فروهر: به هیچ کس اجازه ورود به خانه پدر و مادرم را ندادند

پرستو فروهر می‌گوید در چهاردهمین سالگرد قتل پدر و مادرش، داریوش و پروانه فروهر، ماموران امنیتی با بستن کوچه‌ای که منزل مسکونی آنها در آن واقع است، از ورود افراد به داخل خانه جلوگیری کرده‌اند.
 

اول آذر سالگرد قتل داریوش و پروانه فروهر رهبر و عضو حزب ملت ایران است. پرستو فروهر فرزند این دو که ساکن آلمان است، هرسال در این تاریخ به ایران سفر می‌کند تا مراسم سالگرد پدر و مادرش را برگزار کند.
 
از هشت سال پیش تا کنون، ماموران امنیتی اجازه برگزاری این مراسم را نداده‌اند. امسال نیز ابتدا گذرنامه خانم فروهر هنگام ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی ضبط شد و سپس او را به اداره اطلاعات احضار کردند و به وی گفتند هیچ فرد سیاسی در روز اول آذر اجازه ورود به خانه فروهرها را ندارد.
 
 


پرستو فروهر می‌گوید بر خلاف وعده داده شده حتی به اقوام هم اجازه ورود به خانه را ندادند


 
پرستو فروهر به دویچه‌وله می‌گوید علیرغم اینکه گفته بودند اقوام می‌توانند وارد خانه شوند ولی از آنجا که از آنها خواسته بودند تا کارت شناسایی‌شان را تحویل دهند، حتی اقوام هم داخل خانه نشده‌اند.
 
خانم فروهر می‌گوید از اولین ساعات صبح روز چهارشنبه اول آذر، ماموران لباس شخصی در سراسر کوچه محل سکونت آنها حضور دارند و اجازه نزدیک شدن به خانه فروهرها را به هیچ کس نمی‌دهند.
 
به گفته‌ی پرستو فروهر حتی به افراد خیلی پیر و سالخورده که به کمک عصا آمده بودند هم اجازه داده نشد تا حتی برای لحظه‌ای و تنها برای رفع خستگی به داخل خانه بیایند.

یک دستگاه ماشین ون در داخل خیابان اصلی نزدیک محل سکونت فروهرها قرار  داده شده که به گفته‌ی پرستو فروهر هرکسی را که کارت شناسایی‌اش را نشان ندهد یا با ماموران مخالفت کند به داخل آن ماشین می‌برند.
 
خانم فروهر خود شاهد تهدید یکی از ماموران نسبت به یک پیرزن سالخورده بوده که می‌خواسته با اصرار وارد خانه شود اما ماموران به او می‌گویند یا کارت شناسایی‌ات را به ما می‌دهی و یا تو را سوار آن ماشین می‌کنیم.
 
داریوش و پروانه فروهر در اول آذر ۱۳۷۷ در منزل مسکونی خود واقع در محله فخرآباد تهران با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیدند.

+58
رأی دهید
-18

karkas - اصفهان - ایران
مثبت دادم .............................................درماندگی آخوند
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 10:27
ahoramazda.pers - امستردام - هلند
این همه قتل این همه ظلم این همه بیچارگی این همه جنایت این همه خاک بر سری این همه مدرک ظلم این همه کهن‌های ریخته شده چه آمد بر سر این ملت پر ادعا این ملت تو خالی‌ ملتی که حرف زدن را خوب بلدد اما در عمل صفر - ۰ - و هنوز ملت ما ساکت هستند خاک بر سرتان خاک واقعا بنشیندی به پای همین دین اسلام و مذهبِ ناب محمدی امام زمان لیاقتِ تان همین آخوند‌های بیناموس هستند هستی‌ و نیستی ما رو برددن نابود کردن انسانیت خیلی‌ وقت کشته شده و از بین رفته لعنت بر ما لعنت
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 11:25
ekman - شیراز - ‫ایران
ahoramazda.pers - امستردام - هلند. بیرون گود نشستی و هی میگی لنگش کن!!!حرفت درست،اما بهتر این بود که از ادبیات بهتری استفاده میکردی و یا فقط در مورد خودت که جلای وطن کردی قضاوت میکردی.تو هم که خوب بلدی صحبت کنی ولی حیف که ایران نیستی که عمل کنی!!!!!امثال تو که اهل عمل هستند و خاک بر سر نیستند،لااقل فشار اقتصادی را تجربه نمیکنند که مانند مردم ایران وقت سر خاراندن نداشته باشند.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 20:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.