قدردانی حماس از ایران به‌خاطر حمایت تسلیحاتی

خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت تسلیحاتی قدردانی کرد. او تاکید کرد که حماس به دنبال حمایت مالی و نظامی از ایران است. پیش‌تر ایران پشتیبانی مالی و نظامی از حماس را تایید کرده بود.
 

بنا بر گزارش‌ها خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، از جمهوری اسلامی ایران به علت "حمایت معنوی و تسلیحاتی" از حماس قدردانی کرد.
 
خالد مشعل در مصاحبه با کریستین امان‌پور از شبکه CNN تاکید کرد که حماس نیز به دنبال حمایت مالی و نظامی از ایران است.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، خالد مشعل همچنین با اشاره به کمک‌های ایران به گروه‌های فلسطینی، از کشورهای عربی نیز تقاضا کرده است که "مقاومت اسلامی" را از لحاظ تسلیحاتی تامین کنند.
 
لاریجانی: از حماس حمایت مادی و نظامی می‌کنیم
 
پیش‌تر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، چهارشنبه (۱ آذر / ۲۱ نوامبر) در جمع نمایندگان مجلس، پشتیبانی مادی و نظامی ایران از حماس را تایید کرده و گفته بود: «کمک‌های جمهوری اسلامی به حماس هم جنبه مادی دارد و هم جنبه نظامی.»
 
همزمان با سخنان رئیس‌ مجلس شورای اسلامی ایران اما محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران، ارسال مستقیم سلاح به نوار غزه را رد کرد و گفت جمهوری اسلامی ایران فن‌آوری و تجربه تولید موشک را به غزه ارسال کرده است.
 
فرمانده سپاه پاسداران چهارشنبه، ۱ آذر، در مورد موشک "فجر۵" گفته بود: «ما این موشک‌ها را به‌طور مستقیم به غزه نفرستاده‌ایم، بلکه فن‌آوری آن از ایران به مقاومت منتقل شده است و مقدار بی‌شماری از این موشک‌ها در حال تولید است.»
 
به‌گفته سازمان امنیت اسرائیل، موشک‌هایی که حماس در اختیار دارد از ایران به سودان و سپس به مصر فرستاده می‌شوند. این موشک‌ها در آن‌جا به قطعات کوچک تقسیم و از راه تونل‌های زیرزمینی به نوار غزه منتقل می‌شوند.
 
موشک "فجر۵" که تعدادی از ان از نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است بیش از ۶ متر طول و حدود یک تن وزن دارد و سنگینی کلاهک انفجاری آن حداقل ۱۷۰ کیلوگرم است.
 
انتقال موشک از ایران به نوار غزه
 
سازمان امنیت اسرائیل تاکید می‌کند که دست‌اندرکاران مونتاژ دوباره این موشک‌ها در باریکه غزه، اعضای حماس در رده‌های مختلف و کارشناسان ایرانی با گذرنامه‌های جعلی هستند و این فرایند با حمایت همه‌جانبه دولت سودان انجام می‌گیرد.
 
به عقیده مقامات اسرائیلی حمل و نقل این موشک‌ها در مصر نمی‌تواند از دیدرس مصری‌ها پنهان مانده باشد. به ادعای اسرائیلی‌ها کامیون‌های حامل این موشک‌ها در مصر باید برای رسیدن به مرز غزه از پل‌ها و جاده‌های مختلفی عبور کنند و مشاهده نشدن آن‌ها ممکن نیست.
 
در درگیری‌های یک هفته اخیر میان اسرائیل و شبه‌نظامیان فلسطینی برای اولین بار موشک‌های "فجر" حماس٬ تل‌آویو و اورشلیم را هدف قرار دادند. پیش‌تر اسرائیل احمد الجعبری٬ یکی از فرماندهان ارشد نظامی حماس، در یک حمله هوایی از بین برده بود. گفته می‌شود احمد الجعبری در انتقال موشک از ایران به نوارغزه نقش اساسی داشته است.

+90
رأی دهید
-81

hankooksaram - تهران - ایران
لعنت بتو و حامیانت.پول ایران رو میریزید تو جیب عربهاییکه هیچ نسبتی با ما ندارند و دشمن ایرانند.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 15:48
d_berlin - برلین - آلمان
اینحا همش فیلم که دست ایران را به جنگ بند کنند. عجب پوفیوزهایی هستند این عربهای نامرد مزدور. از اسرائیلها پول بیشتر گرفتن و به خاطر اینکه دست ایران را به جنگ بند کنند به مردم خودشان هم خیانت میکنند و براشون مهم نیست که اسرائیل همشون را بکشند. خیلی پوفیوزین.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:18
perser68 - فلوریدا - امریکا
یه بار هم اسرائیل تن‌ تو رو بخارونه،بنشونه تو رو سر جات!اسرائیل اشتباه کرد باید ادامه میداد و شما رو جارو میکرد شاید سهم شما‌ها به ایرانی‌ می‌رسید!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:25
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
برو مشعل بدبخت شکسته خورده رژیم ایران گولت زد و ان مهمات الکی که تحویلتان داد خواستند کاربردش رادر جنگ بین شما و اسرائیل ازمایش کنند. رژیم ایران دیدن مهماتشان ارزش ندارد از زیر از توی احمق خالد مشعل خواستند زود درخواست مذاکرات را قبول کنید و از بالا هم برای فریب اذهان مخالف مذاکرات بودند!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:55
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
کثافتهای دزد ثروت ایران !!!!!!!!که حاضرند هموطن خود را زیر رگبار موشک اسرائیل قرار بدهند برای ارضای شهوت قدرت کاذب!! و نوکری ملایان ۱۰۰ پدر عرب عربستان --ایران!!!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 18:22
antikaselis - اصفهان - ایران
افتخارمان این است که به مظلومان کمک میکنیم.اسرائیل دشمن ایران است و ما از دشمنان اسرائیل حمایت میکنیم.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 19:24
delijaan - لندن - بریتانیا
اعترافات سعید امامی رادقت نکرده ایدونخوانده اید؟؟؟؟؟؟آیت الله خامنه ای ومصباح یزدی بسیاری دیگررابطه زیر میزی بااسرائیل داشته و دارند.اگر تشکیلات غنی سازی وساخت بمب اتمی صدام حسین را اسرائیل بمباران نکرده بود.که بسرعت با ثروت اعراب نفتی تکمیل شده بود وشهرهای ایران رابمب باران اتمی میکرد وحداقل 25میلیون نفررا تبدیل بذغال کرده بود.و فلسطینی هاهم در قشون صدام باایرانیها درجنگ بودند وجوانهای ایرانی رامی کشتند.ما تا ابد مدیون اسرائیل خواهیم بودباکمک های فوق العاده مواءثرش درجنگ هشت ساله باعث نجات ایران وایرانی شد
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 21:51
perser68 - فلوریدا - امریکا
کاسه لیس_اصفهان. اگه افتخار تو این شپشوی قاتله!...به اون افتخارت!شما‌ها از چه جنسی‌ هستین!؟شرفتون رو به کی‌ فروختین!؟مزدوری تا چه حد!؟شما‌ها سرتونو شب‌ها چطوری روی بالشت میگذارید وقتی حماس جنگ طلب زن و بچه مردم رو تو زندان اسلامش گروگان گرفته و سپر بمب اسرائیل میکنه!؟آیا خوابتون میبره!؟مردم خودتون تو سرما و سیل گیر افتادن!!!روزی که همین مردم جور و پلاس شما رو به هم می‌ریزن دیدن داره!!!دونه دونه شما‌ها رو به صلابه می‌کشن!!!قذافی یادتون نره!!!.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 22:36
دستان - تهران - ایران
معلومه شکست اسرائیل علاوه بر خود رژیم و مردمش پاچه خوارهای بی بوته راهم بدجوری عصبانی کرده .شباهت شما(مزدوران) با اسرائیلیهادر انگل و اویزون بودنه .اوارگی و درماندگی مهریه که تا ابد بر پیشانی همه شما زده شده.ضمنا ما به کمک هایی که به فلسطینیها شده افتخار میکنیم و امیدواریم هر جا به مظلومی تعرض بشه این کمکهای نظامی استمرار داشته باشه تا این تروریستهای صهیونیست جرات حمله به زنان و کودکان بیگناه رادر شهرها نداشته باشند .
جمعه 3 آذر 1391 - 03:32
exam292 - تهران - ایران
قابل توجه کسانیک دارن از ظالم دفاع می کنن.... بنی آدم اعضای یکدیگرند. که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار. دگر عضوها را نماند قرار. تو کز محنت دیگران بی غمی. نشاید که نامت نهند آدمی!!!!!!!!!!!!!.
جمعه 3 آذر 1391 - 08:50
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
من تا حالا یک فلیسطینی ندیدم که ضد شیعه نباشه، دیگر این که تمامی ندانم کاری‌های رژیم به پای مردم ایران نوشته می‌شه، این خود فلسطینی‌ها بودند که برای فروش زمین به یهودی‌ها با هم رقابت میکردند در نهایت این فلیسطینی‌ها بودند که از پشت به عثمانی خنجر زدند، عثمانی اجازه نداده بود که یهودیان فراری از اروپا در فلسطین ساکن شوند، یهودی‌ها را در استانبول و دیگر شهر‌ها اسکان داد
جمعه 3 آذر 1391 - 17:43
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
دستان - تهران - ایران. شکست اسراییل؟ قاطی کردی اینگار.چون اسراییل حماس رو اخته کرد.ملومهایی همکه میگی همون تروریستهایی هستن که بین زن و بچه پناه میگیرن تا اونا تلفات بدن و استفاده کنن از این قضیه.حماس از نظر نظامی پوکید و هیچ غلطی نتونست بکنه.
شنبه 4 آذر 1391 - 00:38
antikaselis - اصفهان - ایران
perser68 - فلوریدا - امریکا-1.افتخار من این شخص نیست بلکه دفاع از مظلومان است2.لطفا شعار ندید.برای این چنین حرفهایی نیاز به سند است.همچنین خودت چگونه خوابت میبره وقتی حدود هزاران نفر کودک تا به حال کشته شده اند؟سفسطه تا چه حد؟
شنبه 4 آذر 1391 - 13:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.