد، این اعتقاد است که ولایت فقیه، نیابت از جانب ولی‌عصر (عج) است.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگو با هفته نامه "شما" با یادآوری این‌که در فتنه 88 بحث این بود که مقام معظم رهبری را حذف کنند ، گفت:نه این‌که فقط شخص، بلکه دنبال حذف این جایگاه از جمهوری اسلامی بودند. عده‌ای می‌خواستند امری که برایش این قدر خون داده شده، حذف شود. حواستان باشد که در برابر کسانی که با عمود این خیمه مخالفند بایستید. ممکن است در گوشه و کنار اشکالاتی باشد که باید آنها را درست کرد، اما عمود را نباید شکست.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم ایرانی سربلند و اسلامی داشته باشیم، باید این عمود را با جان و مال و عقل و شعور و فداکاری حفظ کنیم. ادبیات شما باید ادبیات انقلاب باشد. مقهور این دنیا و بحث‌های امروزی نشوید که به خاطر جذب عده‌ای بخواهید بحث اسلام و انقلاب را به بحث ایران برگردانید. می‌دانید که امام‌(ره) هیچ وقت بحث ایران را مطرح نکردند؛ گرچه ما در ایران بودیم و ظرف وجود و حدوث این انقلاب و بقای آن ایران بوده است. آنچه مهم است مظروف است. حواستان باشد که مظروف و محتوی را با ظرف اشتباه نگیرید.

وی در بیان دیدگاه خود نسبت به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، با بیان این‌که اشکال ندارد اول کار چهره های متعدد بیایند، تصریح کرد: باید در آخر به نتیجه‌ای برسند، چون رقابت اگر خوب باشد، اشکال ندارد. توصیه من به اصولگرایان همیشه به ائتلاف است. همیشه دعوت به ائتلاف می کنم، چون اتحاد امر شدنی نیست، بلکه همه باید با هم باشند و گاهی ائتلاف در نهایت به یک نفر می‌رسد و گاهی بیشتر، اما مهم این است که با هم جنگ نکنند، تخاصم نورزند.

مهدوی کنی با تاکید بر این‌که من در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی بارها گفتم که منظور از وحدت، ائتلاف است، افزود: امروز نیز نباید نقاط مشترک را رها کنیم و به بهانه اختلاف سلائق از ائتلاف دست برداریم. ائتلاف هم در سایه امامت و ولایت شکل می گیرد. امامت منشا پیدایش نظام و بقای آن است و اگر می خواهیم ائتلاف داشته باشیم باید به امام (ره) خود نگاه کنیم که امام(ره) حاضر ما امروز امام خامنه‌ای(حفظه الله) هستند.

وی که اختلاف را منشا تکامل می‌دانست، خاطرنشان کرد: اگر منجر به ائتلاف شود خوب است و در راه خدا باید جمعی کار کرد. ارتباط با روحانیت و مرجعیت همواره باید حفظ شود، زیرا در کارها باید مجوز شرعی وجود داشته باشد. موتلفه اسلامی نام بسیار خوبی دارد؛ موتلفه از ائتلاف به وجود آمده است. امتیاز حزب موتلفه اسلامی ارتباط آن با روحانیت است. حزب موتلفه اسلامی همواره صداقت داشته و دلیل بقای این حزب نیز همین صداقت است. خیلی از تشکل ها در تاریخ انقلاب به وجود آمده و حذف شده اند، اما شما به دلیل ارتباط صادقانه با روحانیت حفظ شده‌اید.

مهدوی کنی تاکید کرد: من معتقدم بحث های درون گروهی مانعی ندارد، ولی هنوز زود است، بحث علنی و رسانه ای شود و باید با هم بنشینند و مذاکره کنند تا به نتیجه برسند. همه باید با هم باشیم و خیر یکدیگر را بخواهیم . برخی کدورت ها نباید موجب شود ما بهانه ای برای جدایی پیدا کنیم و از هم دور شویم.

مهدوی کنی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که امام ریشه انقلاب اسلامی را در محرم و صفر می دانستند و قیام خود را الگو گرفته از قیام امام حسین علیه السلام. آیا می توان بیداری اسلامی امروز را نیز ناشی از قیام اباعبدالله علیه السلام تلقی کرد؟ گفت: بحث قیام و اقامه ریشه قرآنی دارد. قیام در قرآن به چند معنی به کار می رود که از جمله آنها بیدار شدن و تحرک پیدا کردن است. قیام یعنی یک تحول هدفمند و پویا که از یک مرحله به مرحله دیگر زندگی انجام شود. کسی که در مسیر بیداری جامعه و احیای تفکر دینی جامعه قدم بگذارد باید تحمل زندان، شهادت و بسیاری از مشکلات دیگر را داشته و در مقام قیام لله باشد.

وی ادامه داد: قیام و بیداری اولین چیزی است که خداوند از ما خواسته و بعد از آن مهم‌ترین امر احیای تفکر دینی است. البته رسیدن به این فطرت و بیداری مستلزم دستیابی به خود آگاهی است؛ زیرا در حالت معمول نیز همه این فطرت را دارند، ولی باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. این‌که برخی معتقدند فطرت صرف می‌تواند بیداری ایجاد کرده و تحرکی را به وجود آورد، در اشتباه هستند؛ زیرا این بیداری احتیاج به رهبری دارد و افرادی که بر فطرت صرف انسان تاکید می‌کنند به نوعی به انحراف دامن می‌زند.

وی با بیان‌ این‌که در قیام سیدالشهداء علیه السلام زنده کردن فطرت ها و بیدار نمودن کسانی که دچار غفلت بودند کاملا به تصویر کشیده شده است، اظهارداشت: به عنوان نمونه ماجرای زهیر است. زهیر عثمانی مسلک بود، و در مسیر بازگشت از حج تلاش داشت با امام حسین علیه السلام برخورد نکند، امّا هنگامی که به نقل مشهور تلاقی رخ داد، به خیمه امام حسین(علیه السلام) آمد و یک توقف خیلی کوتاه انجام داد، «قَدْ أَشْرَقَ وَجْهُه» با چهره نورانی از خیمه بیرون آمد و گفت «قَدْ عَزَمْتُ عَلَی صُحْبَةِ الْحُسَیْن» من تصمیم گرفتم که با حسین باشم. این چنین امام فطرت او را بیدار کرد و او را به قیام حسینی ترغیب نمود. البته این منحصر به حاضران در صحنه کربلا نبوده و قیام امام حسین علیه السلام بسیاری از دلها را بیدار کرد؛ کسانی که قیام توابین را راه انداختند و ... این قیام در حقیقت فطرت هایی که دچار دنیاگرایی شده بود را زنده کرد و بنیان حکومت اموی را فرو ریخت. این نقش رهبری در قیام است.

مهدوی کنی با تاکید براین‌که آنچه از فرهنگ عاشورایی به دست ما رسیده، اساس حرکت امام خمینی(ره) شد، افزود: در نهضت امام بحث ولایت فقیه و رهبری نقطه قوتی محسوب می‌شود، در حالی که اهل تسنن فقها را از سیاست جدا می‌کنند. کاری که امام کرد این بود که نظریه‌پردازی حکومت اسلامی را ارائه کرد که همین امر منجر به پیشرفت انقلاب اسلامی و منشا بیداری‌ جهانی شد، همچنین امام راحل گفتند، حکومت مال مستضعفین است و اثبات کردند که مستضعفین می‌توانند حکومت کنند. این رویکرد ستم ستیزی و تن ندادن به ظلم ارمغان عاشورا برای ما بود. پس این انقلاب از کربلا و محرم آغاز گردید وتداوم یافت.

+30
رأی دهید
-192

sohrabsun - تهران - ایران
احسن به ایت الله مهدوی کنی در این دوره زمانه اگر بی ولایت و رهبر باشی گم شدی
جمعه 3 آذر 1391 - 17:48
farahnazb2 - آبادان - ایران
پیری غلطای زیادی کردی هاااااا
جمعه 3 آذر 1391 - 17:51
perspolis_1966 - استهکلم - سوید
من هنوز موندم این آخوندا وجدان ندارن .آخه پیر مرد چند سال دیگه زنده هستی‌ ؟ این همه چاپلوس
جمعه 3 آذر 1391 - 18:04
delmorde - یوتوبوری - سوئد
دیگر شماها برای ملت حرفهایتان و فتواهایتان بی ارزش و کسی برای شما دروغگوهای ریاکار ارزشی قائل نیست همه، شما را خوب شناختند. روزی که مردم شماها را خوب نمی شناتختند فکر می کردند مردمی هستید و سرنوشت بهبود شرایط کشور و دین و آیین و سنن ملت کهن ایران برایتان مهم است ولی خیلی زود چهره نامردمی و خیانت و دنیاپرستی تان برهمه آشکار شد. بمحض گرفتن قدرت شروع به چپاول ثروت مردم کردید هرکدام بنوعی،یکی واردات وصادرات را گرفت یکی مدریت را از طریق دوست و آشنا دیگری رانت خواری و بسازو بفروشی ان یکی شد بازرگان خلاصه فاتحه کشور را کلا خواندید حال که غرصه را تنگ می بینید دوباره مظلوم شدید. قومی هستید پست و فرومایه.
جمعه 3 آذر 1391 - 18:29
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
برو فکر کفنت باش عمو. اصلا ببین تا فردا زنده‌ای؟ اون دنیا هم فکر نکن برا خاطر چاپلوسی خامنه‌ای بهت پاداش میدن.
جمعه 3 آذر 1391 - 18:43
Behnam1978 - شتوتگارت - المان
خوب راست میگه بیچاره.
جمعه 3 آذر 1391 - 18:36
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ? )-- هنوز معنی این شعر را نفهمیدم که یعنی چه ؟ ؛ خلایق را هر چه لایق !!،، لطفاً کمک کنید و معنی این شعر را برایم بگوید ؟!،، متشکرم .
جمعه 3 آذر 1391 - 18:36
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
مرده شور همتونو ببره که الان 1400 ساله که با همین اراجیف صد من یک غازتون ایران و دنیا را به گند کشیده اید! مقدس یعنی چه؟ تقدس را ستار بهشتی در مقابل شکنجه گران شما نشون داد که از جانش گذشت ولی از حرفش نگذشت! تقدس رو اون داشت، نه علی تکدست شما که اگه یه روز خوراکیهای مقوی رودخانه لار بهش نرسه از شدت ضعف سقط میشه! چه خوش خیالید شما پشم الدوله ها که فکر میکنین هنوز حناتون پیش مردم رنگ داره!
جمعه 3 آذر 1391 - 19:43
Arian1 - ابادان - ايران
این آخوند مفتخور و حـ... به خاطر داشتن مقام و ثروت از هیچ جنایتی کوتاهی نمیکند و هر چیزی از زبان کثیف او برای نگاه داشتن نظام جهنمی ولایت فقی‌ گفته میشود
جمعه 3 آذر 1391 - 19:47
m4ssod - لندن - انگلستان
چرا نمیمیره این سگ!
جمعه 3 آذر 1391 - 20:13
hamid shojaei - تهران - ایران
آقای کنی که که خوردن که این ز‌ر را زدن ... سگ زرد برادر شغال است ... پفیوز . ‌ها به هم نون قرض میدان .....
جمعه 3 آذر 1391 - 18:32
siavash33 - کردستان - ایران
منم سیر بودم وبدون مشکل ازاین بهترمیگفتم
جمعه 3 آذر 1391 - 20:03
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
آقا مظلومه :(
جمعه 3 آذر 1391 - 20:22
مارتين - تگزاس - امریکا
جادوگر پیر خیلی ها بخاطر تو و فتواهای بیهودات از بین رفتنند لعنت به تو تمساح یزدی.
جمعه 3 آذر 1391 - 20:34
souroosh - ساری - ایران
افرین مفت خور
جمعه 3 آذر 1391 - 20:52
compatriot - تورنتو - کانادا
حرم و حلالی را جیب گشاد آقایان تعیین می‌کند! نه‌ چیز دیگر. عقل و منطق کجاست کسی‌ نمیداند! نمیدونم شما کنه‌ها چرا نمیمیرید!!!
جمعه 3 آذر 1391 - 22:08
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
به مهد کودک 75 میلیونی ایران خوش آمدید که تنها ملای ابله خامنه ای ( یزید زمان ) حق سخن گفتن دارد و قیم همه مردم است و دیگران هم گوسفندوار باید مطیع باشند. این است فاشیست دینی اسلامی که رهبر قدرتمند مطلق است و دیگران برده های حرف شنو. معمولاً سرنوشت اینجور رژیمهای فاشیستی هم به جنگ ختم میشود و نابودیشان یا بهتر بگوییم خودکشی دسته جمعی ملیتی هم حتمی است. نمونه در گذشته رژیم فاشیستی هیتلر المان بود و عاقبت مرگبارش. سرنوست مردم ایران هم مشابه آلمان هیتلری است که رهبر دیوانه و روانی خیلی ها را به نابودی برد و کشورش را ویران کرد. ما همه گوسفندهای توایم خامنه ای! بععععععععععععععععععع.
جمعه 3 آذر 1391 - 22:10
دل سوخته - اریزونا - امریکا
اینجور که خودتون میگید اگه اخرتی باشه واقعا چه جوابی دارین پس بدین . بخاطر مقام و قدرت و ثروت از هیچ کاری روی بر نمی گردانید .اینقدر قدرت و ثروت پیش شماها عزیز هست که بخاطر داشتنش هر کاری که از اون کثیف تر نباشه خیلی راحت انجام میدین
جمعه 3 آذر 1391 - 22:10
razmandeh - استکهلم - سوئد
غللط کردی پیر خرفت !!
جمعه 3 آذر 1391 - 22:17
رستگار501 - برن - سویئس
نمونه کامل قلعه حیوانات . البته با عذرخواهی از همه حیوانات . چون حکومت اسلامی از آشغالها پایه گذاری شده.
جمعه 3 آذر 1391 - 22:31
احتراز - دورف - آلمان
ملت ایران حقشه این آخوندها با سرشون باشن، همین امشب ببین مردم کجا هستن؟ همشون تو این هیٔت‌ها هستند. آخوند‌ها هم همینو میخواند دیگه.
جمعه 3 آذر 1391 - 23:42
اسی777 - نیوکاسل - انگلستان
شطرنج را هم اوائل انقلاب حرام کردند و بعدا حلال شد،حالا اگر تا چند وقت دیگر تضعیف مقام عزما هم حلال شود اشکالی‌ ندارد این چند صباحی هم صبر می‌کنیم
شنبه 4 آذر 1391 - 00:40
paydar22 - لاهه - هلند
باشه به شرط اینکه اگر وقتی از کار کردن زیاد در طول نه 24 ساعت بلکه 26 ساعت باغی به ماند و اگر از سوء تغذیه و کرانی و نبود حد اقل مواد غذایی در منزل رعمقی باقی مانده باشد فرمایش شما نه بلکه روی چشمان بلکه به یک واره ... مان
شنبه 4 آذر 1391 - 00:36
massoudoslo - اسلو - نروژ
راست میگه !!!
شنبه 4 آذر 1391 - 01:20
abdolmalek - رامسر - ایران
زررررررررررررررررررشک
شنبه 4 آذر 1391 - 01:50
بابک - سبزوار - ایران
لطفا زر نزن
شنبه 4 آذر 1391 - 05:54
درود بر آزادی - کایزرسلاترن - آلمان
من فکر نمی کنم همه این حرفا رو خودش به تنهایی زده باشه . احتمالا یکی براش حرف زده یا کمکش کرده . شایدم یه جا همشو نگفته باشه . آخه اگه این بدبخت این همه خرف پشت سر هم بزنه تنگی نفس می گیره و می میره . این گوساله برای زندگی عادی روزانه مشکلات داره ولی رییس خبرگان رهبری هستش.
شنبه 4 آذر 1391 - 08:51
فراوانی - قطر - قطر
میدونید چرا اینها نمیمیرند وزیاد عمر میکنند برای اینکه پوفیوزها در تمام عمرشون از آفتابه سنگینتر چیزی بلند نمیکند
شنبه 4 آذر 1391 - 11:46
Artosh - تهران - ایران
sohrabsun - تهران - ایران/ پس من افتخار میکنم به حرام بودن کارم. ننگ بر رهبر کثیف و جنایتکارتون که خون هزاران ایرانی به دستش ریخته شده.
شنبه 4 آذر 1391 - 12:02
طالب حق - تهران - ایران
حرام زندگی توئه که میخوای با این مزخرفات ، دنیا و آخرت چند تا آدم از همه جا بی خبر دیگه رو هم حروم کنی . حروم وقت اون کسائیه که میشینن پای صحبت های تو .
شنبه 4 آذر 1391 - 16:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.