پناهیان:علمای قوی نداشتیم، وگرنه کت وشلوار حرام قطعی بود

خبرگزاری دانشجو» نوشت، حجت الاسلام پناهیان امروز و در پنجمین روز از ماه محرم در دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت که در ادامه می آید:
 
 
چرا در کشورهای غربی نتیجه دمکراسی به نفع صهیونیست‌ها می‌شود؟ آیا مردم قصد دارند رایی دهند که در نهایت به نفع صهیونیست‌ها تمام شود؟ طبعا چنین کاری نمی‌کنند یعنی هیچ کس حاضر نمی شود کاری انجام دهد که صهیونیست‌ها خوشحال شوند؛ پس چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ این به سبک زندگی مربوط می‌شود.
 
 اسلام نیز به سبک زندگی اهمیت می دهد. اسلامی که حتی برای خانه، دیوارهای خانه و سقف خانه ها نیز حرف دارد، برایش سبک زندگی مهم است.
 
 من نمی دانم چرا هر چه طبقات بالاتر می رود، خانه گران تر می‌شود؟ در روایات وارد شده است که شب ها هرچه می‌توانید به زمین نزدیک‌تر شوید. ارتباط انسان با خاک برای اسلام مهم است. چقدر احمق هستند آنهایی که برداشت نظام‌مند به قواعد اسلامی ندارند. آن افرادی که قواعد اسلام را نظام مند می بینند، یک حکم اسلامی را می گیرند و فضای شهر را با همان تغییر می‌دهند.
 
 روایت داریم همسایه برای معامله اولی است؛ طبق روایت، خرید از سوپر محله مستحب است؛ ولی خرید از سوپر محلات دیگر هیچ ثواب خاصی ندارد.
 
 سبک زندگی بسیار مهم است. یکی از آنها حجاب است؛ مثلا می بینید در هواپیما می گویند برای حفظ ارزش اسلامی حجاب را رعایت کنید یا در دانشگاه ها در نامه هایی که می خواهند به افراد بی حجاب و خانوادهایشان تذکر دهند، ارزش های اسلامی را مطرح می‌کنند.
 
 حجاب در سبک زندگی نیست و نباید حجاب را از آن منظر نگاه کرد؟ اصلا یک سوال بپرسم: نماز مهم تر است یا حجاب؟ نماز واجب تر از حجاب نیست؟ اگر حجاب را اجباری کرده‌اید، چرا نماز اجباری نمی‌شود؟ بعضی می گویند این حرف ها را نگو! چرا نگوییم؟ آیا دلیلش این نیست که حجاب به سبک زندگی مربوط می‌شود؟
 
 یک مطلبی را نیز بگویم. این قدر از اخلاق و ارزش های اسلامی صحبت نکنید؛ حتی شاید یکی اخلاقش خوب باشد ولی سبک زندگی مناسبی ندارد. باید در این زمینه به خدا رجوع کنیم. خدا که بهتر از ما می‌فهمد، بهتر می‌داند چگونه سبک زندگی مان را بچینیم.
 
 رفتار ما، فکر ما را می‌سازد. یکی از اساتید روان شناس دانشگاه تهران که رئیس انیستیتوی روان شناسی بود، برای ما تعریف می کرد که در جریان یک تحقیق افرادی را 10 نفر، 10 نفر برای امتحان داخل انستیتو می‌آوردیم و بعد هر کدامشان را جدا داخل اتاق می بردیم و می گفتیم مهر‌ه هایی را بچنیند و سپس خراب کنند. بارها می گفتیم همین کار را انجام دهند و زمانی که می خواستند از اتاق بیرون بیایند، به برخی 1 دلار می دادیم، به برخی 5 دلار، به برخی 10 دلار و به برخی هیچ پولی نمی دادیم. هیچ کدام نیز از پول دیگری خبر نداشت. بعد یک نفر را در راهرو چیده بودیم تا بحثی را راه بیندازد و می دیدیم کسانی که پول کمتری گرفته بودند، از این عملشان بیشتر دفاع می‌کردند.
 
 من همان زمان در کلاس این‌گونه تحلیل می‌کردم که انسان ذاتا کمال گراست. آن کسی که پول بیشتری گرفته بود، کمال گرایی اش را در جیبش گذاشته بود؛ اما آن کسی که پول کمی گرفته بود، برای کاری که انجام داده بود، دنبال فایده می‌گشت. می بینید، عمل این افراد در افکارشان اثر گذاشت.
 
 روایت داریم که زیاد خوابیدن از زیاد نوشیدن تولید می شود، همچنین زیاد نوشیدن نیز نتیجه زیاد خوردن است. این امور نفس شما را سنگین می کند؛ بنابراین نمی توانید عبادت کنید. قساوت قلب شما نیز بیشتر می شود؛ بنابراین، قدرت تفکر را از شما می گیرد. تاثیر اعمال بر افکار و اعتقادات را مشاهده می کنید؟
 
 
در روایات وارد شده که هر گاه خواستید خدا را ملاقات کنید، گرسنه باشید؛ البته این امور سطحشان بالاست. ما چه؟ من نمی خواهم شما را به سمت ریاضت بکشم. ریاضت یک عامل است؛ عوامل دیگری نیز وجود دارد؛ عواملی مثل عواطف و محبت.
 
 فردی رفت خانه امام حسین(ع) و دید هم پرده گذاشته اند و هم پشتی؛ سوال کرد: امام علی(ع) که بیش از این زهد را رعایت می کرد. امام فرمودند: همسرم دوست داشت، من هم این اسباب را فراهم کردم.
 
 عواطف و محبت نیز از عوامل مهمی هستند. امام علی(ع) در روایتی قاعده ای مهم بیان می کنند: «بهترین ردایی که خوب است را روی لباس های دیگرت بیندازی، حلم است. اگر نمی توانی حلیم باشی، خودت را به حلم بزن. کم هستند افرادی که رفتار قومی را تقلید کنند و مثل آنها نشوند.»
 
 
در قرآن آمده است: می دانید چرا آیات قران را تکذیب می کنید؟ زیرا رفتارتان بد است. حضرت زینب(س) هم همین آیه را در مقابل یزید خواند.
 
 در ابتدا باید رفتار بچه را درست کنیم یا افکار و عقایدش را؟ شما به بچه اعمال را آموزش دهید، فطرتش شکوفا می شود. بچه فطرتا از اول ادب و سبک زندگی می خواهد. شما واقعا ببینید صهیونیست ها چقدر رذل هستند و در اوج پستی به بدترین شکل ممکن انسان ها را می کشند؛ اما در اوج رذالت دستگاهی به نام هالیوود دارند؛ هالیوود نیز می خواهد انسان ها نابود شوند. صهیونیست ها اصلا به انسان می گویند حیوان دو پا.
 
 اما آنها برای دیگران سبک زندگی درست می کنند؛ مثلا می‌گویند جوان ها در دانشگاه باید مختلط باشند؛ در حالی که در خود آمریکا بین دانشجویان دختر و پسر در اتوبوس پرده می‌کشند و می‌گویند مگر ما حیوانیم که مختلط زندگی کنیم؟
 
 
اما روایتی داریم که می گوید: این نصرت خدا برای بندگان خویش کافی است که ببینید دشمن خدا گناه می‌کند.
 
 خدا سعی کرده غیرت دینی را با حلال و حرام حفظ کند؛ مثلا حرام است شکل ظاهری و چهره شبیه به کفار شود. شباهت به کفار معنا پیدا می‌کند آن زمانی که کت و شلوار در ایران باب شد. علمایی قوی نداشتیم وگرنه در آن زمان کت وشلوار حرام قطعی بود.
 
 این که بیش از 200 فلسطینی را طی چند روز می‌کشند، نتیجه این است که حرام و حلال را به درستی انجام نداده ایم. در روز عاشورا و در فاصله صبح تا عاشورا یک سبک زندگی مد شده بود و آن نیز شهادت بود.
 

+43
رأی دهید
-218

مهرداد2538 - تهران - ایران
خاک بر سر اون دانشگاهی که این را توی خودش راه داده. اینه اون دانشگاه تهرانی که رضا شاه کبیر برای این مردم قدر نشناس ساخت؟
جمعه 3 آذر 1391 - 12:41
mo.ho - تهران - ایران
تو دیگه ببند اون پوزه کثیفتو.بزرگترین مشکل این کشور خراب شده افراط و تفریطه....
جمعه 3 آذر 1391 - 12:48
metti - تهران - ایران
برو .. اخوند بوگندویه وطن فروش خودت خونت طبقه چندم کدوم برج تو نیاورانِ اخه اخوند دوزاری خاک بر سرِِ علمایی مثل سیستانی و مکارم و وحید خراسانی که از تویه لاشی میترسن نه راست میگی اخوندا همشون بی وجودن تو ام اگه جراتِ زرزر داری به خاطرِ توپ و تانکِ علی چلاقِ میبینیم اون روزی و که زبونت . ...بی شرف
جمعه 3 آذر 1391 - 12:41
machan - لس انجلس - آمرکا
دوستان من به عنوان یک قرآن پژوه اعلام میکنم که در دین اسلام چیزی به اسم آخوند وجود ندارد. اخوند از زمان صفویه و برای فریب مردم و مقلد کردن مردم درست شد.
جمعه 3 آذر 1391 - 12:46
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
مرتیکه عوضی ۹۰% ایرانی‌ دیگه حالش از تو امثال تو و دین مزخرفت که همش به بالا پین ادامها کار داره بهم میخوره هودارنتون هم یک مشت عقب مونده که نه فهم دارن نشور که اسرأشون هم زانو بچه‌های خودتون هستن تشکیل میده...
جمعه 3 آذر 1391 - 12:45
Azadikhah - تكسل - هلند
آخوندها از بهترین شرایط مادی زندگی برخوردارند. اکثریتشان در اثر لمیدن و مفت خوری دارای گردن های کلفت، شکم های بر آمده هستند. در عین حال از مردم می خواهند که تن به زندگی سخت و جهنمی دنیا دهند. که در بعد مرگ بهشت نصیبشان شود! جای تاسف این نیست که آخوند پناهیان از این دست حرف های بیشرمانه دروغین می گوید، و بلکه از این درد دارم که زندگی میلیون ها میلیون ایرانی اسیر دست چه آدم های وحشی، حیوانات درنده انسان نما شده است! درد واقعی این است. از تفکرات تاریک اندیشانه امثال این ها است که عقب ماندگی، بدبختی، اعدام، زندانی کردن مردم بدلیل عقاید سیاسی شان، و ده ها و صد ها ممنوعیت دیگر بر مردم ایران تحمیل می شود.
جمعه 3 آذر 1391 - 12:48
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
درست می فرمایند کت و شلوار برای فرهنگ غربه. غرب زده های سایت هم ساکت شید اگه به هخامنشیان و عاشوریان و حتی اقوام مختلف حال ما نگاه کنید میبینید که غربی ها اون لباس ها را از تن ما کندن و مال خودشون رو تنمون کردند
جمعه 3 آذر 1391 - 13:23
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
این نطفه شیطان فکر میکند که الان دوره شاه وزوزک است که هر حرف و حدیثی که از آستینش درآورد، مردم هم بدون تحقیق قبول کنند. زمانی که این پشم الدوله ادعا کرد که در آمریکا بین دانشجویان دختر و پسر پرده می کشند، میبایست یکی از دانشجویان ازش می پرسید که طبق کدوم مدرک چنین حرفی رو میزنه؟ خب وقتی یارو در دو سه جا این مطلب رو عنوان میکنه و کسی چیزی بهش نمیگه، این امر به خودش مشتبه میشه که حتما داره واقعیت رو میگه دیگه!
جمعه 3 آذر 1391 - 13:41
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
من از همه تقاضا می کنم مطالب رو بخونن هیچ مطلبی خنده دار تر از این پیدا نمی کنین!
جمعه 3 آذر 1391 - 13:46
We Should be Together - سانتا باربارا - آمریکا
این رو باید ببرند توی طویله بجای دانشگاه!!!
جمعه 3 آذر 1391 - 13:51
setayeshz565 - وین - اتریش
بدبخت بی شعور .اینا بی خاصیت ترین موجودات عالمن سوسک ازینا به درد بخورترن
جمعه 3 آذر 1391 - 14:03
baharmazaheri - عجمان - دبي
الاغ ............آخوند که نه لباسش به آدم رفته نه تفکرش انتظاری نیست خرفت کله پوک تاریخ مصرف آخوند کلا اسلام کثیف تمام تمام ................................
جمعه 3 آذر 1391 - 14:09
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- بدبخت ملت ایران که گیر چه کسانی افتاده اند ؟!،، از نوع انتخاب این حکومت معلوم است که هنر نزد ایرانیان است و بس !!!
جمعه 3 آذر 1391 - 14:11
ekman - شیراز - ‫ایران
اگر امکانات امروزی ،1400 سال پیش وجود میداشت،پیغمبر اسلام کراوات هم میزدنند،ریش را هم چپه تراش میکردنند، اگر قبول ندارید پس شما مانند پیغمبر عزیز رفتار نمایید و از الاغ و قاطر بجای ماشین های لوکس خارجی استفاده نمایید،از کاخها بیرون آمده و در کوخ زندگی نمایید،مانند همشهریان پیغمبر از یک کاسه هم بعنوان آلت طهارت(آفتابه) و هم بعنوان ظرف خوراک خوری استفاده نمایید و یا دست از تحجر و خریت بردارید.
جمعه 3 آذر 1391 - 14:06
baharmazaheri - عجمان - دبي
آخوند یاوه گوی از شدت شهوت لباس زیر هم نداره .......کراوات وکت شلوار مال آدم حسابی هست بیسند کودن .پوزه بند لازم داره مردم ازتون نفرت دارند ....
جمعه 3 آذر 1391 - 14:13
مانفرد - ایران - ایران
دوکلام از قاطر
جمعه 3 آذر 1391 - 15:08
parviz1 - کترینگ - انگلستان
واقعاً جالب هست .۳۳ سال هست که ملاها آزاد هستن ولی‌ هنوز هم نتونستن حتی یک نفر آدم تحویل جامعه بدن و بهش افتخار کنن. دانشگاه‌ها هم شده مسجد!!!!!! هر ملای بیسواد و تهی مغزی هم آزاد هست و میتونه همه جور مطالعه علمی‌ هم داشته باشن ولی‌ می‌بینید هر چه چرند هست میببافن و این کلا اون کلا می‌کنن و بدبخت اون دانشجوی بیچاره که مجبوره اونجا بشینه و به این مزخرفات گوش کنه.اگر هم سر این کلاسها نره که اخراج و هزار مشکل براش بوجود میارن.ملا جان این چرندیات به درد فیضهٔ با همون بیمغزان میخوره نه نسل جوان و تحصیلکرده امروزی!!!!!!!!
جمعه 3 آذر 1391 - 15:01
compatriot - تورنتو - کانادا
یابو تر از تو آنهایی هستند که پای منبرت جمع شدند! و به حرفهای مهملت گوش میدند.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:22
میکایل - مالمو - سوئد
باز پاچه خوار تخم کرد حیف از نان گندم یونجه هم زیاده شه به خدا بی‌ شعور بیسواد صحبتت بدرد ساندیس خورا می‌خوره که لقمه گوشتی میدازید جلوشون بیسواد تو هم مثله آیت مطهّری هستی‌ زبان داری نه مغز،،،،،،،،،،،،
جمعه 3 آذر 1391 - 15:16
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
طبق روایت، خرید از سوپر محله مستحب است؛ ولی خرید از سوپر محلات دیگر هیچ ثواب خاصی ندارد. به به معلوم شد 1400 سال پیش سوپر اختراع شده بوده!. در حالی که در خود آمریکا بین دانشجویان دختر و پسر در اتوبوس پرده می‌کشند و می‌گویند مگر ما حیوانیم که مختلط زندگی کنیم؟اینو خوندم رفتم جلو آینه ببینم شاخ در نیاوردم!آخه شیطان خبیث ملتو جیگر فرض کردی؟چنان حرف میزنه انگار یهودی ها بنده خدا نیستن و باید کشته بشن!اگه خدایی هست برای همه است نه اینکه حیوونایی مثل تو بیان وانمود کنن که خدا با یهودی ها دشمنه!اگه اسراییل حمله کرد فلسطینی ها هم حمله کردن و خسارت زدن!چقدر جالبه که امروز دیکتاتوری اسلامی داره از نوادگان همون یزید که بهش لعن میفرستن حمایت میکنه!اینها همه بهانه است تا رو گرده مردم سوار بشن!یکی از بزرگان یه فرقه از فرقه های درویشی گفته بود تو روز قیامت انقدر آخوند میکشن که خونشون چرخ 70000 آسیاب رو به حرکت دربیاره!خدا کنه حقیقت داشته باشه این ملعون هم یکی از همونا باشه!‍
جمعه 3 آذر 1391 - 15:23
Afshin London - لندن - انگلستان
مردم قوی و با اراده نداشتیم و نداریم وگرنه شما آخوندا نباید توی ایران نفس میکشیدید
جمعه 3 آذر 1391 - 15:24
kobalt - کرج - ایران
حاج آغا درست میفرمان همانطور که ما اگر مردمی آزاده وعاقل میبودیم عبا وعمامه شما جاش خالی بود.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:26
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
طبق روایت، خرید از سوپر محله مستحب است؛ ولی خرید از سوپر محلات دیگر هیچ ثواب خاصی ندارد. به به معلوم شد 1400 سال پیش سوپر اختراع شده بوده!. در حالی که در خود آمریکا بین دانشجویان دختر و پسر در اتوبوس پرده می‌کشند و می‌گویند مگر ما حیوانیم که مختلط زندگی کنیم؟اینو خوندم رفتم جلو آینه ببینم شاخ در نیاوردم!آخه شیطان خبیث ملتو جیگر فرض کردی؟چنان حرف میزنه انگار یهودی ها بنده خدا نیستن و باید کشته بشن!اگه خدایی هست برای همه است نه اینکه حیوونایی مثل تو بیان وانمود کنن که خدا با یهودی ها دشمنه!اگه اسراییل حمله کرد فلسطینی ها هم حمله کردن و خسارت زدن!چقدر جالبه که امروز دیکتاتوری اسلامی داره از نوادگان همون یزید که بهش لعن میفرستن حمایت میکنه!اینها همه بهانه است تا رو گرده مردم سوار بشن!یکی از بزرگان یه فرقه از فرقه های درویشی گفته بود تو روز قیامت انقدر آخوند میکشن که خونشون چرخ 70000 آسیاب رو به حرکت دربیاره!خدا کنه حقیقت داشته باشه این ملعون هم یکی از همونا باشه!‍
جمعه 3 آذر 1391 - 15:23
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
اوه اوه این ملای مرتجع را دیگر تا حالا کجا مخفیش کرده بودند و حالا از چه سوراخی بیرونش آوردند؟ اینقدر جفنگیات گفته که برای پاسخ دادنش کتاب میشود نوشت. حیف نان و ثروت ملت نیست که خرج این کله پوکها میکنند. عقل آدم مات میماند که مغز یکسری ملاها واقعاً از چه گچی درست شده. به حال ملت بیچاره ایران باید واقعاً تاسف خورد یا شاد بهشان حسادت کرد از داشتن چنین نابغه های علمی که گاو پیششان پروفسور است.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:25
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
حرفهای این آقا از دین نیست بلکه اوهام خودش است . برداشتهای شخصی خودش را در قالب دین به خورد مردم می دهد . در صحبتهایش پارادوکس هم کم نیست ! متاسفانه در ایران افراط و تفریط خیلی زیاد است و جای تاسف دارد !
جمعه 3 آذر 1391 - 15:38
Caroline - تهران - ایران
. اگر آخوند خواهد شغل گیرد، . کجا بازارِ کارش می پذیرد؟! . نه علمی داند او، نه حرفه، نه فن: . گمان دارم ز بی نانی* بمیرد! .
جمعه 3 آذر 1391 - 15:41
amir-amir - تورنتو - كانادا
آفرین به آن غیرت تان دانشجویان دانشگاه تهران, چطور این جانور را به آنجا راه دادید که این جفنگیات را نشخوار کند. بى پدر و مادر خودش هم نفهمیده چه گفته.
جمعه 3 آذر 1391 - 15:51
secular - لندن - بریتانیا
اگه علماى قوى داشتیم ، الان اصن شلوار پامون نبود. مث ادماى اولیه *ون لختى حال میکردیم:))
جمعه 3 آذر 1391 - 16:12
tabarzinn - یوله - سوئد
این رو راست میگه... سوال من اینه که اگر لباس خانم‌ها باید قانوناً برگرده به دویست، سیصد سال پیش پس لباس مردها رو چرا اجازه میدان مدرن باشه...کت شلوار فرنگی‌....و اصلا چرا باید مردها مو بگذارند و سر برهنه باشن....و حتی ریش رو هم کوتاه کنن...قدیم‌ها به این جور مردها میگفتن بچه بی‌ ریش و بچه مزلف...
جمعه 3 آذر 1391 - 16:52
farahnazb2 - آبادان - ایران
دوره دوره ی این قاطرهاست بایستی این طوری جفتک بندازن وعرعر کنند .
جمعه 3 آذر 1391 - 17:58
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
machan - لس انجلس - آمرکا. جناب محقق????????? آیا کشتن کافران با زجر!!!! و خوابیدن با همسرانشان!!! تعدد زوجات و پدوفیلیا((بچه بازی))اختراع ملا است یا دینتان!! اگر سواد ندارید مطالعه کنید نه تحمیق!!بس کنید !!
جمعه 3 آذر 1391 - 18:19
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
مسیح پسر مریم - تهران - ایران / بزودی آه همون بچه های ورزقان گریبانتو میگیره!
جمعه 3 آذر 1391 - 20:27
star44 - یوتبوری - سوئد
برو بمیر .
جمعه 3 آذر 1391 - 21:10
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
Afshin London - لندن - انگلستان دوست عزیز دلیل این که هنوز این کثافتها واسه ما این روضه ها رو میخونند اینه که حد اقل20 -10 % از مردم داخل ایران ساپورتر اینها هستند و پشتیبانشون چون از اخور اینا تغذیه میشند و از کانال اینا به پول مفت و ثروتهای کلان دزدی رسیدند من خودم چند نفری از همینها رو میشناسم بقیه هم که از ترس صداشون در نیمیاد ! بقول این دوست گرامی جناب حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان حیف نان و ثروت ملت که خرج این کله پوکها میکنند!
جمعه 3 آذر 1391 - 21:47
رستگار501 - برن - سویئس
مسیح پسر مریم - تهران - ایران----- هخامنشیان و عاشوریان مربوط به چند سال پیش میشوند ؟ فرهنگ و رسوم ملل در اثر ارتباطات تعقیر می کنند . خواهشمند م مرتجع نباش .
جمعه 3 آذر 1391 - 22:21
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
مسیح پسرمریم؛از خودت شروع کن؛چون اسمت نماد غربه؛چر اسم اسلامی نمیزاری??در ضمن خودت هم خوب میدونی یارو داره چرت میگه؛راستی نظری در مورد قتل های زنجیره ای نداری در مورد ستار بهشتی چی??
جمعه 3 آذر 1391 - 22:36
scarysoal.au - ملبورن - استرالیا
فقط میگم خیلی اشغالی تووامسال تورا باید تحویل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 3 آذر 1391 - 23:04
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
تازه در زمان هخامنشیان و آشوریان زنان حجاب هم داشتند و چندان چیز جدیدی هم نیست.این فرهنگ غرب که هر چه پیش رفت بدن های زنان را برهنه تر کرد.
جمعه 3 آذر 1391 - 22:53
hovakhshatare - تهران - ایران
این بابا یه سور ده تایی به الاغ زده!
جمعه 3 آذر 1391 - 23:26
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اگر از همین مرتیکه بی ناموس بپرسند که چرا تو یه خانه مثل کاخ زندگی میکنی و تمام وسائلت خارجی هستند میگه زنم دوست داشت خریدم , ولی اگر کسی دیگه ای بخواهد باب میل همسرش زندگی کند جاش تو جهنم است.
شنبه 4 آذر 1391 - 05:29
shah_par - شيراز - ايران
الله اکبر... یعنی پوشیدن کت و شلوار نشون از این می داد که مرجع قوی نداشتیم؟ یعنی آیات عظام امروزی از بروجردی و مدرس و کاشانی و حتی امام خمینی بالاتر هستند؟ آقای پناهی ! پناه می بریم به پناه بی پناهان از ظلم پنهان کاران.
شنبه 4 آذر 1391 - 05:31
20ارسلان - زرند کرمان - ایران
دانشجویان باسواد احتیاج مبرم به افاضات ایشان دارند: مبادا که بیسواد به پایان برسانند دروسشان را
شنبه 4 آذر 1391 - 06:57
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
فضول میرزا - استکهلم - سوئد اتفاقا آه اونها گریبان توی منافق رو میگیره. به شما عکس های جعلی تو فیس بوک و نت نشون میدن گمراه میشید الان بیش از 70 درصد زلزله زده ها صاحب خونه شدند بقیه هم در کانکس هستند و سپاه داره براشون خونه میسازه.بورو خجالت بکش
شنبه 4 آذر 1391 - 08:26
arashbehdin - اتلانتا - امریکا
اقتصاد کشور در راه فروپاشی است و بهای همه چیز چند برابر شده، انگاه این مزدور بی مغز نادان شر و ور بهم میبافد.
شنبه 4 آذر 1391 - 09:31
Azadikhah - تكسل - هلند
یا علی مدد - منچستر - انگلستان:بخوای دقیق نگاه کنید اسلام احتیاج شدیدی به یک آپدیت داره که شاید بعد از اون خیلی‌ چیزها از بین بره!(البته بعید ببینم هم چین اتفاقی‌ بیفته)البته اگر به سرگذشت ظهور اسلام دقت کنید خیلی‌ کارهای بی‌منطق توسط پیامبر انجام شده که تا الان هم دنباله رو همین مسائل ادامه داشته که در این دنیای جدید این حرکات عقب زده شده است.سیره ابن هشام خیلی‌ خوب توضیح داده در این موارد.
شنبه 4 آذر 1391 - 10:40
مسیح پسر مریم - تهران - ایران
دیگه وقتشه_1982 - ایران - ایران بنده نادان خدا اسم من کاملا اسلامیه. تو نمی فهمی.
شنبه 4 آذر 1391 - 16:25
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
Azadikhah - تکسل - هلند / نه دوست عزیز اگر بخواهید دقیق نگاه کنید اینگونه که شما می فرمائید نیست / چون دین اسلام دین کاملی است و مشکل در دین نیست که ما بخواهیم آپدیتش کنیم! بلکه مشکل در مسلمانیست! این افکار تغییر در دین را مسیحیان هم داشتند و دین حضرت عیسی ع را تعریف کردند و بقول شما آپدیتش کردند!ولی اتفاقی نیافتاد!دینی که هی آپدیت بشه که دیگه دین نیست بلکه قانون اساسی است که باید توسط الیت جامعه آپدیت بشه! متاسفانه همیشه افراط عکسش یعنی تفریط را هم بدنبال داره! همانطور که در متن بالا هم نوشتم نظرات آقای پناهیان اوهام خودش است و دین اینها را نگفته است. اگر حرف این آقا درست باشد آنوقت در صدر اسلام مسلمانان باید لباسهای دیگری می پوشیدند چون کفار مکه و مدینه و .. همه یکجور لباس می پوشیدند و کسی لباس جداگانه ای نداشت. اسلام روی لباس خاصی تاکید ندارد. البته این صحبتهای من برای کسانی معنی دارد که اصل اسلام را پذیرفته باشند/ ولی اگر کسی اعتقاد به وحی ندارد داستان کلا فرق می کند و بحث را باید از جای دیگری شروع کرد که متاسفانه اینجا فرصت چنین بحثهای سنگینی نیست.
یکشنبه 5 آذر 1391 - 07:53
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
دیگه وقتشه_1982 - ایران - ایران / دوست عزیز مسیح پسر مریم در اسلام آمده است ولی برعکس مسیحیان کنونی اکثرا حضرت مسیح ع را پسر خدا می دانند و لذا کامنت این دوستمون درست است و عنوان ایشان یک عنوان کاملا اسلامی است نه غربی!
یکشنبه 5 آذر 1391 - 08:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.