نجات معجزه‌آسای دختربچه پس از سقوط وحشتناک

بازی بچگانه دختر 11ساله عاقبت وحشتناکی داشت. وقتی مبینا از بالای رختخواب‌های خانه سقوط کرد، میلگرد نیم‌متری وارد ناحیه پشت چانه‌اش شد و حادثه دلخراشی را رقم زد اما او با کمک آتش‌نشانان و پزشکان نجات یافت.


این حادثه بعدازظهر 18آبان‌ماه در شهرستان سیرجان رخ داد. آن روز دختربچه 11ساله پس از بالارفتن از رختخواب‌ها در داخل کمد‌دیواری سرگرم بازی بود که ناگهان سقوط کرد.
 
او درست روی میلگردهایی فرود آمد که به‌صورت عمودی در پایین کمد دیواری برای نگه‌داشتن رختخواب‌ها جوش داده شده بود و این حادثه وحشتناک رقم خورد.
 
مادر مبینا می‌گوید: حدود ساعت چهار بعد‌ازظهر بود و می‌خواستم به بیرون از خانه بروم. ناگهان صدای جیغ دختر دیگرم را شنیدم و با عجله به اتاق خواب رفتم. وقتی دختر بزرگم مبینا را دیدم، شوکه شدم.
 
او از بالای رختخواب‌ها سقوط کرده و میلگرد از پشت چانه‌اش وارد شده و از دهانش بیرون آمده بود. دست و پایم می‌لرزید و وحشت کرده بودم. فریاد‌زنان به کوچه دویدم و از همسایه‌ها کمک خواستم. آنها وارد خانه‌مان شدند و یکی از همسایه‌ها با دیدن دخترم، با آتش‌نشانی تماس گرفت و درخواست کمک کرد. دقایقی بعد آتش‌نشانان وارد خانه‌مان شدند و عملیات نجات دخترم را شروع کردند.

آتش‌نشانان که با صحنه‌ای باورنکردنی روبه‌رو شده بودند تصمیم گرفتند دختر 11ساله را برای خارج‌کردن میلگرد به بیمارستان منتقل کنند.
 
از آنجا که میلگرد به پایین کمد دیواری جوش داده شده بود، آنها با کمک امدادگران اورژانس و با استفاده از دستگاه فرز، پایه میلگرد را بریدند و دختربچه را به بیمارستان دکتر غرضی منتقل کردند.مادر مبینا ادامه می‌دهد: پزشک اورژانس دخترم را معاینه کرد و سپس با پزشک جراح تماس گرفت. مبینا به اتاق عمل منتقل و طی یک عمل جراحی، میلگرد ، خارج شد. عمل جراحی حدود یک ساعت‌و‌نیم طول کشید و یک ساعت پس از عمل دخترم به‌هوش آمد. زنده‌ماندن او در این حادثه چیزی شبیه معجزه است و حالا با گذشت چند روز از ماجرا، زندگی دخترم به روال عادی برگشته است.
 
حادثه عجیب

در همین حال حسین شاه‌بداغی، مسئول آموزش و پیشگیری آتش‌نشانی سیرجان که در محل حادثه حضور داشت، گفت: این حادثه یکی از عجیب‌ترین حوادثی بود که تا حالا با آن مواجه شده بودیم. در خانه دختربچه، اتاقک نیم‌طبقه‌ای وجود داشت که به‌عنوان کمد دیواری از آن استفاده می‌شد. این کمد در نداشت و برای جلوگیری از ریختن وسایل داخل آن، یک میلگرد به نبشی کف اتاقک جوش داده شده بود. آن روز وقتی به محل حادثه رسیدیم، تصمیم گرفتیم برای خارج‌کردن میلگرد، دختربچه را به بیمارستان ببریم؛ چراکه اگر این کار در محل صورت می‌گرفت، ممکن بود صدمات غیرقابل جبرانی به او وارد شود. پس از بریدن نبشی، دختربچه را با کمک اورژانس و درحالی‌که میلگرد هنوز در ناحیه چانه او بود به بیمارستان بردیم و در آنجا پزشکان توانستند با اقدامات لازم آن را خارج کنند.
 
پزشکان بیمارستان دکتر غرضی سیرجان معتقدند که اگر میلگرد به‌جای خروج از دهان دختربچه وارد جمجمه او می‌شد، شاید حالا مبینا زنده نبود. از طرفی میلگرد طوری وارد دهان او شده بود که خوشبختانه نه به دندان‌ها، نه به زبان و نه فک او آسیبی وارد نشده‌است.
 
پدر مبینا می‌گوید: من در این حادثه معجزه را با تمام وجودم حس کردم و خدا را شکر می‌کنم اما متأسفانه به‌خاطر این اتفاق کارم را از دست دادم.
 
او ادامه می‌دهد: من به‌عنوان کارگر نزد یک جوشکار حرفه‌ای کار می‌کردم. وقتی این حادثه رخ داد، صاحب‌کارم گفت: تو شانس نداری و در هنگام کار ممکن است به‌علت سقوط از نردبان یا سقف منازل بمیری و آن موقع من دچار مشکل می‌شوم و به همین‌خاطر نمی‌خواهم با من کار کنی. به این ترتیب صاحب‌کارم مرا اخراج کرد و این در حالی است که ما وضع مالی خوبی نداریم اما با همه اینها خدا را شکر می‌کنم که دخترم از این حادثه جان سالم به‌در برد.

+84
رأی دهید
-14

daewoo.racer.gte - ایران - ایران
چقدر بی فکر بوده پدرش ک اون میله گردارو اونجوری اونجا جوش داده. لعنت بهش.
شنبه 4 آذر 1391 - 12:59
roxana_110 - تهران - ایران
باز هم بی فکری پدر و مادر پدر نادان میل گرد رو اونطوری جوش داده مادره شلخته کور هم اون میل گرد رو انگار ندیده تازه میخواسته دو تا بچه کوچولو رو هم تنها بذاره بره بیرون بابا اینا ادم نمیزان که سوسک میزان!
دوشنبه 6 آذر 1391 - 01:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.