شکایت عجیب یک هنرمند روسی از کلیسا: باید وجود خدا را ثابت کنید!

 شکایت عجیب یک هنرمند روسی از کلیسا: باید وجود خدا را ثابت کنید!

یک هنرمند نقاش در شهر " امسک " روسیه از کلیسای ارتدوکس این شهر شکایت کرد.

به گزارش عصر ایران " واسیلی ملنیچنکو " با اشاره به اینکه 15 سال است در تمامی مراسم مربوط به کلیسا و همه خیریه ها شرکت کرده و در سال بیش از 400 دلار به کلیسای شهر کمک مالی می کند ، افزود: ارباب کلیسا می گویند با کمک به کلیسا مشکلات زندگی مان حل می شود ، و خدا کمک مان می کند اما من در ازای این کمک ها نه تنها کمکی دریافت نکردم بلکه وضع زندگی ام روز به روز بدتر شد.

وی افزود :"بایدمسئولان کلیسا در دادگاه ثابت کنند که خدا وجود دارد و در غیر این صورت محکوم به فریب افکار عمومی شوند و فعالیت هایشان غیر قانونی اعلام شود."

هنوز کلیسای ارتدوکس روسیه به شکایت این هنرمند روس واکنشی نشان نداده اما "آندری کورایف" یکی از روحانیون ارتدوکس روسیه در واکنش به اقدام این نقاش روس گفت :"برود در دادگاه شکایت کند و به وکلا پول بدهد. این آدم های احمق را باید مجازات کرد."

در سال های گذشته انتقاد از فعالیت های کلیسای ارتدوکس روسیه افزایش یافته است که دو نمونه مشهور از آنها " نیایش توهین آمیز " گروه پانک در کلیسای مسیح ناجی روسیه و اعتراضات اخیر گروه دختران " پوسی ریوت " در کلیسا بوده است.

در ماه مارس سال جاری میلادی وب سایت کلیسای ارتدوکس روسیه تصویر ساعت مچی تجملاتی اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس روسیه را با فتوشاپ از تصویر اسقف اعظم محو کرده بود ، اما انعکاس تصویر ساعت مچی بر روی میز سبب افشای این مساله شد. پس از این مساله کلیسای ارتدوکس عذرخواهی کرد و اعلام کرد که این مساله را مورد بررسی قرار خواهد داد.

شکایت عجیب یک هنرمند روسی از کلیسا: باید وجود خدا را ثابت کنید!

+219
رأی دهید
-29

invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
امان از نادانی انسانها و فریب کاری مذهبیون و دین!
جمعه 3 آذر 1391 - 13:50
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
من هم 9 سال وقت خود را در کلیسا هدر دادم. اما تنها چیزی که یاد گرفتم این است که، دین وسیله ای برای خالی کردن جیب مردم است. مسیحت که این باشد، دیگه ببین اسلام چیه
جمعه 3 آذر 1391 - 14:17
بت شکن - مونترال - کانادا
همه این دغل کارن مفت خور از تمامی ادیان را باید به گاری بست تا حد عقل برای جامعه مفید باشند!!!ولی‌ ما خر‌های بیچاره را که نه آزاری به کسی‌ میرساناند و نه حق کسی‌ را میخورند به گاری میبندیم و ناا جوانمردانه ازشان کار می‌کشیم!
جمعه 3 آذر 1391 - 14:17
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
مذهب تحت هر نامی کلاهبرداری و فریب مردم ناآکاه و بیسواد است.
جمعه 3 آذر 1391 - 14:25
sohrabsun - تهران - ایران
به نظر من این آقای نقاش اگر کمی در چگونگی خلقت و افرینش خودش دقت کند و از خود بپرسد که چگونه از قدری آب روح و جان یافته و الان دارد نطق می کندو به کدامین قدرت می تواند انجام شود، می تواند راحت بفهمد که به جز خدا این کار را کسی نمی تواند بکند و این حرف این اقا نشان می دهد که در ادیان الهی مثل اسلام ، مسیحیت و دیگر ادیان تحقیقی گسترده انجام نداده است و برای این اقا خیلی متاسفم
جمعه 3 آذر 1391 - 14:24
Afshin London - لندن - انگلستان
این کجاش عجیبه؟؟ این چیزیه که هر دینی باید ثابت کنه
جمعه 3 آذر 1391 - 14:34
souroosh - ساری - ایران
چطور اقای خامنه ایی را دارد انکار می کند !
جمعه 3 آذر 1391 - 15:01
romano - تهران - ایران
اگر کمک کردی که وضعت بهتر بشه می‌خواستی نکنی اگر هم بخاطر خدا کردی خودت جواب قدیمیشو می‌دونی. منتها یک چیزی رو میدونم کمکهای تو چه خدا باشه چه نباشه ( که من اعتقاد 100 بهش دارم) کلیسا رو پولدارتر کرده و تا خر باشه خر سوارم هست اون گلدون زیبای کنار حاج آقا ارتودکسدین خرج داره خرجشم نوابغی مثل جناب عالی می‌دن بخاطر همین اگر دفعه دیگه خواستی خرج کنی دفعه همون اول بزار تو جیب آدم محتاجش تا لبخندشو همونجا ببینی و دستمزد زحمتت رو بگیری در غیر اینصورت اگر دادی ملا همون ملا خورد دینو ایمونتم باهاش خورد. آخ من آخر بفهمم مادر پدر حضرت محمد و حضرت مریم رو کدوم آخوندا عقد کردن. امان از از کفتارهای دین.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:12
compatriot - تورنتو - کانادا
اینها هم مثل آخوندهای ما هستند مشتی مفتخور زالو از زیر کار در رو. باید همشون را به اسب بست و کشید.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:18
kobalt - کرج - ایران
این بنده خدا !!راست میگه کلیسا و مسجد و امثال آن تنها مغازه هائی هستن صاحب مغازه جنسی رو که میفروشه به مشتری نشون نمیده که هچ چیزیم تحویل نمیده اونم هچ تو سر مشتری میزنه اونم هچ کسائیم که از مغازش خرید نمیکنن تهدید به سوزوندن میکنه.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:35
secular - لندن - بریتانیا
خوب اینا که با این اطمینان از طرف خدا دستور میدن، باید هم اول ثابت کنن که خدا هست!!!!
جمعه 3 آذر 1391 - 16:01
Pesar iran - بریزبن - استرالیا
کلیسا،مسجد،معبد،آتشکده و...... آخوند،کشیش،مؤبد و خاخام،همگى دزدانى هستند که فقط و فقط براى پر کردن جیب خودشون فعالیت میکنند.لعنت به تمام ادیان و پیغمبر هاى دروغین.
جمعه 3 آذر 1391 - 16:27
Pezhman - وين - اتريش
خدا و جن و خرافات " ابزار کاسبی دین فروشان است.
جمعه 3 آذر 1391 - 16:41
hassan5 - تهران - ایران
واقعا دین افیون توده ها است.از ادیان ابتدائی مثل سنگ و بت پرستی گرفته تا خدای نادیده پرستی.البته وسیله ارتزاق یک مشت شارلاتان وکلاهبردار هم میباشد
جمعه 3 آذر 1391 - 17:03
ggirl - فرانکفورت - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان واقعا حقیقت رو گفتی‌ موافقم
جمعه 3 آذر 1391 - 17:53
7book - ساری - ایران
متاسفانه بخشی از حرف های دوستان واقعیت داشته اما وجود خداوند قابل اثبات است و ما معجزات زیادی دیده ایم .
جمعه 3 آذر 1391 - 19:07
morteza2012 - گرینی - یونان
بزرگترین تولید کنندهٔ آبجو و مشروبات دیگه در قبرس ،شرکتKEO هستش،که این شرکت برای کلیسا کار می‌کنه،در اصل صاحب اصلیش پدر ماکاریو هستش.که بزرگترین پدر مثلا مقدسشون هست.
جمعه 3 آذر 1391 - 21:09
feminism - لندن - انگلستان
جناب هنرمند شما اگر با چشمان خود دیدی که پاپانوئلِ نقره ای پشم از دودکش بخاریِ منازل برای بچه ها هدیه آورد ، مذهب فروشان نیز وجود خدای خیالی را ثابت خواهند کرد !!!!!
جمعه 3 آذر 1391 - 20:54
fdsa60 - تهران - ایران
بیسوادهای عزیز که موجودیت خدا رو انکار میکنن، لطف کنن و برن در مورد ابعاد در علم فیزیک مطالعه کنند ،بعد میفهمند که خدا وجود داره فقط ما بدلیل چند بعدی بودن عالم هستی، قادر به دیدن اون نیستیم.
جمعه 3 آذر 1391 - 23:24
hovakhshatare - تهران - ایران
بشر احساس تنهایی می‌کرد، احساس ترس می‌کرد و .. برای همین خدا رو خلق کرد تا بتونه یه تکیه‌گاه برای خودش داشته باشه اما این خدایی که قرار بود تکیه‌گاه و حامی باشه رفته رفته کاربردش عوض شد و تبدیل شد به مایه‌ی بدبختی و شر و سودجویی و قدرت‌طلبی افرادی که از نادانی بقیه سوء استفاده کردند و به نام خدایی که هیچ‌وقت نبوده و نیست جنایت‌هایی کردند که برای همیشه در صفحات سیاه تاریخ ثبت خواهد شد. به امید روزی که دکان خدا و دین و خرافات جمع بشه و انسان‌ها با اصول انسانی و متمدنانه بدون نیاز به خدا زندگی رو در آرامش بگذرونند.
جمعه 3 آذر 1391 - 23:19
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اگر خدائی وجود داشت خودشو نشون میداد چه دلیلی داره که خودشو قایم کنه و فقط برای عده کلاش و شارلاتان قابل دیدن باشه , اگر هم توان نداره به طور آشکار خودشو نشون بده پس دیگه چه خدائی ست , پسرم یه روز از من پرسید مامان ما چرا مثل بقیه دین نداریم ؟ جوابش دادم برای اینکه ما شعور داریم و انسان با شعور خودش راهش را پیدا میکند و هیچ آدمیزادی نمی تونه به تو بگه خدا چی میل داره و چی میخواد و تو باید چکار کنی که مورد عنایت خدا قرار بگیری , خدای ما اسمش انسانیت است , مهربان و با گذشت باش و از حق خودت و ضعیفان دفاع کن.
شنبه 4 آذر 1391 - 05:12
sepherdad - سیدنی - استرالیا
feminism - لندن - انگلستان. یعنی‌ تو می‌خواهی بگی‌ همه پدر مادر‌ها به بچهاشون دروغ میگن?!:) همه این مادرهای نازنین که با اشگ و آه اسم مادر ابوالفضل, فاطمه زهرأ و حضرت بسیار مقدس! مریم میگفتن, دروغ میگفتن!؟ أی‌ مادرهای دورغگو :))))
شنبه 4 آذر 1391 - 04:48
Mr. black - جاکرتا - اندونزی
اولاً که کشیش و کلیسا، باقیماندهٔ دین حضرت عیسی میباشد که پس از تحریفات زیاد به دست این کشیشها به این روز در آمده، و زمین تا آسمان با انجیل اصلی‌ تفاوت داره، ثانیا اصلا اسلام با همهٔ این ادیان جداست، و شماهایی که این همه مزخرفات میگید، به دلیل اینکه از دست این اخوندهای خونخوار که با سو` استفاده از نام اسلام به همهٔ ما ظلم میکنند عقده ای شدید، و از جایی‌ دیگر هم شماها اصلا از دین اسلام هیچ اطلاعی ندارید و فقط حرفهای مبهمی میزنید که خودتان هم از آن سر در نمیآورید، آخه یه انسان یا خیلی‌ کودن و نفهمه که با این همه نشانهای آفرینش بازم وجود خودا رو انکار می‌کنه، و یاا هم خیلی‌ لجباز که که گوشش به این حرفها بدهکار نیست، در نتیجه بحث با شماها اصلان فایده ای نداره،
شنبه 4 آذر 1391 - 05:35
exam292 - تهران - ایران
hovakhshatare - تهران - ایران:درس شیطان رو خوب پس دادی.. یک لحظه فکر کن! که تک و تنها وسط آب دریا داری غرق میشی، هیچ کسی نیست که به دادت برسه، فقط یه قدرت برتر میتونه تورو نجات بده، و اون خداست(مراجعه کن به خبری که در خصوص جسد مومیایی فرعون و مسلمان شدن موریس بوکای)
شنبه 4 آذر 1391 - 08:13
kitaro - تهران - ایران
ای بابا!!. روحانیون جیب خود خدا رو خالی کردن و ادیان روبه نفع خودشون و دارودستشون قرنهاست که ظبط کردن و نونشو میخورن!. کجای کاری داداش؟
شنبه 4 آذر 1391 - 09:25
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
تعجب می‌کنم چرا خداپرستان به اینجور مسائل حساس هستند و درصدد اثبات خدا آنهم با استدلال‌های کلیشه ای که هر کس براحتی می‌تونه ردش کنه .اگر کسی‌ خدا رو قبول نداره بگذارید با باورش راحت باشه.بگذارید اون ثابت کنه که خدا نیست. یکی‌ از دوستان من خدا رو قبول نداره ولی‌ هر وقت می‌خواد تلفن رو قطع کنه میگه خداحافظ! هیچکس تعهدی برای اثبات خدا نداره.این بابا هم سالی‌ ۴۰۰ دلار بابت گاو بودن خودش داده که کلیسا رو با شرکت مضاربه‌ای اشتباه گرفته.فقط نفهمیدم ساعت بستن یا نبستن اسقف چه ربطی‌ به این موضوع داشت.مگه بستن ساعت برای اسقف جرم هست؟
شنبه 4 آذر 1391 - 09:37
feminism - لندن - انگلستان
sepherdad / درود سپهر جان . به عقیدۀ من اگر مادرهای نازنین و پدرهای خوش قلب هم اگر کمی مطالعه داشتند، خودشون نخستین کسانی بودند که منکر این همه جفنگیات و موهومات میشدند !!!! فراموش نکنیم که شیطان هم یکی از هدیه های نابِ خدای مذهب فروشان است !!!! اگر این خدای مثلا دانا و توانا که بر همه چیز واقف است ، میدانست که حضرت شیطان زمین و زمان را بهم میریزد و باعث منحرف شدن آدمیان میشود ، مگر مرض داشت که او را بیافریند و جالب اینکه میگویند همین شیطان 3 هزار سال خدایش را عبادت میکرده ولی به علت سرپیچی از فرمان خدای نامرئی، از او رانده میشود :-)) خلاصه که این مذهب فروشان چنان جفتگیاتی سر هم میکنند که مرغ پخته هم خنده اش میگیرد. گفتگو کردن در خصوص این موضوع بسیار مفصل و جامع است و در این چند خط نمیتوان آن را کامل کرد. شاد باشی.
شنبه 4 آذر 1391 - 14:27
sepherdad - سیدنی - استرالیا
فمینیسم - لندن - انگلستان. عزیز جان، فراموش نکن: ما چیزی رو که نیاز داریم خلقش می‌کنیم! نیاز ما به اون یه نیاز خیلی شدید و جدی هست, اینکه اون هست یا نه, بحث ثانوی است.
شنبه 4 آذر 1391 - 20:39
sepherdad - سیدنی - استرالیا
saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا. مگه بستن ساعت برای اسقف جرم هست؟ نه اما ساعت ۴۰۰ هزار دلاری یکم حرف توش هست!
شنبه 4 آذر 1391 - 20:33
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
درود بر رویان گرامی:. Royan - کالیفرنیا - آمریکا. اگر خدائی وجود داشت خودشو نشون میداد چه دلیلی داره که خودشو قایم کنه و فقط برای عده کلاش و شارلاتان قابل دیدن باشه , اگر هم توان نداره به طور آشکار خودشو نشون بده پس دیگه چه خدائی ست , پسرم یه روز از من پرسید مامان ما چرا مثل بقیه دین نداریم ؟ جوابش دادم برای اینکه ما شعور داریم و انسان با شعور خودش راهش را پیدا میکند و هیچ آدمیزادی نمی تونه به تو بگه خدا چی میل داره و چی میخواد و تو باید چکار کنی که مورد عنایت خدا قرار بگیری , خدای ما اسمش انسانیت است , مهربان و با گذشت باش و از حق خودت و ضعیفان دفاع کن.
‌سه شنبه 7 آذر 1391 - 12:25
exam292 - تهران - ایران
Royan - کالیفرنیا - آمریکا، و همفکر های او بدونید که،مقابل فطرت الهی خود ایستادید و این در نهایت به یک تضاد درونی ختم میشه که نتیجه ی آن انواع بیماری روانیست... (حداقل آن افسردگی و ناامیدیست)
‌پنجشنبه 9 آذر 1391 - 10:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.