سردار سلیمانی: زائران راهیان نور مسیر تهران از این پس با قطار به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند

فارس: رئیس سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج با اعلام راه‌اندازی ستاد راهیان نور شهید نوری در راه‌آهن، گفت: اعزام زائران راهیان نور مسیر تهران از این پس با خطوط ریلی و از طریق قطار به مناطق عملیاتی انجام می‌شود.

همزمان با فرارسیدن هفته بسیج، جلسه مشترک بین قرارگاه مرکزی راهیان نور و راه آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور عبدالعلی صاحب محمدی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، سردار علی فضلی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور، سردار یعقوب سلیمانی رئیس سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج به منظور تشکیل ستاد راهیان نور شهید نوری در راه آهن جمهوری اسلامی ایران و همچنین استفاده حداکثری از خطوط ریلی برای اردوهای راهیان نور برگزار شد.

این جلسه همچنین به منظور بررسی چگونگی پشتیبانی زائران راهیان نور، علی الخصوص اردوهای راهیان نور دانش آموزی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود ریلی و همچنین افزایش ناوگان حمل و نقل ریلی برای اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی، برگزار شد.

سردار یعقوب سلیمانی دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در این خصوص گفت: تشکیل ستاد راهیان نور در راه آهن جمهوری اسلامی ایران و جایگزینی خطوط ریلی برای بخشی از اعزام‌های راهیان نور عمومی و دانش آموزی، یکی از اقدامات مهم قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج است که به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج صورت گرفت.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج ادامه داد: استفاده حداکثری راهیان نور از ظرفیت راه آهن با حذف بخشی از واگن‌های باربری راه آهن در خطوط تهران اهواز  و تهران خرمشهر صورت می‌گیرد. این مسیر، تک ریلی و به صورت رفت و برگشتی است که از این پس بخشی از اعزام های راهیان نور دانش آموزی و عمومی از این طریق انجام می‌گیرد.

وی افزود: به خاطر اهمیت و عملکرد مثبت راهیان‌نور، این اردوها باید به هر شکل ممکن برگزار شود تا آموزه‌هایی مثل جهاد و شهادت بین نسل جوان به خصوص دانش‌آموزان ترویج، حفظ و تقویت شود. با توجه به اینکه اعزام زائران راهیان نور مسیر تهران از این پس با خطوط ریلی و از طریق قطار به مناطق عملیاتی انجام می‌شود، نگرانی خانواده‌ها نیز در خصوص امنیت و سلامت فزرندانشان رفع می شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: در این مسیر، راویان و یادگاران دفاع مقدس و مربیان متعهد آموزش و پرورش، دانش‏آموزان را همراهی می‌کنند و برنامه‌های فرهنگی متناسب با این فضا اجرا می‌شود.

وی در خصوص اردوهای راهیان نور دانش آموزی دختران گفت: نزدیک به سه سال است که اردوهای راهیان نور دانش آموزی دختران اجرا می‌شود و بر اساس آن دانش‌آموزان دختر دوم دبیرستان به این اردوها اعزام می‌شوند. این اردوها بر اساس یک هماهنگی کامل و هدفمند و همچنین تفاهماتی که میان سازمان بسیج مستضعفین و آموزش و پرورش وجود دارد برگزار می‌شود.

سلیمانی تأکید کرد: در حال حاضر بخشی از این دانش‌آموزان و دانشجویان از طریق قطار و سیستم ریلی عازم مناطق عملیاتی می‌شوند، اما مسئله مهم این است که ظرفیت سامانه ریلی کشور برای این مسئله بسیار محدود است، برای مثال روزانه می‌توانیم تنها بخشی از این دانش‌آموزان را از مسیر تهران، تبریز و مشهد به مناطق عملیاتی اعزام کنیم که خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته با مدیر عامل راه آهن، قرار شد که با حذب واگن های باربری در برخی خطوط، ظرفیت مسافربری از قطارها بیشتر شود و بخشی از ظرفیت قطارهای خطوط اهواز و خرمشهر به بسیج تعلق بگیرد تا مشکل اعزام راهیان نور دانش آموزی از طریق خطوط ریلی حل شود.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با مقدمات جایگزینی خطوط ریلی به جای اتوبوس در سفرهای راهیان نور دانش آموزی به والدین این اطمینان سلامتی دانش آموزانشان را بدهیم. دشمن قصد داشت با دست‌آویز کردن و بزرگ جلوه دادن برخی از حوادث نادر راهیان نور، تزلزلی در اراده مسئولان کشور در خصوص این حرکت عظیم فرهنگی ایجاد کند اما دشمنان بدانند که این اقدام بزرگ فرهنگی با قدرت ادامه می‌یابد و تجمع 8 هزار نفری دانش آموزان دوم متوسطه در شلمچه که به تازگی انجام شد نیز یکی از نشانه‌های آن است.

چندی پیش، مدیرعامل راه‏آهن جمهوری اسلامی ایران درباره استفاده بیشتر از ظرفیت شبکه ریلی برای اعزام کاروان‏های راهیان نور اعلام آمادگی کرده بود.

صاحب‏محمدی با بیان اینکه راه‏آهن جمهوری اسلامی ایران در همین راستا 50 واگن مسافربری در سال 1388 به بسیج واگذار کرده است، گفت: نیروهای بسیجی بخشی از این واگن‏ها را بازسازی و در اردوهای راهیان نور استفاده کرده‏اند و بخش دیگری نیز در حال بازسازی است تا به یاری خداوند متعال در این اردوها به‏کار گرفته شود.

مدیرعامل راه‏آهن جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: واقعیت این است که ظرفیت ناوگان ریلی کشور محدود است و از طرفی، تقاضا برای اعزام کاروان‏های راهیان نور نیز بسیار بالاست.

صاحب‏محمدی تصریح کرد: امروز اگر کل ظرفیت شبکه ریلی کشور نیز در اختیار کاروان‏های راهیان نور قرار گیرد، باز هم تقاضا در این بخش وجود دارد.

+21
رأی دهید
-59

mehr47 - تهران - ایران
آره خوب تو قطار بیشتر جا میشن بیشتر میشه کشت!!!! آشغالها...
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 13:24
Bond_James Bond - روتردام - هلند
تازگیها چین هواپیمای مسافربری ساخته دنبال خریدار میگرده تا هواپیماهاش رو امتحان کنه بهترین کار اینه که از این هواپیماهای چینی بخرید و راهیان نور را سریعتر اعزام کنید.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 13:45
so_real - زنجان - ایران
به جائی‌ استعفا دادن ببین چی‌ می‌کنن ، خجالت هم نمیکشن !!!!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 13:47
سمبل خان - تهران - ایران
اینبار هیجان را با ما تجربه کنید با ترن های هوایی همسفر راهیان نور در برزخ باشید. بشتابید بشتابید.بلیط های رایگان برای سفر به عالم برزخ.D:
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 13:49
delmorde - یوتوبوری - سوئد
حالا نوبت قطارهاست که از خط خارج بشه و گروه بسیاری از عزیزان رو بکشه. ای به ریشتان ....
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 15:41
jahanara - لاهتی - فنلاند
خوب اینا حق دارن با ملّت اینجوری برخورد کنند ملّت مثل گوسفند سرشونو اندختند پایین فقط اطاعت میکنند خلیه هر چه لایق
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 16:28
kobalt - کرج - ایران
برادرا حالا نمیشه این مناطق جنگی رو منتقل کنید به شهر های مختلف شما که قبلا تو دانشگاه ها شهید چال کردید یه کم از خاک اون مناطق رو هم دورش بپاشید چند تا هم گونی و پوتین کهنه و چیزای دیگه مگه هرسال همه جا صحرای کربلا رو باز سازی نمی کنید .این جواب میده دعای خیر والدین هم اجر شما.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:14
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@)-- وای خدا به داد برس !!!،،،، از این به بعد مسافرین قطار راهیان گور خواهند شد !!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 17:39
shahab46 - هانوفر - المان
راهیان گور یا بهتر بگم گوسفندان ولایت از هر طریقی بروند به چاه خلأ میروند
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 18:19
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
راهبان نور آن هم نور خدای قاتل!!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 18:31
abdolmalek - رامسر - ایران
بنظرم نه تو این قضیه بلکه تو موارد زیادی بین اولیا اتحاد نیست.اگه این اتحاد باشه که بچه هاشون رو نفرستن مسلما استقبال از این راهیان گور کم میشه.ولی متاسفانه بنا به هر دلایلی باز میفرستن
جمعه 3 آذر 1391 - 03:02
hochoo - تهران - ایران
بابا اینا قاتل شما که پدر و مادر هستین چرا اجازه میدین بچهاتون برن ؟ کرم از خودتونم هست دیگه،اه اه
جمعه 3 آذر 1391 - 05:43
baharmazaheri - عجمان - دبي
اصلا غرب خطوط قطار نداره ۸۰۰۰ کیلومتر کلا ریل هست تو ایران ترکییه ۸۰۰۰۰۰ تا بعد از انقلاب ایران اضافه کرد بشدت کذاب هستند جنوب هم تو جبهه‌ قبل قطار نیست بیشتر با ماشین قراضه میبرن مردم را چون مجانیی هست
جمعه 3 آذر 1391 - 10:39
20ارسلان - کرمان - ایران
بابا جان 10 نمره در درس دینی دارد. هر کس نره 10 نمره کسر میکنند و بعضی دانش اموزان برای کسب نمره و اینده دانشگاهی مجبورند بروند. دلخواه و اختیاری نیست دوستان توجه بفرمایند
جمعه 3 آذر 1391 - 10:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.