قطع ناگهانی ملاقات زندانیان زن با خانواده‌هایشان در اوین

به گزارش سایت "کلمه" دادستان تهران دستور قطع ملاقات حضوری زنان زندان اوین تا اطلاع ثانوی را صادر کرده است. بنا بر این گزارش این اقدامی "تنبیهی" به‌خاطر بیانیه اخیر زندانیان زن در مورد مرگ ستار بهشتی زیر شکنجه است.
 

به گزارش سایت "کلمه" با دستور مستقیم محمود جعفری دولت آبادی دادستان تهران کلیه ملاقات‌های حضوری بند زنان زندان اوین تا اطلاع ثانوی قطع شده است.
 
بنا بر این گزارش که پنج‌شنبه ۲ آذر ۱۳۹۱ منتشر شده است، دادیار زندان و مسئولان اجرای احکام روز چهارشنبه به خانواده‌هایی که فرزندان خردسال دارند و طبق روال قبل می‌توانستند روزهای چهارشنبه با فرزندان خود ملاقات حضوری داشته باشند، اعلام کردند که کلیه ملاقات‌های حضوری بند زنان زندان اوین تا اطلاع ثانوی قطع خواهد بود.
 
سایت "کلمه" این اقدام را "تنبیهی" از طرف دادستانی به‌خاطر بیانیه اخیر زندانیان زن در مورد مرگ ستار بهشتی زیر شکنجه تعبیر کرده است.
 
در روزهای اخیر ۷ زندانی سیاسی زن در اعتراض به مرگ ستار بهشتی بیانیه‌ای منتشر کرده و علت مرگ ستار بهشتی را شکنجه در زمان بازداشت عنوان کرده بودند.
 
این نامه به امضای فائزه هاشمی، ژیلا بنی یعقوب، شیوا نظرآهاری، بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، حکیمه شکری و ژیلا کرم‌زاده مکوندی از زنان زندانی در زندان اوین رسیده بود.
 
زنان زندانی در زندان اوین در این بیانیه به مرگ‌های مشابه از جمله زهرا کاظمی، زهرا بنی‌یعقوب، محسن روح‌الامینی، امیر جوادی‌فر، محمد کامرانی، اکبر محمدی و هدی صابر اشاره کرده و نوشته بودند: «بدیهی است در کشوری که عاملان و آمران جنایت کهریزک بی ‌آنکه مورد محاکمه قرار گیرند به مقام و منصبی جدید می‌رسند تکرار چنین فجایعی چندان دور از ذهن نیست.»
 
حمله گارد ویژه حفاظت زندان به بند زنان
 
پیش از انتشار این بیانیه نیز ۹ زندانی سیاسی زن در زندان اوین در اعتراض به حمله گارد ویژه حفاظت زندان و "هتک حرمت و آزار آن‌ها" دست به اعتصاب غذا زده بودند.
 
به گزارش وبسایت "کلمه"، این ۹ زن زندانی، خانم‌ها بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، ژیلا بنی‌یعقوب، شیوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکیمه شکری، ژیلا کرم‌زاده مکوندی، نسیم سلطان بیگی و راحله زکایی هستند.
 
این زندانیان سیاسی زن خواستار آن بودند که رئیس زندان اوین رسما از آنها عذرخواهی کند و چنین رفتارهایی دیگر تکرار نشود.
 
به گزارش سایت "کلمه" حمله کنندگان به بند بانوان که شامل حدود ۲۰ زن از نیروهای گارد یگان حفاظت زندان اوین بودند با ورود به حریم خصوصی و شخصی زندانیان سیاسی باعث برهم زدن نظم و سلب آسایش آنان شده و پس از یورش به بند سیاسی بانوان زندانیان را به شکل توهین‌آمیزی بازرسی بدنی کردند.
 
در ادامه‌ این گزارش آمده بود پس از اعتراض فائزه هاشمی، "نماینده و وکیل بند زندانیان و سایر زندانیان سیاسی زن" نیروهای گارد حفاظت، زندانیان را به حیاط کوچک بند برده و سپس اقدام به تفتیش وسایل شخصی آنان نمودند.

+67
رأی دهید
-31

darkoob-1390 - قم - ایران
حتما بخاطر حضور هاشمی‌ رفسنجانی‌ بوده !!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:37
irane aziz - وین - اتریش
اینا شیرمردان ایران زمین هستند،درود همیشگی‌ بر شما،
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:57
بت شکن - مونترال - کانادا
درود بی‌ کران به ایران دخت‌های دلیر وطن پرست، مرگ بر ارتجأع و دیکتاتور!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 21:52
STING68 - گنبد - ایران
سهم دنیای زیبایی ما..............یا امام زمان (عج) به ما در درک هر چه بهتر حق از باطل چشم و دلی پاک برای تشخیص عدالت بی نقصت عنایت بفرما......الهی امین
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 22:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.