اسرائیل و حماس بر سر برقراری آتش‌بس به توافق رسیدند

پس از یک هفته درگیری میان اسرائیل و سازمان حماس سرانجام دو طرف شرایط برقراری آتش‌بس را پذیرفتند. این توافق حاصل تلاش‌های بین‌المللی است. بمباران غزه ۱۴۰ کشته برجای گذاشت.
 

به گزارش رویترز توافق برسر برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و حماس را هم نمایندگان دو طرف درگیر و هم نماینده دولت مصر به عنوان میانجی تایید کرده‌اند. نماینده دولت مصر در این میانجی‌گری گفته است که مفاد قرارداد تا چند ساعت دیگر به آگاهی همگان می‌رسد.
 
محمد کامل عمرو، وزیر خارجه مصر گفته است که آتش‌بس از ساعت هشت امشب (چهارشنبه ۱ آذر/ ۲۱ نوامبر) برقرار خواهد شد. به گزارش گرو‌ه‌های امداد فلسطینی، مدت کوتاهی قبل از اعلام این خبر براثر حملات هوایی اسرائیل به مناطق مرکزی نوار غزه شش فلسطینی دیگر کشته شدند. عده کشته شدگان در نوار غزه تنها ظرف روز جاری ۱۷ نفر بوده است.
 
رویترز هم‌چنین از طرف منابع اسرائیلی نقل قول کرده است که آتش‌بس پذیرفته شده، اما خواست حماس برای برداشتن کامل محاصره نوار غزه عملی نخواهد شد.

در روزهای اخیر آن‌چه بیش از پیش میان امیدواری و یاس نوسان داشته، امکان برقراری یک آتش‌بس میان اسرائیل و حماس بوده است. در آخرین ساعات روز گذشته (سه‌شبنه ۳۰ آبان/ ۲۰ نوامبر) رسانه‌های سراسر جهان از احتمال حصول توافق بر سر برقراری آتش‌بس میان اسرائیل و حماس خبر دادند. توافقی که با وساطت محمد مرسی٬ رئیس‌جمهور مصر و تلاش‌های آمریکا، آلمان و سازمان ملل داشت به نتیجه می‌رسید. اما بمب‌گذاری در یک اتوبوس شهری تل‌آویو به نظر می‌رسید که همه این تلاش‌ها را نقش بر‌‌آب کرده باشد.

در این بمب‌گذاری ۱۷ شهروند عادی اسرائیل زخمی شدند. لحن سران اسرائیل تندتر از پیش شد، سیاستمدارانی که درگیر تلاش برای برقراری آتش‌بس بودند واکنش‌های شدیدی نشان دادند و این سوال مطرح شد که آیا اصلا در میان طرفین درگیر کسی مشتاق آتش‌بس هست یا نه.
 
رویتر قبلا خبر داده بود که توقف حملات از سوی دو طرف احتمالا با عقب‌نشینی فوری نیروها از میدان نبرد همراه نخواهد بود و تحقق آتش‌بس پس از یک هفته درگیری٬ به زمان بیشتری نیاز دارد. در جریان درگیری‌های یک هفته گذشته ۱۴۰ فلسطینی و پنج اسرائیلی کشته شدند.

+115
رأی دهید
-29

Bamw63 - کوپنهاگ - دانمارک
صلح برای جهان ، مرگ بر جمهوری اسلامی، که باعث و بانی فتنه و آشوب و جنگ و ترور در دنیاست
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 19:18
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
یکی‌ از زیباترین راه‌های اعدام سرباز‌های اسراییلی در صورت حمله به ایران مخصوصاً خلبان‌های هوپیماهای سقوط کرده ی اف‌ ۱۶ و اف ‌۱۵ جهودی ،،کندن گوشت تن این افراد با ناخون گیر هست و این کار رو تا کندن آخرین ماهیچه از استخونه یهودیشون باید ادامه داد ! حـ...‌ها حالا که پای توحش اومده وسط ، بهتون معنی‌ توحش رو نشون میدیم !!!!!!!!!!!!
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 20:13
jahanara - لاهتی - فنلاند
و اینگونه غزه تا ۱۰۰ سال به عقب برگشت خاک بّر سرتون نوکرهای کله پوک رژیم ایران و خاک بّر سر ملّت فلسطین که زن و بچه‌های خود را اینگونه به کشتن میدان پاینده باد اسرائیل
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 20:13
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
اسرائیل اشتباه کرد تا زمانی که سران حماس زنده اند آتش بس را قبول کرد. بی عرضه ها!
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 20:21
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران. عنکبوت -----غیب گفتی‌!!! توحش در رگهای شما رژیمی‌ هاست . وقت تجاوز به دختر باکره قبل از اعدام!!! شکنجه در حد مرگ!!! مثل اینکه دوباره ساندیس و پول از ایران رسید مدتی نرسیده بود ضدّ ملا و اسلام شده بودی!!!
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 21:22
kobalt - کرج - ایران
تا آتش بیار این معرکه کس دیگریست آتش بس پایدار نیست حالا برودرا شروع میکنن به جشن پیروزی معلوم نیست اگه این پیروزیه شکست چه کوفتیه.راستی یره تو مشد تیمارستان نیست
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 23:04
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
زمانیکه اسرائیل و حماس با هم صلح کنند رو سیاهی برای رژیم ایران میماند و انگاه رهبران ایران خچالت و شرمسار مردم فلسطین و بخصوص خانواده کشته ها و اسیب دیدگان میشوند.
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 23:13
morid - بوشهر - ایران
هورا...!!! یک پیروزی جانانه دیگر برای اسلام و شکست خوار کننده برای صهیونیستها و طرفدارانشان .گفتنی است هرچند نتانیاهو پیش از این اعلام کرده بود تا زمان وادار کردن حماس به پذیرش شروط مورد نظرش، به حملات ادامه می دهد، به نظر می رسد تحولات یکی دو روز گذشته، از جمله رسیدن گستره ناامنی به مرکز این رژیم در تل آویو و رونمایی از توانایی های پیش بینی نشده حماس، وی را به تجدیدنظر در تصمیم خود وادار کرده است.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 07:17
moci 30 - دوحه - قطر
اروبا دیده ها جرا یکى تون از مظلومیت فلسطین هیجى نمیکین و همش طرفدار اسرائیلید میترسید اونجا بهتون بکن عقب مونده, کله سیاه اواره...اها
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 06:30
kobalt - کرج - ایران
ما گفتیم زدیم شما هم بگید زده آخه برا برودرای جاهل افت داره.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 09:56
Hatikva - توبه موری - انگلستان
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران. یکی‌ از زیباترین راه‌های اعدام سرباز‌های اسراییلی در صورت حمله به ایران مخصوصاً خلبان‌های هوپیماهای سقوط کرده ی اف‌ ۱۶ و اف ‌۱۵ جهودی ،،کندن گوشت تن این افراد با ناخون گیر هست و این کار رو تا کندن آخرین ماهیچه از استخونه یهودیشون باید ادامه داد ! حـ...‌ها حالا که پای توحش اومده وسط ، بهتون معنی‌ توحش رو نشون میدیم !!!!!!!!!!!!. ========. توحش و بربریت یک حیوان انسان نما. به امید اینکه سر خانوادت بیاد تا بفهمی چی‌ گفتی‌.
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 09:53
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
همین روحیه تونست خرمشهرو از دسته عراقیا بکشه بیرون !!! ،،حتما میدونی‌ که خرمشهر و لشکر ۷۷ پیروز خراسان آزاد کرد ..نه؟؟؟ حالا بذار جنگ بشه این کامنت هارو به صورت تصویری خواهی‌ دید !!! من نه بسیجی‌‌ام نه مذهبی‌ ولی‌ تعرض و تجاوز به این آب و خاک دیگه بسّه حالا هر کی‌ میخواد باشه ..نور اگین never again !!!!!!!!!!!! حالا دشمن میخواد جهود باشه عرب باشه یاا پان ترک باشه !!!!!
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 16:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.