اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره متهمان حمله به زیرساخت‌های اقتصادی

وزارت اطلاعات ایران یک هفته پس از بازداشت اعضای یک «گروه تروریستی»، اعلام کرده که آن‌ها قصد حمله زیرساخت‌های اقتصادی ایران را داشتند و این اقدام با حمایت آمریکا، اروپا و مکمل تحریم‌های بین‌المللی بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این وزارتخانه روز یکم آذر در اطلاعیه‌ای بازداشت‌شدگان را اعضای یک «گروه تروریستی» دانسته که «تجزیه طلب» هستند و از سال ۸۴ با حمایت مالی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس در خوزستان راه‌اندازی شده است.
 
این نهاد جمهوری اسلامی روز ۲۶ آبان از دستگیری چند نفر به اتهام تلاش برای عملیات تروریستی خبر داده بود که به «سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه» وابسته هستند. بر اساس اعلام این وزارت‌خانه این افراد به همراه هفت بمب آماده انفجار و اقلام ارسال شده از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بازداشت شده بودند.
 
وزارت اطلاعات بدون اشاره به تعداد بازداشت‌شدگان و هویت آن‌ها، اعلام کرده است که آن‌ها از زمان تشکیل گروه خود به ۱۳ مورد بمب‌گذاری در خوزستان و همچنین ۹ مورد بمب‌گذاری در تاسیسات انرژی این استان اقدام کرده‌اند.
 
در این اطلاعیه آمده است که حمایت کشورهای خلیج فارس از این گروه‌ها به نیابت از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بوده و بسیاری از آن‌ها پس از تعقیب وزارت اطلاعات به کشورهای عربی و اروپا متواری شده‌اند و با گروه‌های حقوق بشری فعالیت می‌کنند.
 
این وزارتخانه ادعا کرده است رئیس این گروه تروریستی که از آن نام نبرده است در اروپا به سر می‌برد و  از سازمان‌های و جوامع غربی «مدعی حقوق بشر» کمک‌های مالی و تسلیحاتی دریافت می‌کند.
 
به گفته وزارت اطلاعات هدف بمب‌گذاری‌های آن‌ها از سال گذشته در خطوط انتقال نفت و گاز ایران مکمل تحریم‌ها بوده است اما برخی از عوامل آن‌ها به ویژه در اسفند سال گذشته توسط  ماموران این وزارتخانه بازداشت شده‌اند.
 
بخش نفت و گاز ایران در سال‌های اخیر بار‌ها از بمب‌گذاری و آتش‌سوزی لطمه دیده و هر بار به گمانه خراب‌کاری دامن زده است و جمهوری اسلامی کشورهای غربی و عربی را متهم به حمایت از این عملیات کرده است.
 
این اطلاعیه به بمب‌گذاری مقابل بیمارستان رازی، ساختمان برنامه و بودجه، سازمان مسکن، خیابان سلمان فارسی، بانک سامان، اداره منابع طبیعی، فرمانداری آبادان، دزفول و چاه و خط لوله نفت و گاز کرده که به کشته شدن ۲۹ نفر و مجروح‌شدن ۳۵۰ نفر منجر شده است.
 
همچنین وزارت اطلاعات به ۹ فقره بمب‌گذاری در لوله‌های نفت شهرستان شوش، لوله نفت شهر شاوور، خط لوله گاز در حدفاصل شوش و دزفول، بمب‌گذاری خط لوله گاز اهواز و بمب‌گذاری لوله گاز مسیر هفت تپه شوش اشاره کرده است.
 
سال گذشته وزارت اطلاعات ایران خبر دستگیری دست‌کم ۳۰ جاسوس وابسته به آمریکا و اسرائیل را منتشر کرد. کشورهای غربی تاکنون اتهام حمایت از جاسوسان و اقدام‌های تروریستی آن‌ها را تکذیب کرده‌اند.

+36
رأی دهید
-49

Afshin London - لندن - انگلستان
تنها خود حکومت تروریستی اسلامیه که به زیرساختهای اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی ایران صدمه میزنه. در هیچ کشوری چنین رژیم فاسد و بی تدبیری وجود ندارد
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:47
perser68 - فلوریدا - امریکا
وزارت اطلاعات یا بهتر وزارت جنایت و آدم خور اسلامی خامنه‌ای منفور قابل اعتماد چه کسیه!؟زحمت زیادی نکشه بهتره!آدم و عالم میدونن که این فاشیست‌های اسلامی عرب یه روده راست ندارن!هر وقت قصد کشتن ایرانی‌ دارن شمار جاسوس میره بالا!!!۳۳ ساله اومدن برای نابودی ایران و ایرانی‌!به این کثافت‌های قرون وسطایی ذرّه‌ای نباید اعتماد کرد!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:57
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
وزارت اطلاعات رژیم بعید نیست برای بزرگ نمای و ترساندن مخالفانشان و همچنین به دنیا بگوید ایران مورد تهاجم تروریستهاست افرادی بی گناه و بی پناه را دستگیر کردن که با زور فشار روحی و شکنجه از انها خواستن بر علیه خودشان اتهام دیکته شده بارجوهای اطلاعات را به گردن بگیرن مثل خیلیها که این بلا را برسرشان اوردن.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 20:23
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
دروغ محضه , باور نکنید اینها توهمات جمهوری اسلامی است و ترس از ایجاد یک چنین گروهائی است که تو تخیلشون باهاشون مبارزه میکنند و موفق میشوند بعد 4 تا وبلاگ نویس را در این رابطه اعدام میکنند .
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 21:32
exam292 - تهران - ایران
آدمهای بی منطق، تنها ابزارشون توهین و بی ادبی است.. برید بررسی کنید، تمام انقلابهایی که توی دنیا صورت گرفته اند اگر در راستای خواست آمریکا و صهیونیستها باشه مورد تاییده، در غیر اینصورت باید با اون مقابله کرد... همین حکومت پادشاهی آل سعود، که زن حق رای نداره و نباید رانندگی بکنه چون نوکر آمریکا و صهیونیسته، یه حکومت خوب و مورد حمایت آمریکایهاست!!!!!!
جمعه 3 آذر 1391 - 08:44
Azadikhah - تكسل - هلند
عجب خالی‌ بندی این وزارت اطلاعات! exam292 - تهران - ایران:یادت رفت:انقلاب اسلامی ایران هم جزو همینهاست که گفتی‌!
جمعه 3 آذر 1391 - 12:55
exam292 - تهران - ایران
Azadikhah - تکسل - هلند: نمی دونستم که به نظر شما جنگ تحمیلی عراق که پشتوانه اش همه قدرتها بود و تحریمها که هرسال داره شدیدتر میشه و .. همگی نشانه ی حمایت آمریکا از انقلاب اسلامی ایرانه!!!!!!
شنبه 4 آذر 1391 - 07:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.